Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Justyna leć do szpitala! Taki kolor plamień + krew to nie przelewki. Nie zwlekaj, zwłaszcza jeśli czop już Ci odszedł. 🤨 Najwyżej Cię położą i tam już doczekasz finału. Ale przynajmniej będziesz z maleństwem bezpieczna, pod kiem specjalistów.

Leniuszku no właśnie też jestem ciekawa. Dzisiaj zaliczyłam kolejny "krwawy" poranek. Nie wiem o co chodzi, że mi ta jucha z nosa tak leci. I te drżenia. 😞
Chyba rzeczywiście odłóż sobie kaskę na taksówkę. A nóż Twój M będzie, albo sąsiedzi, ale jak co to zawsze jeszcze masz dodatkowe zabezpieczenie.

Co do dotarcia do szpitala to też mam kilka nie do końca jasnych sytuacji. Mojego M też może nie być w domu jak się zacznie... I jak on wtedy przebrnie, zwłaszcza jeśli zaczną się słynne, wrocławskie korki? 🥴 A jeszcze dojazd do mojej miejscowości, do szpitala, około 70 km... To tak póki jestem we Wrocławiu. Chyba, ze będziemy u mnie, w rodzinnym domu, to znacznie prościej. Tylko czy akurat wtedy będziemy?... A nie ma jak tam cały czas siedzieć i czekać.

Kasiu a jak jest u Ciebie z karetkami? Może jakoś tym sposobem, byś erką dojechała do szpitala, tak żeby być pod opieką lekarzy podczas porodu. Tylko wciąż zostaje kwestia co z dziećmi... Ech, no popróbujcie z mężem, a nóż się co podzieje. 🙂 (Powodzenia! 🙂)

Gosiu dobrze, że są te czkawki, jak mój był chwilę wg. mnie za długo już cicho to chociaż ta nagła czkawka wybawiała mnie z wpadania w paranoję, ze coś się dzieje. :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Justyna moim zdaniem to Ty nie masz na co czekac..a moze cos z lozyskiem sie dzieje?ja juz dawno bym siedziala w szpitalu!!!!!TO NIE SA ŻARTY!!!Paula to wyglada tak jakbys byla oslabiona..a moze masz anemie?kiedy Ci krew badali?lez i odpoczywaj zeby niewyladaowac na IP przed czasem..Kasiu a ja bym pogadala z jakas siostra Twoja..mowilas ze tam nie ma gdzie spac no ale jej dziecmi moze zajac sie maz a ona moze Twoich pilnowac u Was w domu..Asiu a moze Twoj dostanie pare dni wolnego..moze szef zrozumie sytuacje??a moze maly urodzi sie w weekend(ten lub nastepny 😉 )moj znajmil ze dzis noc zrobi TO ☺️ bo maly wtedy sie jutro urodzi..ahh Ci faceci to maja wyobraznie:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no troszkę niejasno jest nawet z tymi siostrami moimi. zależy kiedy mnie złapie. bałabym się być sama z dziećmi w nocy, pobaraszkuje i zobacze co z tego "wyjdzie" hehehe ... jak nic :P to trudno. znaczy jeszcze czas ma kuba. jak się pojawi - znaczy że był już gotowy. w razie czego naszykowałam dwie torby. do szpitala i co mi będzie potem potrzebna na wyjście by w razie czego być na wszystko przygotowanym. jak się jutro do was nie odezwę znaczy podziałało 🙂 ....

justyna u mnie to było normalnie właśnie takie brązowe, krwiste zabarwienie i zaczełam przy skurczach które nie były jakieś regularne i mocne. ale w ten sam dzień urodziłam córkę siłami natury. to był początek porodu u mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiadomość od Moniczki 🙂

"Jestem od wczoraj w szpitalu.Na KTG wyszły mi skurcze co 2-3 minuty(ja ich oczywiście nie czułam) i mnie zostawili.Teraz czekam na rozwój zdarzeń i coraz bardziej się denerwuje.Pozdrawiam wszystkie dziewczyny z Brzuszka 🙂"


Justynko ja też bym nie czekała,tylko zapitalała do szpitala 🤨

Asiu szkoda 😞 mój też pracuje w dużej firmie gdzie pracuje około 400 osób,i pewnie jakby miał wykorzystać swój urlop to też by nie dali,ale jest ten ojcowski,który jest wydawany hmm...nie wiem jak to napisać przez taki urząd jakby.

Kasieńko kochana nie myśl już o tym,bo naprawdę sfiksujesz i blokada się włączy heh i nowy rok Nas zastanie :laugh:

Paulinko odpoczywaj,może tak jak Paulisia pisze anemia 🤨 hmm..nie mam pojęcia 🤨

Mój się mnie wczoraj pytał czy to już niedługo 🙂 a ja mówię tak gdzieś tak będzie na grudnia :P minę zrobił i już nie pytał :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to nastepna ustawila sie do kolejki..GOSIU od dzis mianuje Cie RZECZNIKIEM PRASOWYM BRZUSZKA:laugh: :laugh: :laugh: wszystkie daja Ci znac hihi..Ja juz od kilku dni zabieram sie zeby moj maz skonczyl we mnie ☺️ (sorki za szczerosc)ale co do czego przychodzi panikuje i rezygnuje..a moj bobo dzis taki spiacy-cichy ze stwierdzilam ze on to chyba przespi porod:laugh: a jak sie obudzi to pomysli.."O JA JUZ JESTEM NA SWIECIE"..malo aktywny dzis..moze kiepska pogoda tez dziala tak na dzidziusie//ja dzis caly dzien sama jakos do 22 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No więc czyżby teraz czas na naszą Moniczkę? 😁 Ciekawe co będzie dalej! 🙂

No i jak dalej pójdzie sytuacja u Oli...

Paulisia hi, hi, to zabrzmiało jakby zrobienie TEGO dawało im jakąś władze nad tym czy dzidzia się urodzi czy nie... 😁 A nie szansę na to, że się może po urodzi, he, he. 😉
Może maluszek cichy bo taty nie ma, to co samą mamusie będzie zamęczał? :P Ale tak, może Twój nastój + byle jaka pogoda... Albo po prostu nabiera sił przed... 😉

Kasiu jak coś to smsik... Oczywiście po wszystkim, jak znajdziesz i siły i chwilkę. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hihi no to monia pewne się niedługo przywita z maleństwem. kurde oli współczuje. już dosyć długo jest w tym szpitalu ... hmm ....

gosiu już nie myślę :P:P

a ja nie mam do gosi nr :P:P to kurde nie wiem kogo poinformuje. teraz prawie nikt na brzuszku nie siedzi. albo dziewczyny odpoczywaja po porodzie, ale przed nikt nie ma siły - nie dziwie sie im tez tego, ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heh Paulisia nie wiem czemu mnie tak informują :P moja Malutka jest spokojna od wczoraj,może faktycznie cisza przed burzą :P
Mój za każdym razem kończy w środku ☺️ i zero efektów ☺️

Oli współczuję też,napisała jeszcze że czop jej odszedł,doszły bóle pleców i plamienie a tak poza tym to nic 🥴

A Moniczka napisała że wczoraj jak usłyszała jedną kobitkę jak rodziła to chciała do domu spitalać heh,napisałam że ma stoperki w uszy wsadzić i nie słuchać :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam nadzieje ze odrazu pojade na porodowke bez zadnego lezenia przed bo jak uslysze rodzace to naprawde uciekne stamtad..Sandra pisala wczoraj ze dopiero dzis wychodzi bo wciaz ma wysokie cisnienie..ale malutka zdrowiutka..tak wiec wkrotce zobaczymy zdjecia(mam nadzieje)..a jak tam Marzi?pewnie juz dawno w domu z Szymonkiem..a mnie dla zabicia czasu wzielo na kucharzenie..upieke biszkopt z galaretka i owocami..i zrobie salatke z zupek chinskich..mniammmm..ZAPRASZAM 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu a mi się wydawało, że się kiedyś wymieniałyśmy numerami? Może mi się co pomyliło? 🤔 W każdym razie wysyłam Ci nr przez brzuszka. 🙂 Sprawdź czy doszedł. 🙂

Gosiu u mnie podobnie... bez efektów.

Biedna Ola, oj, oby to się tak długo nie ciągło. 😞

Paulisio oj ale bym się wbiła na ten biszkopcik... 😁
(Tylko gdzie bym go upchała? 🤔 Ledwo po obiedzie jestem! :P)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
1 zupka chinska lagodna lub ostra
kapusta pekinska, ewentualnie glowka salaty lodowej
puszka kukurydzy
puszka czerwonej fasoli
1 duza piers pokrojona w kostke, usmazona
majonez, ok 4 lyzek
jesli lubisz dodaj tez pora pokrojonego w kostke
4 jajka(ugotowane na twardo)


makaron z zupek chinskich kruszymy drobno i wrzucamy do michy, dodajemy przyprawy do nich dolaczone, tluszczyk wyrzucamy, dalej dodajemy kukurydze, fasole, oczywiscie odsaczamy najpierw, potem pokrojona w paseczki kapuste, ew, salate,pora,jajka i kurczaka juz usmazonego. Wszystko mieszamy i dodajemy majonez, jak 4 lyzki za malo, no to wiecej odstawiamy salatke na ok 2-3h do lodowki. Pod wplywem majonezu makaron pecznieje i robi sie miekki.dopraw do smaku wedlug siebie..jesli lubisz curry ..itp
SMACZNEGO!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paulisia niestety w firmie mojego meza urolp ustala sie na poczatku roku i juz go nie mozna zmienic. Bo to inne osoby ustalaja grafiki nie ma z nimi kontaktu a zreszta co tam bede gadac.
Gosiu w Polsce nie ma czegos takiego jak urlop ojcowski sa tylko 2dni okolicznosciowe z tyt urodzenia sie dziecka. Ojciec moze wziac urlop ojcowski ale wtedy jest zamiennie z macierzynskim. Czyli albo jedno albo drugie jest na tym urlopie. Jedyna opcja to zeby wzial L4 przynajmniej 5dni zeby pobyc z nami.
Super ze u Moniki cos sie ruszylo! 🤪 tylko dziwne ze nic nie czula 🤢
A moj M sie rozchorowal ja wietrze a ten w polarze chodzi chrycha, kicha, smarecze i lazwi biedak chyba go dzis wygonie do drugiego pokoju zeby mnie nie zarazil albo sama zmienie lokum albo hm... moze go wygrzeje (np oklad z mlodych piersi:P )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Już doczytałam, biedna się męczy; już tyle dnie w szpitalu...Ja w pon. muszę odebrać dzisiejszy wypis ze szpitala i znów przez izbę założyć nową historię i na oddział....Bezsensu; więcej latania z papierkami...a może jak tak pobiegam po szpitalnych schodach to urodzę 🙂 oddział położniczo - gin. u mnie na 3 piętrze więc może coś się ruszy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cos znalazlam...
Tacierzyński "Gazeta" zaproponowała trzy miesiące temu. Stanowiłby on część płatnego urlopu macierzyńskiego przypisaną tylko ojcom. Urlop jest obowiązkowy w tym sensie, że jeśli mężczyzna go nie wykorzysta, przepada. Obecnie jeśli mężczyzna nie wykorzysta urlopu, może to zrobić kobieta.

Ma być wprowadzony od 2010 r. Na początku będzie to tylko tydzień, ale w 2011 r. - już dwa. Ojciec będzie mógł wziąć urlop w dowolnym okresie w ciągu roku po urodzeniu dziecka.

Urlop tacierzyński posłowie wpisali wczoraj do ustawy prorodzinnej. Zakłada ona też wydłużenie urlopów macierzyńskich do 26 tygodni. Cały Sejm będzie głosował nad ustawą jeszcze w listopadzie. Do końca roku trafi ona na biurko prezydenta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paulisia ale smaka robisz :P sama bym się wbiła na ten biszkopcik 🙂 sałatka sprytna,chyba będę próbować heh 🙂

A mnie dzisiaj wzięło na zupkę pomidorową do tego ziemniaczki z jajem sadzonym,kalafior i mizeria ☺️ padnę chyba jak to wszystko zjem.

Ważyłam się dzisiaj jestem 22kg na plusie ☺️ i znalazłam niewielkie rozstępy na udach i tyłku,ale na chwilę obecną niewiele 🤢

Asiu kombinuj,nawet z tym L4 ważne żeby posiedział z Wami w domku,chociaż na początku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...