Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
U mnie, córcia ale lekarz jeszcze mówił że nie jest pewny 🙂 ale już troszke ubranek mam 🙂 Ja jakoś nie moge ostatnio jeść, chyba przez te upały i nerwy bo troszke nieprzyjemnych sytuacji miałam. i narazie stoi mi waga, ale przytyłam gdzieś koło 10-11 kilo 🙂

Dobra ja już dziś zmykam jutro cięzki dzień mnie czeka 😞 Idę spać 🙂 Dobranoc Mamusie 🙂 :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Beatko dziękuję 🙂

Ta moja mała Kruszynka nie chce mnie tak mocno kopnąć,w ogóle to czuje te kopniaczki w samym dole brzucha.
Co do pracy,to jeszcze dwa tygodnie i odpocznę,jadę do domku na urlop 🙂 już nie mogę się doczekać.A po powrocie wrócę jeszcze na jakieś 2-4 tyg do pracy i wtedy już na macierzyński,momentami to mi się już nie chce iść do tej pracy ale zależy od dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do ubranek dla dzieciaczka,to właśnie mi się wydaje że więcej jest ładnych dla chłopca,echhh ja to akurat nie lubię różowego koloru,i jak na razie to kupuje ciuszki białe i kremowe,w ogóle jestem dziwna pod tym względem,nie lubię tych wszystkich koronek,kokardek,masakra.Dziwna jakaś jestem 🤪


Moniko dobranoc,spokojnej nocy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
łłooo Gosiu, teraz to juz z górki, bliżej niz dalej 😉 dasz rade 🙂 czas tak szybko leci, ze sie nie obejrzysz a juz na urlopie bedziesz 🙂

a ja to czuje raz na samym dole kopniaki a raz na górze, tak wysoko, ze az dziwne hehehe gdzie on tak te kuloski zadziera 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no fakt tez mi jest Ciebie szkoda bo te upały i jescze praca , to niezła mieszanka, ale dasz radę bo chyba nie masz inngeo wyjścia ale napenwo wytrzymasz 😉

wreczsie zrobilo sie troszke tloczniej na forum bo ostatnio putkami powiewało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiatajcie dziewczynki. A ja sobie wróciłam z nad morza.Ale chyba do porodu więcej nad morze nie pojadę!Jestem tak wredna i tak mnie wszystko denerwuje że lepiej będe siedzieć w domu. Nad morzem full ludzi każdy sie rozpycha ,popycha a ja hamuje nerwy zeby nie oddać. Normalnie robie sie jak małe dziecko.Mąż został dłuzej ale dziś wyjeżdza. Powiedział że jest w szoku ,że nie wie co sie ze mna dzieje. Sama widzę że jestem okropna 😠 Do tego mam problmy z oddechem.
Beatko gratuluję synka.Gosieńko gratuluję córci!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziekuje Iwonko 🙂

ale wiesz co to nie Ty jestes okropna, tylko Ci ludzie, którzy zachowuja sie jak bydło i jak prostaki! 🙂 🙂
jak tak przynajmniej ja siebei bronie ehehe bo czasami tez powiem cos na głos, jak mnie ktos wkurza 😉 ale genearlnie ludzie dobrze reaguja na moj widok i ustepują, co jest bardzo miłe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak irytacja dosiega tez i mnie... no i agresja 😠 :P ale spoko jakos daje rade (nie wychodze z domu 🤢 )
Widze Beato ze masz pieska (czy suczke)? Ja znalazlam w Listopadzie a dokladnie 1.11.2008 swojego skundlonego owczarka teraz ma juz gdzies ok roku i zastanawiamy sie z mezem jak pies zareaguje na nowego czlonka rodziny...??? Jak na razie jest strasznie glupi (chyba dlatego ze jeszcze mlody) ale lubi dzieci (to akurat dobrze).
Moj Aleksander dzisiaj daje mi tak popalic kopniakami ze caly brzuch mi sie rusza. Smiesznie to wyglada:laugh: i jakos chyba pierwszy raz te kopniaki sa az tak bardzo widoczne na zewnatrz 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja jeszce ztypowym chamstwem sie nie spotkałam-no raz tylko ale to dziwna sytuacja bo stałam w gigantycznej kolejce do kasy-stałam z mamą miałyśmy pełny wózek i jak zauważyłam że otiweraja nową kasę to szybko smaa do niej przebiegłam przez pół sklepu i oczywiscie z amna juz sie zrobił sznurek ludzi a jak mama podeszła z pełnym wózkiem to ludzie zaczeli sie burzyc ze jak to tak ale przecież się nei wepchnełam nikomu tlyko ustawiłąm sie do spokojnie do kolejku dziadek za mna sie starsznie buntował choć nie słusznie i chciał zrobic awanture ale kobieta z tyłu zwróciła mu uwagę że "ta pani jest w ciąży więc tym bardziej należ mi się miejsce zprzodu" więc dziadekj tylko pomarudził pod nosem i na tym sie skońvzyło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję Iwonko 🙂

Też momentami się zastanawiam czy to ja jestem taka niedobra czy wszyscy dookoła mnie,ale drażni mnie wiele rzeczy,jestem wtedy złośliwa,wredna i wszystko co najgorsze,i widzę to sama 😞 wtedy tak patrzę na mojego N i się zastanawiam czy mu jest zle ze mną jak taka jestem,bo tak prawdę mówiąc cała złość wyładowuje na biedaku 😞 a jest naprawdę Kochany i się stara i mnie uspokaja i tłumaczy,tylko że ja wtedy w takim momencie nie daje sobie nic wytłumaczyć 😞 szkoda gadać.Co do ludzi to drażnią mnie z jednym,jak mi mówią że z dnia na dzień jestem coraz większa,więc spokojnie odpowiadam że szczupła teraz nie będę,takie głupie uwagi 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
heh no tak raczej teraz nie schudniemy, ja raczej słysze komentarze znajomych w stylu "to który to miesiąc już 3 ?? a jak mówię ż eto już 5 a nawet koniec 5 to mówią że niewyglądam...

Ja tez mam humory-ale mój mąż nie stara sie tego zrozumieć-mówi że wyolbrzymiam-ale jak czasem mam takie genialne pomysły żeby przemyc stopy w umywalce to na mnei wrzeszczy ze głupot narobie a ja tylko sie chce ochłodzic w takie upały:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To mi ulżyło bo myślałam że tylko ja mam takie humorki.Haniu to świetnie wyglądasz.Mi na weselu koleżanka położna powiedziała właściwie zapytała czy to 36 tydziń? Bo ona tak po brzuszku poznaje. 🤔 Hmmmm....Tia!Więc byłam w lekkim szoku!Kobietę zatkało jak jej powiedziałam który to tydzień! Mnie w sumie też ☺️
Ja też mam psiaka. Suczkę sznaucereczkę. Nie wiem jak z nią będzie bo ona nie znosi małych dzieci.Jest rozpieszczona. Mówię do niej moja dziewczynka a teraz pojawi się dziecko.Mam nadzieję że ja jakoś przyzwyczaję. Bo bardzo kochamy naszego psiaka.Miłej Nocy dziewczynki! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie ma co zwracać uwagi,każda z Nas jest innej budowy ciała i będzie inaczej wyglądać,nie ma co się przejmować,delikatnie mówiąc olać to 🙃 ważne żeby Nam i naszym dzieciaczkom było dobrze.

Haniu mój N właśnie próbuje mnie zrozumieć i co najważniejsze uspokaja mnie i spokojnie wszystko tłumaczy.


Też już uciekam,pózno się zrobiło.Miłych snów kobietki 🙂 dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewuszki, co u Was?
Dawno mnie nie było. Jak samopoczucie? Ja oprócz tego, że czuje się jak wieloryb to ok.
Dobrej nocy ;*
Jak bedę miała czas to nadrobię zaległości w czytaniu, nawet nie spojrzałam ile stron przybyło ale zapewne lektury na parę ładnych godzin 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka. Muszę się z Wami czymś podzielić, bo to co przeżyłam wczorajszej nocy jest nie do opisania. Mój :brzusio" wczoraj miał czkawkę, jest to coś innego niż kopniaki i są bardzo rytmiczne-coś niesamowitego :laugh:
Dzisiaj idę do lekarza więc jutro rano Wam napisze co i jak choć płci nie chce znać więc nie wiem czy się dowiem czegoś ciekawego 🤔
To co mnie głównie ciekawi to to ile przytyłam....na ostatniej wizycie 4 tygodnie temu moja waga powiększyła się tylko o 700gram, więc mam nadzieje, że teraz z dobre 3 kilo jest na plusie 🙂
Jeszcze co mnie interesuje to to kiedy będę mogła iść na usg 3D, ogólnie już zaczęłam szukać ..... najtaniej znalazłam za 200zł, a wy???
Jeżeli chodzi o zwierzaki to nie posiadam ....w sumie mój mąż mi wystarcza 😉 :laugh: 😉
Pozdrawiam wszystkie mamusie 😘 [img size=450]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/21t-e8eb382c715528038991340ea85887cb.png" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry 🙂

leniuszku ten kundelek na zdjeciu to mój najukochańszy piesek, to suczka. Ale mieszka z rodzicami, moze to i dobrze bo niezabardzo lubi małe dzieci. Ale i tak kocham tą sunie nad życie 🙂

dzis mnie czeka sporo pracy w domku, bo mam małe zaległości 😉 lece na zakupy.

a pogoda jakas dziwna, niby ciepło ale słońce za chmurami 🤨 zazdroszcze Sandrze, tez bym mogła wyprowadzić sie gdzies daleko 🙂

miłego dzionka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamuśki 🙂 ja tak tylko na chwilę,zaraz do pracy uciekam.


Madeline witaj po długim czasie 🙂

Mar85 ja będę miała usg 4D za dwa tygodnie i też prywatnie,w moim mieście płacić będę 150zł,nie wiem jak gdzie indziej ale nawet nie szukałam więcej.

Też mam psiaka,boksera,jest słodki i lubi dzieci,wychowywał się z moim najmłodszym bratem,no ale niestety nie mam go przy sobie 😞 wyobrazcie sobie że jak wylatywałam tutaj,to on tak zaczął wyć i skomleć w domu,że mama nie mogła go uspokoić 😞 niestety nie mam możliwości go zabrania ze sobą 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
Ja wczoraj bylam u swojego lekarza popatrzylam sobie na swojego Synka razem z mezem fikal niezle fikolki,dostalam zwolnienie na miesiac a w sierpniu musze kombinowac bo doktorek bedzie jeszcze na urlopie i musze udac sie do internisty po zwolnienie 7 dnowe myslicie ze jak wytlumacze mu ze moj ginekolog jest na urlopie to wystawi mi zwolnienie?
Pozatym badania mam w normie,na wszelki wypadek mam zrobic obciazenie glukoza 75 g ale to tylko dla sprawdzenia,a mialysie juz robione HBS to badanie czy nie mamy zoltaczki podobno potrzebne do porodu ja mam sobie zrobic na nastepna wizyte za miesiac ,mam nadzieje ze wszystko wyjdzie dobrze.
Ja ponowne na usg 4d ide 27 lipca bede placic 250zl troche duzo ale slyszalam opinie ze to jeden z najlepszych sprzetow w W-wie juz niemoge sie doczekac...
Pozatym wszystko dobrze ,dzisiejszej nocy wstawalam co godzine o 1,potem 2 w nocy i musialam cos zjesc bobylam taka glodna ze szok,czy wy tez tak macie?
Co do psow to ja mam w domu psa i kota,psiak moj jest maly ale strasznie szczeka kto nie przejdzie po klatce schodowej to on juz jest przy drzwiach i dziamie nie wiem jak mam go tego odzwyczaic...
U nas dzis strasznie goraco w cieniu 30 stopni nawet jeszcze nie bylam na dworzu bo nielubie upalow,od rana sprzatalam juz chyba wije gniazdko dla Malenstwa bo non stop a to cos wyrzucam a to cos przestawiam ,teraz czas kupowac wyprawke ja stwierdzilam ze kupie tylko najpotrzebniejsze rzeczy bo znajome tak mi radza ze one polowe rzeczy yo nawet nieuzywaly ...
Dobra ale sie rozpisalam do zobaczonka pozniej buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka!
U nas też upał. Mąż pojechał więc nudy straszne.I tak sobie leże i myśle że już tak dużo za nami i że spotkanie z naszymi maleństwami coraz bliżej 🙂 Pamiętam jakby to było wczoraj jak sprawdziłam kreseczki na teście.Czas leci jak szalony. Oby tylko te lat przetwać reszta będzie ok.
Też miałam te badanie z glukozą i wszystko mi wyszło ok.to właśnie to TTG.
Ja już troszeczkę ciuszków kupiłam. Właśnie fundnełam maleńkiej dwa pajacyki na allegro ale cena okazyjna i są piękne. 🙂 Obie z córką mamy bzika na tym punkcie.Tylko maż patrzy i przelicza.Więc kupuję jak go niema 😉
Chociaż jestem jak wieloryb to ogarnia mnie taka radość, ciekawość. Jak ta moja maleńka będzie wyglądać i tak dalej.Dobra koniec laby dzieci krzyczą papu! Buziaki dla wszyskich! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzi z tym zwolnieniem może być problem.... internista może Ci je wystawić, ale nie, że jesteś w ciąży, tylko jakąś jednostkę chorobową...tym samym już nie będziesz miała 100% wypłaty... Dowiedz się jeszcze o to zwolnienie; ale tak mi mówiły kol. z pracy...pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj to lekarz trochę źle zrobił z tym twoim zwolnieniem. mój właśnie od poniedziałku jest na urlopie i ma byc dosyć długo dlatego mam zwolnienie aż do następnej wizyty. troszkę źle że nie pomyślał o tym. nie wiem u mnie jak byłam np chora i byłam już w ciąży zwykły lekarz pytał czy zaznaczyć to na zwolnieniu. gdzieś dziewczyny dyskutowały na ten temat w wątkahch że coś musi być po prostu zaznaczone i nie musi być to gin. ale nie powiem ci bo tyle zapamiętałam.
a mnie kręgosłup dzisiaj boli jak nie wiem, i z krzyża aż noga i czasem nie mogę ustać ech ...

duchota jest jak nie wiem ale dla dzieci to frajda miały masaż w basenie :PP nie chciały z niego wyjść hehe
i nadak mnie kaszle jak nie wiem, chyba muszę iść do lekarza :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja bylam na dworzu tylko na spacer i po drodze kupilam kilka ciuszkow, czekam tez az poczta przyjda zamowione rzeczy z allegro... a maz coz tez tylko patrzy i liczy ale na razie nic nie mowi bo robie to chyba jeszcze w granicach rozsadku:P
Jak budze sie w nocy na wizyte w WC to strasznie boli mnie zoladek z glodu ale moje lenistwo przewaza i nic nie jem w nocy tylko ide spac. 🤢
Tez bym chetnie w te upaly pochlupala sie w jakiejs wodzie... 😞 ale nie ma gdzie i nie ma z kim...
Moj maluch coraz bardziej daje do wiwatu, brzuch mi lata na wszystkie strony. Co do GNIAZDA coz... cos mi sie ubzduralo i narysowalam na scianie (tam gdzie ma stac lozeczko dziecka) dwie owieczki (pewnie na tym sie nie skonczy) na razie olowkiem musze tylko kupic farby i pokolorowac maz sie smieje ale nie ma nic przeciwko 🙃 zreszta nawet niech nie probuje:laugh:
Zastanawialyscie sie nad kupnem wozka? Ja mam jeden na oku uzywany ale nie wiem czy nie za wczesnie... z drugiej jednak strony chce podejsc do tego tak jak mowila Beata czyli rozlozyc wydatki na kilka miesiecy 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 jej ta pogoda nas strasznie wymęczy a w sierpniu zapowiadają straszne upały ;/

ja nie wiem co mam z sobą zrobic w domu czas mi sie dłuży więc codziennie zabieram 5-latka mojej siostry na spacer... chciałabym już listopad 🙂 jescze 4 miesiące i już będę miałą 24-godzinne zajęcie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas gorąco!Ale ja leże jak przy wiatraku i nic nie robię. Trzeba się wyleniuchować bo potem nie będzie kiedy.
Też myśle nad wózkiem ale kupie dopiero w październiku. Bo strasznie nie zdecydowana jestem.Teraz podoba mi się X lander Run.Taki na dużych kołach . Miesiąc temu chciałam Rojana Marite a dwa Implast.Więc mam jeszcze kilka miesięcy do myślenia.Też bym chciała już listopad.No chociaż październik 😉 Nie dawno zjadam kolacje i czuję sie jak słoń. Wystarczy że coś zjem i czuje się jak bania.
Co do zwolnienia . Ja zmieniłam lekarza i mam ciągłość.Więc wystarczy pujść do innego lekarza.
Lecę się wykompać.Mała tak fajnie fika jak siedzę w wannie.
Leniuszku zazdroszczę zdolności. Ja gdybym coś narysowała przy miejscu na łóżeczko . Maleńka patrząc na to miała by koszmary. ☺️ Więc się pohamuję 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...