Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja natomiast pharmaceris Foliactiv nie polecam, stosowałam ten krem, ale powiem szczerze że moja skóra nie była tak dobrze nawilżona jak po tych kremach co teraz stosuje, a i cena też zbyt duża, bo chyba ok 50 zł no i chyba któryś ze składników działał na mnie uczulająco, bo skóra swędziała mnie bardziej. Uważam, że tansze kremy są tak samo skuteczne i dobre. Tak więc nie ma sensu wydawać nie wiadomo ile na kremy, bo ważne jest aby tą skórę nawilżyć, a można to zrobić zwykłą oliwką lub balsamem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

oj no cierpliwość to my będziemy mieć wyćwiczoną tylko w połowie, następną połowę będziemy ćwiczyć jak te maluszki już będą z nami i będą dawać nam w kość 🙂
mnie skóra swędzi gdzieś od miesiąca, wcześniej nie swędziała mnie ani trochę.
ja pisałam, że miałam twardy brzuch i mnie strasznie boli,ale mnie na szczęście pomogła no spa forte, no i magnez tak jak lekarz powiedział, więc nie byłam w pt u lekarza. Czuję się o wiele lepiej.. No ale magnez nic nie daje dalej jeśli chodzi o skurcze łydek, je mam dalej :/ i kiedyś miałam tak, że tylko w jednej nodze łapał mnie skurcz, a teraz w obydwóch naraz potrafi mnie złapać.. Jak teraz dzieciątko mnie wierceniem nie budzi w nocy, przesypia odkąd zaczęłam mu przed snem wiersze Brzechwy czytać, to budzą mnie te straszne skurcze:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunia, koniecznie lez w łozku, nie ruszaj sie, nastraszyłas mnie troszke, ale dobrze ze poszłas do lekarza!!! Edytko a jak Ty sie czujesz?? Jejku dziewczyny, naprawde troszke sie martwie ze za duzo biegamy, robimy, przemeczamy sie, chyba naprawde wszytskie powinnysmy przystopowac i troszke poleniuchowac!!! A ja niestety jeszcze musze chodzic do pracy 😞 Chyba jednak niebawem pojde na zwolnienie lekarskie ( tak profilaktycznie), zeby przystopowac, a pozniej juz bede kombinowac z macierzynskim ... Ja stosuje jakis tutejszy krem przeciw rozstepom ( z masłem kakaowym) i jak narazie na brzuszku nie mam zadnego, na piersiach lekkie,na udach po wewnetrznej stronie ( ale te to mialam przed ciaza) Ja kiedys bardzo szybko schudłam i dlatego sie pojawiły rozstepy 😞 Moja Mama nie miala na brzuszku, wiec moze i mi sie upiecze 🙂
Zycze Wam wszystkim duzo zdrowka i odpoczywajcie jak najwiecej!!! Buzka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
EdytaS a mogłabyś mi podać link do tej aukcji z pościelą albo nazwę sprzedającego>?? bo ja właśnie chce teraz kupić jakiś komplecik, wybieram się też do hurtowni, ale skoro dobra jakość i w promocyjnej cenie to chętnie skorzystam z allegro 🙂
Ja skurcze miałam tylko 2 razy i właśnie pomógł mi magnez, za to ja walczę od godz. 1 w nocy ze zgagą, jestem dzisiaj na bardzo lekkim jedzeniu i pije non stop ohydne płyny typu zielona herbata bez cukru czy pokrzywa i odpukać powoli mi przechodzi. Jeszcze przed snem zaparze sobie siemię lniane,więc jak coś polecam dla zmagających się ze zgagą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeśli chodzi o ten krem to ja go kupuje za niecałe 30 zł, i jestem z niego zadowolona poleciła mi go przyjaciółka, nigdy nie miałam problemów z sucha skóra i ciężko mi powiedzieć czy dobrze nawilża może faktycznie nie? jeszcze przed ciążą używałam oliwki z nivea i dalej jej uzywam to ona mnie dobrze nawilża. 🙂
Neli25 tak jak pisałam wcześniej troszke dziś pochodziłam (mimo że miałam leżeć przez trzy dni) i od razu mnie brzuchol rozbolał, ale już czuję się dobrze sama myśl że niedługo wróce do własnego mieszkania jest ogromnie pocieszająca! Dziekuję za troskę!
Wiesz moja siostra też ma na imię Natalia i ma synka Dawidka, ale się złożyło! 😁
A jeśli chodzi o ten link to szczerze ale nie pamiętam, a sprzedajacy "-nadia" Tylko nie wiem czy ta promocja jeszcze jest bo ja to kupowałam z jakiś miesiąć temu ale możesz poszukać! Ja jestem bardzo zadowolona!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To jest link poscieli którą kupiłam http://allegro.pl/3-cz-posciel-nadia-90-x-120-cm-nowe-wzory-i1298729777.html
Tylko że ona jest już zakończona ale może w innych przediotach sprzedającego bedzie tego wiecej. I ta stronka dotyczy tylko pościeli a ja dokupiłam do tego inne rzeczy właśnie od tego sprzedawcy. Za 3 częściową pościel, wypełnienie (kołdra i poduszka), przybornik, rogal do karmienia, rożek, pościel do wózka i prześcieradło zapłaciłam 200 zł i dostałam dwie poszewki na jaśka gratis! Może jeszcze zrobią taką promocję!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jest w innych przedmiotach sprzedającego również, bo sprawdzałam. Naprawdę polecasz i mówisz, że dobra jakość? To może ja też sobie zamówię na allegro ... hmm..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no co prawda to prawda...dużo tego 😜 nawet nie umiem się zdecydować na wzór, który miałabym kupić tak dużo ich jest 🙂 no ale trzeba coś wybrać w końcu 😜 poczekam na męża aż wróci z pracy i wybierzemy razem, bo ja jestem strasznie niezdecydowana 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja teraz z innej beczki. Byłam na zakupach w Tesco. Jak to przed świętami full ludzi. I co? Oczywiście tylko dwie czynne kasy, a ta z pierwszeństwem dla kobiet w ciąży zamknięta... Wkurzona jestem, bo wystałam się jak głupia... I jeszcze jakiś facet prawie mi w brzuch wózkiem wjechał. Fuck!!!
A co do rozstępów to ja kiedyś schudłam z 86 kg do 50 w niecałe 4 miesiące i rozstępów mam mnóstwo na piersiach, udach, pośladkach i biodrach... ale już są białe, bo to z 10 lat temu było. A na brzuchu po tym odchudzaniu rozstępów nie mam, ale mnóstwo skóry mi zostało, to może teraz nie będzie się tak rozciągać, bo i tak jej sporo jest 🙂)) ja używam tej oliwki z rossmana i na razie nic nie mam... odpukać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edytko to dobrze ze sie lepiej czujesz ale lepiej moze sie nie przemeczaj i lez w łozku tak jak Ci lekarz mowił !!! Fajny zbieg okolicznosci z tymi imionami 😉
A co do tych kolejek i uprzejmosci innych ludzi co do ciezarnych to kiedys byłam swiadkiem sytucacji w tramwaju, ze mlody chłopak chcial ustapic miejsce ciezarnej a starsza babka ( ok 70 lat) zaczeła na niego wrzeszczec ze co to jest, ze Ciezarna moze postac,a tak naprawde to jej sie nalezy miejsce siedzace, jak to powiedziala ( nie zapomne chyba do konca zycia) " Ciąża nie jest to stan wyjatkowy ani choroba"... byłam tak zbulwersowana, że omal nie wtraciłam sie w ta rozmowe i nie powiedziala co sadze o staruszce!!!! Niestety ja tez sie nie spotykam z zyczliwoscia 😞 Ale coz bywaja ludzie i ludziska !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja znowu miałam taką sytuację, że stałam z 5minut może nawet dłużej w kolejce po wędliny w realu i nie zostałam szybciej obsłużona i gdy był tylko jeden mężczyzna przede mną w kolejce stanęła inna kobieta w ciązy i do niej podeszła inna kobieta, która obsługiwała na dziale obok, żeby ją szybciej obsłużyć.. myślałam, że wyjdę z siebie i stanę obok :/ no u niej był ten brzuch większy ok, ale ja też brzuch miałam i widać było, że jestem w ciąży :/ a co do miejsca w autobusie ja się nie odzywam i do staruszek, bo tu Ci ciężko stękają i w ogóle, że stare, że nogi bolą, a sama byłam świadkiem jak kobieta była o lasce i szła tak powolutku, ale jak tylko zobaczyła, że jedzie autobus to laska pod pachę i biegła szybciej niż nie jeden młody człowiek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no właśnie jakie to jest irytujące... bo u mnie na przykład brzuch wcale nie jest jakoś strasznie widoczny... zwłaszcza spod kurtki... i co ja mam zrobić? chyba zacznę się rozpinać i specjalnie brzuch wypinać, albo pomacham kartą ciążową :/ wkurzona jestem jak nie wiem co!!! a na stare baby to nic nie powiem, bo ma samą myśl coś się we mnie gotuje wrrrrr :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie to jest okropne, że ludzie przechodzą obojętnie obok ciężarnych albo nos w okno i udają, że Nas nie widzą. Mi przez całą ciążę dwa razy ustąpiono miejsce. A jak jechałam do pracy i dostałam strasznych skurczy i usiadłam na ławce z płaczem i nogami u góry to nikt się mną nie zainteresował mimo, że z kolejki wysiadło full ludzi. Jakaś znieczulica panuje, a ludzie są coraz większymi gburami niestety. Ja sobie nie wyobrażam nie ustąpić miejsca ciężarnej, zawsze to robiłam i będę robić. Teraz po prostu staram się nigdzie nie jeździć środkami komunikacji miejskiej, bo wiem, że nikt mi nie ustąpi miejsca i narażam tylko dzidziusia. Bo mi nie chodzi o to, że to mi się nie chce stać tylko o to, że co chwilę ktoś mnie szturcha w brzuch torbą lub plecakiem. Ludziska nie patrzą jak łażą niestety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie też wtedy nie był strasznie widoczny, też miałam wtedy kurtkę na sobie, no ale proszę Was.. tamta kobieta na pewno miała większy brzuch, ale jak traktujemy kobiety w ciąży lepiej to wszystkie, a nie te w bardziej zaawansowanej ciąży.. No mój mąż nawet się śmiał, żebym rozpinała kurtkę, a najlepiej ściągała ją całkiem, żeby ludzie zauważyli.. a niektórzy ludzie nawet nie chcą zauważyć, odwrócą głowę w drugą stronę.. wrrrrr ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A powiem Wam, że mi dzisiaj w szpitalu 3 razy ustąpiono miejsca, chociaż ludzi było jak w ulu 🙂 A tak to też w kurtce za bardzo mi brzucha nie widać, albo właśnie nie chcą zauważać... A najbardziej mnie irytują te 15-17letnie dziewczyny (oczywiście nie wszystkie), patrzą się na brzuch i prosto w oczy z taką wrogą miną i nawet nie myślą aby miejsca ustąpić (może zazdroszczą, nie wiem)... Młodzież to mnie przeraża pod tym względem... Ja nigdy bam tak nie mogła jak to po niektórzy się zachowują. Albo ostatnio szłam do metra i dziewczyna młoda na mnie wpadła, to oczywiście uznała, że to moja wina. Normalnie byłam w szoku. Ale cóż, ja mam nadzieję, że my wychowamy te nasze dzieciaczki, następne pokolenie na ludzi, bo dzisiejsi młodzi ludzie są okrutni.
Buziaczki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nam zazwyczaj w tramwaju ustępują miejsca właśnie młode dziewczyny czym jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Natomiast to faceci patrzą uporczywie w okno. No może oprócz jednego takiego młodziutkiego chłopaczka, który niepewnie ustąpił ostatnio miejsca. Może boją się żeby jakiejś gafy nie strzelić? Bo rzeczywiście pod tymi wszystkimi zimowymi warstwami to czasami mało co widać. Czasami mam wrażenie że ludzie się przyglądają i zastanawiają czy rzeczywiście ona jest w ciąży czy po prostu taka gruba hehe ale raz musiałam poprosić żeby mi ustąpiono miejsca jeszcze na początku ciąży bo strasznie słabo mi się zrobiło i myślałam że nie dojadę do następnego przystanku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze czytam te wasze opowieści o nieprzyjemnych sytuacjach w kolejkach lub w tramwajach i musze przyznać że chyba mam ogromne szczęście pod tym względem. jakiś czas temustałam w ogromnej kolejce w aptece, byłay tylko dwa krzesełka które zajęli starsi panowie, było tak gorąco że musiałam rozpiąc kurtkę, gdy jeden ze starszych panów zauważył mój brzusio to złapał mnie za ręke pocałował w nią i powiedział że w tak szczegółnym stanie powinnam dbać o siebie i chciał mi ustąpic miejsca. Ale nie skorzystałam dobrze się czułam, a ten pan ledwo stała na nogach miał może z 70-80 lat. Byłam w szoku, ale takim pozytywnym. Do dziś jak go spotkam na mieście to się kłania w pas i mówi dzień dobry!
To taka sytuacja którą zapamiętam do końca życia! 🙂Choć spotkały mnie też inne miłe!
Mam nadzieję ze nie bedę musiała doświadczać takich nieprzyjemnych sytuacji!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie 🙂
Jak się dziś macie? Ja mam problemy ze snem 🤨 jak już obudzę się 4-ty raz w nocy, by udać się do łazienki to potem już nie mogę zasnąć przez kilka godzin, poza tym jestem dziś bardzo słaba, nawet sprawdzałam, jaką mam temperaturę (36.1) 🥴
Jeśli chodzi o ustępowanie to, gdy mam siłę się "upomniec" to tak robię,niekiedy jednak po prostu odpuszczam, bo nie chce mi się po prostu gadać. Jednak raczej spotykam się z życzliwością, nie licząc sporadycznych przypadków.
Edyta, Niunia, jak się macie? Niunia, a czy tobie nie wyświetlał się juz 29 t.c? Czy zmienił się termin Twojego porodu?

Trzymajcie się dziewczyny

PS Samanta ujawniłaś się 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie, Ja się trochę lepiej czuję, ale już mnie plecy bolą od leżenia (ten mój przeklęty krzyż). Nie boli mnie już jak leżę, ale jak tylko do kuchni wstanę albo kibelka to zaczyna tak troszkę boleć, ale to już nie to co wczoraj i poprzednie dni. Myślę, że leżenie i No-Spa dają swoje i oby mi do piątku przeszło, bo strasznie boję się szpitala. Wiem, że i tak on mnie czeka, ale wolę w marcu niż teraz ;-). Pawełek rozrabia w brzuchu jak szalony, może to dobrze i pójdzie w górę ;-)
Gerda ja zmieniłam datę na tą pierwszą jaką mi z okresu wyliczyli czyli na 9.03, wcześniej miałam tą z drugiego USG czyli 2.03. Z ostatniego USG wynika, że urodzę pod koniec lutego, ale położna ze szkoły rodzenia powiedziała, że najlepiej liczyć datę z okresu dlatego zmieniłam, żeby się nie pogubić.
Dzięki dziewczynki, że się o mnie tak martwicie naprawdę, aż mi miło. Nie spodziewałam się, że to forum zrobi się moim tak jakby drugim życiem ;-) Dziś mam lepszy humor, bo wczoraj to co chwilę płakałam. I jeszcze mnie teściowa wkurzyła, bo zamiast mnie pocieszać to ona do mnie z tekstem, że nie wiadomo czy do moich rodziców pójdziemy na Wigilię, bo może Święta spędzę w szpitalu. Myślałam, że Ją uduszę ;-) Wiem, że ona tak chlapnęła, bo to dobra kobieta jest, ale tak mnie to wczoraj zdenerwowało, że już nie chciałam jej widzieć wczoraj ;-) Pozdrawiam i miłego dnia życzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunia ciesze sie, ze juz Ci troszeczke lepiej. Wiem, ze to lezenie troszeczke wplywa na nasza psychike, ale musisz sie poswiecic dla swojego Pawelka 🙂 Ja tez lezalam w lozku od 17- 23 tygodnia, na poczatku bardzo duzo plakalam i obawialam sie najgorszego. Moglam tylko wstac do toalety i nic wiecej. Ale pozniej znalazlam sobie zajecie i bylo ok.. Powiedz mi czy lekarz przepisal Ci jakies inne tabletki oprocz nospy?
Co do kolejek to u mnie tez nie najlepiej...Jak mam kurtke to jeszcze nie widac tak bardzo, ze jestem w ciazy. Jak ostatnio stalam na poczcie to byla bardzo dluga kolejka i sie rozpielam bo bylo mi goraca, to nikt nawet nie przepuscil. Wszyscy tylko sie gapia na brzuch jakby nigdy kobiety w ciazy nie widzieli 🙂
Samanta oklask za fotke 🙂
Ja ostatnio tez sie jakos slabo czuje i nie mam na nic ochoty, bardzo szybko sie mecze. Leze od kilku dni i ogladam Majke na internecie od poczatku, bo od niedawna zaczelam ogladac w tv i nei wiem o co tam chodzi..
Pozdrawiam dziewczynki 🙂
No i super, ze w koncu nasze forum sie rozkrecilo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...