Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej jesli chodzi o liczenie ruchow plodu to lezac w szpitalu w 22 tc tez mi kazano liczyc ruchy plodu i tam to byl standard dostalam kartke i liczylam je 2 razy dziennie rano i wieczorem wiec to roznie bywa z tym liczeniem ruchow bo moim zdaniem zalezy to od lekarza poloznej itp kazda ma swoja teorie itp w pozniejszej ciazy z tego co wiem jest to bardzo wazne szczegolnie jak porod jest juz cortaz blizej wtedy ze wzgledu na wielkosc dziecka ruchy jego sa ograniczone dlatego warto je liczyc bo teraz ma jeszcze u nas sporo miejsca wiec przewraca sie i kopie ile wlezie 😁 a co do boli brzuch atez mnie czasem lapia i mysle ze sa one zwiazane po czesci wlasnie z macica a po drugie z przyciskaniem roznych narzadow przez rosnace dziecko mysle ze to glownie jelita 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
brechti napisał(a):

Dziewczynki, boli was czasami brzuszek? Bo ja mam jakieś dziwne bóle, wątpię, żeby to była rozciągająca się macica...

Ania jak Cię boli dłuższy czas to pakuj manele i na izbę przyjęć, tym bardziej że brałaś antybiotyk, ja też ostatnio wylądowałam w szpitalu i miałam jakiś ścisk macicy czy coś tam, dostałam zastrzyki w dupsko, podłączyli mnie pod KTG, zrobili USG, zbadali i wypuścili ale miałam pewność że nie ma skurczów i z dzieckiem ok.. weź No -Spę - jak nie przejdzie to się nie zastanawiaj i jedź, po co się dręczyć i stresować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blumonka napisał(a):
kmatus napisał(a):
Blumonka napisał(a):
ja ma tak, że czasami maly kopie jak szalony caly dzien, a osotanio caly dzien byl jakis leniwy, i nie wiem czy panikować, jak tak dlugo sie nie rusza czy nie????

nie ma co panikować, czasami mają takie dni - że leniuchują i śpią 🙂

Ech to moja pierwsza ciaza, poprzednia stracilam, dlatego jestem przewrazliwona, ale wiem, ze panika i stres to nic dobrego, dziekuje za odpowiedz 😉

to tak jak i ja 😞..ale nauczyłam się już spokoju w tych kwestiach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mnie boli jak np sprzątam i się zmęczę. Tzn nie to że boli, ale tak uciska. Wtedy siadam na tyłku i odpoczywam 🙂 Czasami też jak mi stwardnieje, wtedy biorę no spę. Ale wiadomo, że w środku wszystko się gniecie itp. Jednak jak ból trwa długo, no to do szpitala i koniec. Nie ma co się zastanawiać, czy to normalne, czy nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blumonka napisał(a):
kmatus napisał(a):
Blumonka napisał(a):
ja ma tak, że czasami maly kopie jak szalony caly dzien, a osotanio caly dzien byl jakis leniwy, i nie wiem czy panikować, jak tak dlugo sie nie rusza czy nie????

nie ma co panikować, czasami mają takie dni - że leniuchują i śpią 🙂

Ech to moja pierwsza ciaza, poprzednia stracilam, dlatego jestem przewrazliwona, ale wiem, ze panika i stres to nic dobrego, dziekuje za odpowiedz 😉


Ojeej, współczuję; jednocześnie cieszę się, że wkrótce w Twoim życiu pojawi się maluśki człowieczek i to już niedłuuuugo!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
brechti napisał(a):

Dziewczynki, boli was czasami brzuszek? Bo ja mam jakieś dziwne bóle, wątpię, żeby to była rozciągająca się macica...

Ania jak Cię boli dłuższy czas to pakuj manele i na izbę przyjęć, tym bardziej że brałaś antybiotyk, ja też ostatnio wylądowałam w szpitalu i miałam jakiś ścisk macicy czy coś tam, dostałam zastrzyki w dupsko, podłączyli mnie pod KTG, zrobili USG, zbadali i wypuścili ale miałam pewność że nie ma skurczów i z dzieckiem ok.. weź No -Spę - jak nie przejdzie to się nie zastanawiaj i jedź, po co się dręczyć i stresować


Wezmę pigułę, poczekam i jak nie przejdzie to walę do szpitala 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem w końcu i to strasznie zmęczona a jeszcze mam dziś trochę roboty ale zacznę od ogórkowej którą mamusia biedna ugotowała
mnie też teraz kilka dni boli inaczej niż zwykle i twardnieje i mała jakby os soboty oszalała, nie mam ani chwili spokoju no chyba że w nocy albo przez sen nie czuję już sama nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
a ja jestem w końcu i to strasznie zmęczona a jeszcze mam dziś trochę roboty ale zacznę od ogórkowej którą mamusia biedna ugotowała
mnie też teraz kilka dni boli inaczej niż zwykle i twardnieje i mała jakby os soboty oszalała, nie mam ani chwili spokoju no chyba że w nocy albo przez sen nie czuję już sama nie wiem

no w końcu jesteś, tęskniłam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexia_79 napisał(a):
matyldusia napisał(a):
a ja jestem w końcu i to strasznie zmęczona a jeszcze mam dziś trochę roboty ale zacznę od ogórkowej którą mamusia biedna ugotowała
mnie też teraz kilka dni boli inaczej niż zwykle i twardnieje i mała jakby os soboty oszalała, nie mam ani chwili spokoju no chyba że w nocy albo przez sen nie czuję już sama nie wiem

no w końcu jesteś, tęskniłam 😉

no co ty nie ściemniaj
miałaś tu trochę roboty- dyskusja o wózkach czy łóżeczkach
ja niestety opadam z sił jak czegoś nie wymyślę to zaraz zasnę a jeszcze o 18.00 muszę babcię podwieźć na autobus
a leon śpi na łóżku i właśnie mu sama łapa spadła i tak wisi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aisak napisał(a):
baby a macie już pręgę na brzuchu??
tak z ciekawości pytam, bo właśnie jakiś artykuł o tym czytałam 😉 😉 😉
u mnie nic, nul, zero pręgi 😮

ta dziwne ja brzucha nie mam a pręgę TAK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heloł heloł 😁 😁
Kończąc swój udział w dyskusji nt wózków: alexia, w żaden sposób nie odbieram Twojego zdania jako złośliwości, co więcej uważam, że kupowanie wózka wielofunkcyjnego jest, jak dla mnie, bezcelowe. Widziałam już takich co próbowali wpiąć ten niby fotelik w pasy 😁 😁
I dla mnie najważniejsza jest spacerówka, dlatego wiem, że lekkość prowadzenia, waga i sama wielkość spacerówki jest i dla mnie wyznacznikiem zakupu. Gondolą powożę dziecko kilka miesięcy, a co fotelika: na tym punkcie mam zbyt wielkiego bzika bezpieczeństwa, żeby wozić dzieciątko czymś co wchodzi w skład wielkiej trójcy 😁 ale jak powtarzam, to jest moje zdanie i nie każdy musi się z tym zgadzać: każdy w końcu szuka czegoś innego.
A że nie szaleję? Po pierwsze: dla Mojego to drugie dziecko i skutecznie przemawia mi do rozsądku, a po drugie: nie czuję, żeby ciąża wywracała mi świat do góry nogami: nadal realizuję z przyjemnością swoje pasje a od lutego zaczynam kontynuować kurs angielskiego 😁

.
Tyle mojego w temacie dyskusji 😁 😁
Teraz idę poszukać źródła dziwnego w mieszkaniu zapachu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aisak napisał(a):
baby a macie już pręgę na brzuchu??
tak z ciekawości pytam, bo właśnie jakiś artykuł o tym czytałam 😉 😉 😉
u mnie nic, nul, zero pręgi 😮

ja mam od dawna, już kiedyś pisałam, mają je te dziewczyny o ciemniejszej karnacji, dlatego jak Ty masz jasną to może być niewidoczna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tutliputli napisał(a):
heloł heloł 😁 😁
Kończąc swój udział w dyskusji nt wózków: alexia, w żaden sposób nie odbieram Twojego zdania jako złośliwości, co więcej uważam, że kupowanie wózka wielofunkcyjnego jest, jak dla mnie, bezcelowe. Widziałam już takich co próbowali wpiąć ten niby fotelik w pasy 😁 😁
I dla mnie najważniejsza jest spacerówka, dlatego wiem, że lekkość prowadzenia, waga i sama wielkość spacerówki jest i dla mnie wyznacznikiem zakupu. Gondolą powożę dziecko kilka miesięcy, a co fotelika: na tym punkcie mam zbyt wielkiego bzika bezpieczeństwa, żeby wozić dzieciątko czymś co wchodzi w skład wielkiej trójcy 😁 ale jak powtarzam, to jest moje zdanie i nie każdy musi się z tym zgadzać: każdy w końcu szuka czegoś innego.
A że nie szaleję? Po pierwsze: dla Mojego to drugie dziecko i skutecznie przemawia mi do rozsądku, a po drugie: nie czuję, żeby ciąża wywracała mi świat do góry nogami: nadal realizuję z przyjemnością swoje pasje a od lutego zaczynam kontynuować kurs angielskiego 😁

.
Tyle mojego w temacie dyskusji 😁 😁
Teraz idę poszukać źródła dziwnego w mieszkaniu zapachu 😁



zajrzyj do lodówki 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...