Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Otlesia gratuluje, fajnie, że już znasz płeć 🙂 ciesze sie, że wszystko dobrze, to najważniejsze 🙂 🙂

akigo heheheh ja też powinnam mieć zakaz wchodzenia do takich sklepów 😁 mozna zbankrutować, bo drogie te rzeczy ale śliczne 🙃


Ja też mam problem z wejściem na forum 😠

dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzień dobry : ale nas dzisiaj brzydka pogoda powitała rankiem 😞 ja nie mam żadnych problemów z tą stronką wszytsko chodzi prawidłowo.

Jak się dziś czujecie?? ja tak sobie szczerze mówiąc-w nocy bolał mnie brzuch ale teraz już jest lepiej, już nie moge doczekać się środy-to kolejna wizyta u lekarza, bez USG ale przynajmniej seruszko mojego maluszka znów usłyszę 🙂 no a do usg już tylko miesiąc 🙂 albo aż ale szybko zleci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamuśki
Ja też wczoraj wpadłam na pierwsze zakupki i kupilam 2 czapeczki po 5 i 7 zl, body16zl ,2 pary rekawiczek na lapki 3zl,polspioszki7zl wydalam 41 zl ...myslicie ze to duzo ?To moje pierwsze zakupy i nie wiem jakie ceny sa u was? Pozatym strasznie bolala mnie wczoraj glowa no i gardlo dzis juz jest dobrze,jak sobie radzicie z bolem glowy zaznacze ze niebiore zadnych lekow nawet apapu czy nospy...
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej!!! Ja dziś byłam z mężem oglądać wózki...Chciałam zobaczyć jak w rzeczywiście wygląda tako jumper, ale już w 2 mieście go nie znalazłam...Jeżeli chodzi o inne wózki znalazłam swój ideał; ale był po złożeniu dość duży i nie zmieści mi się do auta; bo mam auto na gaz i w bagażniku jest koło....jedyny wózek; który by się zmieścił do bagażnika to wózki z firmy coneco; ale mi się ten który akurat oglądałam nie wydawał zbyt praktyczny....Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunia ma racje 🙂


Luteina należy do grupy progestagenów (progesteron mikronizowany), których działanie związane jest z ułatwianiem zagnieżdżenia zapłodnionej komórki jajowej, relaksacją (rozluźnieniem) komórek mięśniowych macicy, kurczeniem okolicy ujścia wewnętrznego szyjki macicy, poprawą ukrwienia macicy oraz immunosupresją (osłabienie odpowiedzi organizmu na obce komórki ? w ciąży rozwijający się płód jest dla matki obcy, ponieważ zawiera połowę genów pochodzących od ojca dziecka). W przypadku ciąży zagrożonej poronieniem, podawanie Luteiny (i innych progestagenów) zmniejsza ryzyko takiego poronienia. Ze względu na swoje działanie progesteron ułatwia rozwój ciąży, podtrzymuje ją aż do momentu, w którym organizm kobiety będzie sam w stanie dostarczyć odpowiednią jego ilość (synteza odbywa się najpierw w ciałku żółtym ciążowym powstającym w jajniku, a później w łożysku). Zgodnie z zaleceniami Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, w przypadku poronienia zagrażającego stosuje się progesteron podawany doustnie, dopochwowo lub domięśniowo. Dzięki temu możliwe jest uratowanie wiele ciąż, ale należy również pamiętać, że najlepszym lekarstwem (oprócz leków) jest spokój, odpoczynek i odprężenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewuszki!
Dawno mnie nie było bo... jak chciałam ostatnio wejść to, podobnie jak Wam, wyskakiwał mi błąd i nie mogłam załadować Dyskusji ogólnej, i wejść na nasz wątek.

Poczytałam z grubsza i jestem w temacie co u Was.
Również przyjmowałam luteinę ale na samym początku. Na podtrzymanie właśnie.

Dziś miało miejsce zaskakujące wydarzenie... leże i czytam sobie książkę, trzymałam dłoń na podbrzuszu i delikatnie uciskałam, żeby wyczuć ruch (20 tydz. a tu cisza...) lecz nagle... poczułam coś tak dziwnego, że ze strachu wzięłam dłoń do góry 🤪 to maluch najprawdopodobniej się przekręcił albo tak dziwnie kopnął upierdliwą mamuśkę, co go tak drażniła 🤪 ale przestraszyłam się faktycznie - takie dziwne uczucie 😁

Nadal trzymam dłoń i czuje fikaniem, może bardziej się wyczuliłam, albo do mojej świadomości dotarło,że to ruchy a nie coś innego ☺️

A jaku Was? Pozdrawiam i życzę przyjemnego wieczoru 🙃
Dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja czuje jak mój Jasiu fika już codziennie 🙂 Lubi bardzo muzykę dla dzieci typu "kolorowe kredki"; smerfne hity itp.... skacze wtedy jak oszalały 🙂 Reaguje też czasem na czytane mu bajeczki 🙂

Madeline gratulacje wyczucia dzidziusia 🙂 wreszcie się doczekałaś 🙂

Co do luteiny nie musiałam jej przyjmować.
Pozdrawiam i miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunia gdzieś na forum wrzuciła fajny filmik cz1. Strasznie mi się miło oglądało. Znalazłam też cz 2 . To wrzuce Wam.
http://3we.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=6177:w-onie-matki-national-geographic-1&catid=79:nauka&Itemid=124

http://www.clipser.com/watch_video/256420
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akigo,Otlesia - bardzo dziękuje 😁

Chyba tez zacznę już czytać bajki, jak tylko uporam się z ostatnimi egzaminami. Wczoraj włączyłam muzykę poważną, podobno dzieci w łonie matki dobrze na nią reagują.
Co mnie bardzo zdziwiło, wieczorem przyszedł narzeczony i również wyczuł ruchy po chwili jak przyłożył dłoń, i to 2 silne a poza tym fikanie bez problemu 🙃 Rano również maleństwo buszowało 🙂

Nie jestem wybredna ale ta pogoda już mnie doprowadza do białej gorączki. Rano się obudziłam -piękne słoneczko a teraz... żeby w końcu zrobiło się pięknie, bo nawet na spacer nie chce się wyjść, jak ma zaraz zacząć padać 😠

Pozdrawiamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez przymierzam sie do czytania bajeczke,a o tejv muzyce powaznej slyszalam i musze to tez wyprobowac. moj synus rusza siej jak szalony,kiedy jem cos 🙂chyba rosnie maly glodomor 🙂
a jak zdawalam egzaminy to tez strasznie kopal-ale tak inaczej (chyba mu sie szkola nie podobala) 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja się dziś strasznie nudzę.Mąż w pracy wraca za 3 tygodnie dzieci są czymś zajęte. pogoda jakaś taka byle jaka. Będzie padać.Siedze sama grzebie w necie i jem. Właśnie wchłonełam 2 loda.Wygladam jak niedźwiedz i tak też się zaczynam czuć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie, a ja jakoś dziwnie się czuję od kilku dni pobolewa mnie pobrzusze i zaczynma się martwić tym trochę, w środe idę do lekarza to go o to zapytam, wczoraj przed snem tak mnie bolało że nie mogłam sie ruszyć 😞

ja też się nudzę, też buszuję po różnych stronkach internetowych, mąż pojechał jak co neidzielę na mecz, więc do wieczora będę się nudziła ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No też myślę że to amcia ale zapytam o to lekarza dla własnego spokoju, niunia90 szczerze mówiąc marzy mi się dziewczynka, ale jeśłi będzie chłopczyk to też będę szcześłiwa jak się to mówi byle zdrowe, ale po cichutku liczę na córeczkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna ale ty już masz fajny okrąglutki brzuszek, ja to narazie mam taki jakbym sie solidnie najdła 🙂 znajomi sie mnie pytają gdzie ja chowie tego dzidziusia heeh 🙂 dziś poczułam takie uczucie jakby ktoś mnie od środka dotknął ale nie wiem czy to już był pierwszy kopniaczek czy może coś innego, to moja pierwsza ciąża i się zastanawiam jak tego pierwszego kopniaka będę czuła, i jesli poczuje juz pierwszego kopniak to kiedy bedzie nastepny czy na odcinku kilku dni czy moze godzin 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...