Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ja też mam fajnego lekarza. chodzę prywatnie ale przyjmuje też na nfz. niestety tyko raz w tygodniu i kolejki są masakryczne !! nie mówiąc że z zapisaniem na wizytę jest ciężko. a tak płace tylko 60 zł. jest u nas kilku dobrych, na prawdę miłych i jak widać z powołania. z reguły prywatni ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej 🙂 mój lekarz też jest wporządku i też mam do niego numer kom. i moge dzwonić o każej porze dnia i nocy wiem bo już miałam okazje to sprawdzić, ja chodzę na NFZ i z zapisami nie ma problemu do tego gdyby sie cos dzialo moge jechac bez zapisu, a z tego co wiem bo siostra chodzi do niego prywatnie to za wizytę bierze 60 żł a jeśłi robi usg to 80zł więc też chyba cena względna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To mój Gin. przebija Waszych ceną...ja płacę 100....a kiedyś jeździłam do Gin do Bydgoszczy to płaciłam 140 i do tego jeszcze mój dojazd 60 km....Gdy studiowałam, chodziłam do gin. w Koszalinie i tam płaciłam 120 za wizytę.... Miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jak chodzilam prywatnie to placilam 110zl bez Usg za Usg placilo sie osobno. Do tego mojego tez moge pojsc prywatnie ale za 120zl... Dzisiejsza noc przeszla w miare spokojnie staralam sie spac w jednej pozycji. Ale kregoslup mnie troche boli, jak szlam z psem na spacer to bylo mi ciezko po schodach zejsc. Mam pytanie co sadzicie o tym pasie podtrzymujacym brzuch i przy okazji odciazajacym kregoslup?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂 Dzień dobry, szykuje sie kolejny duszny dzień... ja dziś musze zrobić drobne zakupy-jedynie w niedziele moge męża wyciągnąć do większego sklepu bo tak to mamy remont więc nie ma czasu, więc dziś poluje na kafelki na schody wejściowe, a potem moż ekino i lody 🙂 a jakie Wy macie plany na niedzielne popołudnie?? 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamuśki 🙂 u mnie dzisiaj nie gorąco,nie zimno,tak w sam raz 🙂 moje plany na niedziele heheh praca,właśnie zaraz do niej startuje 🤢 a już mi się nie chce.Ja prywatnie miałam tylko raz usg robione i płaciłam 60zł.

Miłej niedzieli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej cieżarówki!! 😉
gosia - skurcze łydek to oznaka, ze brakuje ci magnezu, potasu, wapnia. Powinnas uzupelnic te niedobory zazywajac srodki dostepne w aptece witaminy i mineraly-w tym momencie dla ciezarnych lub/i jesc duzo pomidorów, ziemniaków w mundurkach, orzechow, bananów, ciemnej czekolady. Pic duze ilosci wody a zrezygnowac z herbaty czy kawy, ktore wyplukuja te skladniki. Mialam czasem podobne objawy przed ciaza...
A teraz pytanko do was kobitki 🙂...
Czy mozna spozywac kozie mleko lub/i kozi ser w ciazy?? Ciezko znalezc takie informacje w internecie, a tu gdzie obecnie jestem sa to jedne z podstawowych produktow nabialowych. I nie ukrywam bardzo lubianych przeze mnie 🙂
Tak poza tym to brzusio rosnie mi jak na "drozdzach" 😁 i podkopuje mnie pare razy dziennie 😁

Pozdrawiam
Sandra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandro przejrzałam wszystkie notatki z położnictwa i książki jakie miałam w domu i nie znalazłam nic co, by mówiło; iż nie wolno spożywać koziego mleka. Mi się wydaje, że nie ma żadnych przeciwwskazań, przynajmniej mi nigdy nikt nie mówił, iż nie można.... Co innego gdy będziesz karmiła piersią; wtedy będzie trzeba uważać co się je...

Pewnie i tak nie rozwiałam Twoich wątpliwości moim długim wywodem; mam nadzieję, że dziewczyny coś Ci więcej podpowiedzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam was Mamuski kochane:laugh:
Nawet niewiecie jak sie za Wami steskinilam,dokladnie dzis mija tydzien jak ostatni raz tu bylam bo nie moglam sie zalogowac
Ale od poczatku: Bylam tydzien temu w pon.na badaniu w 22 tyg.ciazy-termin przesunal mi sie z 5 listopada na 26 pazdziernik ,okazalo sie ze pod serduchem nosze MAŁEGO CHŁOPACZKA,tatusiowi az lezka zakrecila sie w oczku mi zreszta tez,Malenstwo wazylo 604 g teraz zapewne juz wiecej:P
Doktor nagral nam plytke 4 d ale cos niemozemy jej odtworzyc,sciagamy mase programow do odtwarzania i nic 😠
a tak bym popatrzyla na Synusia.
Pozatym dzis kopie jak maly pilkarz,wczoraj za bardzo sie obrzarlam i wieczorem dostalam takiego rozwolnienia ze balam sie ze sie odwodnie ale to przez moje lakomstwo pozatym wszystko jest ok
Za tydz.w poniedzialek ide do swojego ginekologa a pod koniec miesiaca na wizyte kontrolna ,moze znow zrobimy sobie 4 d
A co tam u was piszcie czekam pozdrawiam
Ps.ide jutro na badania krew mocz toksoplazmoze i badanie na cukier glukoze troche sie boje ze niebedzie mi to smakowac,miejmy nadzieje ze wszystko wyjdzie dobrze.
Caluje Was milego wieczorku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzi jak milo Cie widziec juz sie zaczynalam martwic co sie z Toba dzieje 😆 Gratuluje synka i nowego terminu porodu:laugh: ja moze jutro sie dowiem jak zechce nam ujawnic swoja plec 🙃 a powiedz mi czy zapisalas sie juz gdzies na szkole rodzenia? Bo u mnie tam gdzie chce rodzic przez wakacje nie prowadza chyba ze pojde gdzies prywatnie... a ile to moze kosztowac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzi: Gratulacje synusia !!!!! 😆 Dziewczyny mam pytanko kiedy zaczęłyście czuć maleństwo w brzuszku. Mi się właśnie zaczął 20tc i na razie nic 🥴 , trochę się tym martwię, a do gina idę dopiero 14 lipca.
Pozdrowionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mar85 ja pierwsze ruchy poczułam w 19 tc a teraz już dostaje solidne kopniaki 🙂 ale nie martw się że jescze nie czujesz ruchów to już jest sprawa indywidualna, jedne mamy odczuwają ruchy koło 20. tygodnia, inne dopiero po 22. To normalne. Czasami nic nie czują, co jest spowodowane małą wrażliwością zakończeń nerwowych. Jeśli jesteś szczupła, zapewne szybciej poczujesz brzdąca, niż gdybyś była właścicielką zbędnego tłuszczyku . Wiele też zależy od ułożenia dziecka, łożyska i objętości płynu owodniowego.

A co do Koziego mleka to znalazłam tylko notkę na necie że można ale tak jak ze wszystkim z umiarem 🙂 więc smacznego

Marzenko jeszce raz glatuluje ci Synka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc mamusie..ja dzis mam placzliwy dzien 😞 od kilku dni zle sie czuje-kluje mnie brzuch jak wstaje chodze klade sie ide spac czy siusiu..ja rozumiem ze macica sie rozciaga ale i tak sie boje..umowilam sie na wizyte do gina dzis wieczorem ok 21..musimy jechac az....200km 😮 siedze i placze ..boje sie ..poza tym mam taki maly brzusio..boje sie co powie..prosze trzymajcie za nas kciuki..dam Wam znac jak tylko bede wiedziec(o ile chcecie) 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...