Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Kasiu a jaki masz cukier? Może miałaś za niski?
Marzenko myślę; że najbliżsi zrozumieją; iż z Maleństwem na pogrzeb nie za bardzo...

Paulinko ja sadzam Jasia ...otulam go podusiami i robię tak by nie było przerwy między podusią a pleckami... a mam z Jasiem teraz inny problem...2 miesiące temu chciał siedzieć, a teraz mu to nie wystarcza i chce stać...

Jaś dziś zaczyna 5 mies.

Dziewczyny co myślicie o tym nocniczku http://www.allegro.pl/item994618187_nocnik_sedesik_tron_nocniczek_od_producenta_sedes.html ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Otlesiu o rany nie strasz z tym staniem... 🤪To jeszcze przedemną! 😉
A co do nocniczka - taki sam (albo bardzo podobny) widziałam kiedyś w markecie Real i wydał mi się super. 🙂 Wersja mini prawdziwego, hi, hi. 😉 Ale ciekawe co powie Kasia. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
acha przypomniało mi się odnośnie pasów wyszczuplających....mój pas mi przeszkadzał, bo był za długi i przeszkadzał w chodzeniu .... teraz mam majtki i jestem zachwycona...lepiej się czuje i dziś się zmierzyłam i w pasie mam 86 a miałam tydzień temu 90 nie mogę uwierzyć...noszę je 2 tydzień 🙂 zaraz poszukam linka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczynki! Chrzciny się udały 🙂Było bardzo skromnie ale najważniejsze że juz po.Marysia gadała sobie w kościele . Całe ubranko pobrudziła I zdięcia są w swetrze z misiem 🙂Ale mam juz mleko po którym Marysia nie ulewa i bardzo jej smakuje.Nazywa się Enfamil premium 1. Jest dość drogie ale widziałam promocje w internetowej aptece. Polecam naprawde dla ulewających maluszków. I nie jest żadne Ha ani Ar ale mała naprawde teraz to nie ulewa.A po Bebilonie było strasznie.Całusy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a wiec... zaczne od najistotnijeszych spraw...
- Marzenko kondolencje skladam i wspolczuje - trzymaj sie i badz dzielna ale placz kiedy musisz - oczysc dusze w ten sposob...
-tragedia samolotu "rzadowego" masakra wielka nawet tutaj za granicami kraju bardzo ciezki, smutny temat 😞
...moja Mia chyba wazy z 8 kg - wazymy sie razem na wadze, bo znalazlam sposob na dobre wazenie - najpierw waze siebie a potem biore mala na rece - odejmuje wieksza od mniejszej i wychodzi 😁
Juz od 3 tygodni uzywamy pieluch 4-ek i to nie dlatego, ze Mia ma gruba dupcie tylko, jak natrąbi w pieluche to nie wytrzymuje "presji" i kupa wypelnia ladnie caly bodziak po sama szyje :P Na szczescie przewaznie udaje nam sie zlapac kupe w nocnik a siku po spacerku i przed kapiela to normalka 😁- 😁 - mamy taki -http://www.allegro.pl/item989585728_nocnik_ze_spluczka_i_melodiami_2009_fisher_price.html
a jak nie to dupka wedruje pod kran bo chusteczkami to mozna tlyko rozmazac po dupce ta wielgachna kupoline 😉 Mia juz czaii do czego sluzy jej kibelek i z usmiechem na buzi z niego korzystamy wciaz jednak z pomoca mamy 😁
Mala slicznie przesypia nocki ale pobudki o 9 rano to zdecydowanie za wczesnie dla mnie tak mi sie marzy pospac do 12 :P - czesto po 9 daje malej cycka i ja klade obok siebie na drzeme- choc z godzine jeszcze :P
do tego zaczela brac stopy do buzi, coraz czesciej sie przewracac z brzuszka na plecy i odwrotnie 😁
Ze zlych newsow - zaczela marudzic w wozku na spacerku jak nie spi 😞 juz jej ustawiam pod pleckami poziom taki prawie siedzacy ale mimo wszystko marudzi. Nawet sie zastanawialam czy nie przelozyc jej do spacerowki - bo mamy w niej tez poziom calkiem lezacy jak trzeba ale chyba sie wstrzymam bo to jeszcze za wczesnie.
A kupilam sobie fajna ksiazke: "Pierwszy rok życia dziecka" http://wysylkowa.pl/ks530117.html jest swietna az zaluje ze jej nie mialam wczesniej bo odpowiada na wiekszosc pytan, ktore poruszalysmy na forum pare miesiecy temu - super ksiazka dla poczatkujacych rodzicow!! Obecnie mala skonczyla 5 miesiac wiec jestem praktycznie w polowie ale zaczelam od poczatku bo jest w niej wiele interesujacych rzeczy. Z tej serii i tej autorki mialam ksiazke p.t "W oczekiwaniu na dziecko" - bylam b. zadowolona wiem tez, ze jest kolejna "Drugi i trzeci rok życia dziecka" Wyglada na to, ze zbiore cala kolekcje:P Szczerze polecam - dobra lekturka na spacerki w cieple dni i jaka doksztalcajaca 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzi - ja osobiscie poszlabym z malym na cmentarz chocazby na chwile - moze akurat bedzie spal a jak zacznie marudzic to poprostu pojdziesz do domu - pokazesz sie - zeby nie bylo!!
Uspokoisz sumienie, zadowolisz wscibskie osoby trzecie - nikt ci nie kaze byc tam przez caly czas... Idz sie pokaz ze jestes, ze przezywasz ze wszystkimi,badz przy mamie i zostan tak dlugo na ilemaly ci pozwoli. Ale najazniejsze jest tylko to co czujesz - jesli czujesz ze powinnas sie tam zjawic, byc przy mamie to idz a jak nie to nie przejmuj sie tym co ludzie powiedza- pogadaja pogadaja i szybko znajda nowy temat do plotek...

Dziwczyny te gatki ktore pokazujecie to musza byc mega obciskajace i niewygodne - co?? nigdy takich nie nosilam...
Mi to by sie przydaly takie co dodaja co nieco tu i tam bo straszny ze mnie suchotnik... a feeeee - moze sa takie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuchu wstaw zdjecie, chyba Gosia wie jak to zrobić to Ci podpowie 😉
co do wagi to szymon chyba też waży okolo 8 kg bo jakies 1,5 tyg wazył 7600. Tez sie ważymy razem 😁

a książkę w oczekiwaniu na dziecko też mialam i byłam bardzo zadowolona i na szczescie juz przed porodem kupiłam pierwszy rok z zycia dziecka- znalazłam tam wiele odpowiedzi na moje pytania, zwłaszcza na początku. Jakieś wątpliwości i odrazu do niej zaglądam 🙂, ostatnia część na pewno też kupię 🙂


Katastrofa lotnicza...nadal nie moge w to uwierzyć, okropna tragedia, straszne! 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 załamana jestem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzenko zostań z dzieckiem i nie skupiaj się na tym co myślą czy mówią inni - oni nie wiedzą jak dokładnie jest i zresztą też nie ich sprawa. Masz takiego, a nie innego maluszka, który Cię potrzebuje. A inna sprawa - podobno mówi się, że małe dzieci się na pogrzeb nie bierze. Co dopiero takie malutkie!

Otlesiu mam coś takiego w domu (majtki znaczy się 😉 takie podobne, jak te pierwsze, co dałaś linka) i mnie samej szczerze mówiąc źle się w tym chodziło. 🤨 Nie identyczne, ale podobne. Założyłam ze dwa razy... i poszły w kąt. Ale z drugiej strony jakiś problemów z brzuchem u siebie nie widzę, więc też inna sprawa, że mi nie były potrzebne.

Akigo może skorzystam z Twojej rady co do mleka... ale bym najpierw musiała to jednak jeszcze skonsultować z pediatrą. Bądź co bądź mój maluszek, niby mniej, ale wciąż znacznie ulewa. 😞

Kukunari my znamy ten sposób i zwykle tak też właśnie ważymy się "po domowemu". 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandro ja też tak się ważę z Jasiem...

Dla mnie osobiście majtki super, nie obciskają za mocno, a z brzucha nie mam już kilka oponek...nie jest oczywiście płaski, ale tak miałam 2 oponki.... teraz jest ok... miałam nadmiar skóry i już tera jest różnica, może jeszcze się uda, by skóra się wciągnęła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolinko Jasiu też wcina to mleczko? Po bebilonie Marysia często załatwiała sie na zielono .Teraz już nie.I do tego ma w sobie DHA co mi się podoba.Sorki ze ja tak wskakuje i z inne beczki. 🙂
Wszystkie się wypowiadacie to ja też coś skrobne. Chociaż jak na moje oko to bardzo indywidualna sprawa.Chodzi mi o temat Marzenki. To takie troche nawet szokujące dla mnie pytanie . Iść czy nie iść.Wszystko zależy od tego co kto czuje.Ja np .wydaje mi się że nie mogła bym nie pujść.Bo wydaje mi się ze miała bym taką potrzebę wewnetrzną. Ale to ja a każdy jest inny .Więc nic nie powinno się sugerować.
Sandra jakbyś porzebowala troche masy mogę Ci oddać troche sadełka.
Normalnie już patrzeć na siebie nie moge 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam takie majtki ale nie chodze w nich z aczesto 2 razy w nich byłam tylko bo wiecie trudno sie je wciąga na siebie ;/ a czy a wygodne hmm mi nie przeszkadzają:P ale pod spodniami widac linie gdzie się koncza:P http://www.allegro.pl/item964234114_marilyn_slim_body_majtki_wyszczuplajace_m_czarne.html

Marzenko sama musisz podjąć decyzję ale ja bym chyba na twoim miejscu poszła, byłam niedawno an pogzrebie cioci mojego męża i tam kuzyn, czyli syn zmarłej miał ze sobą kilkumieisięczną córeczkę ze sobą, w wózku w kościele

Sathi moja Nadia tez ciągle głowę podnosi jakby chciałą już usuąśc ale równocześnie z głową podnosi nóżki i chyab dlatego jej nie wychodzi-ale dziś byłam u mojeje babci i ona powiedziała żebym nie sadzała jeszce małej bo kręgosłup jeszcze słaby i kiedys moze miec przez to kłopotyy z kregosłupem więc posłucham mojej babci 🙂

ja kupuje ejscze pampersy 3, w domu mam tetrowe pieluchy ale w nocy i na spacery pampersy,póki Nadia ma je w sma raz to korzystam bo w cenie około 50 zł mam 86 sztuk a im większe tym mniej sztuk-głupota:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwo- przesadzasz - widzialam zdjecia twoje - zdaje sie z chrzcin - fajnie wygladasz... zreszta cala rodzinka super!!! Co do sadelka to jakbym mogla to bym przyjela bo moj mi jeczy, ze nie ma za co zlapac 😉 a ja wygladam tak "sucho" 🥴 Normalnie nie moge na siebie patrzec!!

W swieta obzeralam sie za ośmiu i nic... mala cycka zjadala i toaleta 3 razy dziennie - no i waga stoi w miejscu 😞
Musze tez sie pochwalic ze zjadlam gdzies 3/4 sernika i duzo czekolady i mala ma ladna cere 😁 mam nadzije ze skaza poszla papa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Eh Sandruś zazdroszczę.Moja przemiana materi jest do niczego. Jak to fajnie być zawsze szczuplutką.A ztym fajnym wyglądem to u mnie kiepsko ale dziękuję A ja naprawde to taki Misiek 😞.Mój mąż też zawsze patyczak a ja buła 😉Ale trudno będe musiała się wziaść za siebie.Właśnie weszłam na taki temat i byłam skubnąć sernika ☺️.
Karola to chyba dobre mleko . Bo ja nie konsultowałam tego z lekarzem tylo pani w aptece mi poleciła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...