Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej Mamusie...w końcu nadrobiłam zaległości 🙂 wczoraj wieczorem ledwo się ruszałam; bolą mnie stawy skokowe, kolanowe plus mój nadgarstkowy prawy (ten ostatni to nadwyrężenie z pracy i czasem boli); czuje się jakby mnie ktoś połamał....Znacie może coś orzeźwiającego do stóp, czuje jakby ważyły tonę, do tego puchną....teraz widziałam w tv że reklamują scholl; ale nie mam pojęcia czy to jest skuteczne....jedyne co mnie pociesza to to, że nie mam wysokiego RR, tak to zaczęłabym się martwić.... Iwonko śliczny kombinezonik;ja staram się już nie kupować z ubrań, bo maa tyle po siostrzeńcach; ale i tak mi to nie wychodzi 🙂 Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczynki!
Karolinko ja nie mam sposobu na stópki ja moczę tylko w chłodnej wodzie jak mi spuchną.Cztytałam o jakiejś maści u październikówek chyba Niunia pisała. To muszę poczytać.
Obudziłam sie i zasypiam na siedząco .Oczy same mi sie zamykają. Ale to pewnie dlatego ze ciśnienie mam znowu 90/60.A jak ide do lekarza to mam 160/100 taki nerwus jestem.
Znowu śniłam że ukradłam komuś papierosa schowałam sie w wc i paliłam ☺️ Ale paierosy są takie teraz drogie ze raczej do nich nie wrócę.
Miłej niedzieli życzę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
😁 Wstydz sie Iwonko takie grzeszne sny miewac 😉
dobrze, ze chocaz we snie nam wolno porozrabiac 😁 popalac - popijac 😉
Ja czasem mam sny, ze sobie browarka wypije hehe najgorsze ze w tym samym snie mam wyrzuty sumienia, bo gdzies tam podswiadomie wiem, ze nie powinnam 😁
Pozdrawiam i wysylam troche slonka - tym ktore potrzebuja 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i mi się nie wkleiła odpowiedź :/ ... karolina ja używam lioton 1000 na opuchnięte nogi, ale jak iwona również dobrze mówi - zimna woda, a najlepiej naprzemiennie raz ciepła raz zimną zawsze od strony stóp do kolan. albo nogi do góry, położyć się i ja zawsze pod kontem 90 stopni (zgięte) opieram na oparciu łóżka u dziewczyn. i powiem ci że najbardziej mi to skutkuje, jak np na moje opuchnięte żyły. za kilka minut robią się wklęsłe, bo jest lepsze krążenie.

u mnie sandra jest mało dzisiaj słonka, ale jak dla mnie jest super, chłodniej - fajny wietrzyk orzeźwiający - bosko, :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki za odpowiedzi 🙂 Ja biorę nogi do góry, opuchlizna znika, o tym to wiem 🙂 tylko chodzi mi oto, że mam uczucie jakbym ciągle stąpała po gorącym piasku i nie wiadomo ile km, bym zrobiła 🙂 jedynie co mi wtedy pomaga to rzeczywiście zimna woda; tylko potrzebne mi coś takiego co można użyć np gdy jadę autem, coś w sprayu, orzeźwiającego...ale ja wymagająca jestem... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak jak Kasia mówi lioton jest super. Ja używam jak mnie noga boli. Bo ja strasznie skręcam nogi w ciąży.A potem kuśtykam.I lioton pomaga. Ale w spreju to ja nic na nózki nie znam.Obiad zrobiłam najadłam sie jak bak. Ale muszę przyznać że coraz ciężej sie je.Dzidzia juz jest dość wysoko i ścisak żołądek. I tak jem i odpoczywam i poleże i znowu wracam do obiadu.Dużo nie zjem a pełna jestem strasznie.Moja malutka to mi dzisiaj przy jedzeniu tańcowała.Aż dzieci się śmiały przy obiedzie.Fajnie dziewczynki maleństwa nam rosna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Omega 3 jest super, ja brałam przed ciążą jako suplement diety, tylko; że pod inną nazwą. Ryby zawierają dużo omega 3 🙂 Co do tego liotonu, to myślałam, że nie można używać go w ciąży, bo zawiera heparynę, nie mam ulotki, ale szukałam w necie i chyba nie ma przeciwwskazań...nie wiem co mi się ubzdurało 🙂 Muszę poszukać, bo powinnam mieć jeszcze pół opakowania gdzieś w domu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja z witamin biore Prenatal complex...
Juz jestem po obiadku,u tesciowej niebylam,caly dzionek przesiedzielismy w domciu,wpadli znajomi z zaproszeniem na wesele 29 sierpnia do tego czasu bede wygladac jak balon 😉 nie wiem czy sie zmieszcze w sukienke(miejmy nadzieje ze tak)...
Sluchajcie czy ja mam juz zaczac liczyc ruchy swojego malenstwa,niby slyszalam ze powinno dawac kopniaki 10*na godzine tak?
A jak tam wam niedziela zleciala????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z witamin przed ciążą brałam CENTRUM z luteiną. Jak dowiedziałam się o ciąży to zmieniłam na (zalecone przez mojego ginekologa) FEMINATAL N, do tego osobno kwas foliowy, aspargin, a w razie bólów (skurczowych) lekarz polecił mi no-spę. Oczywiście ta ostatnia to dla mnie ostateczność, choć z drugiej strony wykorzystuję ją w takich np. sytuacjach jak dłuższa podróż autem.

Słysza lam też o DHA, że dobre dla rozwoju Maluszków, wiem, że witaminy które biorę mają też wersję zawierającą DHA, dlatego jak skończą mi się obecne to poszukam właśnie takich. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hmm ja czytałam tu na naszym forum że 10 razy ale na dobę chyba :P powinno maleństwo kopać, a chyba Iwona pisała ż eod 28 tc powinno się kontrolować ruchy maleństwa zobacz kilka stron wcześniej tam wszytsko opisała Iwona 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co do witamin to ja biorę Feminatal N, brałąm na początku jescze kwas foliowy ale jak zaczełam jeść ten feminatala to odstawiłą kwas foliowy nie wiem czy dobrze zrobiłam ;/ no i jescze jem magnez mam jescze całą nową paczekę tego feminatalu ale jak mi się skończy to może kkupie te DHA hmm musze popytać mojego lekarza na nastepnej wizycie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ojej faktycznie 10 ruchów na godzinę wow

ja teraz często czuje moje maleństwo ale nie licze ruchów bo jescze czas na to, ale chciałąbym żeby już był listopad 😁 już nie moge się doczekać już sobie wyobrażam ajk będize wyglądała moja kruszynka czy podobna do tatusia czy do mnie heh 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karola można lioton 1000 bo mój gin mi przepisał i mówił że leki właśnie z tym co chyba wypisałaś że jest w składzie (już mi się nie chce przeglądać co to było) można.

10 ruchów na godzinę to bardzo dużo !! .. ale nie da sie też tak bardzo tego kontrolować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi też sie wydaje że jak będzie 6,7 to nic złego. Tu nie chodzi zeby cały czas liczyć ruchy tylko jak sobie leżymy wygodnie i mamy czas to raz dziennie sprawdzić czy bedzie 10 w ciągu godziny. Bo przecież maleństwo często spi w brzuchu to jak ma kopać.Tak mi się wydaje. Ja właśnie sie położyałam i dostaje kopy . Mam czas ale moja mała to częściej kopie niż 10 na godzine.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem dziś zła jak osa. Mój małżonek zaprosił kolegę z rodzina do nas na wakacje na tydzień.Super zwłaszcza że u nas nie będą mieli gdzie spać.I wymyślił sobie że pojedziemy nad morze ,będziemy jeździć nad jezioro. A ja będe robić jako ich kucharka ,podać ,sprzątać.Wredna jestem ale ja sobie tylu rzeczy odmawiam a mój maż będzie gościł znajomych. Jaki dobry koleszka.Nie mam pojęci gdzie ja położe 3 osoby 😮
I tak sie wściekłam że postanowiłam sobie koniec! Kupuję sobie wózek ten który mi się podoba i koniec z oszczędzaniem na sobie .Kupie sobie Brevie
http://dino.sklep.pl/nowy/brevi-ovo-2009-spacerowka-gondola-kurier-gratis-p-4063.html?zenid=5f3446f69b102a529fbdf28c3999cbe8
Skoro mojego męża na wszystko stać to mnie też.Juz sobie nie będe żałować 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MAsz rację-wózek pierwsza kalsa nie żałuj sobie, a swoją drogą ja na twoim miejscu zribiłabym męzowi straszną awanturę, bo teraz to ja oczekuję spokoju i odpoczynku a nie dodoatkowego kłopotu na głowie-ach ale ci faceci tacy są ;/ mój tez lubi gości zapraszac ale jak to zwykle bywa on tlyko kieliszki zapełnia a ja robie zakupy gotuje podaje a potem zmywam po gosciach ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziekuje Haniu! Ten mój mąż to mózgu chyba niema 😠 >Od poniedziałku mamy malować duzy pokój ludzie umówieni a we wtorek mamy gości.Nie mamy rozkładnego łózka w dużym. Mamy tylko komplet 3,2,1 .Normalnie jestem załamana.Jak dla nas gotuję to się nastoje w kuchni że potem nogi odpadają. A tu dodatkowe trzy osoby.Nie no paranoja jak dla mnie najchętniej to uciekłabym gdzieś .Ja lubie ludzi naprawdę. I żebym miala warunki do tyego jest mi coraz cieżej bo brzuszek rośnie. A mój maż będzie robił uczty.Do tego nie znam tych ludzi.I będą mi zajmować wc 😞 .Jak wróci to mu łopatą rozum wbijać do głowy! 😠Jeszcze mam 2 tygodnie do powrotu mojego zabawnickiego męża. Muszę juz przez ten czas sie z nim pokłucić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
iwonka rzeczywiście będziesz miała urwanie głowy. nie pomyślał ten twój mąż. ja też miałam gości - bardziej na własne życzenie, ale byli pól dnia, nie musiałam nic gotować tylko 2 placki upiekłam (ale to akurat lubie i dawno nie piekłam). na dłuższy pobyt jeszcze obcych mi osób nie byłabym w ogóle zachwycona, nie teraz, nie w moim stanie. tym bardziej że najlepiej mi w piżamie :PP i mogę chodzić w niej pól dnia 🙂 a wózek super 🙂 .no pewnie nie żałuj sobie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...