Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Olusia nie bój się, jutro jeszcze spytaj się gina to rozwieje twoje wątpliwości 🙂

Asiu masz to samo co ja z pachwinami? Strasznie rozciąganie? Najgorzej po nocy i jak wstaje do kibelka w nocy, masakra...

A dziewczyny chyba usłyszały, nasze wczorajsze stwierdzenie, ze długo do nas nie zaglądały 🙂

Dziewczyny nie wiecie jak jest z kasą z ubezpieczenia za urodzenie dziecko tzn. czy jak ja wezmę kasę z swojego to mój M też może wziąć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Haniu kuchnia cudowna. Tyle miejsca. Wszystko można schować. cudowna! Ja mam taku dziuple!
Gosiu ja tam nic wulgarnego nie wyczytałam 😉.
Ale masz Beatko fajnie z tym usg!
Oguś wcale to nie znaczy ze urodzisz później.Bo to róznie bywa.
Karolinko co do ubezpiecznie słyszałam że tylko jedna osoba może.Chyba ze jesteście ubezpiecznie w róznych firmach. Bo mój maż to jest np ubezpieczony w Ing.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akigo prosze Cie nie dobijaj mnie jak to tylko jedna osoba moze wziac??? Ja oprocz tego ze place skladki do ZUSu to jeszcze jestem ubezpieczona dodatkowo u siebie w pracy w PZU i skladke place co miesiac. Za urodzenie dziecka mam dostac okolo 1000zl no i moj M tez w pracy jest dodatkowo ubezpieczony i tez ma dostac jakas kase za urodzenie dziecka (oczywiscie nie przez niego 😉 ). Tak wiec w naszym przypadku myslalam ze dostaniemy kase od panstwa tj becikowe plus kasa z naszych dodatkowych ubezpieczen pracowniczych (mam nadzieje 🤨 ). Czyli ze co mylilam sie... 🤢 ?
Otlesia co do tych boli pachwin to u mnie tez najgorzej jest po nocy strasznie bola no i jeszcze boli mnie srom (to chyba tez przez to ze maluch uciska). Dziwi mnie to ze po nocy bardziej boli bo przeciez jestem w pozycji lezacej i nie ma takiego ucisku bezposredniego na dolne partie ciala jak np podczas chodzenia.
Ja chyba pojde za przykladem Akigo i Gosi i wezme sobie cieplutka kapiel...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do ubezpieczenia to mi nie chcieli wypłacić za szpital bo jako pierwsze rozpoznanie miałam wpisane ciąża a dopiero jako drugie kolka nerkowa,ale wczoraj byłam w szpitalu i dogadałam się z dziewczynami z sekretariatu i ordynatorem że zmienią kolejność w wypisie i zobaczymy czy to coś zmieni,zawsze to parę złotych do przodu.. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akigo sorki nie przeczytalam Twojego posta do konca juz wszystko jasne czyli jest tak jak myslalam:P
Kasiaub Gosia mieszka na Wali i dlatego u niej sloneczko swieci a u mnie tez deszcz i pochmurno.
A wlasnie kupilam pieluchy tetrowe w dwoch roznych sklepach i nie wiem czemu na jednych jest zalecenie ze mozna prac w 95C a na drugich ze tylko 40C. Nie wiecie skad taka roznica? Przeciez to to samo tylko innej firmy... 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
z tych dodatkowych ubezpieczeń to wiem, ze się dostaje kasę....moja kuzynka się ubezpieczyła w 3 - 4 firmach, a potem miała kasy jak miodu 🙂, potem zrezygnowała z ubezp.

Olga właśnie coś mi fryzjerka mówiła że nastopnym razem czegoś doda więcej.....ja tam się nie znam... w każdym bądź razie farb z palett nie używam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
przekrecilam przed chwila kalendarz na miesiac pazdziernik no i zobaczylam ze do rozwiazania pozostalo 32dni ale ten czas leci a ja sie dalej lenie.
Ja chyba wypiore je w 40C bo dorzuce do niech jeszcze te flanelowe i kilka ciuszkow wcisne dosatkowe plukanie i tyle. Pozniej wyprasuje i chyba bedzie dobrze. Tak sie zastanawiam czy nie zrobic pierogow na swieta z kap i grzyb... tylko musi mnie chyba najsc wieksza ochota.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale ja wrzucalam tez dodoatkowo ubranka i wszystko wypralam w 60oC i nic sie nie stalo ani z pileuszkami ani z ubrankami 🙂
Moj chlop mnie wczoraj meczyl zebym zrobila pierozki ale ruskie tak na obiadek ale tez jakos weny nie mam...
Narazie ide za ciosem do kapieli 🙂moze to mnie troszke na nogi postawi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
he he palett...dobre,teraz na polski rynek weszła nowa fajna firma,scenic milano.całkiem nieźle kolorki wychodzą,i dosyć długo utrzymują się na włosach.niestety niektórzy fryzjerzy nie jeżdżą na szkolenia,stoją w miejscu i potem takie cuda- wianki się dzieją,długi temat....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiub widzę, że masz podobną sytuację mieszkaniową co ja. Ech, też chciałabym być całkiem na swoim, a nie najem, jednak póki co muszę się wstrzymać. Będziemy chyba w przyszłym roku dopiero coś szukać. Jednak póki co dobrze nam tu gdzie wynajmujemy. Ciasno, ale przytulnie. 😉

Leniuszku ja się dołączę (choć nie bezpośrednio 😉:P) i wezmę cieplutki prysznic. 🙂 Bo póki co to tylko od rana walczę s chłodem i głodem. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o rety ile czytania 🙂 ....

olusia bidulko może ty do lekarza powinnaś iść bo jak gorączko to już nie wirus tylko bakterie i może będzie konieczny u ciebie antybiotyk. jest jeden jedyny jakiś który można brać w ciąży i podczas karmienia.

gosiu dobrze że już jesteś z nami i oby ci nic nie wyszło z tym moczem.

haniu kuchnia śliczna !!!!! chciałabym mieć taką. przecudo !!

hehe kolorek włosów wyszedł ok żadne zielenie itp, dodam że ja zawsze się sama farbuje 🙂 zawsze ala rude - widze karola że mamy podobne upodobania :P ... ale teraz nie było mojej farby a ja już chciałam się zafarbować to kupiłam złoty jasny szatyn .... wstawie fotkę jak mąż przyjdzie, zatem późno : 🙂 a.. karola mi też szybko schodzi kolor. strasznie mnie to wkurza bo wyglądają potem te włosy jak wypłowiałe, sprawne ... wrrr

mój facet nie ma problemu z sexem .. 🙂 on by mógł codziennie tylko muszę go stopować bo dla mnie to bywa męczące. on się nie boi - zresztą to już nasze 3 dziecko, zawsze były figle i nic się dziecku nie stało więc wie że to normalne, choć też coś się śmiał z tym biciem po główce hehe ...

ubezpieczenie, ... wiecie ja też się ubezpieczam dodatkowo w pzu, mój mąż w warcie. wcześniej w pracy miał pobierane składki teraz kontunuuje sam. ale chyba normalnie każdy dostaje. po to się ubezpieczamy osobno by osobno dostawać za pewne "szkody" kase. tak jak po śmierci mojego taty moja siostra i szwagier są ubezpieczeni w tej samej firmie i obydwoje dostali. to samo chyba tyczy się urodzenia dziecka. i mi i jemu sie rodzi. zatem ja licze i na becikowe i na ubezpieczenia.

co do tetr to nie mam pojęcia, ale ja wszystko jak leci piorę w 60 stopniach. a bawełna niestety - jak ubranka itp jest materiałem w praniu strasznym i ttrzeba prać w 40 stopniach, ja oczywiście tak nie piore bo by się wcale nie doprało.

a ja tak późno dzisiaj bo byłam na tych zakupach. mało kupiłam a kupe kasy straciłam ... i lista jakoś mało mi się poskreślała :/ .... reszte kupie po mojej wypłacie bo wyjścia nie mam ..... ech ..... jeszcze dresy spoza listy kupiłam takie czarne, fajne do chodzenia po dworze. troszkę grubsze. mam te jedne dżinsy ale jak chce wyprać to nie mam co na dupke włożyć.

oki ide sprzątnąć trochę bo bałaga u mnie ... znów łóżka rozwalone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...