Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
jak ja urodzilam wiktorie to tez mi poranila sutki ale chyba kazdy tak ma kazda laska na sali miala pogryzione i az strupki byly....ale bepanten pomaga i szybko sie goi jedna dziewczyna miala nakladki od poczatku ale maly wlasnie nie chcial ich ssac i jeszcze bardziej sie wkurzala niz bez nich....powiedzcie mi dziewczyny wczoraj zaczal mi sie 37 tydzien czy ciaza juz jest donoszona? ja juz nie moge sie doczekac kiedy urodze i bede miala swoja kochana dwojke dzieciaczkow 🙂juz czekamy tak na tego malego....ale siostra mi powiedizala ze dziwna jestem i mam jeszcze nie rodzic i nawet tak nie mowic bo jest jeszcze za wczesniej...co wy o tym myslicie mogloby byc cos nie tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

ja narazie wstrzymam sie z nakładkami, najwazniejsze to prawidlowe przystawienie dziecka do piersi, czytalam ze trzeba wlozyc do buźki piers z cała otoczką bo jesli bedzie tylko sutek to maluch pogryzie i bedą rany, no ale zobaczymy jak to wyjdzie "w praniu"
Dziewczyny nie mowcie o słodyczach bo az mnie skręca - zonciu i tak ci nie pozwole jeść słodyczy-mąż
(hehe to mój mąż się wtrącił) lekarz mi zabronil 🤢 od czasu do czasu jakies krakersy albo ciastka bezcukrowe, a tak bym zjadła jakiegos cukierasa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ela mi tez sie niedawno zaczal 37 tydzien i mysle ze to jeszcze troszke za wczesnie aby rodzic, jeszcze z tydzien i chyba bedzie mozna 🙂 ja tez juz bym chciala amój mąż to juz w ogóle 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tylko ze ja wiem jakie ja mam piersi, Z maja tez miałam ten problem, oczywiście ze wolałabym karmic bez nakładek. No zobaczymy ak to bedzie jak juz sie urodzi. bo jak nie bedzie chciał tej nakładki wziąc do buzi to jakoś bede musiała mu ta pierś podac. Ja miałam tak poranione, ze nawet po załozeniu nakładek nie chciały sie zagoic i chyba z 2 miesiące krew leciała, i do tej pory mam dosyc duże blizny na sutkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj gin tez mowi ze dziecko jest donoszone i spokojnie mozna rodzic moj brat urodzony w trzydziestym siodmym tygodniu i dostal 10 pkt a teraz wiekszy chlop niz ja a niby mlodszy ode mnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasze małe mają czkawkę? bo moja już ma rzadko, to chyba znak, że płuca się wykształciły co? i przepona..

Jeju jak ona mało się rusza, więcej przeciąga. Mało co wypycha giry. Dziwne to jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38tc

Twoje kości miednicy mają teraz szeroki rozstaw. Nie powinnaś już przybierać na wadze, Twój brzuch jest chyba z resztą wystarczająco duży, przez co tracisz poczucie równowagi. Uważaj na siebie, aby nie doznać urazu, albo się nie przewrócić.

Co możesz odczuwać?

Ucisk na pęcherz jest coraz większy, dlatego częściej będziesz musiała korzystać z toalety. Możesz mieć uczucie, że dziecko zaraz z Ciebie wypadnie, ale bez obaw, nic takiego się nie stanie. Bywa, że czujesz się zmęczona i ociężała. Jak najwięcej wypoczywaj, ponieważ dzień porodu jest już bardzo blisko i będziesz potrzebować dużo sił.

Rozwój dziecka

Pod skórą Twojego maluszka wciąż gromadzi się tkanka tłuszczowa. Dziecko rośnie i przybiera na wadze, jeśli tylko nie występują u Ciebie żadne problemy z łożyskiem. Tłuszcz, który magazynuje maleństwo powoduje powstanie charakterystycznych dla noworodków fałdek. Jego serce bije obecnie z częstotliwością 110-160 uderzeń na minutę. Ma w sobie 300 kości, a dorosły człowiek ma ich o prawie 100 mniej, co świadczy o tym, że niektóre z nich w późniejszym etapie się zrastają.

Jak teraz wyglądam?

Moje policzki są mocno zaokrąglone. Większość pokrywającego moje ciało puszystego meszku zniknęła, a delikatna warstewka pozostała na górnej części pleców, na ramionach i za uszami. Ciałko mam pokryte tłustą, białą mazią, która chroni moją wrażliwą skórę. Mam około 47 cm i ważę ponad 3 kg.

Zgadnij, co robię?

Wyraźnie zmniejszyła się ilość miejsca, w której mogę się poruszać. Zwykle mam ciało skulone, a brodą dotykam mojej klatki piersiowej. Kolana podciągnięte mam pod brzuch, dlatego nie mogę już ruszać się tak energicznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola fajnie, że tak sprawnie ci poszło i całkiem miło to wspominasz...też byśmy tak chcialy 😉
ciąża jest donoszona w sensie rozwoju po zakończeniu 37 tc, ale wiadomo te 2 - 3 tygodnie nikomu nie zaszkodzi 🙂
moja też ma czkawkę ze 3-4 razy dziennie, czasem tak długo że mi jej szkoda hehe, a dziś tak przebiera łapkami...ahh jak to lubię 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sie troche przeziebilam, stosuje same naturalne lekarstwa, wlasnie najadlam sie czosnku bleee strasznie pali w buzie, wypilam mleko z miodem i herbate z cytryna i sokiem malinowym, zobaczymy jutro czy cos pomoglo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka 🙂
Ola fajnie ze mialas latwy porod, tez bym tak chciala 😜
My sie wczoraj kochalismy i czekalam na skurcze i nic, a moj mezulek rano wstal i mnie sie pyta czy wszystko w porzadku i czy jakis czop mi nieodszedl czy cos 🤪
dzisiaj wyciagneli mnie na 5 godzinny spacer, bo brat z dziweczyna chcieli zwiedzic londyn 🙂 nogi mi w tylek wchodza. oni jeszcze jada do pubu a ja klade sie na kanapke i lulu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej ja przysnęłam ok 22 i już nie spie, obudziłam sie i zasnąć nie moge.
Mały tak mnie naciska u dołu, tak mnie ciągnie, kuje....jak by chciał sobie wyjsc, a ja wiem ze on mnie tylko na szaro robi hehe i musze jeszcze sobie poczekac. A tak to nic nie boli, zadnych skurczy ...czekamy dalej ehehe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia wczoraj pisała ze ma skurcze i rano o 7 do szpitala jedzie. A dzis napisała ze juz ma 7 cm rozwarcia i czeka aż sie coś zacznie a jak nie to jutro rano ja podłączą pod oxy. 🙂
Także chyba niebawem nastepny maluch.

A milka juz???? super. Natalka taka w sam raz nie za duża nie za mała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...