Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam nową mame listopadową 🙂

co do wózków, to na pewno kupimy 4-kołowy, pan w sklepie pokazywał jak łatwo 3-kołowy może sie przewrócić, wystarczy tylko dotknąć lekko ręką z jednej strony. Sama sie zdziwiłam. A znając moje umiejętności( teraz to juz w ogóle wszystko leci mi z rąk) to zdecydowaliśmy sie an 4-kołowy.

Dziewczyny wczoraj wieczorem przeżyłam koszmar- nie wiem co to jest ale mam takie dziwne bóle, że dosłownie nie moge sie ruszyć!!!!! płakać mi sie juz chciało 😞
miałam taki dziwny ból- zaczynał sie nad tyłkiem, przez biodro az do piszczela, tylko po prawej stronie tak miałam 😞
czułam jakby to nie byłymięśnie, tylko tak jakby bolałaby mnie kości- naprawde dziwne uczucie,! kiedy chciałam sie przekrecic na bok lub sie ruszyć to krzyczałam z bólu. musiałam zażyć tabl przeciwbolową, ale niewiele pomogła 😞

juz napisałam kiedyś Wam o bolącym biodrze, i mowiłam lekarzowi- stwierdził, że "padło" mi na biodra i że to jakaś wada bioder, i nic nie da sie z tym zrobić 😞
wtedy bolało nei biodro a wczoraj cała noga i krzyz, do tego nie mogłam sie ruszyć 😞

może Ty, Karolina wiesz o co chodzi? slyszałaś o czymś takim?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam nowa listopadoweczke 🙂
Beatko nie mam pojecia co to za bol ci wszedl ,ale mnie od wczoraj strasznie boli tu nad pupa ,to chyba kosc ogonowa i czasami nie wiem jak wstac z lozka bo az tak boli 😞 Mam nadzieje ze tobie jak i mi przejdzie....
Pozatym wszystko ok,synek kopie ,troszke posprzatalam bylam na zakupkach w biedronce ,teraz chyba pojde pograc w badmintona z chrzesniakem odezwe sie pozniej ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mnie tez boli tam gdzie Ciebie 😞
a mój synek kopie bardzo słabo i coraz rzadziej 😞 chyba nie musze sie martwić?
wczoraj chyba 2 kopniaki poczułam, przedwczoraj tez jakos tak a dzisiaj kilka razy tak bardzo delikatnie 😞
zaczynam sie zastanawiac czy to normalne, bo zamiast czesciej i mocniej to czuje słabiej i rzadziej 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bo dziecko ma coraz mniej miejsca, jak rośnie i może tak być że czujemy słabiej i rzadziej .. a co do tych bóli ... hm ... to wszystko z krzyża i całkiem normalne. beatko tobie ten ból promieniuje aż na całą nogę, niestety teraz możemy coraz częściej tak się włąśnie czuć :/ .... mnie też coraz częściej dopada ból krzyża, i promieniuje, jak źle leże to potem mam problem ze wstaniem .. teraz właśnie siedze i mnie tak boli że nie wiem czy się położyć czy usiąść :/ ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu wiem, że jak dzidziuś rośnie to coraz rzadziej sie go czuje, ale to podobno dopiero w 8 czy 9 miesiącu, wczoraj otworzyłam różne czasopisma i ksiazki i tam jest napisane, ze właśnie teraz powinnam czuć coraz czesciej ruchy dziecka. Mam nadzieje, że sie rozbryka dopiero no bo 4 tyg temu poczułam pierwsze bugotanie a ruchy z 3 tyg temu... a ja tak uwielbiam to uczucie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwonko ja właśnie też myślałam, że będzie więcej o ciąży....jakiś czasem temu 3 - 4 mies. temu na 2 oglądałam super film, było wszystko pokolei, co dziecko czuje itp.

Witam oczywiście Agę na naszym forum i zapraszam do intensywnego pisania.

Beatko co do bóli, to szczerze mówiąc nie mam pojęcia. Może gin, ma racje i to jakaś wada w budowie. Przykro mi ale nie pomogę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beatko co do tych ruchów moja mała też ma takie dni że rzadziej ja czuję ale ostatnio tak atakuje ze zastanawiam sie co ona tam robi. cały brzuchol mi lata.Więc poobserwuj kilka dnico sie będzie działo. Co do Twojego bólu ja się nie wypowiadam bo nie mam pojęcia co to.
Może masz jakiś ucisk.
Również witam Agę i pozdrawiam! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez nie mam bóli takich jak opisała Beata-a może dziecko poprostu uciska Ci jakiś nerw?? ale może na kolejnej wizycie u swojego lekazra powiedz mu o tych bólach może coś na to poradzi...

Otlesia mnie tak ostatnio moja NAdia w nocy kopnęła-zerwałam się z łóżka jak szalona-bo też się przestraszyłam-teraz się z tego z mężem śmiejemy 🙂

Beatko nie przejmuj się ż edziecko jest mniej ruchliwe moż epoprostu jest bardzo spokojne 🙂 ja czasem zastanawiam się czy jeśłi moja NAdia już teraz cuda wyprawia w tym brzuchu to co będzie jak sie urodzi-chyba zapowiada mi się mała wiercipiętka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beatasz jesli chodzi o te bole to moga sie czasem pojawic to sa takie nerwobole, ktore sa spowodowane tym ze dzidzia rosnie i nieraz ucisnie ci jakis nerw. sa czasem bardzo bolesne ale zwyklen ie trwaja dlugo - na szczescie 🙂
A co do kosci ogonowej to mnie rowniez pobolewa czasami... oo na przyklad w tym momencie nie moge siedziec tak jak bym chciala 😉 - czasem trwa to caly dzien -ale jak widze nie jestem odosobniona 🙂
Jesli chodzi o ruchy dzidziusia to czytalam gdzies w kilku opracowaniach, ze w 6 miesiacu powinno sie wyczuc minimum 10 ruchow(kopniakow) dzidziusia dziennie jesli czuje sie mniej to nalezy skontaktowac sie z lekarzem 🤨 Ale mysle, ze na razie nie ma sie co martwic dopiero wchodzimy w 6 miesiac ciazy i jeszcze nasze malenstwa dadza nam popalic 🙂
Moje juz mi daje 😁 😁 😁 poza tym mozesz przeoczyc ruchy kiedy jestes dosc aktywna np. pracujesz, chodzisz, wykonujesz rozne czynnosci.. proponuje sie spokojnie polozyc i poczekac na wiercipiętę 😉

Pozdrawiam :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
coś mi się przypomniało. koleżanka jest chyba w tym samym miesiącu co my - znaczy "listopadówka" 😁 - i ostatnio zaczeła jej drętwieć ręka poszła z tym do lekarza i okazało się że dziecko jej uciska na jakiś nerw i on na to nic nie poradzi :/ ... i powiedział jej jeszcze że może to być bardziej odczówalne :/

co do bólu krzyża i promieniującego na nogę wydaje mi się być normalnym bólem, bo sama taki odczówam i odczówałam w każdej ciąży, ale oczywiście beatko przy wizycie skonsultuj się ze swoim lekarzem. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co jeszcze 3 w miare spokojne miesiące a póxniej będziemy już chodzić jak na szpilkach bo będzie wielkie oczekiwanie

Mam wrażenie jakbym was wszystkie znała już bardzo długo 🙂 czy Wy tez macie takie odczucie?? szkoda że nie możemy sie spotakć przy kawie-albo teraz przy kawie zbożowej :P i pogadać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dołączam obiecaną fotkę 🙂 Może sweterek nie pierwsza klasa 🙂 ale jak na pierwszy zrobiony własnoręcznie myślę że nie jest źle 🙂 hehehe jaka ja skromna jestem...

Beatko pewnie z tymi nerwobólami dziewczyny mają rację...ale pogadaj jeszcze o tym z gin. ; będziesz spokojniejsza 🙂 [img size=400]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/1111.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziekuje Wam bardzo za odpowiedzi- kochane jesteście!

ja równieź czuje sie jakbyście były moimi koleżankami a mężowi tak opowiadam: " wiesz co moja koleżanka napisała dzisiaj...." hehehe 🙂
on sie śmieje, że jestem już uzależniona i wprowadzi mi limit czasowy na komputer:P

mam nadzieje, że tych okropnych bóli bede miała jak najmniej, bo do kregosłupa i krzyża to sie przyzwyczajam powoli 😉

i jeszcze jedno- nareszcie sie tak ruszył, że go poczułam 🙂 co prawda ze 3 kopnięcia ale spokojniejsza jestem..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sweterek jest cudny-masz rękę do tego 🙂 ja niestety potrafie tylko guzik przyszyć i dziure załatać-niczego więcej bym sie nie podjęła bo efekt byłby marny :P

Beata ja mam tak samo-jestem uzależniona od Was 🙂 jak włączam komputer to tę stronkę mam jako główną 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja jestem krawcową !! 🙂 hehe i nie sweterki robie 🙂 mojego bym nie pokazła, a karola twój synek będzie w nim wyglądał słodko 🙂. ja wam prześle co zrobiłam córką na bal 🙂 ... ale teraz je kąpie. co do znajomości to ja też się tak czuje jakbym znała was od dawna 🙂 no niestety odległość nie pozwala by się spotkać na kawie 🙂 a szkoda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...