Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej 🙂 ja tez ostatnio nie byt dobrze się czuję ;/ dziś zauważyłam że strasznie mi spuchły stopy bo nie mogłam założyć moich sandałów które kilka dni temu jeszcze nosiłam 😠 ale gorsze sa skurcze w nocy, albo mam wrażenie że ciągle mam zakwasy w udach ;/ a wy macie coś takiego??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kasieńko to my chyba dziś musimy poleżeć.Co do długich włosów.Moja córka też kiedyś miała długie .Ale przy jej czesaniu była zawsze taka awantura.Że szybko skruciłyśmy. Nie miałam juz siły ganiać jej ze szczotką.Teraz ma też długie ale juz sama sie czesze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jem magnez w tabletkach ale są to bardzo słabe tabletki, skurcze mam co noc ale jak tylko poczuje ze jakis sie zbliza prostują i naprężam nogi i w tedy mijają-tak mi poradził mąż i faktycznie działa, ale co noc przynajmniej 3-4 razy budze się przez te skurcze ;/

kasiu ja też nie umiem znaleść sobie pozycji w łóżu, prubóje na lewym boku i na plecach an zmianę ale też nie ejst mi zbyt wygodnie trochę a nawet już bardzo bruch mi zawadza podczas snu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Mamuski
Ja pol nocy niemoglam spac,chodzilam z kata w kat ,niemoglam znalezsc sobie miejsca ani pozycji w lozku,niedosc ze w nocy strasznie duszno bylo ,to miedzy 1 a 2 w nocy chyba z 5 kanapek zjadlam taki mnie glod zlapal-nie wiem co sie dzieje tez tak macie?
Pozatym uwazajcie jak jecie czeresnie,ja wczoraj zjadlam ich ciut za duzo i dostalam takiego rozwolnienia ze az sie przestraszylam,ale przeszlo na szczescie-to chyba moja zachlannosc 😞
Powiem wam ze ja tak jak wy czuje sie dzis jakbym wypila troche napojow % wstalam taka skolowana ,teraz tez mam takie uczucie jakby lekko swiat mi wirowal,moze to zmiana pogody ,dzis u nas 20 stopni i pada deszcz -dla mnie jest super,no moze minus ze na spacerek niemozna wyjsc!!!
Mam do was male pytanko jest u mnie moj chrzesniak i zawsze wieczorekiem wychodzimy grac w pilke ,czy wskazany mi jest taki sport niby niebiegam za nia i czesto odpoczywam,ale nie wiem czy mozna ,dodam ze nic mnie nie boli i czuje sie dobrze...
Zycze milusiego dzionka ...
Do nastepnego napisania:laugh: :laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jeśli chodzi o sport to zawsze jest tak, że jeśli kobieta przed była bardzo aktywna nie musi do końca rezygnować z uprawiania sportu.
ja wole nie grać np z dziećmi w piłkę, robi to mąż, tu raczej z ostrożności by czasem przez przypadek nie dostać piłką. nie wime co ci monia doradzić. chłopaki bywają szalone, jeśli to zwykłe turlanie to chyba ok, jak używa przy tym wysiłku to bym wolała nie grać.

ide pooglądać program kulinarny 😁 😁 uwielbiam je oglądać i sama pichcić, ale tym razem mąż w kuchni. mnie coś ciąży na brzuchu 😞. mam odczucie twardego, ale jak dziecko mi się przesuwa to się łagodzi więc nie wiem czy tylko mi się tak dziwnie ułożył ?? :/ ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzenko ja też w piłkę nie gram.Co prawda lekarz mi powiedział może pani robić wszystko byle nie bolało.Ale wolę nie ryzykować tak jak mówi Kasia. Ja też teraz wiecej jem niż kiedyś .Czego skutki nie tylko widać po wadze ale mam wrzodziska i ciale mnie ból męczy.Do tego mała juz coraz wyżej siega i coraz bardziej wszystko ściska . Więc jak zjem więcej to potem cierpie.Wszystko muszę przezuwać dużej bo dostaje niestrawności.Co do spania to ja ostatnio mam nutke do spania.I nie patrze jak się układam kładę się na kanapie coś tam oglądam i zachwile chrapie. Nie wiem czy ja zawsze chrapałam ale teraz jak niedźwidz. Aż sie budzę ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczynki!

Marzi ciężko stwierdzic z graniem w pilke, jak nie biegasz za nią to chyba jest okey, sama tez nie czujesz zmeczenia, tylko uważaj żebys sie nie przewróciłą albo nie uderzyła niechcący ale moze zapytaj dla pewności lekarza.

Ja dzisiaj dzien zaczełam basenem i czuje sie o niebo lepiej, z tym że jak pływałam, ciągle łapały mnie skurcze, w nocy to samo:/ kupiłam dzis magnez.

Wczoraj zaszalałam i pokupowałam troszke rzeczy dla maluszka 🙂
Patrzyłam tez na wózki i chyba kupimy X LANDERA, tylko jeszcze nei wiem jaki model.

Mam pytanie do doświadczonych mamusiek:
jeżeli schodziłyście z wózkiem po schodach, to wypinałyscie gondole i oddzielnie znosiłyście stelarz a później gondole z dzieckiem? czy cały wózek z dzieckiem od razu znosiłyście?
te wózki troche ważą ok. 15kg + dziecko to nie wiem czy tyle udźwigne na raz i znose po schodach 🤔
może głupie pytanie ale prosze o odp 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O jest nasza Beatka.Jak fajnie że sobie popływałaś.Ja też kupie Xlander.Już mam upatrzonego.Ja jak pilnowałam tej malej to wypinalam gondole.Ale jak sobnie nie mogłam poradzić to najpierw wnosiłam dziecko a potem wciągałam wózek.Ale to nie zbyt madre bo można coś popsuć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jestem chora na X run
http://www.x-lander.pl/a-xrun_akcesoria
Ale XQ też mi się podoba i kolor ma sliczny ten taki malinowy.Bo Xrun nie ma takiego koloru.No i X run ma plecak na dole a niema koszyka.A trochę ciężko bez koszyka przynieść zakupy.Ale pogadam u nas w sklepie czy dadzą radę do niego dopasować koszyk może się da. Bo jak tak to Wezmę X run niebieskiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzenko mi się podoba 🙂 I cena też.Też słyszałam o X landerze same dobre słowa.Ja muszę mnieć stabilny wózeczek na pompowanych kołach.Bo jak pilnowałam tej maleńkiej dziewczynki ona nie miała w wózku kól pompowanych i na tych naszych chodnikach strasznie ja telepało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja jeszcze nie patrzyłam za wózkami. dopiero pod koniec ciąży zobaczę. co do telepania to dla moich córek jak najbardziej było wskazane 🙂. ja miałam normalne wózki nie te trzy kołowe i zawsze wciągałam go z dzieckiem, nie było z tym problemu i się nic nie popsuło. a wciągałam na 3 piętro!! :/ ... teraz to nie ma problemu bo mam do pokonania kilka schodków (wyprowadziłam się z bloków). a wózeczki fajne dziewczyny 🙂. ja się rozglądam za piętrowymi łóżkami bo chyba będę musiała dziewczyny przeprowadzić - choć niedawno kupowałam im nowe łóżka, tylko nie spodziewałam się powiększenia rodzinki. a tak mogę dużo miejsca zachować. tylko trochę mnie przerażają te łóżka chociaż w sumie Zuza ma już 6 lat. dzisiaj w ogóle po ostatnich rozmowach o pokojach dla dzieci strasznie mi się zachciało przemeblowania :PP mój mąż jak tylko słyszy o przesówaniu mebli to dostaje białej gorączki, bo u mnie to tak często bywa :PP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O mamo 3 piętro.No to Ty strong Menka jesteś 😉 .Ja bym się bała z dzieckiem wciagać.Znalazłam u wrześniuwek takie cudko
http://www.pcworld.pl/news/84369/100/Poznaj.plec.swojego.dziecka.html
Może to nie mówi do końca prawdy ale mi sie sprawdziło i wyszła dziewuszka. 🙂
Ja na błędy nie zwracam uwagi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwonka mi tez wyszlo (tak jak lekarz powidzial), ze bedzie dziewczynka 🙂 ale czy to rzeczywiscie dziala poprawnie?? poza tym co moglo mi wyjsc?! jak my obie ten sam rocznik jestesmy a sadzac po dacie porodu musialysmy byc zaplodnione w tym samym miesiacu 😁

Co do sportow to ja plywam w oceanie i gram w paletki plazowe, czasem sie nawet przebiegne 🙂 w siatkowke bym pograla ale MOJ nawet nie chce o tym slyszec. 🤨 Mysle, ze trzeba byc ostroznym ale nie koniecznie rezygnowc z aktywnego spedzania czasu 🙂 Jednak zauwazylam, ze zaczelam sie szybko meczyc bo przeciez cwicze za dwoch, seducho sie powiekszylo papuje wiecej krwi i czasem mam wrazenie, ze chce mi wyskoczyc z klatki piersiowej 😉

Pozdrawiam ze slonecznej wyspy :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj sandra jak ja bym pograła w siatkówkę 🙂 ale to faktycznie już było by niebezpieczne. 🙂

a ja właśnie odstawiłam chlebek na 2 godzinki bo sama dzisiaj piekę 😁 .. zobaczymy jaki wyjdzie 🙂 jak pyszny to już nie będę kupować :P

iwonka a ja tego linku nie mogę wkleić bo mi wychodzi strona zagubiona :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...