Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Wczoraj poszłam na zakupy do miasta kupić sobie jakieś ciuchy bo w żadne spodnie nie wchodze. Nic nie znalazłam , jestem taka gruba 🙂 niby zostało 6,5 kg tylko ale nieżle w tyłek poszło. Kupiłam tylko getry i jakieś luzniejsze tuniki musze do tego nosić. Sciskam sie po domu tym pasem poporodowym , zobaczymy czy coś da. Aha i przyszedł mi ten dresik z allegro to chociaz po domku mam w czym chodzic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej dziewczyny
Heh właśnie zauwazyłam ża dzisiaj jest mój termin porodu, a Malutka jest już z nami prawie 3 tygodnie 🙂 - w sumie dobrze że się tak potoczyło.
Od jutra zaczynami powoli werandowanie i może w niedziele będzie pierwszy spacerek (chociaż pogada nie za bardzo)
Ja póki co karmię piersią. chociaż byłam dziś u pediatry i stwierdziła że tyje 24 gramy na dobę - więc trochę mało (powinna ok. 30). Tak więc nie wykluczone że będę musiała dokarmiać z butli, choć mam nadzieję że tego uniknę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamusie.
Na noc odciągnęłam sobie z cycków 80 ml mleka( więcej nie było, wypompowałam wszystko), dałam mu o 23, wypił 60ml i spał sobie 3 godzinki 🙂 jakos lepiej ta nocka minęła,ale mam kolejne zmartwienia, Bartuś jest chyba chory od wczoraj taki dziwny kaszelek i katarek(odciągam aspiratorkiem do nosa) i znów nie wiem co robic 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie szlag jasny trafia z oczkami 😞 raz nie ropieją wcale przez kilka dni, a raz od nowa wszystkie lub tylko jedno 😞 jutro zadzwonię i zapiszę ją do pediatry niech coś zapisze w końcu na te oczy, do tego ten kikut nadal nie odpadł no cholera jasna! Już go nawet nie owijam gazą 😮 czemu ona musi mieć taką grubą pępowinę 🤢 niby już się rusza na wszystkie strony, widać różowe mięsko, ale po środku nadal trzyma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam dziewczynki 🙃
jesteśmy od wczorajszego wieczorku w domu
malutka jak aniołek je i śpi
nawet pierwszą noc w szpitalu przespała do 6 rano ale ja i tak nie mogłam zasnąć tylko leżałam i patrzałam na nią 🙂
postaram się niedługo poklikać więcej
a jak reszta wszystkie już się rozpakowałyśmy ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja to mam doline bo zadnych przepisow nie mam wciaz jej tylko pyzy suche oczywiscie albo pierogi z serem badz ziemniaki z maslem i mieso gotowane...herbatniki i biszkopty i nic wiecej chleb z szynka albo powidlami ale ieniutko zeby nic nie bylo....czasem jeszcze z bnialym serem....co jeszcze mozna jesc bo ja juz mam tego dosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam was, że macie apetyt mi jedzenie staje w gardle, nie jem prawie nic 🤔 normalnie muszę się zmuszać do kawałka chleba i tak zapominam i pierwszy kawałek chleba jem o 16 godz. obiadów wcale nie jem, ostatni z kilka dni temu. Nie wiem co się stało. Jak w ciąży żarłam jak świnia teraz mnie odpycha od wszystkiego, nie mam ochoty na słodycze i mojemu jak szedł do sklepu zabroniłam kupować słodyczy, a 2 batony leżą na półce. Szok!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A jak robicie gulasz, to smażycie to mięsko najpierw tak jak normanie sie robi???i dodajecie cebuli??? bo ja raczej smazonego unikam i cebuli. ostatnio zrobiłam pulpety ale bez cebuli i nie podsmazałam tylko na wywarze dusiłam. wyszło okropne.
a i marchewki też nie jem bo boje sie ze kupki nie bedzie mógł zrobic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, że moja polubiła spanie w wózku? Dzisiaj ją werandowałam.. i śpi jak zabita w nim, chyba częściej będę ją kładła do niego, bo jest w nim przynajmniej ciasno i czuje się bezpieczna. A w łóżku to ona wierzga nogami i zjeżdża coraz niżej. Dziwne pozycje przyjmuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Była u nas Doktorka, wybadała malucha, na oczko dała kropelki, syropek ma na kaszelek i woda z sola morska do noska. Fajnie ze przyjechała, obadała dokładnie malucha, wszystko posprawdzała, główkę bioderka itd. I mówiła zebym karmiła piersią nie dokarmiała sztucznym. juz mnie wszyscy wkurzają z tym, przecież to ja musze siedzieć na cycku nie oni, i tak dam butle i tak jak pójde do szkoły. Narazie puki chory jeszcze bede samym cycem ale juz długo nie dam tak rady na tym cycku. Chciałam w sumie karmic tylko cyckiem, takie miałam zamierzenie, ale ciężko jest dopiero teraz sobie przypomniałam ile trzeba miec cierpliwości zeby na samym cycku leciec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to decyzja matki przecież jak będzie karmić dziecko, mnie też położna opieprzyła że czasem butlą dokarmiam jak muszę gdzieś wyjść czy coś, a to moja sprawa! wrr drażni mnie to wtrącanie się. A gulasz to delikatnie podpiekłam, a potem dusiłam w szybkowarze. Pulpety też dusiłam, bez obsmażania, da się zjeść. A to po marchewce może być ciężej kupę zrobić dzieciątku? Nie wiedziałam o tym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj z tym jedzeniem to porażka, ja póki co jem wszystko oprócz rzeczy wzdymających i cytrusów..smażone mięso itp. u nas oczka co jak co od 5 dni nie ropieją ale boję się że to powróci 🤨 u nas było sie na przemywaniu wodą, solą i masowaniu kanalika. dziś też jesteśmy po werandowaniu, jutro dalej a w nd może 1 spacerek przed blokim 😎
oj moja też długo wisi na cycku, a jak już jest zwiędnięty to ona ma focha i se denerwuje, woli ssać takiego twardego heh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alwo czekamy jeszcze tylko na Was 🙂

Dziewczyny a moja zwymiotowala mi sie dzisiaj dwa razy i to tak nawet sporo, nie wiem dlaczego, wydaje mi sie ze nie przekarmiam jej, zestresowalam sie, chyba nie bede spala tej nocy tylko czuwała nad łóżeczkiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laseczki 🙂
nie mam czasu was nadrobic... czas ucieka mi przez palce. przed wczoraj najedlismy sie stracha, malutka zwymiotowala krwia. na szczescie okazalo sie, ze to krew z mojej piersi. teraz karmie ja tylko jednym cyckiem, a z drugiego sciagam mleko i karmie ja nim z butelki.

do mam cesarkowych - ile goi sie blizna i co to moze byc jak mam takie twarde golki nad blizna...

teskni mi sie za pogaduszkami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...