Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Iwonko wracam jeszcze,ale nie wiem na ile,tak naprawdę to już powoli nie mam siły,każdy krok sprawia mi ból,boli mnie w pachwinach,w ogóle mnie cały dół boli 😞 według usg wszystko jest w porządku,Mała prawidłowo ułożona,łożysko też na miejscu.No i jak tak dalej będę się czuć to będę musiała tylko tydzień w pracy wytrzymać,gdyż na macierzyński mogę iść 11 tyg przed planowanym terminem porodu.No a jak dam radę to do 32tc będę pracować.Tak szczerze to już teraz mi się nie chce wracać do pracy,no ale nie mam innego wyjścia 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
moj synek przez ostatnie trzy dni byl strasznie aktywny caly czas go czulam i choc w nocy jest to najbardziej dokuczliwe bo nie moge zasnac to i tak wole to niz wogule go nie czuc. Kilka dni wczesniej wlasnie tak bylo i strasznie sie zamartwialam i w nocy nie moglam spac bo go nie czulam myslalam ze cos jest nie tak. Na szczescie na nastepny dzien mi to wynagrodzil z nawiazka:P
najbardziej niepokoi mnie teraz bol wokol pepka nie wiem czy jest to spowodowane tym ze skora sie naciaga czy co? czasem boli bardziej czasem mniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rozstępy mi się trochę na piersiach zrobiły,ale na początku były takie sine aż a teraz ich prawie nie widać,a tak to nie mam nigdzie,aż dziwne bo bardzo szybko na wadze przybieram 🤪 i przybrałam już 15kg 🤪 z pęcherzem nie mam problemów,momentami jak zaczyna się wiercić Malutka to mam takie uczucie,że chce mi się siusiu,za chwile cyk i już mi się nie chce heh,czary-mary w brzuszku mam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej akigo.oj nie wiem co gorsze pęcherz czy nerka.mi jak do jutra nie przejdzie do zamykają mnie w szpitalu 😞 ale jestem dobrej myśli bo dziś na razie miałam tylko jeden atak bólu a ten co odczuwam ciągle jest do wytrzymania.chyba zaczęły wreszcie działać prochy..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Współczuję Olga! Ja mam chorą nerkę ale narazie mi nie dokucza.Przy cesarce przestała mi całkiem pracować i dłużo czasu minęło zanim wróciła do normy.Teraz jak mniej wypije też ją czuję. Dlatego pije litrami.
Leniuszko co do skóry dookoła pępka mam podobnie. Czasem nie poszczypuje. Nie wiem jak to nazwać i nie wiem czemu. Ale to chyba nic niepokojącego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mamuśki jeśli chodzi o rozstępy to na szczęście nie mam ich,być może jest to zasługa żelu pod prysznic.tj. hudosil dusch & badolja,silnie natłuszczający żel do kąpieli.jak umyję się nim to nawet już nie balsamuję ciała,nie ma takiej potrzeby,skóra jest super w dotyku nie czuć jej napięcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o i olge witam 🙂 .... oby ci to przeszło, szkoda byś miała do szpitala iść :/ .... a ja sprzątam iwonko właśnie ale jak mąż zobaczył że się zabrałam to sam zaczął mi pomagać 😁 😁 .. więc mam pomoc 🙂 jutro znów do pracy na cały dzień idzie to będzie gorzej :/, a ja do okulisty z moją Mają muszę iść ... ech zobaczymy czy nie będzie musiała okularków nosić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wytrzymała jestem i jak już wejdę w ten tryb pracy to będzie dobrze i szybko minie,a wtedy już będę się cieszyć wolnym czasem heh szkoda że tak krótko ale dobre cokolwiek,a pózniej już Maleństwem 🙂
Moja córcia daje mi się wyspać i nie odzywa się do mnie w nocy heh,i mnie nie budzi też,rano dopiero po śniadanku się odzywa trochę i wieczorem jak już leże spokojnie,a tak to bardzo malutko w dzień,może dlatego że w ciągłym ruchu jestem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiu do kiedy będziesz pracować ????????


iwnoko chyba będzie musiała, bo zbiega jej rozbierznie jedno oko. miała już badane dno oka jak miała półtora roku i nie wyszło że ma zeza więc pewnie sprawa mięśnia lub nerwa .. zmożyło się jej to więc ponownie byłam z ni u okulistki znów będzie miała badane dno oka i miała tak z obrazków badane oczka czy widzi z daleka. wyszło na to że ma w każdym oczku po 0,33 ale będzie miała badanie kompyuterowe robione potwierdzjące bo u dzieci się tym nie sugerują, ale moja Maja jak by widziała to by przeczytała więc ja jestem pewna. może to od tej wady ucieka jej o oko ??? zobaczymy., jutro ide na kolejną wizytę, pewnie jej jeszcze nie zbadają komputerowo bo póki co ma rozszerzone oczy do badania dna oka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry mamusie 🙂 ale się dzis rozpisałyście 🙂
ja naszczęście nie mam roztępów na brzuchu, a na piersiach mam takie malutkie ale to jescze z przed ciąży bo mam dosyc duży biust tzn. nie taki duży normalny przed ciążą nosiałam miseczkę DD, mam nadzieję że mnie rostępy łagodnie potraktują, choć na udach mam juz je od dawna i do tego celulit-ale to dlatego ż edosyć gwałtownie przytyłam w ciągu ostatniego 1,5 roku-a to z powodu braku pracy a co za tym idzie mniej ruchu i mniej stresu ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiu może nosić okularki, nie przeszkadza mi to oby tylko jej oczko się unormowało, z zezem gorzej bo miała by kompleks z tym związane, modle się więc tylko o to by jej to wyrównała, reszta jest nie istotna a wada 0,33 to mało 🙂 .. nie wiem nawet czy klasyfikuje się do okularów, ale może przy małym dziecku tak ... bo może jej się pogarszać, tylko pewnie będzie trezba kontrolować cz ęsto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu nie wiem do kiedy będę pracować,po powrocie z urlopu muszę wrócić do pracy minimum na tydzień,bo na macierzyński mogę iść 11 tyg przed planowaną datą porodu,nie wiem jak będę się czuła,od ponad tygodnia coś mnie w pachwinach boli,każdy krok,każda zmiana pozycji sprawiają mi ból,nie taki że znieść nie idzie,ale ogranicza mnie trochę ruchowo,jeżeli będzie tak dalej to wrócę do pracy tylko na tydzień,a jeżeli będzie dobrze i przestanie mi to dokuczać to do 32tc postaram sie popracować.
Okularki to nic groznego,a z tym że może mieć kompleksy to fakt,teraz te dzieci w szkołach to masakra,wiem jak moje rodzeństwo,bo jest w wieku szkolnym,to szok co tam się wyprawia.Ja nie mam dużo lat,ale jak chodziłam do szkoły to było całkiem inaczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczynki wlasnie wrocilam z szpitala ... wczoraj bylam i zatrzymali mnei na obserwacji...rOBILI mi co 2 godizny ktg mialam usg i badania wszytsko w jak najelpszym porzadku nie upadlam na brzuch ino sie potklena i upadlam podpierajac sie na rece ale balam sie ze lozysko moglo cos sie stac.. dla swietego spokoju pojechalam ... i z as wyszlo z usg ze termin mama na 30 wiec wydaje mi sie ze urodze bardziej w okolicach 30 bo usg 4 d tez mi wykazalo na 30 wiec dzis mamy 27,5 dni i moja malutka wazy 1100 gram lekarz pwoeidzial ze ladna z niej sztuka hehe
A polozne sie smialy bo tak nei lubi moja ktg caly czas kopala obracala ...No ale na szczescie wsyztsko okej jestem spokojna Bardzo jestem zadwolona z opieki jaka mi zapewnili zaangazowali sie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwonko mi też jest ciężko,przytyłam już 15kg i też jestem ociężała,tym bardziej że jestem niska,to waga trochę daje się we znaki,krzyż mnie boli,nogi,no ale cóż,nie mam charakteru żeby się położyć,jestem uparta,na początku ciąży się bałam wszystkiego,leżałam,nie robiłam nic,bałam się głowę podnieść żeby tylko Małej nie zaszkodzić,no ale to było związane z tym że pierwszą ciąże poroniłam,a tak bardzo chcieliśmy mieć to Maleństwo,no ale teraz jest wszystko dobrze i oby tak dalej,i staram się funkcjonować normalnie heh.
Ale mam dzisiaj natchnienie,nie wiem czy cokolwiek rozumiecie z tych moich postów,bo wszystko naraz piszę 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu nie martw się na zapas, ja znam dziewczynkę w wieku 5 lat i tez jej jedno oczko ucieka a drugie ma zdrowe i dostałą takie okularki, które zasłaniają jej to zdorwe oczko żeby ćwiczyła mięśnie tego chorego oka i lekarze mówią ż ejeśłi będzie dużo ćwiczyć i nosic te okulary to wszystko wróci do normy bo u dizeci takie wady da sie korygować,i znam chłopczyka kóry tez ma problem z oczkami tyle ze ma wilką różnicę wad w oczach bo an jedno ma +4 a na drugie +1,5 więc też mu to zdrowe oczko zaklejają-plastrem żeby ćwiczył oko słabsze-więc napewno i u Twojej córki coś wymyślaą żeby się pozbyć je wady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunia dobrz ze trafilas na taka opieke u mnie to by pewnie znowu narzekali ze przesadzam i takie tam 😉
Po zjedzeniu krowki moj maluch strasznie fika 🙃 i chyba zaraz pojde zjesc jeszcze jedna.
Zastanawia mnie czy wartko kupowac i kombinezon i spiwor do wozka na zime? Bo jak to wszystko sie zmiesci w gondole? Czy nie lepiej sam kombinezon i cieply, gruby kocyk? Doradzcie mi bo ja sie wogule na tym nie znam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...