Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
otlesia w jakim sklepie kupowałaś jumpera?? i jaki kolor?? też go będę kupowała w sklepie abc,gościu zaproponował w cenie 1200 jumpera x,3 częścioewgo,wychodzi że nosidełko samochodowe gratis,ale nie wszystkie kolory,zależy od tego co akurat będzie miał,jakiś czas temu miał w promocji czarno-pomarańczowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
witam 🙂 ja dzisiaj już leżeć nie mogę bo mamuśki już nie ma :/ i trzeba sbie poradzić samej w domku. powiem wam że nie pamiętam kiedy mnie tak ostatnio rozłożyło !! zawsze to mocny katar i po sprawie, a teraz zaczeło się od strasznego kaszlu że aż bolało - czułam się jakbym miała w środku wielką ranę. bałam się kaszleć :/ ... ale po czosnku przeszło od razu i od razu z suchego kaszlu zrobił się mokry. niestety szybko się infekcjanie nie skończy. obym tylko dziecwyznek nie zaraziła. czymają się z dala ode mnie ale młodsza to już taka bidula, uwielbia się przytulać i już jej doskwiera że mame może tylko oglądać z daleka. a zaraziłam sę nie haniu przez to okno tylko mój mąż przedwczoraj był chory - ale on wzioł mocne leki i już zdrowiutki - i w tym dniu sobie pobaraszkowaliśmy ... trzeba było się nie całować :/ ....
oki ide na śniadanko. mam nadzieję że ten dzień mi jakoś zleci i że chorubsko męczyć nie będzie ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej!!! Ja tylko na chwilkę 🙂 Olga ja kupowałam właśnie w abc na Fordońskiej, ja płaciłam dokładnie 1229, bo fotelik mam troszkę inny, bo od kompl. nie było tylko był z taką szachownicą, a on był chyba 30 zł droższy 🙂. Kolor zielony.

Ja nie wiem kiedy nadrobię czytanie 🙂 forum, nie mam za bardzo dziś czasu... Wczoraj wieczorem płakała, mój chrześniak zachorował, ma 4 lata, lek. mu zapisał antybiotyk domięśniowo i oczywiście z tekstem do siostry, że siostra poda... Ja nigdy takim małym dzieciom nie podawałam i raczej unikam dawania zastrzyków dzieciom z swojej rodziny....Mały się tak wyrywał, tak kopał,płakał że ja też się popłakałam... Żal mi go, ale jak na razie jeszcze się do mnie odzywa 🙂... Wysłałabym siostrę do innej piel., ale nasze we wiosce w weekend nie robią i robią iniekcje tylko do godz. 18... Wkurza mnie to, bo podpisali umowę z taką przychodnią i teraz trzeba jeździć 16 km na zastrzyk gdy u nas nie ma piel. Nie każdy przecież ma auto i nie każdego stać by jeździć...

Kasiub mam do Ciebie pytanko, czy wiesz jak teraz wygląda porodówka w Koszalinie? Jak ja byłam tam na praktyce to była w remoncie i warunków nie było praktycznie żadnych; jestem ciekawa jak to jestt teraz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczynki!
ja dopiero wsytałam. ☺️ Nieprzeszkadzał mi nawet odgłos wiertarki. Naprawde ci moi sąsiedzi to jacys dziwni.2 miesiace wiercą.Chyba tunel podziemny robią. Ileż można.
Kasiu współczuję jak dobrze ze ja mam dobrze bo mam takie duże dzieci ze mogła bym sobie lezeć.
Kasiub pierożki ruskie!Jak ja uwielbiam ruskie!Ale robić nie bardzo mmmniam!
Olga Ty też jumerem bęziesz śmigać.:P Mi mąż kazał juz kupić. Ale ja będe przez internet zamawiać bo u nas jak sobie cenę wymyślą to mi się odechce.
Karolinko też bym chciała mieć taka osobę w rodzinie co robi zastrzyki. pamiętam jak dzieci mlodsze chorowaly ile to człowiek najeździł sie codziennie do szpitala.Narazie chrześniak płacze a za 2 lata będzie podziwiał jaką ma zdolna ciocie . I będzie się chwalił w przedszolu że jego ciocia robi zastrzyki.
Gosiu i jak samopoczucie? Mam nadzieję że antybiotyk już działa.
Jestem głodna jak wilk. Ada poszła po płatki! Więc biegne wcinać bo cos moja córcia taka spokojna muszę jej jedzonko podać.
Będe się źle czuć po mleku! 😠 Ale taka mam ochote na płatki że i tak zjem!:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
Widze ze nie ma nikogo to ja tylko na chwilke...
Wstalam dosc niedawno,zabralam sie za sprzatanie,smieje sie ze moj Szymonek to do dzwieku odkurzacza bedzie na 100%przyzwyczajony bo ja co drugi dzien odkurzam,jestem chora jak niesprzatne,wy tez tak macie???

Wlasnie obieram ziemniaczki na obiad,dzis piers i rybka dla mnie 😉 pozniej moze poprasuje juz ostatnia ture ubranek dla Niunia no a pozniej na imieninki...

Wkoncu niepojechalismy wczoraj na ta szkole,moj wrocil pozniej z pracy i nam sie niechcialo,ale chyba wiele nas nieominelo...

Dobra milusiego popoludnia ,gdyby mnie niebylo to do wieczorka mamuski...

CZy wy tez macie takie parcie na slodkosci????
Wlasnie wsiamalam calego batona w czekoladzie i maly sie przeciaga w brzuszku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja dzis sie lenie jak prawdziwy leń :P
ruchy dzidzi policzone po sniadanku tyle ze zamiast 10 wyczulam z dobre 50 - taka wiercipieta z mojej niuni 🤪

jesli chodzi o slodycze to nigdy nie mialam wczesniej wiekszej ochoty niz teraz- a teraz mam zabronione 🤨 Na szczescie oboje z moim nigdy nie bylismy slodkozercami wiec w domu slodkosci brak - na szczesscie - nic mnie nie kusi :P

Wczoraj pochwalilam jaka tu u mnie ladna pogoda a dzis mnie taki straszliwy i glosny wiatr obudzil ze szok 😲 a po chwili urwanie chmury... teraz na szczescie spokoj... ale juz nie chwale tej pogody w Krainie Deszczowcow :P

Zapomnialam wam napisac, ze zamowilam wozek BEXA B3, poszlam go jeszcze dokladnie obejrzec u kolezanki - zadac pare nurtujacych pytan i stwierdzilam, ze ten wlasnie jest najbardziej zblizoney do wozka moich marzen 😉- spelnia jako tako moje oczekiwania... tak wiec czekam 😁
http://www.allegro.pl/item753805923_bexa_b3_black_3w1_fotelik_samoch_kola_pomp.html

kolor: [img size=448]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/bexa_B3small-b78050a3c7e4fc7dc1f58de513641975.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzenko chora jesteś jak masz nie posprzątane. ja jestem chora jak musze sprzątać.:P
Co do słodyczy ja nie mam na nie ochoty za to mam jakiś głód nikotynowy!Jak bym znalazła w domu papierosa to chyba bym go zjadła w całości 🙂
Sandrus wózek fajny! Taki malutki, zgrabniutki.
Ogladnełam dzis znowu szkołe rodzenia z linku od Sandry . I zemdliło mnie ze strachu ☺️.Wyobrażam sobie jak bym się trzęsła jakby mi wody odeszły.:P.A tam tłumaczą ze trzeba spokojnie wziać kompiel pomalutku udać się do szpitala. Tia!
Na sama mysl dostaje biegunki. Gdzie ten mój spokój.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki 🙂

Antybiotyk chyba działa,bo w nocy z 8 razy do toalety mnie gnało i jak pisiałam to tak,echh jak z fontanny 🙃 już nie kropelki.Dziwne po jednej tabletce 🤨
Iwonko dziękuje samopoczucie dobrze 🙂 co do nikotyny,to ostatnio miałam taką ochotę zapalić,ale to chyba po tym bólu,na szczęście nie dałam się 😆
Słodkości momentami to pożeram ☺️ ale to tylko czasami jak nie najdzie,bo są dni że w ogóle nie ruszę.
Kasiu biduleńko,kuruj się i nie lataj za dużo co się nie pogorszy 😘
Paulinko będziesz musiała poczekać z tym opisem jak się liczy ruchy,bo moja położna dzisiaj dzwoniła że nie może przyjść i może wleci jutro a jak nie jutro to we wtorek.
Sandro wózeczek jest super,i kolejną rzecz masz z głowy,a tak się martwiłaś że za późno wszystko.Co do pogody to niestety,ale tutaj jest tak samo,wczoraj słońce a dzisiaj pół nocy wiatr i deszcz,no ale tak to już tutaj jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Podajcie mi ten link od Sandry bo chyba gdzies mi umknal 😉
Ja skonczylam niedawno prasowac,prasuje na siedzaca bo juz niedaje rady,teraz czekam na obiadek a pozniej w tany 🤪
U nas tez zimno 11 stopni az mi sie niechce wychodzic bo nawet nie mam kurtki,a w srode czeka mnie podroz na usg i nie wiem jak ja sie wybiore w zaciasnej kurtce;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marzi - wrzucam dla ciebie jeszcze raz link do internetowej szkoly rodznia, szczerz to sama to kiedys przejrzlaam po lebkach ale trzeba bedzie w koncu usiasc i popatrzyc co tam maja 🙂
http://isr.atspace.com/
poprzednio link ten wrzucalam kilka miesiecy temu wiec latwo bylo przeoczyc- tym bardziej ze sie mamuski listopadowe rozpisaly ostatnimi czasy :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ehhh jesien idzie i widze, ze sie niektore mamuski rozchorowaly 😞 tak wiec zycze szyblkiego powrotu do zdrowia... a tym co nadal ciesza sie dobrym zdrowkiem przypominam o wlasciwym ubiorze przy tej paskudnej jeiennej pogodzie... szaliki na szyje i opatulic ceipluchno brzuszki juz nie lato :P
Dbajcie o siebie i dzidziusie kobiecinki!! Juz niedlugo sie z nimi spotkamy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam jeszcze ten link od Ciebie Sandruś!
http://www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/0,91177.html
Ja to jakos na początku ciąży sporo chorowałam . Wtedy kiedy nie powinnam. Ale wiecie co ja nie wiem czy mi się wydaje czy to prawda od kiedy pije soczki warzywne i pije DHA jakoś się trzymam. Nawet od mojej Ady nie zaraziłam sie angina a ona cały tydzień chorowała.A wcześniej wystarczy że kichnęla a ja już bylam tak samo chora jak ona.
Lece obiad wstawić . Bo lenia mam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam cudowne mamusie i wspaniale dzidziusie..ja juz po slubie..na szczesie obylo sie bez porodu 🙂 moj maly koteczek byl grzeczny..ale za to dzis niechce fikac.. 😞 malo aktywny- prawie wcale..ale Wy macie tempo w pisaniu..uff..Sandro-ja tez mieszkam w Irlandii 😉 .milego dzionka zycze i dobrego samopoczucia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paulisia223 napisał:
.Sandro-ja tez mieszkam w Irlandii 😉 .milego dzionka zycze i dobrego samopoczucia 😘


a jesli mozna wiedziec gdzie mieszkasz?? Dublin lub okolice??
aaaa i gratulacje !!!
O maluszka sie nie boj - napij sie mleczka lub coli jak wolisz i poloz spokojnie a na pewno wiercipietka zaraz sie poruszy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paulisia jeszcze raz wszystkiego dobrego!
Kasiub zazdroszczę pracowitości.Ja czasem robie pierogi zwłaszcza jak na wczasy wyjeżdzamy to wtedy robei ,gotuje i mroże. Ale to jest taka cieżka robiota że Cię podziwiam. Jak mnie zawsze nadgarstki od ciskania ciasta bolą.
Ja już po obiadku. Był pyszny.Zjadlam tak łapczywie że teraz mi nie dobrze. ☺️ Pękam! ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziekuje Wam moje drogie:laugh: ..Iwonko-ja tez lubie jesc pierozki ale nielubie robic..teraz to tylko mrozone-kupne 🙂Ty -Wy juz po obiadku a ja dopiero mam zamiar robic ale niechce mi sie..lenia mam..Sandro-mieszkam w co.Tipperary(juz 3'5 roku)..od Dublina 150km..wpadlam na taki pomysl zebysmy poruszyly temat-CO MOZNA JESC PO PORODZIE KIEDY KARMIMY A CZEGO NIE WOLNO?-moze ktoras z Was duzo wie..slyszala..czesc z nas z doswiadczenia..bo tak myslalam sobie o tegorocznych swietach i kiepsko bedzie bo trzeba bedzie sobie odmowic tradycyjnych potraw-BIGOSU(ze wzgledu na kapuste)..golabkow(kapusta)pierogow(kapusta)hah.. 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paulisia,dobry temat,a problem szybki do rozwiązania,trzeba przed świętami ściągnąć odpowiednią ilość pokarmu i przechować w lodówce,no i chyba wtedy można pozwolić sobie na małą rozpustę w święta.no tak łatwo mi się napisało 🙂 ciekawe jak w praktyce to będzie?? 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ehhh nawet mi nie mowcie... jak pomysle sobie ze bede musiala zrezygnowac z wiekszosci tradycyjnych potraw swiatecznych to masakra 🤨 ja uwielbiam pierogi z kapusta i grzybami, groch z kapusta itd....
Moze poprostu zrobmy liste albo dwie 🙂
tych rzeczy co nie powinnysmy jesc karmiac piersia i druga z rzeczami- produktami, ktore nam wolno...

Ja juz wiem, ze odpadaja wszelkie potrawy zawierajace:
NIE WOLNO:
-cebule - ktora jest nieodzownym skladnikiem wiekszosci potraw w mojej kuchni 🤢
-por
-kapusta
-warzyw straczkowych - powodujacych wzdecia
-papryki, pomidorow,
-potraw mocno wysmazonych
-owocow cytrusowych
-pikantnych
-ciezkostrawnych
- orzechow

oczywiscie odpada alkohol i kofeina ale takze slodycze ...

mozemy jeszcze powymieniac sie przepisami potraw ktore beda nam sluzyc w tym okresie scislej diety 🙂 co wy na to??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja byłam trochę na lufrach 🙂 dostałam pampersy w promocji i chusteczki nawilżające 🙂 kupiłam jeszcze szlafroczek do szpitala 🙂 echh a jeszcze trochę Nam brakuje 🤨 ale to się da.

Paulisia jeszcze raz wszystkiego dobrego 🙂 cieszę się że wszystko się udało i przebiegło spokojnie 🙂 no i jak możesz to pokaż Nam fotki :P

Te pierożki to też bym sobie pojadła :P ale sama nie zrobię,nie robiłam jeszcze sama ☺️

Jak pomyślę co Nam można jeść a co nie to aż się słabo robi,tyle rzeczy sobie odmówić 🥴 ach te Nasze Maluszki kochane 🙂 ja nie bardzo wiem co można jeść a czego nie ☺️ nie będę się udzielać,ale z miłą chęcią poczytam i spiszę na później 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...