Skocz do zawartości

Ciazowki w UK :) | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • nusia27

    1457

  • MonisiaD

    2339

  • gosiaa21

    1542

  • MajaCh

    1981

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Jutro mam usg watroby.I musze isc na pusty zoladek.Nie wiem,jak dam rade.W sumie to nie wiem,po co mi to dokladnie robia,ale we wtorek mam kontrole u lekarza,to sie wszystkigo dowiem.Wytyczy mi tez wtedy date wywolania porodu.Ale i tak najbardziej boje sie jutrzejszego pobrania krwi i wynikow.Ciekawe do ilu tym razem ALT podroslo..No i jutro stanadrdowo tez ktg,wiec znowu caly dzien w szpitalu.A wieczorem mam szkole...Znowu taki dlugi dzien.Julcia moglaby sie juz urodzic 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki wynajmujemy, i tak tak taaaaaak wielkie tak na to mieszkanie, jest piekne cieple, nie za wielkie ma ogrodek - wyjscie z salonu na ogrodek, na pietrze sypialnia , schody drewaniane ale nowe , no miodzio, i wszystko jest ladnie zrobione wszedzie panele a nie ohydny carpet, kuchnia ma miliony szafek i wszedzie okna na kwiatki moje kochane 🙂 ale jestem szczesliwa!!! 3 go marca sie wprowadzamy ciesze sie bo przed wyjazdem do Polski chwilke tam pomieszkamy, a jak wroce nie bede sie martwic, teraz tylko zostanie adres pozmieniac, ale fajnie 🙂)
I wlasnie wrocilam od poloznej, wyniki mam dobre dzidzi serce wali jak mlot 🙂 tylko znow mnie klula, nie lubie igiel 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kochane dolaczam do grona prosze pwoiedzcie mi co i jak od poczatku jak to wyglada w uk mieszkam tu ale pierwsze dziecko urodzilam w Polsce teraz ciaza dopiero co moze 3 tgodnie od zaplodnienia ...nie ma tez rzyjaznych okolicznosci ku ciazy niestety i na mkysl przychodzila legalna tu aborcja ale chyba jakos pod gorke postaram sie dac rade...
Moja mala ma rok i pol wiec malutka no i kolejna ciaza. Tu pierwsza wizyta okolo 12 tygodia jak sie nie myke. W Polsce sprawdzaja wszystko wczesniej czy jest pecherzyk gdzie jest umiejscowiony tu czuje sie zupelnie zagubiona. Buziaczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paula8966 napisał(a):
kochane dolaczam do grona prosze pwoiedzcie mi co i jak od poczatku jak to wyglada w uk mieszkam tu ale pierwsze dziecko urodzilam w Polsce teraz ciaza dopiero co moze 3 tgodnie od zaplodnienia ...nie ma tez rzyjaznych okolicznosci ku ciazy niestety i na mkysl przychodzila legalna tu aborcja ale chyba jakos pod gorke postaram sie dac rade...
Moja mala ma rok i pol wiec malutka no i kolejna ciaza. Tu pierwsza wizyta okolo 12 tygodia jak sie nie myke. W Polsce sprawdzaja wszystko wczesniej czy jest pecherzyk gdzie jest umiejscowiony tu czuje sie zupelnie zagubiona. Buziaczki


witaj! no ja pierwsza wizyte mialam w 13 tyg, na pocztku tez sie denerwowalam ze nikt sie mna nie zajmuje tak jak potzeba, ale zobaczysz ze czym ciaza bardziej zaawansowana to zajmuja sie Toba lepiej 🙂 a gdzie mieszkasz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kupilam pierwsze tabletki Pregnacare original i nie wiem czy sa dobre bo w Polsce bralam feminatal 400 i jakis inny feminatal z zaleznosci od wieku ciazy wiectu nie wiem co jest lepsze ...
i czy mam isc do GP pozniej w okresie 12 tygodnia czy jak to wyglada? ehhh zielona jestem tu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paula8966 napisał(a):
kupilam pierwsze tabletki Pregnacare original i nie wiem czy sa dobre bo w Polsce bralam feminatal 400 i jakis inny feminatal z zaleznosci od wieku ciazy wiectu nie wiem co jest lepsze ...
i czy mam isc do GP pozniej w okresie 12 tygodnia czy jak to wyglada? ehhh zielona jestem tu

ja tez biore te tabletki, lepiej sie po nich czuje (swoja droga wlasnie mi sie przypomnialo zeby lyknac jedna:P) wiesz zalezy jak Twoja watroba przyswaja lekarstwa, zalezy czy sa powlekane i czy maja jakis slodzik, kolezanka z Polki sobie przywiozla jakies ktore pachna czekolada!!!! 😁 Ja pierwsze badanie mialam okolo 12 tygodnia w sensie midwife bo do GP poszlam zaraz po tescie ciazowym 🙂 a pierwszy scan mialam w 16 tygodniu, powinien byc w 12-14, ale to roznie bywa. Ogolnie pewnie mi jest latwiej niz Tobie bo to moja pierwsza ciaza i nie wiem jak sie traktuje ciezarowki w Polsce, gdybym to przeszla pewnie bym sie zloscila na tutejsza zlewke na 3 pierwsze miesiace itd. Nic sie nie martw my tu jestesmy 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a do GP idz jak najszybciej. On pewnie kaze Ci pobrac krew albo nasiusiac w lazience na test (u nas w przychodni tak robia) choc ja przynioslam probke moczu (urine sample w aptece chyba 50p kosztuje) i zostawilam w recepcji wyslali do szpitala do analizy choc czasem wierza na slowo,ze robilas test i juz 🙂 Idz powiedz,ze podejrzewasz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do witamin to ja mam 2 opakowania tabletek ale zadnych nie moge brac bo maja zelazo, a moj organizm zle oddzialuje na zelazo a cale zycie mialam anemie ;/ teraz polozna pobrala mi krew jak wyjdzie ze musze cos brac na anemie to nie wiem jak to zniose 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej babeczki 🙂
Ja biorę właśnie feminatal , już lecę drugie opakowanie i jak dla mnie są dobre 🙂
A mi uwierzyli na słowo ,że jestem w ciąży , po prostu zadzwoniłam , umówiłam się na wizytę z położną ,pogratulowała mi , założyła od razu kartę ciążową hehe 🙂
Tak na prawdę to chyba upewniłam się w 100 procentach ,że jestem w ciąży na pierwszym usg jak zobaczyłam mojego Maluszka na własne oczy 😁
PS. dzisiaj babka nie sprzedała mi rennie na zgagę powiedziała ,że mam coś od lekarza Jej najpierw przynieść ,bo Ona nie jest pewna czy kobiety w ciąży mogą brać te tabletki ;/:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mam sprawe do mamusiek 🙂
jak to jest jak sie dzidzius urodzi. Chodzi mi o paszport ie jest czasu na zalatwienie go i jakie dokumenty sa potrzebne. Kiedy trzeba dziecko zameldowac w Polsce i czy sa jeszcze jakies papierkowe sprawy do zalatwiania? bo my chcielismy z maluchem leciec na boze narodzenie do Polski maluch bedzie mial ok.7 msc i wtedy chcielibysmy zameldowac i zrobic pesel czy to nie bedzie za pozno?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oh dziekuje za odpowiedzi kochane bylam u gp i powiedzial no to jak dwa testy pozytywnie to tyle i tyle informacjii, poszukam feminatalu moze to chyba sentyment nie bralam tabletek teraz bo bralam pod uwage dosc powaznie usuniecie i ja to zawsze tak mam ze martwie sie o to ze aby wszystko bylo dobrze male bylo zdrowe bo pierwsze miesiace najwazniejsze no i boli mnie ten brzuch bo macica sie rozciaga ehhh tu nikt nic mi nie powiedzial dobrze ze jestescie dziekuje ;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaa21 napisał(a):
mam sprawe do mamusiek 🙂
jak to jest jak sie dzidzius urodzi. Chodzi mi o paszport ie jest czasu na zalatwienie go i jakie dokumenty sa potrzebne. Kiedy trzeba dziecko zameldowac w Polsce i czy sa jeszcze jakies papierkowe sprawy do zalatwiania? bo my chcielismy z maluchem leciec na boze narodzenie do Polski maluch bedzie mial ok.7 msc i wtedy chcielibysmy zameldowac i zrobic pesel czy to nie bedzie za pozno?


ja ostation szperalam - zlozyc podanie o paszport musza oboje rodzice (moze jedno ale wtedy trzeba miec zgode potwierdzona notarialnie a to kosztuje) czeka sie 4 tygodnie. potem w polsce reszte sie zalatwia. mozna probowac zlozyc o becikowe. mojej kolezance sie udalo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paula8966 napisał(a):
oh dziekuje za odpowiedzi kochane bylam u gp i powiedzial no to jak dwa testy pozytywnie to tyle i tyle informacjii, poszukam feminatalu moze to chyba sentyment nie bralam tabletek teraz bo bralam pod uwage dosc powaznie usuniecie i ja to zawsze tak mam ze martwie sie o to ze aby wszystko bylo dobrze male bylo zdrowe bo pierwsze miesiace najwazniejsze no i boli mnie ten brzuch bo macica sie rozciaga ehhh tu nikt nic mi nie powiedzial dobrze ze jestescie dziekuje ;*


Zastrzele Cie osobiscie jak jeszcze raz napiszesz,ze chcialas usuwac!!!!Az mnie cos w dolku sciska jak to slysze. NIIIIIIIIGDY nie jest az tak zle,zeby sie na cos takiego zdecydowac. Ja nie moglabym zyc z taka mysla. Prosze wywal to ze swojej glowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...