Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzwonili dzisiaj że szafę Nam przywiozą za tydzień,niby tydzień wcześniej,ale zawsze coś 🙂 a brakuje Nam fotelik,bo tutaj muszę mieć żeby odebrać Niunię ze szpitala,wózek no i buteleczki i nakładki na sutki,ale to może jakiś komplet dostanę. A tak wygląda walizeczka cała [img size=400]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/walizka.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To było w tej walizce,ja tylko dokupiłam osobno Sudocrem 🙂

Chusteczki,patyczki do uszu,mydełko,oliwka,puder,płyn do kąpieli,płyn do kąpieli na lepszy sen,szampon,balsam,płyn do kąpieli do użycia po raz pierwszy dla noworodka.

Za wiele pewnie nie użyje na początek 🙃 ale mój się uparł i chciał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosia- kosmetyki i kosmetyczka super!!! ja co prawda chcialam uzywac dla dzidzi Nivea Baby (zawieraja panthenol) kosmetykow bo sama uzywam jak kiedys pisalam balsamu i rozstepow jak dotad nie mam zadnych 🙂 Wiec sadzilam, ze dla dzidzi bedzie takze beda dobre , jednak tu nie moge ich dostac wiec albo sprowadze z PL albo zamienie na inne.
Co do podpicznikow poporodowych kupilam dokladnie te same jedne zwykle i jedne sterylne w MatherCare 🙂
I zastanawiam sie nad tym samym termometrem dla dzidzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Otlesia u mnie brzuszek nie sięga kierownicy - co daje mi możliwość podłożenia miękkiej podusi pod pasy. 🙂 Ale czasem ciążenie podczas jazdy i ciągle siedząca pozycja daje się we znaki. 🥴

Beatko mój maluch waży podobnie i w podobnym tygodniu. Termin miesiączki też podobnie: na 18 listopada, a to ostatnie usg pokazało rozwiązanie 3 listopada... 🤨 Mi jednak lekarz nie mówił, że to jakieś "nie ten teges", ani końcowej wagi na tej podstawie nie przewidywał. 🤔

Gosiu imiennik słodki! 😁 I zazdroszczę takich już konkretniejszych zakupów. 🙂 Walizeczka super!

Kukunari też liczę ruchy małego - dzięki za opis od Ciebie jak to robić, bo wciąż nie jestem do końca pewna czy dobrze to robię... 🤨 ☺️ I super, że u malutkiej wszystko wporządku! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandro też właśnie byliśmy dzisiaj w MotherCare 🙂 mojemu się ta walizeczka spodobała,a wydaje mi się że Johnson też nie jest taki zły dla dzidzi 🙂 a termometr wydaje mi się że też nie jest zły i też tam kupowaliśmy.

Paulinko ja też jeszcze zapytam jak się te ruchy liczy 🙂 i bardzo dobrze że wszystko w porządku,cieszę się 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu ale ładnosci! Świete zakupy. Ta walizeczka na kosmetyki super!Dobrze ze juz masz lekarstwa!
Sanduś dobrze ze mała zdrowiutka!To dobrze ze nie duzo waży bo Ty taka drobniutka że z duzą dzidzia byś się wymęczyła przy porodzie.
Ja miałam goscia. Była moja druga szwagierka ze swoja córeczką Amelką. Jest cudowna ma 6 miesiecy. Ciągle sie śmieje. Coś tam gada sama do siebie w swoim jezyku.Wcale nie płacze. Jak sie tak napatrzyłam to też juz chce swoja malutką. No ale cóż trzeba czekać.
Właśnie szwagierka mi powiedziała ze się strasznie na twarzy zmieniłam.Tak ja też to widzę mamtaką jakaś spuchniętą twarz jakby nalaną.Masakra jaka sie straszna robię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiem, Gosiu, jeszcze też właśnie czekam na informacje od Ciebie! 🙂

Oj dziewczyny nie poruszajcie temau wyglądu. 😞 Czuję się coraz większa, niby ludzie mi mówią, że wcale nie, ale wiem swoje. Aż mnie to zniechęca do ruszania się gdziekolwiek. 😞 A przecież nie będę się jeszcze ponad miesiąc bunkrować w domu (choć najchętniej bym tak zrobiła...). 😞

Boli mnie strasznie pod lewym żebrem. Nie wiem czy to mój rozfikany chłopczyna mi coś tam majstruje kopytkami czy też coś z łożyskiem... Bo akurat tam lekarz mi zlokalizował łożysko. 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ech jutro będę miała do czytania 🙂. ja wpadłam tylko na chwilkę dobrej nocki wam życzyć.
troszkę lepiej się czuje, ale zastanawia mnie ile czosnku można zjeść w ciągu dnia, ponoć też nie można z nim przesadzać i już zgupiałam .... 🤨 czym mam się wkońcu leczyć ??? 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pewnie synek Cię pobił. Ja jestem cała pobita od środka. Co do liczenia ruchów to ja swoją córcie proszę żeby poszła spać . Bo dziś to chyba z 2 godziny mnie lała.Muszę przyznać ze mało spi.
Moja grubość to pikuś. Mi usta zrobiły się olbrzymie nos mam jak kulfon z bajki. Nawet z rana sie pomalowalam zeby nikogo nie przestraszyc ale to nic nie dało. Naprawde jestem straszna! Dobrze że maż wróci jak urodzę.Bo by mi głupio było.
U mnie już grzeją fajnie mam cieplutko!
Kasiu ja nie mam pojecia co Ci poradzić. Ale z tego co pamiętam to kilka dni tem ktoś pisał co można brać na przeziębienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paulinko spokojnie,nie jest pewnie z Tobą tka źle :P pewnie się tylko czujesz tak ciężko :P co do bólu to tak jak Iwonka pisze pewnie Malutki Ci nakopał 🙃

Iwonko heh też pewnie przesadzasz 🙂 ja się zmieniłam na twarzy ale żeby aż tak źle było to chyba nie,tylko tyle że mam buzioche jak naleśnik 🙃 a głowę jak piłkę lekarską :laugh: ale nie jest źle 🙃

Kasiu nie mam pojęcia co Tobie poradzić 😞 może wybierz się do lekarza jutro 🤨 echh bidulko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a jakoś się zebrałam (chyba dość tego lezenia :P ) i przeczytałam wszystko 🙂 ide znów do wyrka ... 🙂 .... przeczytałam o tym czosnku i można leczniczo dużo, tylko z profilaktykom nie wolno przesadzać.

oki ide bo mąż na mnie dziwnie patrzy - taka chora a przed kompe siedzi :P ... w sumie to mi jakoś lepiej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja na razie na wielkosc glowy nie narzekam - narazie 😉
ale bez makijazu tez sie nie ruszam, a na moich wakacjach na Fuerteveturze zupelnie zapomnialam co to kosmetyki- kolorowe... ehh wakacje 🤨
za to stopy to nie stopy to sa dwa kopyta!! 😲 w zadne buty sie nie mieszcze!!! a smiesznie bym wygladala w jesiennej kurtce i japonkach 🤨 niedlugo bede musiala zaczac nosic buty mojego, bo z rozmiaru 36 juz chyba przez to wszystko sie zorobilo duze 38 :P

...a mala ma czkawke 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja zyczę dobrej nocy .Lece do łóżeczka. jak ja kocham swoje łózeczko ,telewizorek i nagrzane w kaloryferach-BOSKO!
W ogóle kocham swoją sypialnie. Kiedyś mialam w kolorze takiej ostrej zieleni i nie cierpiałam tego pokoju. Teraz mam ściany pomalowane na kolor malinowy i strasznie lubię tam przbywać. Gosiu Ty masz buzie jak naleśnik moja za to zrobiła się jak patelnia! 🤔 Albo jakb ym dostała patelnią:P. Naprawde!:laugh: Nie naprawde nie przesadzam. Po swojej twarzy jestem pewna że to dziewczynka.Bo wyglądam jak baba jaga!
Śpijcie smacznie! Ja wsiadam na miotłe i do łóżka! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja na chwilkę, poczytałam i zaraz do wyrka. 🙃

Kasiu nie polecam czosnku za dużo chociażby dlatego, że nadmiar... no mdli. 😉 Nawet jak się bardzo lubi, to potem jakoś tak się może nieprzyjemnie odbijać. 🥴

Akigo, Gosiu pewnie tak... W sumie dalej mnie mój Maluszek tłucze. Chyba założe osobny wątek dla ofiar przemocy wewnątrz - brzuszkowej. :P

Kukunari... wybacz wcibstwo, ale kiedy dokładnie byłaś na Fuerteventurze? 🙂 Bo ja też byłam w tym roku i pamiętam conajmniej dwie babki, które z tego co podsłuchałam były w tym samym miesiącu ciąży co ja... Tylko po nich było już widać, a po mnie wciąż nie. 🙃

Mnie opuchlizna na razie też omija... 🙂

Oki, lecę do łóżeczka. Mam nadzieję, że do jutra to pobolewanie przejdzie. Dobrze, że w sumie postanowiłam się ruszyć z domu - innaczej pewnie bym tylko leżała i zdychała. :laugh: Także do jutra, dobranoc i słodkich snów! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sathi napisał:

Kukunari... wybacz wcibstwo, ale kiedy dokładnie byłaś na Fuerteventurze? 🙂 Bo ja też byłam w tym roku i pamiętam conajmniej dwie babki, które z tego co podsłuchałam były w tym samym miesiącu ciąży co ja... Tylko po nich było już widać, a po mnie wciąż nie. 🙃


bylam od maja do wrzesnia na Fuerteventurze pomieszkalam tam z zamiarem zostania na stale - niestety tak sie stalo, ze wrocilam bo kryzys dal sie tam we znaki a sluzba zdrowia (prowadzenie ciazy) pozostawialy wiele do zyczenia... To byl juz moj drugi tak dlugi pobyt na Fuerte - uwielbiam ta wyspe... te plaze ehhh az milo tak powspominac... Pewnie ciekawi ci gdzie mieszkalam tzn w jakim miescie... 🙂 Wiec to bylo Corralejo- blisko tych piaszczystych, kilometrowych, przepieknych plaz 🙂ale praktycznie cala ta mala wyspe znam jak wlasna kieszen 🙂
Teraz niestety pozostalo mi siedziec w deszczowje i wietrznej Irlandii - choc nie powinnam narzekac bo na razie pogoda niezla chyba ukradkiem przywiozlam co nieco z Fuerte 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...