Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Gosiu moj Aleks tez na brzuszku nie lubi ale i tak go klade chociac na te 10min. Co do sprawnosc to wszystko ok teraz ma faze na sztywne prostowanie nozek ze pieluchy nie moge zalozyc. I najlepsza pozycja dla mninego to pozycja siedzaca. Jak ma pol lezaca to sie probuje podciagnac zeby siedziec. Ale z brzuszka na plecki to jeszcze nie dal rady. A i jeszcze sztywno staje na nogach, stopy oparte plasko o podloze duzo smiechu jest przy tym 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej ! Ja dziś zdięłam szwy i jest super.Dziękuję za pocieszenia ale to taki jakiś brak kontaku z malcem. Przy karmieniu ten kontakt jest jednak niesamowity i ta świadomość że jesteście sobie tak potrzebni.Ale trudno tak miło być.
leniuszko co do diety to dlatego ze jestem po operacji więc nie polecam 🙂Ja narazie nic jeść nie mogę i tak podobno ma być 6 miesięcy.Tylko gotowane miesko warzywka rzadnych słodyczy.Jak ciut więcej zjem to ganiam 🙂.
Dziękuję Karolinko za wiadomość. Już jestem lepszej nadzieii że nie będe miała zdrewniałej nogi! 🙂Buziaki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kukunari to miłego grillowania. 🙂

Oo! Otlesiu to trzymam kciuki, że jak się już narzeczona Jasia urodzi, to się polubią (w przyszłości...), hi, hi. 😉

Ech, trochę Wam tego zazdroszczę... Ja nie mam specjalnie nikogo ze znajomych z dziećmi wiekowo chociażby zbliżonymi do Witka. Większość w ogóle jest bezdzietna, co wręcz utrudnia sprawę, bo bądź co bądź osobom bezdzietnym ciężko zrozumieć dużo rzeczy, które dotyczą tych posiadających potomstwo.
Choć nie powiem, że zauważyłam na NK, że pewna część dawnych i dalszych znajomych właśnie oczekuje potomstwa. Szkoda, że jednak nie bardzo trzymamy ze sobą kontakt.

Gosiu mój Witek też już od jakiegoś czasu łapie się za nóżki. 🙂 A dziś mu założyliśmy kolorowe butki to już w ogóle... ogląda je, łapie i... odkrył jak je ściągać - to dopiero ma zabawę. :laugh:

Leniuszku mój też często usypia na rączkach. Chociaż tyle dobrze, ze podobno wcale nie jest to efekt rozpieszczenia - po prostu nasze dzieciaczki potrzebują ciut więcej czułości niż inne. A jak odłożony zaczyna się przebudzać i grymasić to wystarczy pochylić się nad nim i chwilę pogłaskać (otwarta ręką po czole i na oczy). Czasem też wtedy daję mu mojego palucha chwilę do potrzymania. I pomaga, śpi dalej.

Och rany, mój M pichci coś w kuchni... Cały dom pachnie... Aż mnie skręca. 😉

No, ja dziś dokończyłam robić porządek z moimi stopami. 🙂 Wczoraj porządne wymoczenie, peeling, etc., a dzisiaj paznokietki. 🙂 Od razu lepiej. 😉 Ach, kiedyś to była norma - zwłaszcza kolor na paznokciach, a teraz... No cóż, tak bywa. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ech dziewczynki ja juz to wyprobowalam i uwierzcie to nic nie daje. W momencie kiedy glowka mojego syna dotknie materaca od razu jest placz nawet przez zamkniete oczy. Na poczatku to zaslanialam mu oczka ze niby ciemno jest i to skutkowalo ale od dwoch dni juz nic nie pomaga. W nocy zasnal tylko dlatego ze zmeczyl sie placzem ech 🤨 tak mi go szkoda ale jak teraz popusze to pozniej wogule nie dam sobie rady... Nachylam sie nad nim przytulam, glaszcze a to nic nie daje.
Teraz wlasnie lezy na lezaczku i ciagle krzyczy marudzi juz mi glowa peka i serce zarazem ale musze byc twarda. On po prostu chce na rece. Jak tylko do niego rece wyciagsz to juz jest spokuj. Cala glowke sobie podrapal z tej zlosci... i strupki ma wiec teraz w czapce bedzie spal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Otlesiu takie widać pieszczoszki z naszych chłopaczków, he, he. 🙂 😉

Leniuszku chciałoby się coś poradzić, a nie wiem co... 🥴 Hm, może spróbuj ogrzać wcześniej materacyk (np. termoforem), a potem dopiero kładź małego - może ciepło rozgrzanego miejsca go zmyli (z Twoim ciepłem)? Albo zostawiaj mu w łóżeczku coś pachnącego Tobą (np. koszulkę, bo nosi się ją najbliżej ciała)?... 🤨

Heh, ja mojemu musiałam kupić dziś skarpetki. Ma ich tyle i wszystkie za malutkie... Jego rozmiar stopy to 10,5 cm, he, he, moja mała, wielka stopa. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paulinka czytasz w moich myślach... Asiu ja kładłam wieczorem termofor na ok 30 min. ...Zasypiał w moich ramionach, a potem siup do łóżeczka i już się nie budził...wcześniej miałam tak jak Ty... Teraz już termoforu nie potrzebuje, tą sztuczkę stosowałam z 3 tyg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwonko super że wszystko oki u Ciebie 🙂

Asiu nie mam takiego problemu i nie bardzo wiem co poradzić 🤨 współczuje 😞

Myślałam że będzie problem z przełożeniem Małej do łóżeczka ale nie,teraz jak zje to odkładam Ją do łóżeczka i zasypia sama 🙂 czasami sobie pogadać chce,wtedy z doskoku didolka dostanie i tak parę minutek i śpi,jak zaczyna płakać to wtedy wiem że nie dojadła,przystawię Ją do piersi i chwila i zasypia,także nie mam problemu z usypianiem 🙂 no i tak jak pisałyście działa paluszek czasami i pogłaskanie po główce 🙂

A na rączki to nie wymusza,był czas że nie chciała niczym się zainteresować to mamusia oczywiście dreptała z Malusią po domku,ale minęło i teraz tylko jak już za długo w leżaczku jest czy na macie to sama Ją biorę i spacerujemy trochę 🙂 także jak zacznie wymuszać to będzie tylko moja wina,bo sama się nie domaga ☺️

Z prostowaniem nóżek to już od dłuższego czasu walczymy,przy przewijaniu prostuje i dodatkowo zgina w kolankach i dupkę podrzuca heh i mi ucieka,ciężko założyć pamperocha 😁

Z brzuszka na plecki przewróciła się dokładnie 3 razy,ale chyba przez pomyłkę,leżała na macie i tak rączki układała że fik i już była na plecach,ale to tak chyba nieświadomie było 😁 bo więcej się nie powtórzyło 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A Nasze mamusie gdzie się podziały 🤔

Chyba pogoda się zrobiła co,i wszystkie na spacerku :P

U Nas pięknie słoneczko świeci,cieplutko,zaraz śmigamy też na spacerek,bo ten mój Mały Szkrab jak zasnął o 10 to się dopiero obudziła 🤪

Miłej niedzieli mamusie i dzidziusie 🙂 a tak niedawno brzusie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nom, u nas też dziś słonecznie. 🙂 Był chwilowy powrót zimy, śnieżyce wręcz, he, he, ale słonko szybko tę białość rozgoniło... (Z jednej strony mi szkoda, bo lubię zimę, a z drugiej, niech już będzie cieplej - bo wtedy łatwiej z maluszkami spacerkować. 😉)

Mój właśnie zasnął sam podczas zabawy. 😆 My poszliśmy jeść obiad (mniam, naleśniki! choć robione na kozim mleku i przepiórczych jajach 😁), wracamy a dziecko śpi. 🙂 Nie mamy dla niego maty, więc zwykle kładziemy go na naszym łóżku, odpowiednio zabezpieczając naokoło, robiąc "płotek" z kołder i poduch.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej a moj Łobuz dal mi dzis pospac jakos dalam rade wiec placzu i krzyku nie bylo
u mnie tez piekna pogoda synek byl na balkonie wystawiony bo ja nie moge zabardzo dzwigac wozka (mam ten stary model) cos mi sie naderwalo albo nie wiem w pachwinie a maz w pracy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej! Moja malutak też własnie zasnęła. Ona fajnie zasypia pieluche sobie nakłada na głowe i śpi.:P
Też właśnie planuje kupić podgrzewacz bo to nocne wstawanie jest toche męczące.Mi się podoba ten model .Tylko nie wiem bo to jakieś butelki inne a ja używam Lovi.Więc nie mam pewności.

http://www.novamed.pl/nowy-wyjatkowy-podgrzewacz-do-butelek-mebby
Myśle że to fajna rzecz 🙂.
Leniuszku synuś śliczny biedulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuchu hi, hi, skąd ja taką minkę znam? :P Mój też przeciwnik leżenia na brzuszku. 😉

Ja jak już to myślałam o podgrzewaczu z Tomee Tippee... bo takie malutki upodobał sobie z tej firmy butelki. A one jak na złość mają dosć szerokie szyjki. Choć może nie koniecznie jeszcze pokuszę się na tą firmę. Hm, ten co podałaś linka wygląda całkiem, całkiem. Zwłaszcza możliwość podłączenia do wtyczki samochodowej jest interesująca. 🙂 Tylko, czy mi butelki będą pasować? 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej!!!

Paulinko ja mam podgrzewacz, ale nie jestem z niego zadowolona... u mnie się przynajmniej nie sprawdza...Mam ten podgrzewacz
http://cokupic.pl/produkt/Canpol-Podgrzewacz-uniwersalny

Długo podgrzewa wodę, a jak wkładam herbatkę, by utrzymało temp; to po jakimś czasie wyparuje...Zanim bym w nim podgrzała wodę to Mały by się zaryczał... Dlatego kupiłam termos i teraz zdaje to u mnie egzamin. Szybciej ochłodzę wodę niż ją podgrzeje.

Asiu super foto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie mamuski!
my po dwoch imprezkach -weekendowych 🙂 Mamuska Sandra pada z nog 😉
grill byl super - duzo dzieciaczkow w roznym wieku... poczawszy od 1,5miesiecznego skonczywszy na 7 latkach 🙂 bylo hucznie, glosno, wesolo, rodzinnie i mega fajnie 🙂 Choc Mii sie srednio podobalo, ze bylo tyle nowych twarzy- duzych malych, rozesmianych i ryczacych no i pies :P Chyba jej bylo wszystkiego za wiele,bo szybko zaczela odwaracac glowke od wszystkich i chowac ja w mojej szyji 😉 Taka nietowarzyska ta moja Mia :P Nie chciala noszenia na raczkach ale jak ja polozylam do gondoli to sie od razu uspokoila (poznala swoj teren 😉) i fikala i smiala sie 😁 po czym usnela w takim mega halasie, ze bylam w szoku!

Otlesiu - Mia odmienia sie na Mii 🙂 wiem, ze ludzie maja z tym problem - w pismie:P

gosia - moja Mia sie czesto glosno smieje a ja to tak uwielbiam to melodia dla moich uszu - moglabym tego sluchac w nieskonczonosc... a zaczela jak miala 2 miesiace 🙂 Ja znam pare trikow jak ja rozsmieszyc i czesto z nich korzystam : 🤪

Leniuszku - ja mala nauczylam sama zasypiac a to nie ma nic wspolnego z noszeniem, choc musze przyznac, ze ani z jednym ani z drugim nie mam z nia problemu. Z zasypianiem - metoda wyrycz sie az usniesz przez pare dni - brutalna ale dziala, z tym ze im mlodszy dzidzius tym szybciej sie nauczy i krocej placze. Jak sobie pomysle jak plakala to jeszcze mi smutno, ale poskutkowalo i teraz wkladam ja do lozeczka z otwartmi oczkami z jednej strony twarzyczki klade jej tetrowa pielunie, ktorej uzywam jak ja karmie, daje buziaka, glaszcze po glowce i odchodze, ona jeszcze pogaworzy po czym usypia. Czasem ma "slabsze" dni kiedy zasypianie idzie jej gorzej, wtedy daje jej smoczusia na chwile - ssajac go wtula sie w pielunie i usypia a ja go wtedy cyk- wyciagam 🙂 Nosic na raczkach nie nauczylam, poniewaz wiekszosc czasu ja z nia spedzam i przy mojej wadze 43kg jej 6kg to sporo i jest mi poprostu za ciezko. Oczywiscie nie jest tak, ze jej w ogole nie nosze- bo tancuje z nia, tule i pokazuje co nas otacza w kolo jednak duzo bawie sie z nia na lezaco - na brzuszku lub pleckach 🙂 czytam bajki, spiewam piosenki, turlamy sie po tapczanie i wyglupiamy- chichramy 😁
...powiedzcie czyz nie slodko wygladaja nasze dzieciaczki jak sie krzywia do placzu te minki sa rozbrajajace - super fotka musze tez zlapac krzywa mine Mii 🙂

moja mi tez ruchliwa na przewijaku - odgina sie do tylu zeby sprawdzic czy tam przypadkiem nie ma nic ciekawego, prostuje nozki, podnosi dupke 🙂 ale generalnie lubi jak ja przewijam lubi lezec z gola dupcia poza tym wtedy wycaluje jej stopuszki- smierdziuszki a ta fetyszystka to uwielbia od urodzenia 🙂

Shati - wasi chlopcy pieszczoszki - to dobrze beda rozpieszczac w przyszlosci swoje kobiety - nasze corki :P

a'propos rozpieszcznia - zycze wam w Dniu Kobiet aby wasi mezczyzni, zarowno partnerzy jak i synowie was w tym dniu i przez caly rok rozpieszczali :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kukunari oj zaraz nietowarzyska... pewnie nieśmiała. 😉
Fryzura fajna. 🙂 Czemu zaraz śmiać - dobrze w niej wyglądasz! 🙂

Hmm... jak się tak zastanowię to tak, mam cichą nadzieję, że mój Witek wyrośnie na mężczyznę który będzie szanował kobiety. W sumie ma dobry wzór: swojego tatę, także tatę swojego taty - czyli dziadka. 😉

No i czas na życzenia: :P

[img size=254]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/dzien_kobiett.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />


A tak w ogóle to wczoraj zauważyłam, że mój Witek próbuje się podciągać. 🤪 Trochę się martwię czy to jednak nie za wcześnie, w końcu ledwo zaczął 4 miesiąc. Już coś jakby wcześniej mi się wydawało, ale wczoraj się upewniłam. Oczywiście nie jest to nic spektakularnego i ciągle bardziej tułowiem, a rączkami się asekuruje, ale zaszokował mnie. 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...