Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
słodka kryszynka iwonko 🙂 ... ja tam sobie zostawie to załatwianie teraz becikowego - a mąż cbędzie latał z papierami i tak. przynajmniej tyle niech się namęczy :P:P ... w sumie on zawsze wszystko załatwia po narodzinach - może się przez to poczuć bardziej potrzebny 🙂 bo j to taka samo wystarczająca jestem :P za dobrze mu ze mną :P ... ja też na pierwszą wizytę byłam u innego lekarza, na drugiej wypisała mi dopiero kartę, a potem już byłam u innego lekarza, którego już się trzymam do końca. ciekawe jak ja będę miała z tym załatwianiem :/ ... i jeszcze ubezpieczenia. u mnie w pracy dadzą mi pewnie do wypełnienia druki, ale mąż to już będzie musiał ze swoim latać bo on ma w warcie i już sam opłaca. zastanawiam się też czy jeśli on teraz jest na bezrobotnym, póki co niby od maja (teraz dopiero będzie miał umowę) to czy mogłabym załatwić to drugie becikowe ?? znaczy to dodatkowe dla uboższych. podobno można przy rodzinnym, tylko że ja nie brałam rodzinnego bo przekraczałam dużo dochodem, ale ten rok był ciężki. ciekawe jak to kurde wygląda, ale o to na pewno będę musiała się już dopytać w konkretnym miejscu. bo jak się składa wniosek o rodzinne to jest potrzebny dochód za ubiegły rok. więc mój ubiegły jest ok, ale ten nie jest a rodze teraz. kurde zastanawiam się nad tym. bo w sumie jakby mogło mi się należeć chętnie bym skorzystała. w sumie 1000 zł to kupe kasy.

no rozgadałam się :P:P ...

powiem wam że chodze strasznie zmierzła ostatnio. sama po sobie widzę jak mnie wszystko drażni. 😞 .... jestem okropna dla córek a przecież co one winne moim humorom, tym bardziej teraz przed końcówką. 😞 a co do okna to ja robię tak samo. wszędzie chodzę i otwieram a mój marudzi że mu zimno !! hehe więc widzę że mamy wszystkie to samo. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziendobry...moj klusio wciaz w srodku 🙂 ale przez ta niepewnosc-niewiedze kiedy to nastapi spac po nocach nie moge jak patrze na zdjecia dzidziolkow to lzy same mi leca..ciekawe jak moj wyglada i czy jest zdrowy..a tak sie zastanawialam-po porodzie macica se obkurcza..i slyszalam ze to boli..jak sobie mozna z tym bolem radzic?moze cos wiecie na ten temat..przesylam(y) buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marysia jaką fajną minkę zrobiła! 😁

Kasiu widać już taki nieznośny humorek na końcóweczce... Ale właśnie, grunt, że finisz już niedługo. 😉

To za niedługo trzymamy kciuki za kolejną listopadóweczkę - Maihę! 🙂

Beatko dołek może być z niewyspania i brak apetytu też. Postaraj się nadrobić sen... 😞

U mnie samopoczucie już troszkę lepiej... Musiałam chyba poleżeć. Łobuz we mnie łobuzuje. :P Ach, jeszcze doszły mi "motylki w brzuszku"... uwielbiam to uczucie. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Otlesiu - chyba nie pytałaś, ale tak, w bizielu bo są tam jednoosobowe porodówki, po remoncie (przynajmniej tak wyczytałam na stornie). A i opinie niby ma nienajgorsze. Mój mnie przekonywał i jedziemy tam na jego odpowiedzialność :P

Co do wizyty:
diagnoza: ciąża
recepta: poród

Wszystko jest w porządku, moje dolegliwości niestety występują i jedynym wyjściem jest urodzić. Jak mnie zobaczyła położna i gin to się śmiały - nie dość, że wypięta, wykręcona na prawo w tył to jeszcze zamiatam nogą. Maluch ma się dobrze, miał sprawdzane tętno - jak się nie rozsypię w terminie to mam przypełzać jeszcze w poniedziałek 🤪

Przytyłam 1,5kg ale podejrzewam, że to te ogromne ilości wody,które pije i nic się z nimi dalej nie dzieje, bo toaletę odwiedzam czasami...
Mój się nie chce dać na mówić bo mówi, że mu głupio przed maluchem, ma wyrzuty sumienia etc.!

Też mi gorąca, śpię przy skręconym grzejniku, a potem słyszę 'ja zmarzłem w nocy!' ja otwieram, on zamyka i tak się ganiamy 😜
Zobaczymy co będzie, Współczuje Wam i sobie - oby do celu i ciut szybciej to szło!
śnieg też padał, uwielbiam okres przedświąteczny - co prawda do świąt ponad miesiąc ale reklama coca-coli już jest emitowana 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Po obiadku,mój wyprawiony do pracy i teraz sama w tej chałupie tyle godzin 😞
W ogóle to moja Malutka jakaś taka leniwa dzisiaj 🤨
Czuję ruchy ale tak delikatne 🤨

Iwonko Marysia jest słodziutka 😘 heh i ta minka 🙂 boska 🙂
Aż naprawdę się łezki w oczkach kręcą 😞 takie dzieciaczki już są słodkie a My dalej się turlamy 😞

Beatko też mam takie dni 😞 ostatnio załapałam dołka ale jakoś mi przeszło 🙂 trzymkaj się,trza być dobrej myśli że to już bliżej niż dalej.Tak momentami sobie myślę że My zamiast się cieszyć że ta chwila jest już tuż tuż,to My na odwrót narzekamy,stękamy i w ogóle 😞 ale tak to już chyba jest,całą ciąże cichutko a teraz nadrabiamy heh.

Paulisia cierpliwości 😘 a z tą macicą to nie mam pojęcia,z tego co mi mama mówiła to te gaciochy wyszczuplające pomagają wciągnąć macicę i niby aż tak się nie odczuwa tego bólu ale ile w tym prawdy nie mam pojęcia,będę próbować 🙃

Dla Hani pozdrowienia i trzymamy kciuki cały czas 😘

Magdo najważniejsze że wszystko w porządku,tak jak mówię też trza czekać i mieć nadzieję że szybko to nastąpi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja się dzisiaj popłakałam jak zmierzyłam godzinę temu Zuzi temperaturę ... 38,1 !! 😞 jutro znów do lekarza ... ja już nie wytrzymuje tego. co jej w końcu jest ?? 😞

co do macicy to ja wam powiem że popierwszej ciąży nie czułam nic - bardzo szybko mi się też obkurczyła, jeszcze w szpitalu. co do drugiego porodu to powiem wam że wtedy właśnie bolało. ale to ponoć waśnie przy drugim dziecku tak jest - pytałam jak pamiętacie iwonkę o to ... moja koleżanka mnie kiedyś zaskoczyła takim pytaniem, bo ona właśnie też tak miała. ja nie dostałam żadnych środków przeciwbólowych ale może bym dostała gdybym powiedziała coś o tym że boli. 🤨 przy karmieniu przede wszystkim. tak to nie blało. karmienie przyspiesza kurczenie się macicy. na szczęście też szybko mi się obkurczyła. ale jak patrzyłam na koleżanki z porodówki to im się jest starszym z tym może być problem i kobitki koło lat 29 dostawały tabletki na obkurczanie bo się im bardzo powoli obkurczało. może to być też nasza osobista biologia. zobacze jak będzie teraz przy trzecim i jako 27 latka 🙂 .

ech wypłakałam się trochę i mi lżej, ale kurde jak myślę o tym jutrzejszym lekarzu to mi się słabo robi na samą myśl. a miałam taką nadzieję że nie będzie chorować przez te leki ... a tu masz ... 😞. już jej przeszła gorączka, szybko zadziałał lek zobaczymy co będzie na noc. a na pewno nie obejdzie się bez antybiotyku. ech ....

gosiu mój synuś ostatnio też był leniwy i się wystraszyłam, ale dzisiaj się już normalnie wierci ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasieńko współczuje z dzieciaczkami,może lekarza zmień co,albo jakieś badania niech porobią,bo to niemożliwe żeby tyle chorowała 🤨

No też jestem ciekawa czy to może być od tego masażu 🤨 zobaczymy ja też mam go w poniedziałek heh 🙂

Mój też coś słabo masuje :laugh: bo nic nie idzie w dobrą stronę :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...