Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
aisak napisał(a):
Wiola1983 napisał(a):
Kasia -no to super - a gdzie załatwiłaś??

Vanesia - sto lat - wpisz się Gosia do tabelki!!!! 😠 😠 😠


Uki w pracy od jakiegoś gołębiarza ale po jakiś lotach gołębi dopiero 😮 😮


Hehe wiem o co kaman 🙂 Ciekawe czy Liwci zasmakuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bry troszke podgladam ale nie za duzo jak juz mam cos napisac to przewaznie syrena sie włącza ...
Kurcze martwi mnie ta sytuacja Lenki(Leny)ale mam nadzieje ze niew taki diabeł straszny i wszysko zakonczy sie heppy endem...
mój szkrab ciagle czegos płacze marudzi i skamle ....szkoda mi go ciagle smutny i z takim zalem placze
u mnie wcale dzis nie było zapowiadanego upalu a teraz leje
magda filmik super zazdroszcze ze macie tak duzo wspolnych zdjec...te chwile tak szybko umykajawiola i laurkasuperowe z was laseczki
a narazie przestalam dawac wszelkie inne jedzenie niz cyc bo ma zatwardzenie jest ciezko...bo ciagle wisi na cycu jak nie zacznie do czwartku robic kupy to przychodnia grana 🥴 ehhh
Vanesia miliony buziaczkow od cioci i dominisia i sto latek
widze ze oklaski jeszcze znikaja 😁rano miałam 195 😁 😁 wytrwaly ten ktosik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tutliputli napisał(a):
kuuurwaaaa
niech te zęby wreszcie wyjdą !!!! bo oszaleje !!!!

a żel nic nie daje? u mnie też pomaga jedynie noszenie na rękach i zabawa ale taka że wiszę nad nią i jej śpiewam i z nią tańczę i się wygłupiamy - w przeciwnym razie jest wycie i krzyki 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie my cały dzień znów na działce 😉fajnie grill i te sprawy 🙂

Madzia filmik fajny naprawdę chyba z papuguje troszkę i też coś porobię takiego ☺️
Matylda wiesz kochana że jestem z tobą kochana ☺️
Nina napisałam ci maila
Kasia dasz przepis na tą nutelle? ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola, ja robię dokładnie to samo: czasami mam chwilę na net, kiedy Wito śpi a robię coś w domu kiedy ma te chwile samotnego szczęścia, bo akurat trafię mu z zabawą.
Dzisiaj dałam mu do czytania Mamo to ja ☺️ ☺️
darł sobie radośnie tą gazetę i darł i darł..może z 40 minut? ja tylko podchodziłąm, zabierałam mu skrawki i obracałam stronę dalej.. 😁
a tak mam to samo: choć staram się nie nosic bo i tak mam już przesilone nadgarstki ale turlanie, przytulanie, całowanie, gryzienie, chrupanie, śpiewanie, czytanie, modlenie: wszystko już mamy zaliczone..
a Wit ślini się coraz bardziej: normalnie kapie mu z buzi ☺️ co wygląda niestety obleśnie.
ja mam serdecznie dość wieczorów: a jeszcze jakby tego ząbkowania było mało to przecież od 15 sierpnia nie kołyszę do snu: więc jest to dodatkowy dla niego stres, choć już chyba się przyzwyczaja do tego, że przytulanie po śnie, nie przed 😁

żel nie pomaga, jak na razie jedyne skuteczne jest schładzanie smoczków przez chwilę w zamrażarce ( jak dobrze, że mam ich 6 😁 😁 ) i dawanie mu takiego lekko chłodnego.
Ale to też przynosi ulgę przez kilkanaście minut.
Niestety: zdarza mi się uciekać do syropu prawoślazowego 😁 😁 Wito go uwielbia i wystarczy umoczyć mu koniuszek smoczka a wszelkie płacze ustają od razu.. no i gardło będzie miał zdrowsze 😉 ☺️

Ewelina, nutella jest bardzo prosta do zrobienia:
na ok 3 słoiczki po majonezie potrzebujesz:
-2 kg śliwek węgierek
-ok pół kg cukru
-kakao
-dzisiaj dodałam pół tabliczki gorzkiej czekolady: efekt taki, że zawekowałam tylko jeden słoiczek 😁

śliwki mielisz przez maszynkę lub blenderem, smażysz ok 3 godzin, mieszaj często, żeby się nie przypaliły ( ma odparować ta większa woda ). Potem dodajesz cukier ( w zależności od słodkości śliwek mniej albo więcej ), kakao i połamaną czekoladę ( niekoniecznie ale mówię ci, jest suuper ) i smaż jeszcze chwilkę. Możesz dodać żelifiksu jak chcesz: wtedy ładnie ci zgęstnieje.
Super smakuje na kanapki i do przekładania ciast.
i do gofrów 😉

jak chcesz, to ostatnio robiłam też cukinię a'la ananas i mówię ci: niebo w gębie. A w ogóle nie odgadł że jadł cukinię: też się super nadaje do ciast czy do sałatek zamiast ananasa a dużo tańsze jest 😉
a w ogóle to wstawię Wam zdjęcie z częścią moich weków 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tutliputli napisał(a):
Ola, ja robię dokładnie to samo: czasami mam chwilę na net, kiedy Wito śpi a robię coś w domu kiedy ma te chwile samotnego szczęścia, bo akurat trafię mu z zabawą.
Dzisiaj dałam mu do czytania Mamo to ja ☺️ ☺️
darł sobie radośnie tą gazetę i darł i darł..może z 40 minut? ja tylko podchodziłąm, zabierałam mu skrawki i obracałam stronę dalej.. 😁
a tak mam to samo: choć staram się nie nosic bo i tak mam już przesilone nadgarstki ale turlanie, przytulanie, całowanie, gryzienie, chrupanie, śpiewanie, czytanie, modlenie: wszystko już mamy zaliczone..
a Wit ślini się coraz bardziej: normalnie kapie mu z buzi ☺️ co wygląda niestety obleśnie.
ja mam serdecznie dość wieczorów: a jeszcze jakby tego ząbkowania było mało to przecież od 15 sierpnia nie kołyszę do snu: więc jest to dodatkowy dla niego stres, choć już chyba się przyzwyczaja do tego, że przytulanie po śnie, nie przed 😁

żel nie pomaga, jak na razie jedyne skuteczne jest schładzanie smoczków przez chwilę w zamrażarce ( jak dobrze, że mam ich 6 😁 😁 ) i dawanie mu takiego lekko chłodnego.
Ale to też przynosi ulgę przez kilkanaście minut.
Niestety: zdarza mi się uciekać do syropu prawoślazowego 😁 😁 Wito go uwielbia i wystarczy umoczyć mu koniuszek smoczka a wszelkie płacze ustają od razu.. no i gardło będzie miał zdrowsze 😉 ☺️

Ewelina, nutella jest bardzo prosta do zrobienia:
na ok 3 słoiczki po majonezie potrzebujesz:
-2 kg śliwek węgierek
-ok pół kg cukru
-kakao
-dzisiaj dodałam pół tabliczki gorzkiej czekolady: efekt taki, że zawekowałam tylko jeden słoiczek 😁

śliwki mielisz przez maszynkę lub blenderem, smażysz ok 3 godzin, mieszaj często, żeby się nie przypaliły ( ma odparować ta większa woda ). Potem dodajesz cukier ( w zależności od słodkości śliwek mniej albo więcej ), kakao i połamaną czekoladę ( niekoniecznie ale mówię ci, jest suuper ) i smaż jeszcze chwilkę. Możesz dodać żelifiksu jak chcesz: wtedy ładnie ci zgęstnieje.
Super smakuje na kanapki i do przekładania ciast.
i do gofrów 😉

jak chcesz, to ostatnio robiłam też cukinię a'la ananas i mówię ci: niebo w gębie. A w ogóle nie odgadł że jadł cukinię: też się super nadaje do ciast czy do sałatek zamiast ananasa a dużo tańsze jest 😉
a w ogóle to wstawię Wam zdjęcie z częścią moich weków 🙂


Kasiu to daj i ten przepis na te ale ananas!
a tak wogóle to może po 1 września byśmy sie gdzieś spotkały te z wawy??
wtedy bede miała jakieś pieniążki dla siebie bede mogła sie gdzieś umówić z wami ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To efekty mojej pracy sprzed dwóch dni: od tego czasu doszło mi jeszcze 14 słoiczków 🙂
zdjęcie kiepskiej jakości bo robione komórką dla mojej mamy: a najśmieszniejsze jest to, że ja nie mam piwnicy i nie mam gdzie tego trzymać 🤢 🤢



Cukinia a'la ananas:

3kg cukinii, wydrążonej obranej pokrojonej w kostkę
0.5 kg cukru ( na oko )
2 cukry waniliowe
1 litr wody
3 łyżeczki kwasku cytrynowego
1 sok ananasowy 100% litrowy

Wodę i kwasek zagotować, zalać pokrojoną w kostkę cukinię i odstawić na pól dnia.
następnie odcedzić, do wody dodać cukry, sok z ananasa, zagotować. goracym syropem zalewać cukinię i pasteryzować w słoikach ok 7-10 minut,

Ja otworzyłąm jeden słoik po trzech dniach: była chrupiąca, pachnąca ananasem, słodziutka: pycha !!

fakt, że ja zawsze podczas robienia takich rzeczy troszkę improwizuję i nigdy chyba nie trzymam się dokładnie proporcji 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia, wszystkiego Naj dla Vaneski~!!!! Oj, my gapy ☺️ ☺️ ☺️

Ewelina - Dziękuję ☺️ akurat tutaj wkleiłam baaaardzo mało zdjęć.... ja lubię strzelać fotki, więc mam ich tysiące...
Niedługo zabieram się za kolejny filmik... niech trochę nowych fotek się uzbiera... 🙂
Ten kolejny będzie o niebo lepszy.... 🙂

EwelinaAleks - papuguj 😁 😁 😁 😁
I koniecznie pokaż co zrobiłaś!

A ja zrobiłam dwie sałatki, przyjęłam gościa, posprzątałam, pozmywałam ect.
Teraz idę robić trzecią sałatkę i pod prysznic.... bo wymiękne.... Tak ze mnie leci 😞
UPAŁ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...