Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
coś mi się wydaje że niektóre dziewczyny nie mogą się zalogować na brzuszka. tyle nas tu było a teraz chyba tylko połóweczka :/ wiem tylko o marzi bo pisała mi że ma z tym problem i miała pisać do admina że nie może się zalogować na swoje konto. ciekawe, może reszta też ma taki problem bo już tyle dni mineło a dziewczyny się nie zjawiają.
ja już wstałam, dzisiaj coś wcześniej :PP zapowiada się kolejny parny dzień !! ale jakoś to może przetrzymam. dzisiaj w planach mam porządki !! bo troszkę zaniedbałam domek (kilkudniowe lenistwo, ciągłe wyjścia do znajomych :P ) ale już nie mogę na to wszystko patrzeć. tak że długi dzień przede mną - ale tu zajrze 🙂 milego dnia brzusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Sandra jeśli chodzi o tą glukozę; nie wiem czy należy do podstawowych badań, ale warto zrobić, by wykluczyć cukrzyce ciążową... Zawsze myślałam, że wszyscy mają badany cukier w ciąży, ale jak tu piszą dziewczyny, że nie miały, to widocznie się myliłam... Nie wiem, w jakich tyg. się robi, ale ja bez obciążenia glukozą miałam ok 8 tyg; a z obciążeniem będę miała dopiero za jakieś 2 tyg.

Miłego dnia 🙂 Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie! Dawno nie pisalam. Mialam ostatnio przygode w nocy tzn strasznie bolalo mnie w okolicach nerki i promieniowalo na brzuch, mialam strasze nudnosci i bolesci zoladka i na dodatek nie moglam sie wyproznic. Cala noc mialam nie przespana pocilam sie takim zimnym potem. Myslalm ze to przejdzie ze to jakies zatrucie albo grypa zoladkowa. Ale nie przeszlo. Czekalam tak to nastepnego wieczora... az wkoncu sasiedzi zawiezli mnie na izbe przyjec. Mowie Wam jakiego FOCHA miala na mnie pani Pielegniarka i ochroniaz ze zawracam im gitare... 🤔 tragedia. Na szczescie najpierw pojechalam do internisty i to od niego dostalam skierowanie na ginekologie tak wiec bylam usprawiedliwiona. Fakt faktem ze bylo to ogodzinie 00:05. Przyszedl lekarz (nawet calkiem mily tylko troche zaspany) i zrobil mi wszystkie badania bez slowa. A pielegniarka caly czas mi dogryzala a to ze przeszkadzam lekarzowi bo on teraz cesrake powinien robic i takie tam. Na kazda moja odpowiedz ona miala jakas riposte. Po prostu kochana kobieta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Badania wszystkie wyszly ok. Co do docinek to sie nie przejmowalam bo juz kiedys bylam w tym samym szpitalu i tak samo mnie potraktowali czyli z wielka laska. Na izbie bylo pusto wiec nikomu nie przeszkodzilam. A przez to ze pani byla taka nie mila los jej sie odwdzieczyl bo jak ja sie pojawilam to zaraz za mna zrobila sie kolejka i pani miala duzo papierkowej roboty do zrobienia 😉 wspolczuje tylko dziewczynie ktora przyszla wtedy rodzic bo tez uslyszala co nie co od tej kobiety... ale tez ja olala tak jak ja 😁 Reasumujac okazalo sie ze mam infekcje drog moczowych, jakies zapalenie. Dostalam antybiotyk AUGMENTIN ale po przeczytaniu ulotki doszlam do wnosku ze go nie wezme... "moze spowodowac martwice jelita u dziecka"... troche strach. Myslalam ze jak bede pic duzo wody i czesto chodzic do lazienki to jakos samo przejdzie a tu masz ci los znowu mnie w nocy zlapal bol... i teraz juz nie wiem co robic.
Beatasz czekam na relacje po USG!
Kunkunari dziekuje za troske!
pozdrawiam buziak 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć 🙂 co do glukozy to ja miałą raz na początku ciąży, a teraz będę miałą krzywą cukrową-to jest to badanie gdzie pije sie glukozę... ale pogoda, wreszcie można wyjść na spacer ale krótki bo jest dosyć duszno... widze że mało nas tu ostało wszystkie mamusie gdzieś wybyły, a ja już odliczam czas o USG dokładnie tydzień jeszcze muszę czekać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochany Leniuszku kup sobie na infekcje dróg moczowych herbatkę, sok naturalny z żurawiny...Powinno pomóc, nawet lekarze polecają ludziom, którzy mają problemy z ukł. moczowym pić żurawinę. Herbata i sok naturalny nie należy do najtańszych, ale warto kupić w Twojej sytuacji. Ja nie mam problemów z nerkami, ale na przemian pije sok naturalny z malin i żurawiny - tak na wszelki wypadek. Życzę zdrówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka
Poziom glukozy
Hormony ciążowe pojawiające się w organizmie kobiety podnoszą poziom glukozy we krwi. Wówczas, przy tej samej diecie, podwyższa się ilość cukru we krwi (cukier może pojawić się także w moczu), niekiedy do niebezpiecznego poziomu. Zwykle dzieje się to w drugiej połowie ciąży. Żeby wykryć ten stan, u każdej kobiety sprawdza się reakcję organizmu po wypiciu 50 g glukozy – tzw. test GTT, czyli przesiewowy test obciążenia glukozą.
Powinnaś go wykonać między 24. a 28. tygodniem. Polega on na badaniu stężenia glukozy we krwi na czczo, drugie oznaczenie wykonuje się godzinę po wypiciu szklanki wody z rozpuszczonymi 50 g glukozy. Nieprawidłowe wyniki (na czczo – powyżej 105 mg%, w godzinę po obciążeniu 50 g glukozy – powyżej 140 mg%) mogą świadczyć o cukrzycy ciężarnych. W celu jej potwierdzenia lekarz zleca zazwyczaj wykonanie jeszcze jednego testu obciążenia 75 g glukozy. Gdy wynik jest powyżej 140 mg% , robi się test z wyższą dawką glukozy – 75 g (OGTT). Badanie to wykonuje się pomiędzy 24. a 27. tygodniem ciąży. Cukrzyca ciężarnych to choroba, która dotyczy ok. 3% kobiet.



Tak to wygląda z tą glukozą.

U mnie taki upał że oddychać nie ma czym. Ale mieszkam na samej górze dach nagrzany paść można.Byłam na dworze to tam chłodniej niż u mnie w domu.
Leniuszku ja też trafiam u nas w szpitalu na takie miłe kobiety.Jestem alergikiem i czasem zaczynam puchnąć jak bańka od różnych środków. Wtedy muszę do szpitala na zastrzyk.Kiedyś własnie jak tak spuchłam mąż wiózł mnie do na izbę przyjęć o 4 rano. Pani pielęgniarka zrobiła mi taki zastrzyk za to że ja obudziłam że przez miesiąc miałam siny tyłek i usiąść nie mogłam.Ale jak miałam czelność wielką panią budzić!Za to oberwałam!Kocham naszą służbę zdrowia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie służba nawet oki 🙂 nie narzekam 🙂 na pewno karolina też jest fajną pielęgniarką 🙂 ... leniuszku ja bym się skontaktowała jeszcze z jakimś lekarzem, ale najpierw faktycznie spróbuj te herbatki co ci karolina wypisała 🙂.
ja jestem padnięta po gruntownym sprzątaniu. kilka dni sobie darowałam i dzisiaj mam za swoje. jak napisałam wcześniej posta tak teraz dopiero skończyam !! krzyż mi siada, nogi bolą ide pod prysznic a potem na herbatkę do znajomej na szczęście blisko mnie mieszka) tak dziewczynki będą mieć ubaw z 2 koleżankami akurat w podobnym do nich wieku 🙂 więc wreszcie sobie siąde i odpoczne. co do pofgody to u mnie dzisiaj była niezła burza. wreszcie popadało, nie jak ostatnio - była sucha (znaczy piorunów i grzmotów pełno a kropli deszczu wcale ) ... oki ide bo mnie moje dziecko wygania - skorzystać chciała z komputera (5 - cio letni komputerowiec hehe )bo przez burze prąd jej odcieli neta zabrakło i ostatecznie nie pograła w swój wyliczony czas. 🙂

miłego popołudnia kobietki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie dziwie się, że narzekacie na izbie przyjęć; u mnie też nie jest najlepiej 🙂 Kiedyś nie wykorzystywałam tego, że jestem pielęgniarką; ale odkąd jestem w ciąży mam gdzieś moje koleżanki po fachu 🙂 Jak widzę ich miny, to mi się drobne nie zgadzają 🙂 Ostatnio jak byłam z mężem na izbie; kazali mu czekać "chwileczkę". To się wku*** i weszła z bojowym nastawieniem; ale nie musiałam już nic mówić, bo dyżur miała akurat moja kol., która wcześniej ze mną pracowała....więc dalej było już ok; nawet mnie wpuścili do męża...

Niestety tak jest na tych izbach, myślą; że to one mają najcięższa pracę i w ogóle... U mnie na izbie dziewczyny biorą nawet po 16 - 18 dyżurów w miesiącu, a potem chodzą z taką miną, że szkoda gadać...

Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U Nas w szpitalu jest beznadziejnie. Cała ta lepsza ekipa odeszła. W naszym mieście były dwa szpitale .Teraz został jeden.Nie wiem dlaczego ale ci lepsi lekarze poodchodzili. Pamiętam jak ja rodziłam w naszym szpitalu jaka była opieka. Szok! Był taki ordynator że wszyscy chodzili jak na szpilkach.A teraz! Szkoda gadać! Ja już dogadałam się z lekarzem że będę rodziła w innym mieście 30 km od nas. Mam nadzieję że zdążę dojechać. Bo jak weźmie mnie tak nagle to wyląduje tutaj.Zdana na łaskę lekarzy których mało znam a dobrą opinia się nie cieszą.Fakt że znam kilka fajnych położnych od nas ze szpitala.Ale wolała bym jednak zdążyć do Trzcianki.

Lece dalej sprzątać i się roztapiać bo jutro wraca mój mąż i musi być idealnie! 😉 Narazie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuje Wam z amiłe komentarze na NK 🙂 U nas jest tak smao źle ze służbą zdrowia, dlatego mimo że mam do szpitala około 8 minut drogi to chce rodzić w szpitalu do którego dojazd mi zajmnie około 45 minut, jest tam świetna opieka choć szpital mały ale awaryjnie mam jeszzce jeden awaryjny szpotal tez około 40 minut gdzie można liczyć na kompetentne osoby 🙂

A ja wczoraj byłam na weselu, coś mnie ugryzło w nogę, nie wiem czy komar czy osa, ale dziś rano obudziłam się ze spuchnięta nogą-smaruje maściami ale jeśli do jutra nie zejdzie to chyba będe musiała odwiedzić nasza panią doktor w przychodni miejscowej choć też nie jest zbyt dobrym lekarzem... sama nie wiem czy mam się przejmować tym ukąszeniem jakiegoś owada czy zaczekać az smao zniknie opuchnięcie ;/ co mi radzicie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
haniu ja wole wszystko sprawdzić niż potem pluć sobie w twarz że nie zareagowałam. moja starsza córa raz zrzuciła na siebie barek i otworzyły się drzwiczki więc nie mogłam sttwierdzić czy tak na prawwdę mogła jakiegoś urazu doznać.tym bardziej że podnosiła normalnie ręke i w ogóle. wychodziłam do pracy i mówie do męża który wracał z pracy że jakby coś to niech jedzie na pogotowie niech jej zrobią prześwietlenie, ale zuza nie dała po sobie nic poznac!!!! dopiero na 3 dzień mówie: nie rafał jedziemy niech, ją zobaczą bo ona mi się nie podoba !! i wyobraźcie sobie że miała złamany obojczyk !! tak ją bolać musiało a ona nie chciała jechać do szpitala i ze stracjhu nic nie powiedziała !!!! że jej nic nie jest odpowiadała. od tamtej pory wole chuchać na zimne !! 🙂. ona miała wtedy 4 lata!!) co za pierdoła mała. dziwie się do tej pory jak ona wytrzymała taki ból tym bardziej że przecież wystarzcy lekko ruszyć ręką i boli jak cholera!! a ona nic nie wzdychneła !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niestety nie mam wapna w domu a nie mam kogo wysłać do apteki bo mąż jest po piwku 🙂 noga wygląda nie ciekawie,narazie obłożyłam ją watą z octem może pomoże, martwi mnie tlyko że teraz noga jest bardziej opuchnięta niz rano 😞 ale i tak dziękuję wam za rady 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sprawdziłam i butapirazolu nie wolno stosować w ciąży 🙂; nie dawało mi to spokoju 🙂 Haniu daj znać co z nogą jutro...ja idę po prysznic i potem się położę; jest dziś bardzo zmęczona...Do tego spuchnięte stopy, nogi i palce u rąk...muszę zdjąć pierścionki, ale jakoś mi głupio bez nich .... Miłej nocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
😞 a u mnie kolejna noc nie przespana... znowu te nerki sie odezwaly dzis to nawet w dzien mnie bola. Nie wiem co robic. Wzielam Nospe zobacze moze to cos pomoze... 😞
Przeczytalam wkoncu ponownie ulotke i tym razem porzadnie na temat tego leku:
AUGMENTIN - jak w przypadku wszystkich lekow nalezy unikac stosowania w ciazy (zwlaszcza w I trymestrze) chyba ze lekarz uzna zastosowanie leku za bezwzglednie konieczne.
Wykazano ze zapobiegawcze stosowanie leku moze byc zwiazane z ryzykiem wystapienia u noworodkow martwiczego zapalenia jelit.
🤢
Jest to antybiotyk z grup penicylin. I tu tez mam problem bo kiedys mowili mi ze jestem uczulona na ?pochodne penicyliny? i nie wiem czy moge go brac czy nie...??? 🤨
W internecie wyszukalam ze ten lek czesto jest stosowany u kobiet ciezarnych. A obawiam sie ze herbatki mi nic nie pomoga... przy tak silnym bolu 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leniuszki koniecznie skontaktuj się z innym lekarzem. albo idź do tego samego i powiedz jakie masz obawy i nie chcesz brać tego leku niech ci przepisze inny !! nie zostawiaj tego tak bo możesz sobie zaszkodzić i dzidziusiowi bez leczenia również !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a !! i jak jesteś uczulona na pochodne penicyliny, czy na penicyline to tym bardziej idź jeszcze raz do lekarza !! bo odczulających leków też nie można brać w ciąży a mój mąż jak (też jest jakoś tak uczulony) dali mu właśnie leki na penicylinie strasznie spuchł i na jakiś czas wylądował w szpitalu. nie powinnaś się krępować powiedzieć o swoich obawach. to dobrze że troszczysz się o maleństwo i ja sama bym nie chciała mu szkodzić i skrupulatnie czytam ulotki, ale jak zaszkodzisz sobie - i będzie ci się pogarszać będą może musieli podać gorszy antybiotyk który ma więcej przeciwskazań i w końcu wylądujesz w wszpitalu !! kobitko idź do lekarza. i powedz co cię nie pokoi i czy może przepisać ci coś innego itp. nie zwlekaj już z tym tak !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...