Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja od 3 dni sie mecze kolka i podaje malemu espumisan ale niebardo dziala dzis kupilam czopki Viburcol pediatra mowila ze dzialaja ale ja boje sie go wsadzic bo maly to on niejest niby polowke ale to i tak jak dla niemowlaka to za duzo
kupilam kopre wloski ale w necie pisza ze to jeszcze gorzej sama juz nie wiem co robc POMOCY!!!!!!!!!!!!
Maly niespi mi wogule w dzien tylko w nocy budzi sie co 3 godz dlatego nie mam czasu do was zajrzec wybaczcie i pomozcie bo nic niedziala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć dziewczynki 🙂

Echh te Nasze dzieciaczki najpierw nie chciały wyjść a teraz czytam że co druga z Nas ma problem ze spaniem dzidzi 🤨

My dzisiaj od 23-3 w nocy cudowaliśmy żeby zasnęła,jeszcze do tego cyca wypluwała 😞 zmęczona była a spać nie chciała,trochę popłakała,ale na rączkach się uspokajała,a jak Ją kładliśmy to się budziła,i tak w kółko,w końcu załapała cycocha i klapnęła po 5 minutach,spała od 3do 7:30 🤪 pierwszy raz tak długo odkąd jest w domu heh dalej zasnęła o 8 i jeszcze śpi,a w nocy pewnie zaś da Nam popalić.

Iwonko Marzenko ja nie mam pojęcia co na kolki 😞 Mała jak na razie ich nie ma,całe szczęście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu ja meczylam sie dzis podobnie bo od 22-2 no i wkoncu zasnal przy cycku i obudzil sie dopiero o 9 (i przy okazji sie obsikal i nasze lozko tez) pewnie tak dlugo spal bo sie wymeczyl szkoda mi go strasznie dlatego wyslalam juz meza do apteki po ten Esputicon mam nadzieje ze pomoze.
Wczoraj zrobilam eksperyment sciagnelam swoje mleko do butelki 120ml maly wszystko wypil myslalam ze to spora dawka a on jeszcze byl glodny 😲 nie wiem czy cos nie tak jest z tym moim pokarmem czy jak? Bo 120ml to dawka po ktorej powinien byc najedzony (przynajmniej tak pisza w madrych ksiazkach).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Biedne te Wasze Maleństwa... każdemu dziecku na kolki pomaga co innego, niektórzy kładą ciepłą (przeprasowaną żelazkiem) pieluszkę i dzidzi przechodzi. Co do herbatki koperkowej to właśnie podobno bywa z nią różnie niektórym pomaga a niektórym na odwrót. Mi położna mówiła, że dobrze działa na większość dzieci espumisan, ale trzeba go podawać przed jedzeniem a nie po. Mój Jaś jak na razie nie ma kolek. Mieliśmy 1 noc zarwaną, Mały się prężył, myśleliśmy że kolka, ale więcej się powtórzyło. Raczej nie mógł zrobić kupki, a to wszystko przez to durne żelazo, które muszę brać. Ja też mam zaparcia, wypróżniam się co 2 - 3 dni.
Mam pytanie do Olgi, jak tam kąpiel w tommy tub jestem ciekawa relacji 🙂
3majcie się kochane i duża buźka dla Wszystkich Maluszków. Ciekawe jak tam Paulinka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też juz kupiłam Esputikon i mam nadzieję że podziała.
Dziś jestem normalnie padnięta. Nawet nie miałam siły iść na spacer. Ubrałam mała i stoi w wózku na balkoni.jak sie obudzi nakarmie ja zostawie ją z Adą i pujde się wykąpac. Normalnie marze zeby poleżeć w ciepłej wodzie.Kupiłam sobie farbe do włosów ale nie mam czasu pomalować głowy 🤔 .Lekarz był zbadał mała pociskał ja posłuchal serduszka ,płuc .Zbadał bioderka i zajrzał do buzi.Powiedział że mała zdrowa jak ryba.
Asiu mały się napewno najadł tylko to przez nawyk ssania. ciągle chce ssać. Moja zanim zaczęła brać smoka też tak miała.jadła ,ulewała znowu jadła i znowu ulewała bo za dużo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu trzymaj się kochana 😘

Asiu ja nie podaje nic Małej bo nie ma kolek,po prostu fiksuje i tyle.W dzień sobie pospała a w nocy Jej się odechciało.

Byliśmy pierwszy raz wózeczkiem na spacerku,Malutka spała 1,5 godzinki 🙂

Był dzisiaj facecik do Małej,i wszystko jak najbardziej w porządku i wiecie co Vanesska waży 3580g 🤪 w ciągu tygodnia waga Jej wzrosła o 500g 🙂 no ale ciągle przy cycu walczy 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do kupki to Mała za każdym razem jak leży przy cycu to robi 🤔 ale to dobrze niech robi.

A tak poza tym to jak z Waszą dietą,mi kazali jeść wszystko ale w niewielkich ilościach,smażyłam nawet na oliwie raz i zjadłam i jak na razie jest wszystko oki 🙂 mam nadzieję że tak dalej będzie.Fakt że nie jem tam nic na occie i czymś podobnym,no ale jem większość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mnie pare dni nie bylo bo walczylam z plesniawka w ustach mojej malej ehhhhh (bialy-serkowy nalot na jezyku, ktory nie schodzi po potarciu) Na szczescie juz w buzi rozowo znow 😁
Teraz zas mnie martwi wysypka na pupci mojej malej w okolicach dziurek... Przewijam ja czesto uzywam zawsze sudocremu, kapie codziennie, wietrze dupke a tu takie cholerstwo znow ja dopadlo - mowie wam masakra mnie to stresuje... Juz jej dupke przemylam rumiankiem, zasypalam maka ziemniaczana jeszcze wykapie ja dzis w oilatum - jak nie zejdzie ide do lekarza bo juz nie wiem co mam robic... Na szczescie mala nie jest marudna - spi slodko, je regularnie jak maly glodomor z mojego cyca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandro mi moja położna poleciłą krem do puci nadi o nazwię "LINOMAG" kosztuje około 6zł, jakw róciłam ze szpitala to maa miała odparzenia z pieluch a po tym kremie jak ręką odiął i nie wysusza tak skóry jak sudocream

Kasiu to wszytsko przejdzie musisz tylko przetrzymac te złe dni

co do diety to ja tez jesm wszytso po trochu zresztą mój apetyt już nie ejst taki duży jak w ciąży:P jatez nie jem cytrusów, potraw z octem czy pieprzem (unikam przypraw) czekolade i słodycze sporadycznie w malutkich dawkach:P pije dużo wody niegazowanej, kawa zbożowa i herbatka koperkowa pozwalam sobie też na "kubusie" choć dziś pytałam położnej czy można bo tam jest marchew która zatwrdza ona poweidizał z eowszme na szklaneczke dziennie sobie moge pozowlic byle tlyko nie pila bym litra dziennie i mi sie wstyd zrobilo bo ja od tygodnia taks oebie tym kubusiem dogadzałam:P ☺️ a i unikam fast-foodów choć po nocach śni mi sie zimniutka cola:P

my tez mamy piewszy spacer za sobą 🙂 dzis byłam z maą i chyba sie jej podobało bo śpi tak słodko i się uśmiech ado mnie 🙂 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandra ja dzisiaj zauwazylam u Aleksa taka wyspke zaczerwienienie na pupce. Do tej pory smarowalam go LINODERMem to ta sama firma co linomag i bylo ok no ale jak dzis zauwazylam te krostki to zaczelam smarowac go Sudokremem zobaczymy czy to cos pomoze jak nie to wtedy maka ziemniaczana.
Akigo dalam dzis maluchowi 1 kropelke tego leku jak na razie (oby nie zapeszyc) spi juz od 18 chyba odsypia te nie przespane noce.
Co do diety to wiem ze mozna wszystko w malych ilosciach ale ja sobie jak na razie odmawialm wielu poniewaz chcialabym troche zrzucic kilogramow.
Kasiu trzymaj sie kochana... 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
caly problem w tym, ze w kraju w ktorym mieszkam nie ma w aptekach Linomagu 😞 moze jest jakis substytucyjny lek-kosmetyk ale nie znam nazwy niestety tak wiec czekam az dojdzie do mnie z PL za posrednictwem poczty ale ile to potrwa, kto wie?
Mam nadzije, ze tylko mala sie przez to nie meczy, nie boli, nie swedzi lub piecze... bo tak mi szkoda tego mojego slodziaka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Achh te dzieciaczki się namęczą 😞 My nie mamy problemu jak na razie,no i nie smaruje niczym od samego początku tylko chusteczkami przecieramy pupcię i pampersik i pupcia jest jak malowana :P no ale ta skórka Jej schodzi 😞 dzisiaj Nam powiedział że to może potrwać 2-3 tygodnie 😞 no i po każdym kąpaniu smarujemy odrobinkę oliwką 🙂

Pisałam do Paulinki ale jak na razie cisza 🤨

Uciekam bo ten mój Mały cyckowy potwór się obudził 🤪 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mamusie 🙂

Jak super że Paulinka już urodziła i zmieściła się jeszcze w listopadzie :laugh: :laugh: :laugh:

To już wszystkie jesteście mamusiami więc składam Wam jeszcze raz serdeczne gratulacje i niech Wasze maleństwa rosną zdrowo 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewuszki!
I ja w końcu urodziłam... nic nie pisałam bo od 15 jak poszłam do szpitala to wyszłam dopiero 25. Mała urodziła się 23.11.2009 o 9.30. Ważyła 3210 i miała 55 cm.
Urodziłam dopiero za trzecim razem, jak podali mi oksytocyne. Okazało się, że prawdopodobnie krótka pępowina była przyczyną takiego przenoszenia. Pierwszą oksytocyne podali mi w czwartek tydz.temu ale nic mnie nie ruszyła. Drugą w sobotę i dostałam okropnych bóli z krzyża i podbrzusza - chwilami miałam wrażenie, że mi rozpiera biodra od środka, promieniowało do połowy ud. Oczywiście rozwarcie 3cm i nie chciało iść. Nie przespałam dwóch nocy - z soboty na ndz. z bólu a z ndz. na poniedziałek po 24 poszłam do pielęgniarek, bo kazały mi się zgłosić gdyby te moje bóle (nie skurcze!) się nasiliły a były już co 3 min. Położyli mnie na porodówkę, od 1 do 6 leżałam, podali relanium ale i tak nie pomogło, po 6 podłączyli oksytocyne - popłakałam się, bo uwierzcie nie miałam już siły na cokolwiek o porodzie nie wspominając. Prosiłam o znieczulenie ale w tym szpitalu nie podają nic mocniejszego. I tak naprawdę w te moje bóle krzyżowo - podbrzuszne uwierzył położnik, bardzo sympatyczny człowiek - bo inni cały czas twierdzili, że nie mam skurczy i, że trzeba czekać. A ja właśnie urodziłam na tych okropnych bólach, których nikomu - nawet wrogowi nie życzę. Sam poród nie bolał, ale te bóle... troszke małą musiałam poddusić, bo kazali mi oddychać a ja zaczęłam tak dziwnie skrzeczeć i podali tlen. Najpierw dostała 7 a potem 9 pkt. W środę nas wypisano. Czuję się dobrze, zaraz porodzie siedziałam sobie po turecku, i gdyby nie te 2 doby bólu i nieprzespane noce pewnie bym szybciej doszła do siebie.

W pierwszą noc mała Zuzanna dała popalić, a w minioną budziła się 2 razy na karmienie, tak to śpi.
A jak u Was? nawet nie mam kiedy poczytać postów - ciągle jest coś do zrobienia.
Buziaki dla Wszytskich Mam i Maluszków 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam wszystkie mamusie. a więc tak..dołki mam ale co raz mniejsze,Olek rośnie i już więcej podjada,dziś odstawiam sztuczny pokarm,jest też co raz mniej żółty.
co to wiaderka do kąpieli to powiem wam że to naprawdę super sprawa,mały lubi się pluskać a po kąpieli jest bardzo spokojny, w nocy póki co budzi się tylko z 2-4 razy na jedzonko i dalej śpiulka, w dzień też nie ma tragedii,oby się nie zepsuł 😉
pozdrawiam i zmykam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...