Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 247
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
No to u mnie już w ogóle śmiechu warte.. Mój ginekolog do którego chodziłam na kasę chorych oświadczył mi że teraz będzie przyjmował tylko prywatnie, ponieważ ośrodek zdrowia nie podpisał kontraktu .. To samo mi powiedzieli co do tego USG na które miałam iść:/ A najlepsze jest to że ginekolog który jest jednym z lepszych ginekologów i przyjmuje również na kasę chorych już mnie nie przyjmie ponieważ ma zbyt dużo pacjentek. i Ciekawe co ja teraz zrobie :/ .. A innych już tutaj w pobliżu nie mam ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche mnie nie bylo a tu tyle do nadrobienia, dziewczyny ale sie rozpisalyscie. Monicia teraz faktycznie ciężko o dostanie sie do dobrego lekarza, niestety... Lauritta dzieci sa rozne na roznym etapie i twoja mala sźybko moze nadrobic i byc jeszcze wieksza od naszych kruszynek, nie martw sie na pewno bedzie dobrze musi byc, a swoja droga to chyba kazda z nas juz miala jakis problem w tej ciąży - dziewczyny musimy dac rade 🙂 a jeszcze chcialam was zapytac czy wy tez macie tak duzo wydzieliny wodnistej? Kurcze bo ja ciagle mam wrazenie ze jestem 'mokra' 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasjalena2 napisał(a):
troche mnie nie bylo a tu tyle do nadrobienia, dziewczyny ale sie rozpisalyscie. Monicia teraz faktycznie ciężko o dostanie sie do dobrego lekarza, niestety... Lauritta dzieci sa rozne na roznym etapie i twoja mala sźybko moze nadrobic i byc jeszcze wieksza od naszych kruszynek, nie martw sie na pewno bedzie dobrze musi byc, a swoja droga to chyba kazda z nas juz miala jakis problem w tej ciąży - dziewczyny musimy dac rade 🙂 a jeszcze chcialam was zapytac czy wy tez macie tak duzo wydzieliny wodnistej? Kurcze bo ja ciagle mam wrazenie ze jestem 'mokra' 😞


kasjalena2 też tak mam, u mnie lekarz powiedział że jeżeli wydzielina jest mleczna, nic nie piecze i nie swędzi to jest wszystko ok. Takie nasilone upławy w ciąży są normalne. Podczas badania ginekologicznego lekarz badał u mnie ph wydzieliny i powiedział że jest wszystko w porządku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasjalena to jest jak najbardziej normalne.Tak jak lauritta napisala o ile cie nic nie swedzi i nie piecze to nie ma sie co martwic.Ja tez tak mam,wkladki chigieniczne moglabym co godzine zmieniac.Podobno w ciazy konieczne jest wieksze nawilzenie.MoonCiaa porozmawiaj z lekarzem w szpitalu,co masz w tej sytuacji zrobic.Powiedz,ze nie stac cie na prywatne wizyty.Moze zalatwia ci kontrole w szpitalu,albo wstawia sie za toba u tego drugiego lekarza.Lauritta moja kolezanka miala podobny problem,tyle ze ona od poczatku miala slaby przeplyw przez pepowine.Co prawda Pascal urodzil sie przed czasem i troche polezal w szpitalu,ale wszystko juz jest ok i jest zdrowym,wesolym 3-latkiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki dziewczyny za odp, moja wydzielina jest bardziej przeźroczysta niż mleczna i tak sie zastanawiałam czy to nie aby sączące się wody płodowe i tak trochę się przestarszyłam....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie tez jest przezroczysta i wodnista.Wczoraj tez troche spanikowalam,bo bylo tyle tego,ze az sie wkladka przemoczyla..Ale niemozliwe,zeby to wody byly,bo w czwartek lekarz mi powiedzial,ze szyjka mi sie jeszcze nie straca i nie mam rozwarcia.Z reszta potem juz wrocilo do normy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny to niestety problem z nietrzymaniem moczu, ja też myslałam, ze to wody, ale lakarz mnie uświadomił i jest młody i przystojny, a ja o mało się ze wstydu nie spaliłam, ale to normalne, wkładki mam ciągle mokre choć też sie boję, bo różne są opinie i wkladki nieprzepuszczają powietrza i boje się jakiejś grzybicy, ale uczucie ciagłego mokra jest nie do zniesienia, mam nadzieję,że się zorientuje jak mi wody odejdą, bo czasem nie odróżnię haha

laurita moja przyjeciółka miała pępowine dwunaczyniową, gestozę i konflikt serologiczny i Krystian w kwietniu będzie miał 3 lata i zdrów jak ryba, chociaż urodził sie w 37 tyg ze względu na duże nadciśnienie mamy zrobili cesarkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mam nadzieję, że to ten mocz albo normalna wydzielina... w piatek mam wizyte to sie dowiem 🙂 Dziewczyny a jakie kosmetyki kupiłyście dla dzieci, chodzi mi o płyny, emulsje do kąpieli, maście, kremy, zasypki itp bo ja mam z tym problem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No wiec my mamy z johnson baby oliwke i ten zel do mycia http://merlin.pl/Johnson-s-baby-Bedtime-Masujacy-zel-do-mycia-ciala-na-dobranoc_Johnson-Johnson-Poland/hb/product/219,555286.html Do smarowania buzki mam ten krem,tez z johnson baby http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?page=2&produkt=10214 A na odpazenia i zaczrwienienia malutkiej mam bepanten.Mam tez puder z johnson baby,ale watpie,ze bede go uzywac.Dostalam go w prezencie w paczce od znajomych,ale jakos nie jestem przekonana do talkow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja na początek kupilam emulsję do kapieli, szampon i krem oilatum soft (w aptece) i maść bepanten do pupy, a póżniej cały zestaw nivea jeżeli sie sprawdzi 🙂 i kosmetyki dla siebie też nivea na początku będę używała, bo dziecko będzie miało bezpośredni kontakt z naszą skórą,

tak jak pościele piżamki i bieliznę moją będę na początku prała też w loveli jak ciuszki dzidzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak jak edi81 planuję kupić oilatum, bo ponoć jest zalecany do pierwszych kąpieli. Oprócz tego mam już zestaw płynów, szamponów, mydełek w płynie z nivea z serii nutri sensitive, wszystko hipoalergiczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to wlasnie do domu wrocilismy.Tesciowa odstawiona na lotnisko.A ja sie klade do lozka,bo ostatnie 3 dni tak zle sie czuje,ze ledwo co chodze 😞 😞Wszystko mnie boli i na nic nie mam sily.A do tego mala tak mnie kopie,ze mam wrazenie,ze wszedzie w srodku mam siniaki 😉Ale to akurat taki slodki bol 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Johnson baby wiele koleżanek odradzało, także położna, że niby dla dzieci, a i tak chemia. Ja kupiłam Oilatum soft 4 x 500 ml (bo tyle mniej więcej schodzi w tym pierwszym okresie) płyn do kąpania codziennego (na allegro dużo taniej, znalazłam 39 zł za opakowanie). Wlewasz to do wanny i na początku nic więcej do kąpieli, dopiero po jakimś czasie mydło i szampon do włosów.
Nie potrzebna jest wówczas również oliwka bo oilatum zostawia specjalna tłusta powłoczkę na ciele malucha która go chroni. Maść do pupy - najlepiej zamówić duże opakowanie u lekarza na receptę na zamówienie w aptece - jest tak samo skuteczna jak linomag a dużo taniej wychodzi. Odradzam chusteczek nawilżonych, najlepsza ciepła woda na gaziku do przemywania brudnej pupy. Zastanawiam się nad pielęgnacją główki - nie pamiętam co mówili na ten temat w szkole rodzenia, sczesywać ciemieniuchę a potem co, oliwka?
Jak mi się coś jeszcze z mądrych rad (cudzych bo nie moich 🙂 przypomni to napiszę.

Tymczasem spać, męża jak zwykle jeszcze nie ma a ja znowu po nocy zjadłam paczkę herbatników, jak tu się powstrzymać jak w około nikt nie patrzy 😉))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja sie zdecydowalam na johnson baby wlasnie z polecenia kilku kolezanek 🙂Oilatum uzywa tylko moja siostra,ale jej corka jest alergiczka.Prawda jest taka,ze nie znajdzie sie od razu zlotego srodka.Jesli cos bedzie nie tak z johnson baby,zawsze moge to zmienic na cos innego 😉A chusteczki mam pampers sensitive,bo sa bardzo delikatne.A jak to wszystko wyjdzie 'w praniu'to sie jeszcze okaze.Od czegos trzeba w koncu zaczac 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dawno tu nie gościłam ale ze wzgledów zdrowtnych nie miałam wyjscia, widze Drogie mamy ze przygotowania ida pelna para 🙂 tez juz nie moge sie doczekac spotkania z Moja Kruszynka. z kadym dniem jestesmy coraz blizej i z kazdym dniem coraz wiecej obaw i leku niestety. tez po malu kompletujemy wyprawke 🙂 zostało nam jeszcze pare rzeczy do kupienia. pozdrawim wszystkie mamusie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja również będe używała oillatum...za pierwszym razem zakupiłam kosmetyki nivea i Johnson baby ale one zawieraja środki zapachowe na które mój synek reagował zaczerwienieniem skóry i wysypką...zaczęłam stosować oillatum i wszystkie problemy minęły ..przez pierwsze 3mc sam płyn do kąpieli oillatum bo faktycznie jest to środek do mycia ciałka i włosków jak i nawilżanie skóry dziecka więc oliwka stała sie po prostu zbędna...jeden środek ale i umyje i nawilży i jest naprawdę dobry!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do prania ubranek i dziecka i swoich w proszku dla dzieci to położna odradziła mi tą metodę ponieważ dziecko powinno mieć od początku styczność z innymi alergenami i stopniowo sie do nich przyzwyczajać...dziecko ma bezpośredni i stały kontakt ze swoimi ubrankami więc zalecane jest pranie ich w delikatnych środkach przeznaczonych dla dzieci...ale nasze powinniśmy prać w tych co zawsze bo kontakt dziecka z nimi nie jest stały i bezpośredni...a i dzięki temu nie wyrośnie z naszej dzidzi malutki alergik...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny wracając do poprzedniego wątku o upławach .To polecam bardzo Saugella pH 3,5rewelacyjny środek na kobiece dolegliwości polecił mi to mój ginekolog.Wcześniej całą poprzednią ciążą dokuczały mi upławy ,pieczenie .A teraz kiedy się tym podmywam żadnych kłopotów nie mam .Ten płyn chroni przed grzybicą zwłaszcza gdy ktoś lubi basen.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...