Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
[img size=240]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/misio2.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" /> Witajcie!ja tylko raz podchodziłam do egzaminu. I to pare lat temu. Nie zdałam i wiecej nie próbowalam. Egzaminator potraktował mnie jak nic. Odechciało mi sie. Ale chyba będe musiała jeszcze raz spróbować. Bo jestem sama trójka dzieci. Mąż powiedział ze kupi mi jakiegoś gracika co bym mogła poobbijać.
U mnie dzis gorąco jak w piekle. Na 16 ide do lekarza. Zobacze jak tam moja cória .
Wiecie co od paru dni chodzą za mną papierosy. Ja śnie że pale.Normalnie tak mi sie chce że szlak mnie trafia. hociaż żeby ktoś koło mne zapalił. Ale Dzieci moje nie palą ,pies też nie wieć nic tego 😞
Wstałam dzis bardzo wcześnie bo konńczyły sie moje licytacje. Pokarzę Wam jakie cudka kupiła. I muszę przystopować bo mi kaski na życie nie wystarczy.
Kupiłam bluzę i kombinezon.Nowe bez metki ciuszki cena super bo dałam 26 za bluzę i 30 za kombinezon.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
O to widzę Niunia że nie jestem sama. Matko co za nauk.Sąsiad czasem na balknie niżej pali jak widzę dym to lecę wciągnać ☺️ Ale mało dociera. [img size=320]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/Misio.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę Akigo że nie jesteś w tym osamotniona heh...ja też paliłam przed ciążą ale rzuciłam jak tylko zaplanowaliśmy dzidzię i powiem ci że też mnie ciągnie i palę w snach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja to widziałam jaderka z 11-milimetrowym siusiakiem 🙂 w 4D, teraz tylko musze zacząć kupowac.
mam juz niby troszke rzeczy ale z ubraniami to nie bede szalała, bo mojej siostry syn ma niecały miesiac i pewnie zaraz zacznie mi dawać ciuszki. Akcesoria musze pokupowac. Najgorsze jest to, ze jestem strasznie niezdecydowana i juz wiem, ze bede miała duży problem z łóżeczkiem i z wózkiem..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
teraz mam pytanie do doświadczonych mam:
jakie meble beda potrzebne w pokoju dla dziecka?
moze lepiej kupić takie, z których bedzie korzystał równiez za kilka lat, najwyzej dokupie biurko. nie mam pojecia a od wrzesnia zaczynaja mi sie remonty i juz chce urzadzić Małemu pokój. Zastanawiam sie tez nad kolorem ścian i nad naklejkami. Nie chce zeby było pstrokato ale żeby to był przytulny, dziecięcy pokoik 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Mamuski
Niebylo mnie jeden dzien a tu juz takie zaleglosci ...
U mnie strasznie goraco poprostu nic nierobie i jestem cala mokra...
Ciuszki super,ja narazie wstrzymalam sie z zakupkami bo moja znajoma urodzila synka tez w listopadzie tamtego roku i wszystkie ciuszki ma mi oddac wiec czekam co mi tam naszykuje 😉
Na wieksze zakupki moze pojade w przyszlym miesiacu trzeba kupic jakies lozeczko,kolderke itp.a no i musze wkoncu odmalowac mieszkanko bo to dwa miesiace tylko...
We wrzesniu zaczynam szkole rodzenia i wogule niebede miec czasu..
Pozatym wczoraj moj Synus tak mame kopal i reagowal na uciskanie brzuszka tzn.tam gdzie uciskalam on dawal kopniaka -super uczucie...
Co do figury to ja zawsze bylam przy kosci wiec az tak mi niezalezy na tym by wygladac super ,aby tylko Synus byl juz ze mna wtedy kompleksy znikna..
Pozdrawiam milego dzionka i duzo mocnych kopniakow:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beata jezdzisz 100km ale jako pasazer czy kierowca (jeszcze bez egzaminu 🤪 )? Ja jak jechalam ostatnio ze znajomymi jako pasazer z przodu to chcialam zapiac pasy (jakos bezpieczniej sie wtedy czuje) a oni ze kobieta w ciazy nie moze miec zapietych pasow. A ja mowie ze dlaczego przeciez mi to nie przeszkadza a czuje sie bardziej komfortowo. A oni ze jak bedzie jakies silniejsze hamowanie albo wypadek to juz po diecku... 🥴 a jak bede miala odpiete pasy to dziecku nic sie nie stanie najwyzej tylko rozwale sobie nos o deske rozdzielcza 🤔 i co Wy na to? Slyszalam ze kobieta w widocznej ciazy nie ma obowiazku zapinania pasow bezpieczenstwa ale nie wiem czy to nadal obowiazuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fajnie macie że podostajecie ciuszki. Ja dostanę ale tak na pół roczna niunię bo szwagierka mi zaczęła zbierać odkąd jestem w ciąży a ona ma roczną córeczkę.Co do wózka to ja na dzień dzisiejszy jestem pewna że chcę
http://www.x-lander.pl/a-xrun_akcesoria
Bez dodatków cena 1200zł. No ale jeszcze śpiworek,torba folia. Koleżanka ma taka spacerówkę i wiem ze rewelacja. Kolory ma skąpe ale wezme chyba niebieski.
Co do łóżezka to też wiem ze chce drewniane i chyba białe.No i przewijak obowiazkowo.Jeszcze fotelik do samochodu i leżaczek .Beatko napewno z zakupami dasz sobie radę.Gustowna dziewuszka jesteś widzę po zdięciach. A co potrzebne zobaczysz z czasem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
powiem ci beatko zależy jakie masz możliwości. ja jak miałam pierwszą córę miałam z mężem jeden pokój 🙂 tak że łóżeczko i tyle. ja uwielbim urządzać pokoje dziecięce, lubie jak są kolorowe i prytulne, coś na lata te nie ma jakoś uzasadnienia bo przecież tak czy siak meble się niszczą, jak dzieci są nastolatkami też już zmienia się ich zapotrzeboanie i upodobanie. ja teraz będę malować dziewczynkom i ozdabiać troszkę inaczej niż miały. kiedyś miały takie piankowe ozdoby teraz mają ścianę w kwiatuszki, a co do malowania i ozdabiania to jeszcze nie wiem. mam ten problem że narazie mam tylko dwa pokoje. :/ .... jeśli zostanę tu gdzie mieszkam będę mieć możliwość kiedyć mieć dodatkowe dwa, jak nie będę mieć takiej możliwości - mieszkanie po mamie jak się siostra wybuduje - 3 pokojowe, bardzo duże. od teściowej uciekłam - dosłownie - choć tam miałam dużą przestrzeń ale powiedziałam że nie !!!! tam jest alkochol i w ogle do bani konkubent agresywny, a miałam całą górę do remonu 😞 piękne duże pomieszczenia .. tak mi szkoda tamtego domu, ale trudno. na razie mam jak mam - wystarczy że mam tu spokój 🙂. choć będę musiała myśleć o czymś innym, zobacze jak się poukładają pewne sprawy. nie będę się spieszyć na hura. nie jest nam ciasno. pokoje są dość spore 🙂 najlepiej byś urządfziła go tak na kilka lat do 6 latniego dziecka dostosowane 🙂 potem będziesz i tak chciała przerabiać, odnawiać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do snow to na poczatku ciazy snilo mi sie ze potajemnie pale paierosy chociaz wielkim palaczem przed ciaza nie bylam tylko do piwka albo jak sie wkurzylam to wtedy sobie zapalilam. Natomiast ostatnio snilo mi sie ze wypilam cala butelke piwa 🤢 i mowie Wam mialam takie straszne wyrzuty sumienia i lek bo nie wiedzialam czy to sen czy rzeczywistosc 🤔 ale na szczescie tylko sen...
Zakupy coz jakies ubranka juz kompletuje, kupilam tez przescieradlo, kocyk polarowy i recznik z kapturkiem. Reszta chyba dopiero pod koniec miesiaca jak kasy troche zostanie albo sopiero po wyplacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
z tymi pasami to wam powiem że iwonko dobrze robisz że się zapinasz!! jak urodziłam młodszą córkę leżałam z dziewczyną która miała wypadek gdzieś w 8 miesiącu ciąży. była kierowcą. była niezapięta. miała cały siny brzuch, cały twardy zostawili ją na jakiś czas w szpitalu bo mogła w każdej chwili urodzić. wypisała się na właśne życzenie i urodziła normalne w terminie. w tym dniu co ja. ale lekarz po tym wypadku ją opieprzył niesamowicie bo dużo groźniejsze w skutkach jest jazda bez pasów i powiedział jej że pasy masz nad i pod brzuchem !! po porodzie robili dziecku wszystkie badania dodatkowe, jakieś usg brzucha i inne czy miało to wpływ na dziecko i nie ma jakiś uszkodzeń wewnętrznych. tak więc ja bym powiuedziała że się zapinać. ja się zapinam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a popisałam trochę niejasno ona tym brzuchem prosto w kierownicę udezryła, ale tak czy siak pasy mogą cię uratować a jak nie przeżyjesz wypadku to dzieciątko tym bardziej.

iwonko wózek fajny 🙂 ja będę kupowała raczej z tych tańszych do 600 zł myślę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
luniuszku ja jeżdże jako pasażer 🙂 ale ZAWSZE zapinam pasy, zresztą mój M. nie odpaliłby samochodu gdybym tego nie zrobiła. No przy wypadku pasy mogą uszkodzić dziecko ale jak nie ma sie zapietych pasów to można wylecieć przez szybe. Ja tam i tak chce zapinać, czuje sie bezpieczniej, a podczas ostrzejszego hamowania mam nadzieje, ze nie uciśnie dzieciaczka, w brzuszku też pływa w płynie owodniowym, to chyba tez go chroni troche. Dlatego chce ten adapter kupić, żeby pas przechodził pod brzuchem, bardzo nisko, wtedy myśle i przy ostrym hamowaniu bedzie bezpieczniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bo w sumie będę mieć na jakiś rok, potem kupię lżejszą spacerówkę a w wieku 2,5 lat dzieci już same chcą chodzić i nie używałam wózka. oczywiście jakbym mogła to bym sobie nawet za 2000 kupiła 🙂 ale muszę troszkę uważać z wydatkami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to znajomi mnie tylko nastraszyli ale powiem Wam ze miala wiekszego stracha jadac bez zapietych pasow, bylo mi jakos dziwnie, luzno, suwalam sie calym ciale po siedzeniu.
Co do wozka to bede sie ogladac za uzywanym gdzies w granicach 400zl. Kasiu ja tez mam 2 pokojowe mieszkanie i na razie bedziemy razem z malym spac w jednym a jak podrosnie to sie mu odstapi. A co do Twojej tesciowej to wiem o co biega mialam podobne sytuacje w swoim zyciu i wkoncu wzielam kredyt na mieszkanie zeby sie wyprowadzic jak najdalej (lepiej dla mnie i dla dziecka).
No i mialas racej ze dluzsze siedzenie przed kompem tez szkodzi ale to nasze forum to juz jakis nalog! 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja musze mieć lekki wózek bo będe tarmosić na drugie piętro.Rok temu pilnowałam dziecko znajomej.Bawiłam sie w nianię. I tak się nadzigałam wózków. Że powiedziałam sobie nie! Nie ważna cena ważne zeby było wygodnie. Co prawda ne stać mnie na w wózek za ok 3000. Bo taki to już w ogóle super. Ale takego X Landerka sobie sprawię.Wiem że po śniegu super sie prowadzi ,po piasku.Co prawda parę lat temu obiecałam sobie ze jak będe miała jeszczę dzicko to sobie Inglesime na tych dużych kołach strzelę. Ale jak przyszło co do czego to pieniążków żal.I nie ma skąd tylke wziąć 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a odnośnie pokoju, to właśnie miałąm na mysli tak do 6, 7 roku życia, a poźniej pewnie jakieś mabelki szkolne czy cos w tym stylu z biurkiem itd.
a teraz no moge powiedzieć, że mam mozliwości- mamy 3 pokoje i jeden na Szymona czeka. Narazie to wszedzie mamy praktycznie pusto bo od niedawna tu mieszkamy. Moge wstawić jakies meble do pokoju Szymona no i myślałąm tez o jakiejs szafie hmmm, moze jakas komode zeby sie kończyła na wysokości mojego pasa mniej wiecej, zebym mogła na niej połozyc przewijak. No własnie kompletnie nie mam pomysłu 🙂
a ściany chciałam zielone ale moj M coś marudzi, wiec chyba jakis spokojny kolor damy i naklejki przykleimy, Do tego jakies kolorowe akcenty zeby nie było ponuro. no sama nie wiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...