Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Marzi, Moja Natalia też się pręży w trakcie jedzenia i niestety po jedzeniu więcej. W trakcie ją odbijam, nawet jak trzeba wyrywać jej pierś z ust. Pomaga, ale oczywiście do następnego połknięcia mleka w niewłaściwy sposób. Czasem jak je to zdarza mi sie ją odbic nawet 3 razy. Niestety po jedzeniu pręzy sie i zgina nawet czasem godzinę lub więcej, nie zawsze też. A czasem też po jedzeniu odbije, zaśnie, a po godzinie zaczyna się prężyć. Pręzenie jest koszmarne, bo widać, ze ją coś boli. Byłam juz u 2 innych lekarzy, ale cały czas mówią, że to normalne, że ma tak być. Ulewa też niestety i nieważne czy odbije 3 razy czy nie odbije wcale. Być może jest to wina mojego pokarmu, bo jak Mała je to tez mam takie fontanny z piersi, że Mała nie daje sobie rady z łykaniem i się denerwuje, więc może tak szybko lejacy sie pokarm nie układa się dobrze w brzuszku. A może po prostu się przejada. Ciężko rozgryźć takiego malucha, wszyscy mi mówią, że wyrośnie z tego. Oby jak najszybciej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiu nie chce straszyc i nie zycze ci tego co moja Mia ma - skazy bialkowej... u nas sie tez zaczelo w 3-4 tyg 😞
... nie dosc, ze mala cierpi i sie drapie to jeszcze ja jesc praktycznie nic nie moge 😞

co do smoka - nie na sile ale przyrzymac go przy buzi mozna nawet jesli sie wydaje ze dziecko ma odruch wymiotny i wrzeszy do tego rozkolysac malcem i pojdzie jak z platka- gwarantuje...
ja smoka nienaduzywam ale czasem wcisne tej zachlannej na cyca bestijce 😉
a dzis mala odkyla ze paluszki to to samo co smok wiec teraz sobie wcina 😉 przyajmniej paluszki zawsze sa pod reka i nie spadaja na ziemie hehe no i wyparzac nie trzeba hihi 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiu - posmaruj jej buzie Oilatum to jest nawilzajace i przeciwswądowe nie zaszkodzi a moze pomoc... i lepiej nie eksperymentuj tak jak ja to robilam bo mozna tylko pogorszyc sprawe... Trzymam kciuki, ze to tylko alergia na jakies danie ktore zjadla mamusia a nie to paskudztwo..

ja oczywiscie na wycieczce naszej nad morze poszlam cos zjesc do kanjpki i uwazalam na to co moge a co nie wzielam kanapke na ciemnym chlebie z indykiem, salata i ogorkiem... tyle ze zapomnialam powiedziec, ze bez masla... zjadlam - dzis juz sa przykre efekty glupoty mamusi 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej ja też nie jem nic mlecznego i u małej nic nowego niema. fakt ze jeszcze buźka nie jest całkiem gadka.ale lepiej to wyglada. Cięko bez serków ,sera. Ja to tak lubie 😞
Dzisiaj miałam taką akcje przy kapieli że nie mogłam potem małej ubrać. Chlupneła sobie łapką do buzi i oka,zakrztusiła sie i 20 minut tak płakała że juz nie wiedziałam jak jej uspokoić.Napłakała się i zasnęła.Te rączki takie nie poradne. Dobrej nocki Mamuśki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lekarka mi powiedziala, ze teraz jedno na czworo dzieci choruje na te skaze bialkowa... wszystko przez zanieczyszczone srodowisko i wszelkie konserwanty w zywnosci, poza tym jesli ktos w rodzinie (brat, siostra, mama, tato, dziadkowie) jest alergikiem to tez duze prawdopodobienstwo... moj jest na pylki kwiatow i myslelismy, ze to co innego ale on powiedziala, ze alergia to alergia i nie ma znaczenia na co...hmmm a ta lekarka jest pediatra i do tego jeszcze alergologiem wiec komu wierzyc jak nie takiemu specjaliscie 🤔

...kazala nawilzac jej cialko bo podobno jak sie wysuszy to pozniej dzidzie swedzi i dzis po raz pierwszy przylapalam mala jak sie drapie... mowila, ze przy skazie dzieciom takze czesto pekaja platki ucha (dOl uszka - tam gdzie sie ucho laczy ze skora twarzy), i ze po kapieli trzeba to dobrze wytrzec z wody i nawilzyc... wiec nawilzamy cialko Oilatum a buzie smarujemy kremem Diprobase kilka razy dziennie...
a wysypana jest na policzkach, pod brodka, troche na czolku, we wloskach, za uszami... na razie tylko okolice glowy naszczescie... ale mowila, ze jak bede jesc mleczne produkty to bardzo szybko sie rozniesie na cale cialko... wiec staram sie uwazac... tym razem bardziej 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie w domu wszyscy oprócz taty sa alergikami 😞 i Ja też jestem 😞 echh,moi bracia mieli skazę,ale byli na butli.

Ja też kąpałam w tym oilatum,teraz przestałam,ale kupię jeszcze ten krem i zacznę na nowo kąpać i smarować.

Mi się wydaje że Mała ma tłustą cerę,bo czółko jej się świeci aż.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu wykupkał się. W końcu jednak użyliśmy malutkiej dawki espumisanu. Poczytałam w necie i jeszcze mój M wypytał w aptece czy można itd. (powiedziała aptekarka, że można, że to, że pisze po 1 miesiącu, to producent musi tak napisać zabezpieczająco, ale, że mała dawka nie zaszkodzi). No i mu ulżyło. 🙂 A ja wypiłam też rumianek i herbatkę z kopru włoskiego.

Aptekarka powiedziała też, że zaparcia mogą być prawdopodobnie po witaminie K. 😲 Co sądzicie mamusie, które "witaminkują" swe dzidziusie? 🤨

O i Gosiu Kizia-Mizia przesłodka! 😁

Co do buziuchny, ech, mojemu też się podobnie coś popsuła. 😞 Jakiś czerwonych chrostek, z białym na środku dostał... i to tylko na twarzyczce i szyjce troszkę. Ale ich coraz więcej się robi. Też czekam na wizytę u pediatry i co mi powie... 🥴

Akigo biedna mała... Ech, rzeczywiście dzieciaczki są tak nieporadne. Mój wciąż boi się straszliwie kąpieli. Ale już łatwiej troszkę go myć, odkąd odpadła mu ta pępowina. 🙂

Moje przerażone Mru w kąpieli: 😉

[img size=263]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/kapiel.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!
Ja nie podaje witaminki K ale mala coś też dzis stęka i stęka i przez sen stęka.Jakbym miała niedzwiadka w pokoju nie dziecko. 🤔
Siedze i czekam na listonosza aż mi macierzyński przyniesie. Masakra z tym zusem. Juz mi wisza kase od 24 października. A gdybym tak z tego miała zyć. 😠
Paulino jaki śliczyny ten Twój Synek.
Co do alergi to ja jestem straszny alergik od urodzenia.Nawet były czasy ze astma mnie łapała.Ada moja też cały czas jej leci katar. Ja mam alergi skórną.Ostatnio miałam cała brode jak łuske. Ale kupiłam ten krem co Sandruś Ty dla Mii i mi zeszło.
Co do nawilżania ja mam świetna oliwkę którą mała smaruje z seri AA Mama i ja. Jest super bo dla alergików.
Miłego Dnia lece do niedźwiadka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzi mój synyś tez sie tak prezy po jakims czasie. czsem sobie odbije i sie uspokaja a czasem denerwuje sie nadal. wydaje mi sie ze sie niecierpliwi bo mu za wolno mleko leci. nie zmieniam wtedy piersi wyciskam mu troche do buzi mleka. łapie i zaczyna po chwili jesc normalnie i czuje czesto ze naplywa jeszcze wtedy mleka do tej piersi.

paula nie dawaj smoczka nim nie skonczy misiaca !! bo zaburzy mu to odruch ssania. wiem po sobie niestety za późno o tym poczytałam

i znowu sliczne zdjecia dzieciaczkow 🙂

martaer dzieci musza jednocesnie połykac, ssać i oddychać, jeszcze sa zbyt malenkie i nie maja w tym takiej fprawy wiec połykaja powietrze z mleczkiem. na pewno z tego wyrosnie 🙂

och dziewczyny, licze ze dzieciaczki wam z tego wyrosna .... nawet ze skazy ... bo ona pojawia sie i moze zniknac... ja jestem strasznym alergikiem ... mialam skaze, uczuona jestem na pyłki, na trawy, na kurz - a pewnie na roztocza, ... na siersc i sline zwierzat ..... znalazlo by sie tego jeszcze . mialam tez podejrzenie astmy bralam swgo czasu wziewy, ale nie biore. dzisiaj jednak czulam jak bierze mnie dusznosc i wzielam jeden ktory jeszcze llezal a nie przeyterminowal mi sie jeszcze bo date ma do 2011 roku.. i tak sie zastanawia,mm czy mi nie wraca ta astma ... :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂 Moja Nadia tez ma taką buzię w krostkach,na główce i szyi i za uszkami też 😞 połozna powiedziała żeby się tym nie przejmować bo to zniknie jak małą skończy 3 miesiące ale w czwartek będe u lekarza z małą to zpaytam czy to przypadkiem nie ejst tez ta skaza-oby nie bo ja mleko to pije litrami 🥴

Sandro ja mam pytnaie do ciebie bo chce kupic małej taką pościel jak ty masz dla córeckzi, ta w paseczki pomarańczowe tylko zastanawiam się czy ona jst po obu stronach w paski czy od środka jest biała 🙂

Paulinko i Gosiu dzieciaczki są słodkie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie!
Nie zaglądam do Was bo ciągle ktoś u nas jest albo coś wyskoczy do zrobienia i tak w kółko... ;/

Naszej dajemy VitaK i VitaD i nie ma zaparć. Zuzi tydz. temu wyskoczyły właśnie takie czerwone krostki na policzku. Położna poradziła położyć flanele zamiast tetry pod główkę, nadal się utrzymały. Przemywaliśmy rumiankiem ale efekty były średnie. Drogą dedukcji doszliśmy, że to trądzik noworodkowy. Ale po dzisiejszej nocy przeniosły sie na uszko i byliśmy rano u pediatry - jest to trądzik i mamy maść sterydową i maść z witaminą A i cholesterolem - więc Sathi może i Wasza kruszyna ma to samo? Wszyscy widać walczą z tą skazą, mąż ma alergię na pyłki ja mam skaze białkową i już niestety musiałam się pożegnać z mlekiem, ograniczyć nabiał do minimum,czekoladą,orzechami,cytrusami etc...
zajrze do Was jeszcze poźniej, buziaki

ps. macie jeszcze problemy z bolesnością sutków ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akigo mój tak często stęka... He, he, dokłądnie, jak taki mały misio grizzli. 😉

No to widzę, że mamy na forum grono alergiczek... A nawet astmatyczek. Heh, i ja się nie wyłamuję, niestety. 😞

Madeline mnie bolą sutki wciąż, zwłaszcza ten na lewej piersi. 😞
Być może u mnie to też to co piszesz... zobaczymy. Jutro do pediatry, choć ostatnio jak się jej pytałam o problemy z brzuszkiem to niewiele mi powiedziała (nic co nie wiedziałam:angry 🙂.

A dziś pojechał mój M... będzie ciężka noc bez wspierającego tatusia. Choć może bardziej smutna. 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
maiha - z kompletu poscieli i dodatkow do niej jestem szczerze zadowolona wlasciwie to kupilam dwa 🙂 w pomaranczowe i w fioletowe paseczki 🙂 Kolderka jest po obu stronach w paseczki zas podusia jest z jednej strony w paseczki a z drugiej jest biala... ja kupilam takie obszerne komplety, w ktorych sklad wchodzily poszewki na koldre i podusie oraz wypelnienia do nich,przescieradelka, baldachimy ze stojakami, przyborniki(super sprawa pieluchy i krem zawsze pod reka), dwa gratis rozki i dwie dodatkowe poszewki na podusie... z tym ze ja sie dogadalam tak, ze zamiast jednego stojaka na baldachim i zamiast obu rozkow chce dwa miekkie przewijaki w kolorze tych poscieli... no i ja zamowilam na moje ogromne lozeczko-tapczanik o rozmiarach 140x70 wiec zwroc uwage jakiej wielkosci jest twoje... Szczerze polecam 🙂
taki komplet wzielam tylko w wiekszym rozmiarze i z taka mala zamiana:
http://www.allegro.pl/item839733375_mamo_tato_14_cz_posciel_120x90_aplikacja_serca.html
dokladnie te dwa:
1. http://www.mamo-tato.fr.pl/ne/bald_paski.jpg
2. http://www.mamo-tato.fr.pl/ne/bald_paskif.jpg

Gosiu wybierz sie do Boots tam daja probki produktow na eczeme miedzy innymi jednorazowe probki produktow Oilatum ale takze innych...
Ja poczytalam troche o tej skazie i tam pisalo ze dzieciaczki moga byc niespokojne bo swedzi je cialko - buzia i moze sie im czesto ulewac 🤨 mojej malej sie ulewa na szczescie tlyko jak sie jej nie odbije ale wczorja byla caly dzien niespokojna 😞 Na szczescien nocke przespala slodziutko z jedna pobudka i dala rodzicom poleniuchowac az do 12 popoludniu 🤪 spioch maly 😁 po rodzicach 😉
Zastosowalam do buzi ten Diprobase krem i widze super efekty buzia w koncu zaczyna jakos wygladac a na spacerku wysypka tak zbladla ze bylan iewidoczna zupelnie jednak po dotknieciu nadal tarka na polikach 🤔 Nadal kapiemy w Oilatum juz kupilismy drugie opakowanie i cialko smarujemy balsamem Oilatum...
Z witaminek daje jej tylko D3 - lekarka mowila zeby wcisnac jej kapsuleczke (plyn z niej) przed wieczornym karmieniem tak tez robie... witamine K dostala w zastrzyku w szpitalu...

ciekawe co u paulusi???

Zalozylam nowy watek: Skaza Bialkowa u niemowlat - AZS
na forum - Szczesliwe mamusie - mamusie o wszystkim...
zainteresowane zapraszam
http://www.brzuszek.net/index.php?option=com_fireboard&Itemid=49&func=view&catid=20&id=182454#182454
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej hej,troszkę ,mnie nie było i proszę jakie zaległości mam.
Olkowi wreszcie znikają te wstrętne potówki.od razu człowiek spokojniejszy 🙂
za to miałam nocną przygodę z gilonkami,młody miał przytkany nosek(chyba przez te kropelki do oka,ropka zaczęła spływać noskiem a nie oczkiem)no i chciałam mu te gilonki wyciągnąć ale za diabła nie chciały dać się wyciągnąć,więc zakropiłam mu nosek wodą morską(płakał przy tym wszystkim straszliwie)zaczęłam go przytulać a on zaczął kichać,tak mocno i zaczęły mu wyłazić straszliwe brązowo-zielone glutki,jak na takiego małego człowieczka to muszę przyznać że miał tego bardzo dużo.teraz profilaktycznie zakrapiam mu nosek 2 razy dziennie żeby wypłukał tą ropkę.
a teraz zmykam na małą drzemkę bo w nocy to nie dosypiam.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwonko moja córcia na odwrót ma, w ciągu dnia mało śpi czasem tylko 2 razy po 2 godzinki a czasem nawet nie tyle a tak to cłąy dzien jest aktywna ale nie płacze tylko że trzeba jej uwage poświęcać-bo lubi byc w centrum zainteresowania :P i nie lubi byc sama nawet przez moment, ale w nocy śpi bez problemu, przesypia mi clautką noc:P kłade ją o 22 a do 4 śi sobie słodziutko potem budzi sie na jedzonko i zasypia do 7 czasem do 8 rana potem znów jedzonko i do 11 sobie robimy drzemke w mamusinym łóżku 🙂

Sandra pościel napewno jutro zamówię-chyba różową , wacham sie meidzy pomaranczową jescze-która lepiej sie preentuje na żywo?? i chyba sobie zasłonki dokupie do kompletu 🙂 jedybnie co mnie matwi to to ze w 4-czesciowym komplecie nie ma serduszek na ochraniaczu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Haniu moje też tak miała nie wiem co sie z nią dzis dzieje. Mam nadziję że tak bedzie do rana. Oczywiście z przerwami na jedzenie.
A pościele naprawde piękne.Ja juz dzis zaszalałam na allegro.Oby to wszystko przyszło zanim maż wróci:P.Poco ma wiedzieć! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...