Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
No ale teraz już tylko drobiazgi dokupię do ubrania.
Co do innych rzeczy na wyprawkę to powiem tak, na pewno nie będę kupowała jakiegoś termometru do wody. Jak świat stary kobitki nigdy z tego nie korzystały i ja nie zamierzam wydawać kasy na jakieś pierdoły 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie. Fakt, że bajery są niesamowite - jak ostatnio kupowałam prezent dla 4-latka w smyku i weszłam na dział niemowlęcy to dostałam oczopląsu 🙂 Cuda są nieziemskie. Ale żeby za kocyk metr na metr dać 90 zł. to trzeba mieć nierówno pod sufitem. Zresztą pod ręką zawsze będą dwie babcie i prababcia małej więc będę się mogła w wielu rzeczach poradzić. Nie trzeba mi tych wszystkich bajerów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola1983 napisał(a):
No właśnie. Fakt, że bajery są niesamowite - jak ostatnio kupowałam prezent dla 4-latka w smyku i weszłam na dział niemowlęcy to dostałam oczopląsu 🙂 Cuda są nieziemskie. Ale żeby za kocyk metr na metr dać 90 zł. to trzeba mieć nierówno pod sufitem. Zresztą pod ręką zawsze będą dwie babcie i prababcia małej więc będę się mogła w wielu rzeczach poradzić. Nie trzeba mi tych wszystkich bajerów 🙂

Dokładnie tak.. dziecku nie są potrzebne te wszystkie cudeńka! Najbardziej potrzebuje mnóstwa miłości i czułości od bliskich 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj Alexia nie bierz sobie tego do siebie. Każdy ma swoje zdanie. Ja na przykład na pewno będę miała różową bezę (jak tu wcześniej dziewczyny napisały). Jedne chcą karmić piersią a inne nie. Ja na przykład myślę świadomie o cesarce a pewnie wiele z was uważa ten pomysł za dziwny. Każdy jest inny i nikt nikogo nie krytykuje więc maleńka nie martw się i nie czuj urażona 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
kmatus napisał(a):
Alexia każda ma swoje zdanie w tych kwestiach 🙂

Oczywiście, że tak.. Zgadza się. Tylko wyszło na to że głupia jestem...

Nie! absolutnie nie głupia! 🙂 Masz inne zdanie niż kilka z nas i tyle..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tu sie jakies szalenstwa wyprawia 🙂 do tej pory bywalam zazwyczaj na forum 21 tygodnia, ale jakos cicho sie tam zrobilo i zajrzalam tutaj. No i teraz juz wiem ze wsyztskie przyszle mamusie sie tutaj rozpisuja!!! Chcialam sie jakos rozejrzec, nadrobic, ale jak zobaczylam ze ponad 280 stron do przejrzenia, to dalam sobie spokoj i ledwo 3 strony ogarnelam. Jesli chodzi o zakupy dla maluszka, to my planujemy dopiero na styczen, bo wtedy jade do polski i mam nadzieje pozanc plec u polskiego lekarza ( bo tutaj mi nie beda chcieli zdradzic na pewno 2 czwartek na usg, a mieszkam w belfascie). Nie planuje jednak ani zbyt duzo blekitow ani rozow, jakos chyba za sloskie te odcienie dla mnie. Ale nie mam nic przeciwko zywym czerwieniom, granatom, fioletom, zolcieniom. Jesli chodzi o porod, to u mnie sprawda okazala sie prosta. W zeszyl roku mialam operacje oka, i z tego powodu najprawdopodobniej bede miala planowane cesarskie ciecie, a szkoda, marzyl mi sie porod w wodzie, czuje ze przez ta cesarke troche jednak strace

pozdrowienia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do zakupów, to ja nie mam ani jednego ciuszka. Poza tym, nawet płci nie znam i dopiero w czwartek pędzę na usg 🙂 Już doczekać się nie mogę 😁
Co do kolorów, też obrzydły mi róże i błękity, ale nie odmówię sobie takiego ciuszka jeżeli będzie naprawdę ładny 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiesz co, tutaj sa chyba 2 czy 3 szpitale ktore prowadza ciaze. Ja, poniewaz nie mam zbyt wielu znajomych tutaj z doswiadczeniem w tej kwestii zapisalam sie do tego do ktorego mam najblizej i wlasnie w tym nie mowia. Mialam do tej pory 2 usg, pierwsze w 12 tygodniu, drugie w 16 i teraz w czwartek rano ide na polowkowe. Nie wiem czemu nie mowia, taka polityka szpitala, ja podejrzewam, ze moze mieli jakies pozwy, bycmoze powiedzieli ze bedzie chlopiec rodzice sie nastwili, kupili chlopiece kolory a urodzila sie dziewczynka. Takie sytuacje sie zdarzaja, a tutaj ludzie jednak walcza o swoje wiec moze poprostu szpital chce uniknac niepotrzebnego problemu. Ja w styczniu wybieram sie na 3d w polsce wiec mam nadzieje, ze sie wtedy dowiem. Wytrzymam,to juz tylko miesiac 🙂
My chcielibysmy wiedziec nie tylko ze wzgledu na ubranka, ale takze ze wzgeldu na wybor imienia. Moj narzeczony jest z Nigerii, ja z Polski, mieszkamy w UK, wiec uwierzcie nam, ze mamy problem z podjeciem decyzji, czy polskie, czy nigeryjskie, czy moze cos bardziej international 🙂 🙂 uff. az glowa moze rozbolec 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No szczerze mowiac mamy w gronie znajomych kilka maluszkow zmiksowanych i musze przyznac, ze sa boooskie 🙂 Piekny opalony odcien skory, ciemne oczka, niekoniecznie czarne wlosy, $ letnia dziewczyneczka ktora znam mam piekne kasztanowe wloski 🙂 wiec jestem ciekawa co to wyjdzie z polsko nigeryjskiej krwi 🙂 poczekamy zobaczymy, najwazniejsze zeby zdrowe bylo przeciez, o nic innego nie chodzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No dokładnie 🙂 To jest najważniejsze - reszta schodzi na drugi plan. Ale my tutaj na forum nie dopuszczamy do siebie myśli, że coś mogłoby być nie tak z naszymi maluszkami 🙂
Podziwiam cię szczerze za ten Belfast. To chyba dosyć niespokojne miejsce (no chyba że tylko media zrobiły z tego wielkie halo). Z drugiej strony dzidzia będzie wielojęzyczna 🙂 Nic tylko pozazdrościć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hmm, mieszkam juz tutaj ponad rok, wczesniej kilka razy przjezdzalam na wakacje w czasie studiow i jakos jak do tej pory zadnego wielkiego bombowego wypadku nie bylo. Oczywiscie zdarzaja sie mniej lub wieksze historie spowodowane roznymi czynnikami, ale nie wydaje mi sie ze jest tutaj bardziej niebezpiecznie obecnie niz w warszawie czy w poznaniu, albo w paryzu. Na szczescie to miasto sie zmienia i to na dobre. Zostawiam was na chwile. musze sie doprowadzic do prarzadku, nie poszlam dzisiaj do pracy z powodu silnych boli miesni w okolicach brzuszka plecow i lydek ( podejrzewam ze za malo magnezu lub wapnia), no i gnije w dresiku caly bozy dzien, wiec czas sie odswiezyc troche 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...