Skocz do zawartości

2011 lutowe dzidziusie na start!!! :D | Forum o ciąży


aallicee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Agaash na ostatnim USG lekarz powiedział, że Malutka ma ułożenie główkowe i raczej pozycji już nie zmieni, ale jak to kobietka w ciąży zastanawiam się czy oby na pewno, skoro taka z niej wiercipiętka 😜 A druga moja myśl to jak tym naszym dzieciakom może być wygodnie tak dwa miesiące głową w dół... 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Agaash moje maleństwo też jeszcze na ostatniej wizycie nie było przekręcone teraz idę 30 zobaczymy jak tam 🙂

No nie jesteś sama bo ja też sie załatwiłam, śmigałam czy to mróz czy nie po sklepach i do koleżanek, niby cieplutko ubrana ale cóż dziś w nocy pobolewało mnie gardło, potem przeszło ale teraz już mam stan podgorączkowy i gardło boli, osłabiona jestem jak cholera:/ nic też będe leżeć mam do zrobienie tylko sałatyke i dwa ciasta(jedno już siedzi w piekarniku) więc dam rade może. Dobrze że reszte mama robi bo to by było heh świeta bez pysznego jedzonka 😞
nic mam nadzieje że nam przejdzie i szybko dojdziemy do siebie. Jak jutro bedę miała większą gorączke to śmigam do lekarza:/ buziaki kochane moje :*:*:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewuszki :*

Tak apropos kosmetyków to przy okazji czytania o wielorazowych pieluszkach znalazłam informacje, że super jest mydło marsylskie - naturalne, natłuszczające i w ogóle, coś jak emolienty tylko taniej wychodzi, bo z tego co sprawdziłam to na algiero ok.20 zł za 300g 🙂

Kurcze "napaliłam się" na te wielorazowe pieluszki, tak wszystkie samemu naraz kupić to dość drogi interes, ale co stoi na przeszkodzie, żeby przychodząc w odwiedki rodzina i znajomi dokupywali po jednej takiej pieluszce (koszt 30-60 zł), zamiast kolejnego wdzianka i kolekcja by się zebrała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewcia, identycznie postępowałam .. trzeba było na święta upiec ciasto, zrobić to i tamto a do tego koleżanki trzeba było odwiedzić jeszcze przed świetami, tak więc jak tylko koleżanka wyszła wzięłam się jeszcze za pieczenie. Byłam tak zmęczona jak nigdy. Organizm nie wyrobił na takich obrotach. Nie miał jak sie bronic przed tą infekcja i od razu dopadła mnie MEGA GORACZKA !!

Biorę paracetamol (jeśli tempa przekracza (38,5) i robię zimne kompresy .. przyznam, ze te zimne kompresy robię pierwszy raz i to DZIAŁA !!!!

Nie wolno lekceważyć gorączki w ciąży, gdy utrzymywała Ci się dłużej 38,5 trzeba śmigać do lekarza ...

Dużo zdrówka życzę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej lekarz mi mowi ze na siedzoca moge sobie robic rozne rzeczy to pomyslalam ze mamie pomoge kroic cos w kuchni napalilam sie jak niewiem co ze wkoncu cos porobie a okazalo sie ze po 14 poszlam do siebie najpierw sie objadlam obiadu i drozdzowek z makiem i wiecie co nawet palcem nie kiwnelam bo taka senna sie zrobilam. i poszlam po tej 14 do siebie wlaczylam tv i nawet nie 5 min i juz spalam do godziny po 18 😞 az mi glupio bo kazalam sie obudzic gdyby co a ja tak ciezko spalam ze gdyby nie maly pewnie spalabym jeszcze. I caly dzien przespany 🙂 w sumie u lekarza wysiedzialam sie to polezec mi sie chcialo i tak wyszlo 🙂 ale mama stwierdzila ze moja pomoc byla zbedna bo tylko placki robila i sledzie. wiec stwierdzam ze skoro nie to nie 🙂 jedna wigilia w nastepna porobie teraz odpoczynek. Jutro zrobie sobie takie male domowe spa 🙂 zeby jakos wygladac w te swieta. tez tak dziewczyny macie ze rano nie mozecie dospac do ktorejs tam z powodu tego ze maluchy sie buntuja juz? moj to jak nieraz to juz do tej 8 nie spie bo on juz musi sie wyciagac i budzi mnie i oczywiscie glodna jestem i nie zasne 🙂 i ide jesc i po spaniu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny kurowac sie i uwazac na siebie. 🙂 a jak juz beda z nami te male babelki to dopiero bedziemy mialy co robic hihi 🙂 ja ostatnio zauwazylam ze brzoch codzien zmienia ksztalty 🙂 raz jest trojkatny raz okragly a nieraz ta dziwnie z jednej strony hehe maly odstawia. Ale wiecie co lekarz pytal o ruchy i mu mowie ze maly jest ruchliwy to mowi ze dobrze ze tak a kuzynka mowi ze gdzies wyczytala ze jak dziecko w brzuchu tak wariuje to po urodzeniu tez jest taki wiercipieta. Z jednej strony dobrze jakby tak robil jak do tej pory bo on wierci sie glownie o danych porach wiec bym wiedziala co i jak 🙂 bo juz si przyzwyczailam do jego trybu 🙂 eh dziewczyny ja juz bym chciala calowac i tulic tego szkraba 🙂 z dnia na dzien coraz badziej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agaash dzięki za odpowiedź 🙂
Kurujcie sie dziewczyny. Mnie lekko gardło drapie i kicham non stop, ale mam nadzieję, że w nocy się wygrzeję i jakoś przejdzie. Obyście tylko jakiegoś grypska nie podłapały. Trzymam kciuki za szybki powrót do zdrowia, idę do wyrka 🙂
buźka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DIUNA napisał(a):
Śmigam w domu na boso, więc paznokcie muszą być 😉 dałam radę, chociaż nieźle krzywo (noga na biurko i jakoś poszło). Ale zmęczyłam się przy tym równo (ogólnie coś ok 40 minut się zeszło). U mnie nie ma zdeformowanego brzuchola...a szkoda. Może jeszcze za wcześnie...?
I mam małe pytanie; jak dokładnie odczuwacie te skurcze Braxtona-Hicksa? I gdzie? Czy twardnieje cały brzuch itd. Czy jest to "pulsowanie" czy ciągły skurcz...bom zielona zupełnie. I od kiedy je macie? Bo albo gapa jestem, albo naprawdę jeszcze mi sie nie przydarzyły 🙂


Diunia Ja mam skurcze Hicksa bardzo czesto czasami nawet do 10 dziennie Ja czasami je czuje na calym brzuchu czasami tylko po bokach. Uczucie mam takie jakby najpierw robilo sie pusto w brzuchu a puzniej takie lekkie mrowienie, ale zaraz szybko przechodzi jak wezme pare glebszych oddechow. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiul ja mam kombinezon taki cieplutki, ale w sumie mogla bym sie bez niego obejsc ale byl na przecenie wiec go wzielam. Ale oprucz tego kupilam taki specjalny spiworek z korzuszkiem na siedzonko do samochodu specjalne zeby pasami mozna bylo przypiac i gumka go mocujesz do fotelika... Takze cos cieplego moim zdaniem trzeba miec a kocami nie che az tak zawijac bo balabym sie zeby malutka sie nie udusila, a jednak w Lutym bedzie jeszcze zimno i nie wiadomo w sumie teraz jak patrze jak dziewczynom terminy sie na Styczen przesuwaja to nie wiadomo czy nie bedzie Styczen 😉 Ale to tylko moje zdanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alwo napisał(a):
asiulA84 napisał(a):
Widzę, że chyba większość z nas minimalistycznie podchodzi do dziecięcych kosmetyków 🙂 Po co tą delikatną skórkę męczyć, ważne żeby oczyścić, odświeżyć i zabezpieczyć 🙂

Co do kremów, tylko że takich na lato, to w kilku miejscach czytałam, że do 6 miesiąca nie powinno się w ogóle kremów z filtrem u dzieciaczków stosować (a później jakieś mineralne) i na słońce wystawiać... i nasze maleństwa swoje pierwsze lato w cieniu będą musiały spędzić 😜

alwo też jestem zdania, że bez śpiworka sobie poradzimy z Malutką...

o widzisz tego to nie wiedziałam mi już nawet nie chodzi o kremy na lato tylko na zimę wszędzie mówią że też musi mieć filtry bo słońce nisko i buzia narażona na promieniowanie 🙂 i bądż tu mądry 😉


Ja slyszalam ze kremy z filtrem sa bardzo wazne, jak wychodzi sie na zewnatrz, trzeba chronic delikatniutka skorke. Szczegolnie ze te nasze slonce jest coraz mocniejsze i gorsze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malwinka89 napisał(a):
hej brzuszki wrocilam od lekarza i pocieszyl mnie 🙂 ze wszystko jest wporzadku i pozwolil jeden kruciutki spacerek zrobic a ja zapytalam czy zamiast SPACERKU I ciaglego lezenia mozge chodzic po domu bo o innym chodzeniu mowy nie ma. powiedzial ze moge smigac po domku ale pod warunkiem ze nie bede sie brala za robote. Bo on wie ze ja na tylku spokojnie nie usiedze 🙂 i obiecalam mu swieta ida niech siostra porobi ja w tym roku moge tylko to co na siedzaco porobic. Mowilam mu o tym bulu jak na okres ze czasem mam i ostatnio mialam w niedziele i tak do wczoraj w sumie trzymalo to poweidzial ze wtedy lezec i odczekac a gdyby cos sie zlego dzialo to wtedy prosto do szpitala bo nie dobrze ze tak bolal. Ale rozwarcie nie postepuje. pozlecal badania i kazal mi jeszcze zebym tylko jak najwiecej odpoczywala chodzenie chodzeniem ale ze lepiej jak nie musze nie chodzic. Wiec powiem szczerze pocieszyl mnie ze lezec nie musze non stop. Ale powiem wam ze spodobalo mi sie to lezenie na spokojnie poogladac tv poczytac i pospac hehe 🙂 wiec i tak lezec bede tyle ile sie da na maxa 🙂


Patrze ze kazdy lekarz inny. Ja mialam tylko torche skurczy i moja szyjka byla elegancka bo 3,5 cm zadnego rozwarcia a mi kazali lerzec i nie wstawac tylko do lazienki. A przy rozwarciu pewnie bym juz zostala w szpitalu....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny biedne pochorowalyscie sie - Zycze wam szybkiego powrotu do zdrowia mam nadzieje, ze przejdzie i na Wigilie juz wszytskie beda zdrowe!!!
Dzis maialm wizyte wszystko bylo okej. Pytalam lekarza o te USG zeby zobaczyc czy niunia sie odwrocila a ostatnio mialam robione w 27 tygodniu i mala juz byla glowka w dol. Wiec on mi powiedzial, ze narazie nie ma potrzeby. Pytalam rowniez kiedy bedzie mi sprawdzal dlugosc szyjki, a on powiedzial, ze w 36 tygodniu, wczesniej to tylko gdybym miala bole lub inne objawy. Czyli szyjka i Usg w 36 tygodniu bedzie. Pozatym dzis strasznie zaczelo mnie bolec tak przy pepku zaraz przed sama wizyta i zapytalam co to moze byc i taka ciekawostka teraz bo nie wiedzialm, ze tak moze byc. Dzidzia jak czesto kopie w jedno miejsce lub sie napreza i akurat to miejsce jest najbardziej uciskane to moze zrobic siniaka na macicy i dlatego czasem niektore miejsca tak bola heheh 🙂 i to by sie zgadzalo bo mala akurat w tym miejscu cos dlubie zawsze... Co do pieluch to bardzo chetnie uzywalabm tetrowych bo sa duzo zdrowsze itp, ale wiem ze nie bede miala jak tego robic i niestety zostaja mi jednorazowki... Nie mam pralki w domu tylko na korytarzu na pieniadze, pozatym jestem tu sama zadnej pomocy wiec nie bede sie bawic w pranie pieluch... niestety. Co do kosmetykow to slyszalam, ze noworodka kapac tylko woda, a puzniej wyjac i nad wanienka umyc wloski juz szamponikiem 🙂
Alowo mam do ciebie pytanie bo ty na tych cisnieniach sie znasz- czy wiesz moze co ozna jak ma sie za niskie cisnienie ??? Czym to grozi?? Bo ja juz od kilku dni mam za niskie hmmmm mam nadzieje ze to niczym nie grozi, a zapomnialam sie spytac gina jak bylam...
3macie sie buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nanusia69 ja jestem zadowolona ze nie musze lezec 24h ale z drugiej strony leze tyle ile moge chyba ze juz musze to wstaje. Moja mama tez jest zdziwiona bo i z tym cisnieniem tak dziewnie u mnie. Ale dzisaij mialam tylko 134/ 78 wiec juz lepiej 🙂 ale niestety nie maja co na mnie liczyc ze posiedze w kuchni bo niestety wrocily mi chyba mdlosci kazdy zapach mnie drazni nic kompletnie mi nie pasuje. Siedze u siebie w pokoju i leze bo coz innego robic. Chyba ze zaraz usne 🙂 a to najbardziej rawdopodobne bo ciagle cos spiaca jestem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Monic 🙂 a co u nas? a u mnie wszystko wporzadku odpoczywam i patrze sobie w tv 🙂 wczoraj z mezem popakowalam prezenty i nie zapowiada sie zebym dzisaij choc palcem kiwnela w ktorakolwiek strone niestety bol glowy 😞 maly dzisaij nie dal mi pospac w nocy spalam moze z 5 godzin. Pewnie za to wczorajsze popoludnie ze 4 godziny spalam 🙂 to jak sie wieczorem od wpol do 23 rozbrykal to juz tak do prawie 1 w nocy
i od 6 rano od nowa. Ciekawa jestem kiedy on spi? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monic87 napisał(a):
hej brzusie. Znalazlam chwilke i postanowilam zajrzec - wczoraj odebralam lozeczko i tak mi sie milutko zrobilo 🙂
dzis troche zabiegany dzien sie zapowiada....chce jeszcze odwiedzic dziewczyny z pracy i dac im upominki 😁
a co u was?

Monic ja na lozeczko do nowego roku musze czekac 😞 bo niestety czekam za wyplata meza. Heh ale wozeczek juz mamy 🙂 i cale szczescie a kolor moj ulbiony bo czerwony 🙂 ma czerwona budke wiekszosc jest taki grafit ale z czerwiennia 🙂 mam juz prawie wszystko dla dziecka. A pytanko mam lozeczko bedzie juz z posciela i wszyscy odradzaja mi brac na zmiane tylko zeby poprostu przeprac posciel i tyle. Ale niewiem czy na zmiane nie potrzeba chociaz jednego zestawu? a jak nie zdazy wyschnac? a co do kombinezonu mam o tyledobrze ze kazdy chce cos od siebei zaoferowac. Po swoich dzieciach. Wiec u mnie tak rok po roku w rodzinie dziecko jest to tych zezy tez jest od groma. Dzieki temu zaoszczedzilam nawet bardzo duzo. Takto niewiem jak by to bylo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki ja tylko na chwilke .... jutro wigilja a ja musze zrobic jeszcze kilka rzeczy.
Bylam wczoraj u lekarza, powtorka badania cukru wyszla badzo dobrze, a co do boli w pachwinie,kazal zapytac onkologa - wizyta tuz po nowym roku.
Poza tym maly rozpycha si co raz mocniej 🙂 USG na miare i wage dziecka bede miala dopiero w 36 tygodniu,wtedy dopiero jest to najwazniejsze . Po przyblizonej masie ciala dziecka lekarz decyduje czy oby nie jest za duze,jesli tak konieczna jest cesarka.
Co do kremikow dla dzieciatek , jak wroce do Polski bede stosowac nivea,rowniez slyszalam ze sa bardzo dobre.Tutaj kupilam Aveno nie wiem czy one sa dostepne w Polsce.
Zloze wam juz zyczonka bo racej sie tu juz nie pojawie tak wiec :

Kochane..... zycze wam ,szczesliwych,wartych pamieci,przezytych w radosci,pelnych ciepla i mlosci Swiat Bozego Narodzenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro Brzuszki moze mnie nie być a więc
WESOŁYCH ZDROWYCH POGODNYCH NIEZAPOMNIANYCH I PRZEDEWSZYSTKIM PEŁNYCH MIŁOŚCI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA KOCHANE ABY UŚMIECH WIDNIAŁ NA USTACH KAŻDEJ Z WAS PRZEZ CAŁE ŚWIĘTA I ABY WSZYSTKO BYŁO W JAK NAJLEPSZYM PORZĄDKU :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ZDROWYCH I WESOLYCH SWIAT, SPELNIENIA MARZEN ,OBY WAS W TE SWIETA DOBRY HUMOREK I SWIETNE SAMOPOCZUCIE NIE OPUSCILO. SMACZNEGO 🙂))


Niestety mam problem z laptopem i dlatego nie zagladam tu tak czesto ale juz po swietach postaram sie nadrobic co stracilam 🙂

POZDROWIONKA:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...