Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja jestem i Was podczytuje ale sie nie odzywalam bo mialam goscia-byla moje przyjaciolka u mnie (chrzestna Ali). A teraz ide sie myc bo jutro wracam do pracy i o 640 wstaje 😞

A o wrocławiu moim czesto mowia w tv 😜

mam pytanie-ile z Was i jezeli wolno wiedziec to dlaczego mialyscie cesarke??
Ja rodzilam naturalnie ale teraz wyczytalam takie cos:

"Zgodnie z rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego wskazaniem do cięcia cesarskiego są wyłącznie zmiany zwyrodnieniowe na siatkówce – zaawansowane retinopatie i odwarstwienie siatkówki. Liczba dioptrii nie ma tu więc nic do rzeczy, bo krótkowzroczność – bez względu na stopień zaawansowania – w ogóle nie jest wskazaniem do porodu operacyjnego. Poród nie powoduje bowiem pogłębienia się wady wzroku, w tym wypadku krótkowzroczności."

i wynika z tego ze skoro mam zwyrodnienie siatkowki ktore niedawno znalezli u mnie i stad zabieg laserem ktory mialam to znaczy ze jak bede chciala drugie dziecko to na pewno bede miec cesarke?? 😞
Boli takie wklucie w kregoslup? a zakladanie cewnika do moczowodu tez boli?
Boze jak pomysle o cesarce to az mna telepie 😞
ale staram sie pocieszac innymi sprawami typu to ze przynajmniej znow mi nie potna wzdluz i szerz calej c***ki , ze dziecko bedzie bezpiecznie przez lekarzy wyciagniete a nie udusi sie np. w kroczu ba na cesarke za pozno bo np kobieta zemdleje podczas porodu.... 🤔 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alice1984 napisał(a):
Ja jestem i Was podczytuje ale sie nie odzywalam bo mialam goscia-byla moje przyjaciolka u mnie (chrzestna Ali). A teraz ide sie myc bo jutro wracam do pracy i o 640 wstaje 😞

A o wrocławiu moim czesto mowia w tv 😜

mam pytanie-ile z Was i jezeli wolno wiedziec to dlaczego mialyscie cesarke??
Ja rodzilam naturalnie ale teraz wyczytalam takie cos:

"Zgodnie z rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego wskazaniem do cięcia cesarskiego są wyłącznie zmiany zwyrodnieniowe na siatkówce – zaawansowane retinopatie i odwarstwienie siatkówki. Liczba dioptrii nie ma tu więc nic do rzeczy, bo krótkowzroczność – bez względu na stopień zaawansowania – w ogóle nie jest wskazaniem do porodu operacyjnego. Poród nie powoduje bowiem pogłębienia się wady wzroku, w tym wypadku krótkowzroczności."

i wynika z tego ze skoro mam zwyrodnienie siatkowki ktore niedawno znalezli u mnie i stad zabieg laserem ktory mialam to znaczy ze jak bede chciala drugie dziecko to na pewno bede miec cesarke?? 😞
Boli takie wklucie w kregoslup? a zakladanie cewnika do moczowodu tez boli?
Boze jak pomysle o cesarce to az mna telepie 😞
ale staram sie pocieszac innymi sprawami typu to ze przynajmniej znow mi nie potna wzdluz i szerz calej c***ki , ze dziecko bedzie bezpiecznie przez lekarzy wyciagniete a nie udusi sie np. w kroczu ba na cesarke za pozno bo np kobieta zemdleje podczas porodu.... 🤔 😞

nie jest zle 🙂 ale ja bylam cieta wsrod znajomych 🙂 Pani doktror, ktora mnie znieczulala uczyla mnie anestezjologii a u piel mialam praktyki. to wklucie wlasciwie sie nie czuje za bardzo przynajmniej ja sie nastawilam na najwiekszy bol a to juz bylo dawno po cewnik jesli nie zaklada ci jakas sierotka co nie wie co to lidokaina to nie wisz ze byl zakladany, boli troszke po cieciu, ale ja np bylam podlaczaona pod ketonal juz na sali a potem podawali mi go do rana to dalo sie spokojnie spac,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alice - ja miałam cc - wskazanie - makrosomia płodu - znaczy duże dziecko a ja wąska w biodrach. Wkłucia w kręgosłup nie czułam bo mi pan doktor skórę znieczulił i czułam tylko zimny płyn jaki mi się wzdłuż kręgów przesuwa.. A cewnik wkładali dopiero jak znieczulenie zaczęło działać więc też niewiele czułam, jedynie że ktoś mi grzebie tam.. Najgorzej było pooooo 🥴
Ja nie mogłam znieść bezwładu w nogach, nie umiałam sobie z tym poradzić, no i zajebisty ból w 1i 2 dobie a potem już z górki 🙂 Najgorsze podnoszenie się z łóżka bo mięśnie masz przecięte na brzuchu i powłoki brzuszne.. no ale.. wszystkie żyjemy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Alice - ja miałam cc - wskazanie - makrosomia płodu - znaczy duże dziecko a ja wąska w biodrach. Wkłucia w kręgosłup nie czułam bo mi pan doktor skórę znieczulił i czułam tylko zimny płyn jaki mi się wzdłuż kręgów przesuwa.. A cewnik wkładali dopiero jak znieczulenie zaczęło działać więc też niewiele czułam, jedynie że ktoś mi grzebie tam.. Najgorzej było pooooo 🥴
Ja nie mogłam znieść bezwładu w nogach, nie umiałam sobie z tym poradzić, no i zajebisty ból w 1i 2 dobie a potem już z górki 🙂 Najgorsze podnoszenie się z łóżka bo mięśnie masz przecięte na brzuchu i powłoki brzuszne.. no ale.. wszystkie żyjemy 🙂


a jak z miesniami pozniej jak juz wracasz do domu? mozesz sie zgiac nachylic czy podniesc dziecko? glowa po znieczuleniu tez bolala? a dali Ci na piersi przy cesarce od razu po dziecko czy nie, bo ja mialam niezla depresje przez to ze po porodzie nie dostaalam nawet na piersi dziecka tylko zabrali mi i dostalam na 3-4 dobe 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mialam 2 cesarki. pierwsza - tragedia, nie chce nawet myslec o tym i sobie przypominac. druga - bajka po prostu, kazdej zycze takiej 🙂 a jaki by poród nie był straszny to i tak jak juz "dojrzejesz" do drugiego dzieciaczka to i niestraszne są cięcia, znieczulenia i inne farmazony 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
niksssa napisał(a):
ja mialam 2 cesarki. pierwsza - tragedia, nie chce nawet myslec o tym i sobie przypominac. druga - bajka po prostu, kazdej zycze takiej 🙂 a jaki by poród nie był straszny to i tak jak juz "dojrzejesz" do drugiego dzieciaczka to i niestraszne są cięcia, znieczulenia i inne farmazony 😉


pewnie masz racje w koncu po pierwszym porodzie wiemy czeko mniej wiecej mozemy sie spodziewac.

a mozesz tak w skrocie napisac co nazywasz tragedia po 1 cesarce i bajka po 2gim?
Dostaje sie bobasa na cyce przy cesarce?
i jakie mialas wskazania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w skrócie przy pierwszym przez ok 6h "rodziłam" normalnie i dopiero przy galantych skurczach jak już prawie bylo główke widac stwierdzili że "nie zmiesci się" i w takim stanie mi kazali IŚĆ na sale na drugi koniec korytarza, jak ja sie wyprostowac nie moglam, nie mówiac o usiedzeniu w bezruchu do znieczulenia. rodziłam o 19, dziecko mi pokazali na chwile jak ją wyjeli a zobaczyłam ja później dopiero ok 11 na drugi dzień 😮 😮 a tragedia bo mialam jakas bakterie i rana mi sie paprała od środka, zbierał mi sie tam płyn który głąby mi spuszczali ze 3 razy zamiast antybiotyk dac 🤨 od tego mi sie porobily mega zrosty w macicy tak, ze przy drugiej cesarce bardzo długo mnie "naprawiali". no i goiło mi się tragicznie, przez miesiąc prawie mnie rwało i nie mogłam kichnąć nawet bo myslałam że zdechne.
a drugie cc planowane, na drugi dzień już zasuwałam po korytarzu i cały czas zajmowałam sie dzieckiem praktycznie 😉 ale to tez kwestia nastawinia, widzialam ze nie mam sie co cackac i trzeba szybko rozchodzic i wracac do siebie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alice1984 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Alice - ja miałam cc - wskazanie - makrosomia płodu - znaczy duże dziecko a ja wąska w biodrach. Wkłucia w kręgosłup nie czułam bo mi pan doktor skórę znieczulił i czułam tylko zimny płyn jaki mi się wzdłuż kręgów przesuwa.. A cewnik wkładali dopiero jak znieczulenie zaczęło działać więc też niewiele czułam, jedynie że ktoś mi grzebie tam.. Najgorzej było pooooo 🥴
Ja nie mogłam znieść bezwładu w nogach, nie umiałam sobie z tym poradzić, no i zajebisty ból w 1i 2 dobie a potem już z górki 🙂 Najgorsze podnoszenie się z łóżka bo mięśnie masz przecięte na brzuchu i powłoki brzuszne.. no ale.. wszystkie żyjemy 🙂


a jak z miesniami pozniej jak juz wracasz do domu? mozesz sie zgiac nachylic czy podniesc dziecko? glowa po znieczuleniu tez bolala? a dali Ci na piersi przy cesarce od razu po dziecko czy nie, bo ja mialam niezla depresje przez to ze po porodzie nie dostaalam nawet na piersi dziecka tylko zabrali mi i dostalam na 3-4 dobe 😞

No mięśnie ciężko, w dwóch pierwszych dobach nie mogłam nawet rąk do góry unieść, mój S. przychodził do szpitala i mnie rozbierał i mył pod prysznicem 🥴 Dziecka na pierś nie dostałam bo miałam ostatecznie pełną narkozę bo za szybko mnie zaczęli ciąć a jak się rozdarłam to mnie uśpili.. Głowa mnie nie bolała, najgorzej było podnieść się z łóżka w szpitalu i dziecko podnosić - w dodatku takie ciężkie 🥴
Samodzielnie bez pomocy z łózka podniosłam się po 3 tygodniach.. Tzn podnosiłam się wcześniej ale przy kombinacjach z przewracaniem się na bok i powolnym unoszeniu się na rękach.. Więc kolorowo nie jest, aczkolwiek do przeżycia 🙂 Może byłoby łatwiej z lekami przeciwbólowymi ale ja już po 2 dobie nie brałam.. dawałam radę bez tabletek..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alice1984 napisał(a):
Nikolina jakto cesarke przy tym jak juz glowke widac ?? 😮 jak jest glowka w pochwie i ja widac to na cesarke za pozno i wtedy jak sa problemy to zakladaja vacum albo kleszcze.
Boze Ci lekarze to mnie przerazaja niektorzy 😮

nheheh no nie wiem moze prawie ja było widac a moze zaraz miala sie pokazac, ja byłam młoda i w szoku wiec do tej pory nie wiem co sie tam działo dokładnie. w kazdym razie jak wparował ordynator z "żarcikiem" : Woli pani żebyśmy Panią połamali czy cesareczka? - to rece mi opadły 🥴 🥴 formalnie to było chyba z powodu braku postępu w 2gim okresie porodu a ja ci tu swoje odczucia napisałam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
niksssa napisał(a):
Alice1984 napisał(a):
Nikolina jakto cesarke przy tym jak juz glowke widac ?? 😮 jak jest glowka w pochwie i ja widac to na cesarke za pozno i wtedy jak sa problemy to zakladaja vacum albo kleszcze.
Boze Ci lekarze to mnie przerazaja niektorzy 😮

nheheh no nie wiem moze prawie ja było widac a moze zaraz miala sie pokazac, ja byłam młoda i w szoku wiec do tej pory nie wiem co sie tam działo dokładnie. w kazdym razie jak wparował ordynator z "żarcikiem" : Woli pani żebyśmy Panią połamali czy cesareczka? - to rece mi opadły 🥴 🥴 formalnie to było chyba z powodu braku postępu w 2gim okresie porodu a ja ci tu swoje odczucia napisałam 😉


nie no jasne jasne 😉 tylko zdziwilo mnie to troche.

Ja sioe tam darlam z bolu ze chce zesarke a polozna do mnie tak:
"ja moge pani zawolac lekarza ale gwarantuje pani ze cesarki poani nie zrobia bo jest za pozno"
jak za pozno??
dziecko jak juz jest w kanale roznym to za pozno na cesarke. Musi pani przec... skup sie kobieto bo to chodzi o zdrowie twojego dziecka...
ja juz nie mam sily!!!!!!!!!!!!!!!!! aaaaaaaaaaaaaaa!!
i tak z pol godziny az im tam omdlewalam z glowka w kroczu to kazali mi se skupic ostatni raz bo musza vacum zalozyc.
Kur***a wpier***** li i dwie rece zeby objac glowke dziecka i zalozyc vacum na glowke, do tego nacieli mnie jak z tad do warszawy , nagle z samej poloznej zrobilo sie 15 osob w tym oczywiscie studencia ktorzy juz mi byli obojetni- a niech sie gapia byle juz koniec.... 2 lakarzy facetow duzilo mi brzuch, 2 polozen bawily sie nozyczkami i vacum miedzy moimi nogami i reszta mi cos wkluwala w rece, jakies kroplowki wzmacniajace a inni sie gapili. Ostatnie 2 skurcze z tymi kombinacjami i dziecko zabrali. Miala 7 punktow byla sina i jak to pan doktor powiedzial delikatnie "zmeczona porodem" a na wypisie ze szpitala napisali zamartwica plodu 😮 musieli ja zabrac pod tlen, nie plakala z przyduszenia w kroczu. Boje sie pomyslec czym by sie skonczylo gdybym im zemdlala albo gdyby jakis nie fachowy lekarz nie zalozyl by wakum. Dziecko by pewnie nie przezylo.
A mnie sie slownik przeklenstw skonczyl 😠 😠 😠 😠 😠 😠
ale na szczescie jest ok.... i chodz chce 2 bobasa to chyba juz wole cesarke bo niemam zamiaru zeby znow bawili sie w zeznika z moim kroczem , do tego narazajac moje odklejajace sie siatkowki oczu i zdrowia dziecka ktore moglo by sie udusic .....
edit:
....pomijajac moj kregoslup ktory byl zlamany 3 lata temu i zajebiscie bolal przy porodzie ze niewiedzialm czy mam sie lapac za brzuch czy za kregoslup przy skurczu...

boze ja tu przezywam wlasnie porod a to juz prawie rok minal :P
a moj bobas mial 3440g i 58cm czyli chyba z srednio-wiekszych krajowmych bo wiem ze sa mniejsze i wieksze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Alice1984 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Alice - ja miałam cc - wskazanie - makrosomia płodu - znaczy duże dziecko a ja wąska w biodrach. Wkłucia w kręgosłup nie czułam bo mi pan doktor skórę znieczulił i czułam tylko zimny płyn jaki mi się wzdłuż kręgów przesuwa.. A cewnik wkładali dopiero jak znieczulenie zaczęło działać więc też niewiele czułam, jedynie że ktoś mi grzebie tam.. Najgorzej było pooooo 🥴
Ja nie mogłam znieść bezwładu w nogach, nie umiałam sobie z tym poradzić, no i zajebisty ból w 1i 2 dobie a potem już z górki 🙂 Najgorsze podnoszenie się z łóżka bo mięśnie masz przecięte na brzuchu i powłoki brzuszne.. no ale.. wszystkie żyjemy 🙂


a jak z miesniami pozniej jak juz wracasz do domu? mozesz sie zgiac nachylic czy podniesc dziecko? glowa po znieczuleniu tez bolala? a dali Ci na piersi przy cesarce od razu po dziecko czy nie, bo ja mialam niezla depresje przez to ze po porodzie nie dostaalam nawet na piersi dziecka tylko zabrali mi i dostalam na 3-4 dobe 😞

No mięśnie ciężko, w dwóch pierwszych dobach nie mogłam nawet rąk do góry unieść, mój S. przychodził do szpitala i mnie rozbierał i mył pod prysznicem 🥴 Dziecka na pierś nie dostałam bo miałam ostatecznie pełną narkozę bo za szybko mnie zaczęli ciąć a jak się rozdarłam to mnie uśpili.. Głowa mnie nie bolała, najgorzej było podnieść się z łóżka w szpitalu i dziecko podnosić - w dodatku takie ciężkie 🥴
Samodzielnie bez pomocy z łózka podniosłam się po 3 tygodniach.. Tzn podnosiłam się wcześniej ale przy kombinacjach z przewracaniem się na bok i powolnym unoszeniu się na rękach.. Więc kolorowo nie jest, aczkolwiek do przeżycia 🙂 Może byłoby łatwiej z lekami przeciwbólowymi ale ja już po 2 dobie nie brałam.. dawałam radę bez tabletek..

nie wiedizalam, ze mialas znieczulenie ogolne 😮 czulas jak cie nacinaja?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a mnie tak zastanawia jak rodzily nasze prababki?? przeciez nie bylo tak jak teraz tak powszechnych cesarek? nie bylo usg? no fakt dziecki rodzily sie mniejsze no ale bez przesady. Moze rodzac na polu allbo w domu babki mialy wiecej sily wewnetrzenej bo wiedzily ze sa zdane sama na siebie a nie ze stado lekarzy beda czuwac? moze ... now wlasnie co moze?? jak Wy sadzicie jak to u nich wygladalo, taki porod gdzie teraz sie robi cesarki, np duzego dziecka czy tez innych wskazan zdrowotnych itp? 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja generalnie dostalam dziecko na chwilke jak sie urodzil na calusa wlasciwie a potem tez na chwile ale bardzo mi tego brakowalo wlasciwie mam zal ze nie mialam go przy sobie wiadomo, ze po cieciu nie ma jak ,ale te najwazniejsze chwile zostaly mi zabrane i tez dlugo nie moglam sie po tym pozbierac brakowalo mi tej wiezi skin on skin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alice1984 napisał(a):
a mnie tak zastanawia jak rodzily nasze prababki?? przeciez nie bylo tak jak teraz tak powszechnych cesarek? nie bylo usg? no fakt dziecki rodzily sie mniejsze no ale bez przesady. Moze rodzac na polu allbo w domu babki mialy wiecej sily wewnetrzenej bo wiedzily ze sa zdane sama na siebie a nie ze stado lekarzy beda czuwac? moze ... now wlasnie co moze?? jak Wy sadzicie jak to u nich wygladalo, taki porod gdzie teraz sie robi cesarki, np duzego dziecka czy tez innych wskazan zdrowotnych itp? 😞

robilo sie ciecia 🙂 tylko nie tak czesto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
raczek88 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Alice1984 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Alice - ja miałam cc - wskazanie - makrosomia płodu - znaczy duże dziecko a ja wąska w biodrach. Wkłucia w kręgosłup nie czułam bo mi pan doktor skórę znieczulił i czułam tylko zimny płyn jaki mi się wzdłuż kręgów przesuwa.. A cewnik wkładali dopiero jak znieczulenie zaczęło działać więc też niewiele czułam, jedynie że ktoś mi grzebie tam.. Najgorzej było pooooo 🥴
Ja nie mogłam znieść bezwładu w nogach, nie umiałam sobie z tym poradzić, no i zajebisty ból w 1i 2 dobie a potem już z górki 🙂 Najgorsze podnoszenie się z łóżka bo mięśnie masz przecięte na brzuchu i powłoki brzuszne.. no ale.. wszystkie żyjemy 🙂


a jak z miesniami pozniej jak juz wracasz do domu? mozesz sie zgiac nachylic czy podniesc dziecko? glowa po znieczuleniu tez bolala? a dali Ci na piersi przy cesarce od razu po dziecko czy nie, bo ja mialam niezla depresje przez to ze po porodzie nie dostaalam nawet na piersi dziecka tylko zabrali mi i dostalam na 3-4 dobe 😞

No mięśnie ciężko, w dwóch pierwszych dobach nie mogłam nawet rąk do góry unieść, mój S. przychodził do szpitala i mnie rozbierał i mył pod prysznicem 🥴 Dziecka na pierś nie dostałam bo miałam ostatecznie pełną narkozę bo za szybko mnie zaczęli ciąć a jak się rozdarłam to mnie uśpili.. Głowa mnie nie bolała, najgorzej było podnieść się z łóżka w szpitalu i dziecko podnosić - w dodatku takie ciężkie 🥴
Samodzielnie bez pomocy z łózka podniosłam się po 3 tygodniach.. Tzn podnosiłam się wcześniej ale przy kombinacjach z przewracaniem się na bok i powolnym unoszeniu się na rękach.. Więc kolorowo nie jest, aczkolwiek do przeżycia 🙂 Może byłoby łatwiej z lekami przeciwbólowymi ale ja już po 2 dobie nie brałam.. dawałam radę bez tabletek..

nie wiedizalam, ze mialas znieczulenie ogolne 😮 czulas jak cie nacinaja?

Opisywałam gdzieś mój poród więc nie będę się powtarzać, ale tak - jeszcze nogi trochę czułam i jak mi kazali ruszać to poruszyłam a oni już się zabrali za cięcie więc jak zobaczyli z przerażeniem że jeszcze mam czucie to zrobiło się zamieszanie i zdążyłam tylko powiedzieć że mi słabo... więcej nie pamiętam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...