Skocz do zawartości

2011 lutowe dzidziusie na start!!! :D | Forum o ciąży


aallicee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
A jeśli chodzi o porody to Ja też oglądam - głównie na you tube 🙂 Mój mąż mówi że jestem sadomasochistką - bo najpierw się naoglądam i naczytam różnych rzeczy w necie a później przeżywam. Ale ciekawość jest silniejsza ode mnie - chociaż tak jak pisałyście nie raz lepiej nie wiedzieć co Nas czeka i iść na żywioł 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

hej dziewczyny dzisiaj mnie rodzice zabrali do miasta bo po wuzek i kupilam ale godz po sklepie sie krecilam. poznie siedzialam u cioci a rodzice zalatwiali swoje sprawy. ja myslalam ze brzuch jak boli tak jak na okres to normalne. ja nie moglam dzisiaj przez to usnac i jak wracalismy z kalisza tez bolal. teraz leze i mniej boli ale plecy to najchetniej wyrwalabym sobie kregoslup byle nie bolal. 😞 teraz bede lezec, ale tez powiem mojemu lekarzowi o tych bolach. jesli to one maja zwiazek z tym rozwarciem to nie dobrze. a w swieta wolalabym byc w domu. oto moj nr tel. prosze was jesli chcecie to napiszcie mi smsa 🙂 bede wiedziala co i jak: 782691665. czemu mnie brzuch boli po lewej stronie jak chodze? czyzby to oznaczalo cos zlego? buia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malwinka jak brzuch boli w ciąży jak na okres to nie jest normalne. Ja jak na początku ciąży miałam takie bóle to dostałam luteinę na podtrzymanie ciąży i brałam ją aż do 16 tygodnia. Dla tego koniecznie powiedz o tych bólach swojemu lekarzowi. I o tym bólu z lewej strony też powiedz - może to być jakiś ucisk ale może też być coś innego. Musisz bardzo na siebie uważać zwłaszcza ,że masz już rozwarcie. I staraj się jak najwięcej leżeć. Wiem ,że nie jest łatwo ale musisz wytrzymać dla dobra swojego maleństwa.Spiszę sobie Wasze telefony i podaję telefon do siebie: 607440724.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny ja też mam bóle brzuszka. Dziś w nocy w lewym boku tak bolało że przekręcić sie nie mogłam ale jak wstałam przeszło i w ciągu dnia też pobolewa raz tak jak na miesiączke a czasem jakbym zakwasy miała ale wtedy właśnie moja lekarka no spe kazała mi brać. O kręgosłupie to ja nawet nie wspominam bo ten ból to ja już zapamietam do końca życia hehe 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewcia mnie też dzisiaj bolało w nocy tak ,że przekręcić się nie mogłam. Ale nospa powinna nam pomóc z tym ,że też trzeba z nią uważać bo z jednej strony rozkurcza ale z drugiej strony może rozkurczyć za bardzo i może zacząć robić się rozwarcie. Tak powiedziała mi moja ginekolog 😞 A w szpitalu kazali mi brać aż po 6 nosp dziennie. I teraz nie wiem kogo mam słuchać mojej lekarki czy lekarza ze szpitala - w takich sytuacjach człowiek kompletnie głupieje. Jeśli chodzi o kręgosłup to mam tak samo jak Wy - mam takie momenty ,że ból jest tak okropny ,że nie mogę się wygramolić z łóżka żeby wstać w nocy do toalety. Ale cały czas sobie powtarzam ,że nie Ja pierwsza i nie ostatnia i jakoś dam radę - nie mam wyjścia 🙂 Zresztą przypuszczam ,że te bóle brzucha i kręgosłupa to i tak pikuś w porównaniu z porodem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzuszki, byłam dziś na usg. Wszystko ok, maluszek rośnie, ale ...
No własnie, jest jedno ale, Michał jest większy niż powinien, teraz, gdy jestem na początku 33 tygodnia Misiek jest wielkości 35 tygodnia i paru dni. Ma dokładnie 2598 gram. Lekarz powiedział, że jak tak dalej pójdzie, to mały będzie miał przy urodzeniu 4,5 kg.
No i podał nam datę porodu z wielkości dziecka - 18 stycznia !!!!!!!!

A to mój numer tel: 500-721-947
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malamyszka napisał(a):
Hej Brzuszki, byłam dziś na usg. Wszystko ok, maluszek rośnie, ale ...
No własnie, jest jedno ale, Michał jest większy niż powinien, teraz, gdy jestem na początku 33 tygodnia Misiek jest wielkości 35 tygodnia i paru dni. Ma dokładnie 2598 gram. Lekarz powiedział, że jak tak dalej pójdzie, to mały będzie miał przy urodzeniu 4,5 kg.
No i podał nam datę porodu z wielkości dziecka - 18 stycznia !!!!!!!!

A to mój numer tel: 500-721-947

eee spokojnie fakt kawał chłopaka ale ważne że zdrowe w styczniówkach też jest dziewczyna co córa duża ponad 3,5 kilo a jej jeszcze niby 3tyg zostały 🙂
no i pewnie cesarka może Ciebie czekać chyba że szeroką macicę masz mówił coś lekarz już na ten temat??? oklask dla synka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No te bóle kręgosłupa to masakra, dzisiaj nie mogłam wstać z krzesła tak mnie złapało :/ A już było tak fajnie a tu znowu się zaczęło 😞
Małamyszka na pocieszenie Ci powiem, że to nie jest dokładna waga dzidziusia. Moja siostra jak była przed porodem w szpitalu w Poznaniu to pomylili się o cały 1 kg z wagą jej Gabrysi !!! Jak się urodziła to ważyła 1 kg mniej niż lekarze mówili, a sprzęt nowoczesny, lekarz jeden z najlepszych, także tym się nie przejmuj, na pewno jest mniejszy niż maszyna liczy! Mała miała akurat dużą główkę i dlatego tak maszyna pokazuje, jeśli by miała np kość udową większą to też będzie zawyżona waga... nie ma co się tymi wagami kierować 🙂
Mój numer 668133425
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joanna1984 napisał(a):
No te bóle kręgosłupa to masakra, dzisiaj nie mogłam wstać z krzesła tak mnie złapało :/ A już było tak fajnie a tu znowu się zaczęło 😞
Małamyszka na pocieszenie Ci powiem, że to nie jest dokładna waga dzidziusia. Moja siostra jak była przed porodem w szpitalu w Poznaniu to pomylili się o cały 1 kg z wagą jej Gabrysi !!! Jak się urodziła to ważyła 1 kg mniej niż lekarze mówili, a sprzęt nowoczesny, lekarz jeden z najlepszych, także tym się nie przejmuj, na pewno jest mniejszy niż maszyna liczy! Mała miała akurat dużą główkę i dlatego tak maszyna pokazuje, jeśli by miała np kość udową większą to też będzie zawyżona waga... nie ma co się tymi wagami kierować 🙂
Mój numer 668133425

dokładnie waga jest na podstawie wielkości główki i kości udowej a może się okazać że jest długi a chudziutki 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczeta 🙂
Evek u mnie byla 🙂 dziekuje za prezenciki :* ja ci sie juz odwdziecze na Baby sHower 🙂 heheh
Co do nr to pospisuje i bede wysylac czy dochodza bo tu ze stanow jak slesz to roznie bywa...
Okej pierw zaczne od ochrzaniania Malwinki 😜 heheh SLuchaj kobito jak ty masz rozwarcie to po jakiego ty lazisz godzinami po sklepach. Rozwarcie to nie sa zarty, powinnas lerzec i sie nie ruszac. Ja staram sie lerzec caly czas po mojej wizycie w szpitalu, a nie mialam rozwarcia ani skrroconej szyjki tylko skurcze, a dmucham poprostu na zimne. A jak bym miala rozwarcie jak ty to nie wiem pewnie polozyli by mnie totalnie do luzka. Nie wiem czemu cie lekarz nei powiedzial, ze to powazna sprawa. Mam nadzieje, ze wezmiesz to do siebie bo to naprawde nie sa zarty!!! Sorki, ze taki ochrzan ale to kochana dla dobra ciebie i maluszka!!!
Co do boli podbrzusza to mnie tylko czasami tak zacmi jak na okres, a ogolnie w nocy to jak sie przekladam z boku na bok to tak jajnik jeden zakuje, ze musze bardzo powolutku sie przewracac... No ale zadnego bolu nie mozna lekcewarzyc.
Malamyszko sluchaj nie przejmuj sie jak dzidzia rosnie to jest dobrze 🙂 a ze w Styczniu mozesz urodzic to ja tez bym tak chciala 🙂 ale ja cos czuje ze u mnie moja nie jest zbyt duza wiec pewnie do polowy lutego bede nosic ja w brzuniu 🙂 Ale nie przejmuj sie bedzie dobrze!! 🙂
Ewcia mowilam ci heheh z tymi pierozkami wiem jak Evek robila to wykonczona byla... Odpoczywaj teraz 😜 a wiadomo pierozki pycha ja uwielbiam, ale bede miala na wigilie takie kruche z grzybkami 🙂 mniam...
Lorasanegra bedzie dobrze, lerz duzo i odpoczywaj, a jak czujesz ze cos jest nie tak intuicyjnie to dzwon do lekarza 😉
Co do ogladania porodow to ja juz od dawna ogladam, prawie codziennie mam z tym stycznosc 🙂 uwielbiam patrzec 🙂 Jestem wtedy o niebo spokojniejsza bo wiem co mnie moze czekac, choc wiem, ze kazdy porod jest inny, ale tyle ich juz obejzalam, ze wiem mniej wiecej co w jakiej sytuacji moga robic. Ja wole wiedziec co mnie czeka, bo jestem straszna panikara jak mi cos w ciemno robia, ale kazdy jest inny 🙂
Nic brzunie uciekam bo musze podzwonic w pare meijsc itp 3majcie sie i nie poddawajcie, a jak cos boli to prosze lerzec 🙂 buziaczki i 3mam za nas wszystkie kciuki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂
lektura nadrobiona teraz parę słów ode mnie 😉
co do zgagi to mi mleko pomaga tylko wtedy to co najmnij litr go pije co nie jest przeszkodą bo lubię mleko 🙂 no i teraz też go więcej pić go musimy budulec to jedno no i gruczoły pomału potrzebują do szykowania pokarmu dla malucha 🙂
asiula co do pamięci to ona teraz taka wybiórcza jest pamiętamy to co dziecka dotyczy reszta w odstawkę idzie 😜
co do skurczy to larosanegra dobrze napisała palce zadzierać do siebie masować mięśnie chociaż czasami tak boli że nawet dotykać się ich nie chce 😞
larosanegra oklask dla Ciebie dobrze będzie 🙂bidula szpital to nic przyjemnego 😞
nanusia pozdrowienia dla Minic niech się kuruje
Ewcia fajnie masz mnie pierogi właśnie jutro czekają 😞
Evek te bóle to mogą być ścięgna tak mi lekarz właśnie dzisiaj powiedział mnie czasami tak złapie ze się ruszyć nie mogę i co gorsze to np. leżę na lewym boku chcę pozycję zmienić wtedy złapie tak w połowie zmiany pozycji i zaczyna się jazda bo nie pozwala mi się ruszyć ani z powrotem na lewy bok ani na planowany prawy masakra wrrrr 🤢
Agaaash dziewczyny mają racje do lekarza takie bóle to już nie przelewki
co do filmików z porodami nie oglądam ,oglądałam przed pierwszą ciążą tylko schizy nabrałam 😠 a poród nie był taki zły 😉
co do świąt to my tutaj sami 😞 jedzonko telewizor itp. z jedzeniem to też może być różnie zależy jak się czuć będę albo sobie podjemy rarytasów albo kanapki hhihihi 🤪
a z witaminami to biorę dla mam dodatkowo jeszcze magnez i żelazo więc można mi tak lekarz kazał no i ja skurczy łydek nie mam ufff bo boli wiem i pózniej w dzień też zakwasy są biedne męczą się trochę ale to już końcówka 🙂
no a teraz ja dzisiaj wizyta u lekarza USG mały waży tak ok 2200 trochę ciężko było go zmierzyć bo akrobata taki że szok szyjka zamknięta bez skracania się łożysko ok mały ok no i lekarz powiedział że tyłeczek ma zgrabny 🤪 ale to po tatusiu 😜 😉niestety 🙂
no i tyle chyba wsio o niczym nie zapomniałam spokojnej nocki 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nanusia69 napisał(a):
hej dziewczeta 🙂
Evek u mnie byla 🙂 dziekuje za prezenciki :* ja ci sie juz odwdziecze na Baby sHower 🙂 heheh
Co do nr to pospisuje i bede wysylac czy dochodza bo tu ze stanow jak slesz to roznie bywa...
Okej pierw zaczne od ochrzaniania Malwinki 😜 heheh SLuchaj kobito jak ty masz rozwarcie to po jakiego ty lazisz godzinami po sklepach. Rozwarcie to nie sa zarty, powinnas lerzec i sie nie ruszac. Ja staram sie lerzec caly czas po mojej wizycie w szpitalu, a nie mialam rozwarcia ani skrroconej szyjki tylko skurcze, a dmucham poprostu na zimne. A jak bym miala rozwarcie jak ty to nie wiem pewnie polozyli by mnie totalnie do luzka. Nie wiem czemu cie lekarz nei powiedzial, ze to powazna sprawa. Mam nadzieje, ze wezmiesz to do siebie bo to naprawde nie sa zarty!!! Sorki, ze taki ochrzan ale to kochana dla dobra ciebie i maluszka!!!
Co do boli podbrzusza to mnie tylko czasami tak zacmi jak na okres, a ogolnie w nocy to jak sie przekladam z boku na bok to tak jajnik jeden zakuje, ze musze bardzo powolutku sie przewracac... No ale zadnego bolu nie mozna lekcewarzyc.
Malamyszko sluchaj nie przejmuj sie jak dzidzia rosnie to jest dobrze 🙂 a ze w Styczniu mozesz urodzic to ja tez bym tak chciala 🙂 ale ja cos czuje ze u mnie moja nie jest zbyt duza wiec pewnie do polowy lutego bede nosic ja w brzuniu 🙂 Ale nie przejmuj sie bedzie dobrze!! 🙂
Ewcia mowilam ci heheh z tymi pierozkami wiem jak Evek robila to wykonczona byla... Odpoczywaj teraz 😜 a wiadomo pierozki pycha ja uwielbiam, ale bede miala na wigilie takie kruche z grzybkami 🙂 mniam...
Lorasanegra bedzie dobrze, lerz duzo i odpoczywaj, a jak czujesz ze cos jest nie tak intuicyjnie to dzwon do lekarza 😉
Co do ogladania porodow to ja juz od dawna ogladam, prawie codziennie mam z tym stycznosc 🙂 uwielbiam patrzec 🙂 Jestem wtedy o niebo spokojniejsza bo wiem co mnie moze czekac, choc wiem, ze kazdy porod jest inny, ale tyle ich juz obejzalam, ze wiem mniej wiecej co w jakiej sytuacji moga robic. Ja wole wiedziec co mnie czeka, bo jestem straszna panikara jak mi cos w ciemno robia, ale kazdy jest inny 🙂
Nic brzunie uciekam bo musze podzwonic w pare meijsc itp 3majcie sie i nie poddawajcie, a jak cos boli to prosze lerzec 🙂 buziaczki i 3mam za nas wszystkie kciuki 🙂

właśnie zapomniałam oklask dla Ciebie za opier...malwinki należy się w 200% 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Najbogatsze źródła (zawartość magnezu w 100 g produktu):

* kakao (16 proc.) – 420 mg
* kasza gryczana – 218 mg
* fasola – 169 mg
* czekolada gorzka – 165 mg
* orzechy laskowe – 140 mg
* płatki owsiane – 129 mg
* ciecierzyca – 124 mg
* groch – 124 mg
* szpinak – 53 mg
* makrela – 30 mg
* dorsz – 29 mg
Z jedzenia przyswajamy 30–40 proc. magnezu. W przeciętnej diecie najwięcej magnezu dostarczają produkty zbożowe (do 45 proc.).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

☺️ no a ja tak chcialam dobrze. Tylko ciut ciut. Zeby wozek kupic 😞 nalezalo mi sie a jak. Ale teraz leze sumiennie i jutro tez bede i zakupy tez zaplanowalam przez neta juz z domku sie nie ruszam. ten wuzek musialam jechac kupic no 🙂 ale mam i to jaki wypasiony taki jak mi sie podobal najbardziej wymarzony 🙂 wiec prosze o zrozumienie. Niestety wiem ze to nie za dobrze ale nie chodzilam za wiele bo wiekszosc lezalam u cioci i czekalam na rodzicow. Wiec dam wam oklaski za opierdacz 🙂 ale prosze mnie juz nie wyzywac ☺️ 🥴 bo sie zagubiona czuje. dobra ide spac bo mnie sie tak dzisaij z tym cisnieniem pieprzy ze moze to te tabletki tak dzialaja wylaczam sie i tyle i jestem bardzo wesola i slaba i spiaca. Hmmm. Ale juz nie krzyczcie na mnie 🙂 buzia kochane 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczęta 😘
Kurcze, uważajcie na siebie z tymi bólami i skurczami, chorobami, dolegliwościami... trzymam za wszystkie kciuki... Aż mi głupio się pochwalić, że dziś na USG pan doktor powiedział, że moja Córcia (jak dla mnie na 100% córcia, bo tym razem ewidentnie cipeczkę widziałam 😁 ) rozwija się prawidłowo, proporcjonalnie, je, siusia, leży główką w dół, serduszko działa i bije miarowo, łożysko OK, nic o szyjce nie wspominał, więc też prawidłowa chyba, termin na 18.02 został określony (czyli tylko 3 dni wcześniejszy niż był ten podstawowy)... Ale nic mi nie mówił o wadze Kruszynki ani jej "wzroście", na wydruku też nie widzę, więc nic mi o tym nie wiadomo... No i jeszcze łobuziara leżała buźką w stronę mojego kręgosłupa i nie dało się jej pooglądać więc nie wiem czy będzie śliczna czy bardzo śliczna 😜 Ale co mi tam, ważne że zdrowiutka 🙂

Oprócz tych nocnych skurczy łydek to nic mi właściwie nie dolega, mimo że zdarza mi się latać jak szalona po mieście (i to często dosłownie muszę podbiec, żeby tu i tam zdążyć...), czego nie powinnam już robić. Ale co zrobić jak trzeba...
A dziś w nocy udało mi się oszukać skurcz! 😁 Kiedy poczułam, że się zbliża szybko wzięłam stopę i palce do góry i mimo, że już się zaczynał to odszedł 😁 ależ byłam zadowolona 🙂 Ale magnez i tak raczej zacznę brać, we wtorek wybieram się do mojej ginekolog to pogadam z nią o tym, może na receptę tańszy ciut będzie (choć akurat magnez nie jest drogi).

To ja tyle... trzymajcie się Ciężaróweczki. Dobranoc 😘
PS. A jutro w końcu będę miała meble kuchenne w kuchni 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobitki 🙂
Dzieki za inforacje na temat tych boli w okolicy pachwin , zobaczymy co powie moj lekarz 🙂 Alwo tabelka napewno sie przyda 🙂 SUPER! Malwinka juz dzieczyny daly Ci konkretne wskazowki .... oczywiscie dla nanusi oklask za porzadne kazanie !
Ech wiecie co tak co raz wiecej z was powiadamia nas o tych, zmianach terminu hmm... no ciekawa jestem jak to bedzie w moim przypadku
Asiula z tym oszukiwaniem skurczy, ha tez mam taka metode , nie mniej jednak czasami moje interwncje to bez sensowny wysilek ..... skurcz wygrywa !!
Kochane moje wytrwwajmy wsystkie do konca , zobaczycie jak juz urodzimy ... bedziemy tu dyskutowac juz tylko o mluszkach .. hah ale wydaje mi sie ze czestotliwosc naszych wpiskow nie bedzie tak wysoka jak teraz, podczas ciazy .......
Milego weekendu :* pozdrawiam pewnie wpane tu dopiero w ponidzialek albo niedziele wieczorkiem tak ze powolutku brzucholki ODPOCZYWAC JAK NAJJJJJWIECEJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kobitki 🙂
ja tez tak dzisiaj z doskoku będę sobie zaglądać właśnie robię farsz do pierogów i krokietów 🙂
Evek z tym zaglądaniem po porodzie to chyba z moim mężem się telepatycznie porozumiewasz 🤪 bo właśnie wczoraj zapytał się mnie jak to będzie po porodzie ty tutaj od dziewczyn uzależniona a mały mamusie porwie na dłużej 🙂 🙂 🙂 żartowniś jeden ale niestety na początku na pewno mniej nas będzie 😞 będziemy sobie tygodniowe relację zdawać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki 🙂
Właśnie, pewnie nie będziemy miały tyle czasu co teraz jak nasze maleństwa przyjdą na świat ale na pewno będziemy się wymieniać doświadczeniami i wątpliwościami 🙂
Alwo Ja dzisiaj też będę pomagać mamie przy pierogach - ale wszystko w granicach rozsądku - obiecałam sobie ,że jak tylko coś mnie rozboli od razu się położę i będę grzecznie leżeć 🙂

życzę Wam wszystkim miłego dnia
Buziaczki kochane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj no napewno już tyle nie posiedzimy ale bądzmy myśli że nasze pociechy będą grzeczne i zawsze tą chwilke dadzą nam poplotkować hehehe 😉

Ja dziś poprzynosiłam już ciuszki od mamy bo wszystko było u niej, włączyłam praleczke żeby pościel i ręczniczki nowe przepłukać i czeka mnie prasowanko wszystkiego ale mąż obiecał że pomoże 🙂 🙂 🙂 troszkę się spakowałam do szpitala musze dokumęty tam dołączyć jeszcze i pare drobiazgów. jejku to już tak blisko że w nocy dziś panikowałam że musze to wszystko porobić bo potem moge nie zdążyć hehe spanikowałam troszkę ale pomału i będzie zrobione 🙂 łóżeczko też stoi złożone nic tylko czekać na to nasze wielkie szczęscie mmm :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...