Skocz do zawartości

2011 lutowe dzidziusie na start!!! :D | Forum o ciąży


aallicee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzięki Joanna, myśle że teraz jak już dobrnęlismy z dzidzią do 19 tygodnia - to będzie z górki. Najgorsze za nami, teraz powoli wreszcie można zacząć cieszyć się ciążą a nie ciągle bać i zastanawiać czy wszystko w porządku. No i masz rację, wkońcu lekarze chyba wiedzą co robią 🙂
Aby dotrwać do 12 - wtedy wizyta i skierowanie na usg. A jak się dzidzia tyłkiem odwróci i nie pokaże co tam ma to sie chyba zapłacze 😜 Już się nie mogę doczekać, żeby poznać płeć, bo zwracać się do brzucha "per ONO" jest do kitu 🙂
Buziaczyska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej ciężaróweczki 🙂 Powiem Ci Diuna, że ja na początku ciąży miałam plamienia i też do 12 tygodnia nie byłam spokojna, martwilam się strasznie, tym bardziej, że dochodziły do mnie słuchy, że moim koleżankom nie udało się donosić ciązy, ale nie będę tu wchodzić w szczegóły bo to nie jest radosny temat i nie lubię o tym mówić... 😞
Ale teraz gdy mały kopie od tygodnia, czuje gdy siedzę czy stoję 🙂 i teraz gdy przesżły te okropne mdłości i niechęć do wielu potraw to dopiero mogę się w pełni cieszyć ciążą i cały czas uciekam myślami w przyszłość jak to będzie, czy uda Nam się zapewnić mu wszystko, żeby niczego nie zabrakło, czy będę dobrą mamą, czy maluszek będzie grzeczny, tyle i wiele więcej pytań codziennie przechodzi przez moją radosną głowę 🙂

Diuna, gdy nie wiedziałam jaka jest płeć ( a przynajmniej nie było jeszcze podejrzeń, to mówiłam na maluszka ktoś 🙂 ktosiu to, ktosiu tamto 😉 hehe też się martwiłam, żeby na następnej wizycie dowiedzieć się kim ktosiu jest 🙂 Trzymam kciuki, żebyś się dowiedziała, i coś mi mówi, ze bedziesz miała dziewczynkę 🙂)))

Nanusia poproś męża o masaż, bardzo pomaga, najlepiej oliwką wcześniej posmaruj bo oliwka rozgrzewa i rozluźni napięte mięśnie! Mnie jak na razie przeszły te bóle, ale podejrzewam, ze prędko wrócą :/ Musimy być twarde i nie dać się tym okropnym dolegliwościom. I dzieki za linka, humorek poprawiony, a miałam straszny sen i tego mi było trzeba! N pewno z chęcią obejrzymy Twojego bloga!

MIłego dnia kochane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nanusia69 napisał(a):
Monic- ale czy to dzialo sie kiedys, czy dzieje sie ciagle? Bo jezeli kiedys to i mi sie to przytrafilo, ale jak to sie mowi "milosc wszystko wybaczy", ale naszczescie sie wiecej nie powturzylo. Straszne uczucie, wiem ! Ale szczerze raz mozna wybaczyc, ale nie wiecej! 3maj sie Monic !

działo się kiedys, a czy dzieje..tego nigdy nie będę pewna. On oczywiście zaznacza, że nigdy nic ale...sama nie wiem. I nikomu nie życzę 🙂 Dlatego ostatnio mam takiego dziwne myśli czy nie lepiej byłoby sie teraz rozstać...tym bardzije, że on i cała rodzina tylko o ślubie. A ja nie chce! Bo jak ma być dobrze to by było...Sama już nic nie wiem (tylko to, że kocham moją kruszynkę z brzuszka 😁) i staram się o tym nie myślec co było..
jeżeli tez wiesz co to znaczy być zradzoną to równiez współczuję..jeśli można zapytać - byliście po ślubie?? wtedy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 🙂 troszke mnie nie było ale mam teraz tyle załatwiania z tym mieszkankiem że szok:/ najgorsze te formalności i potem przeprowadzka a jeszcze z miesiąć to potrwa. Na razie jest wszystko na dobrej drodze i mam nadzieje że tak już zostanie 🙂 Monic pytałaś czy zmieniam miasto... absolutnie tylko blok będzie inny dokładnie to 2 bloki dalej niż mieszkam teraz 🙂 Mieszkanko małe bo m3 ale uwierzcie jestem szczesliwa że wszystko sie tak potoczyło bo to będą już nasze małe 4 kąty i pokoik dla dzidziusia 🙂 🙂 🙂 koniec wynajmowania i tułania sie co rok gdzieś indziej nasza już na baaaardzo długo(a może na zawsze) ostatnia przeprowadzka. jak już będzie po wszystkim to przyjdzie czas błogiego spokoju i oczekiwania na kruszynke ewentualnie latanina za ciuszkami itp. ale to już bedzie sama przyjemność 🙂

Poczytałam troszke co pisałyście i przykro sie czyta o zdradzie ale takie jest zycie niestety 😞 mam ogromną nadzieję że to już wam sie nigdy nigdy nie przydarzy!!! Że to była tylko taka pomyłka wszych towazyszów i nic więcej. a wy widać że jesteście naprawde dzielne i twarde i że dużo w was miłości bo nie wiem co ja bym zrobiła w takiej sytuacji i że tak powiem nie chciałabym tego sprawdzać... no nic będe zaglądać tu na pewno ale na razie puki jeszcze trzeba dostarczyć do banku to i owo i pozałatwiac pare spraw to troszkę rzadziej ale trzymam za was wszystkie moooocno kciuki i wy trzymajcie kochane za mnie 🙂 wielkie buziaki brzuchatki:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂 Joanna, "ktosiu" brzmi nieźle 😉 Ja do brzucha mówię zazwyczaj "dzidzi" ☺️ "chodź dzidzi na kanapkę" czy "idziemy dzidzi na film" 🙂 Może być i ten i ta.
No i oby Cię przeczucia nie myliły i w brzuchu mieszkala TA dzidzia 😉
Trzymajcie sie dziewczyny, idę trochę poleżeć bo mi kręgosłup troche dokucza 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewuszki 🙂
JAk tam u was mi naszczescie kregoslup przestal bolec, no moze nie zupelnie, ale jest o niebo lepiej. Za to w nocy nie moglam sie dobrze ulozyc 😜 ale co tam wszystko dla kruszynki 😉
Monic- u mnie zdrada zdarzyla sie na samym poczatku czyli w pierwszym roku naszego zwiazku bylismy duuzo mlodsi. W sumie to dwa razy. ja bylam szalenczo zakochana, a on sama nie wiem czy wtedy do mnie cos czol. W kazdym badz razie pierw zdazylo sie doslownie zaraz po tym jak mielismy pierwsze intymne chwile to byl moj pierwszy raz- jego nie wiem. No i po kilku dniach przyszla do mnie moja kolezanka i zapytala czy ja jestem z Mackiem ( tak ma na ime moj maz) i ja odpowiedzialam, ze tak chociaz na poczatku to jakos ukrywalismy, a ona na to ze ona tez z nim jest no i mi kopara opadla, zlosc okropna, lzy itp. Chcialam odrazu to zakonczyc, ale on przyszedl z kwiatami porozmawial z tamta dziewczyna, ze zrobil blad i chce byc ze mna i tak mu wybaczylam. Teraz kiedy dowiedzialam sie o drugiej zdradzie to juz bylo po slubie, ale zrobil to dokladnie okolo 7 lat temu, ale nigdy mi nie powiedzial. Teraz dopiero sie przyznal i to po slubie. Ale wiesz jakos mi to zwisalo, bylo to dawno. Poczulam sie oszukana, ale nie na tyle zeby robic afere. Czlowiek mousi do wszystkiego dorosnac, a my jestesmy tylko ludzmi z instynktami. Wiem, ze mnie kocha i teraz bedzie dzidzia i to sie liczy, a jak zrobi jeszcze raz jakas skuche to adiosssss amigos 😜 hehehe nie wiem czy potrafila bym wybaczyc teraz kiedy juz jestesmy malzenstwem, ale kto wie-wszystko mozliwe 😉 musimy byc twarde dziewczyny bo jak pokazemy za duzo to wogle wejda nam na glowe. Takrze 3maj sie tam mocno Monic ! Bedzie dobrze. A jezeli nie czujesz sie ze slub jest odpowiedzni dla ciebie to nie rob nic na sile- wiem ze w Polsce to rodzina i ludzie dziwnie patrza jak slubu nie masz itp, ale walic to. To twoje zycie, a nie innych ludzi-pamietaj nie rob niczego na sile!!
Ewcia- ciesze sie, ze wszystko podarza twoim rytmem. Ja juz tez sie nie doczekam kiedy bede mogla miec takie tylko swoje miejsce juz na zawsze 🙂 swoj kacik 🙂 wspaniale. Narazie i tak nie mamy zle bo mieszkamy za darmo w mieszkaniu dzadka jest duze ma dwie lazienki no i najwazniejsze, ze dziadek sie wyprowadza wiec wszystko bedzie nasze 😁 i wiecie co byc moze w ta sobote bedziemy go juz przenosic 🤪 hehhee wspaniale ze tak szybko !! 🙂
Joanna z tymi masarzami u meza to ciezko 😞 on jakis nie chetny zeby mnie masowac, ale ciagle prosi zebym jak go masowala heheh, ale sie nie daje 😉
Dobrze, ze chociaz sprzata 😁 tyle z niego 😜
Diuna- ja rowniez pamietam jak nie moglam sie doczekac !! Kurcze to byl czas heheh a do dzidzi zawsze zwracalam sie on ale nie dlatego ze chlopiec, ale zawsze na mysli mialam plod 🙂 no i wyszlo ze to ona teraz smialo moge tak mowic. Juz niedlogo sie dowiesz. MAM nadzieje ze dzidzia zechce sie pokoazac bez problemu 🙂
buziaczki dla was pepuchy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale ty masz pewnie 20 tydzien od poczecia czyli tak po naszemu to 22 😉 pewnie o to chodzi! Ale nie wiem moja ostatnia miesiaczka byla 10 maja a termin mam na 14 lutego. Niektorzy lekarze zaczynaja liczyc tygodnie od poczecia ! Moje tygodnie sa liczone od ostatniej miesiaczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiah, ja tu u Ciebie widzę 23 tydzień a nie 20 ciąży 🙂 Może liczysz sobie od dnia zapłodnienia a nie ostatniego dnia okresu i stąd taki poślizg? 😉
I ja też się w tych postach pogubiłam, chyba nie doczytałam wszystkich do końca 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://allegro.pl/fotelik-x-car-baby-niebieski-x-lander-adaptery-i1252082423.html

Cześć dziewczyny na poczatek Gratulacje !!! mam do sprzedania fotelik samochodowy jest bardzo fajny.. no ale moj synek jest wielkim mężczyzna (76cm i 10kg) no i kupiliśmy już nowy
jest zadbany, lekkie ryski na pałąku od nakładania grzechotek

buziaki 3 majcie sie Mamusie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochana z moich wyliczeń wychodzi, że Przewidywany termin porodu to: 23 stycznia 2011 roku, czyli 23 tydzień ciąży. Dokładnie W ten piątek zaczniesz 24 tydzień!

Liczy się zazwyczaj od pierwszego dnia ostatniej miesiączki, dlatego się mówi, ze ciąża trwa 40 tygodni i wszędzie w publikacjach, forach, u lekarzy także spotyka się taki sposób liczenia, więc ja nie rozumiem czemu Ci aż tak skrócili :/ do jakiego Ty lekarza chodzisz? Prywatnie czy na NFZ? ILe TWoje maleństwo miało cm na ostatnim badaniu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny !

Po raz kolejny pisze do was z informacją że mam do sprzedania ubranka i najchętniej sprzedałabym je w całości a nie na sztuki!
188 sztuk !!!!!!!!! 0-3-6-9-12 miesiąca!
cena sztuki to 2.39 a większość ubranek jest oryginalna !

http://pic...2168847547414/Ubranka03#

Cena całości to 450zł + przesyłka 25zł( pewnie wyjdzie więcej ale dołoże te kilka zł) ( ps. cena bez leżaczka! ewentualnie można się dogadać przy zakupie całości obniże cene leżaczka i dołożę go do zestawu za 70zł ) jeśli ktoś chce mogę wystawić na allegro. jednak to zawsze wiąrze się z kosztami wystawienia aukcji i prowizji od sprzedaży )

dorzuce małe gratisy w postaci kaszki mannej bobovita , gazików LEKO do pępuszka , pieluszki tetrowej i flanelowej , nowej butelki canpol babies z grzechotką, ręcznego laktatora AKUKU itd.

gg : 20749246
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jeszcze sie nie spotkałam z czymś takim, żeby komus cofali tygodnie,
wg wzrostu, wagi, rozmiaru głowki, itp u mnie dziecko jest w różnym tygodniu, bo wiadomo, że każdy maluszek inaczej się rozwija, moze teraz np. mniej wazyc ale nadrobi pozniej, wiec po co cofac tygodnie i mieszac w karcie, skoro termin porodu pozostaje bez zmian :/ nie rozmumiem tego jak ci mieszają, ja bym zmieniła lekarza na Twoim miejscu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dokladnie zgadzam sie z Joanna, zmien lekarza!! Wprowadzaja cie tylko biedna w blad. Mojej kolezance robili kilka razy usg i pierw miala date porodu na poczatek marca puzniej jednak z wymiarow itp przesuneli jej na koncowke Lutego takze chyba to jeste mozliwe. U mnie np jest tak, ze termin mam ciagle ten sam, nawet jak w 6 tygodniu zrobili mi usg i nic jeszcze nie bylo widac, a to przeciez juz powinno bic serduszko. Nadal mam ten tydzien cos mialam i nic mi nie zmienili. Lepiej jest nie mieszac bo czlowiek sam juz puzniej sie gubi!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...