Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Tyska_1 napisał(a):
oo dzieki Oluś 🙂 :*

Proszę 😘

Lena też tak tancuje 😁 Pocieszne są te nasze szkraby ☺️
noo, nie wiem czy to juz kretynizm ale my z D. to sie zawsze tak podniecamy i cieszymy razem z nim jak on robi cos takiego slodkiego, a on ma jeszcze wieksza radoche jak widzi ze rodzice mu bija brawo i sie ciesza razem z nimj, jakbym pierwszy raz widziala dziecko, ktore robi tam swoje jakies wygibasy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej

Tysia Krzysiu jest bombowy i taki słodki 🙂

Gratuluje dla Lenki Matyldowej 🙂 :*

a i głupio mi ze ta cała kłotnia przez mnie ;/ w kazdym badz razie dziekuje Oli za liste i innym dziewczynom za cenne uwagi... musze sobie tylko kupic jeszcze torbe zeby to wszystko upchnac.
i czekaja na mnie dwe sterty do prasowania jedna Maji składana od kilku tygodni a druga juniora ;/ najchetniej to bym komus zapłaciła zeby to zrobił za mnie ;/

i najchetniej bym juz zaczeła rodzic, znaczy tylko sie jeszcze spakuje i wyprasuje te ciuchy 🙂

a tak w ogole musze sie pochwalic bo u mnie Maja w sobote staneła na srodku pokoju i zaczeła stawiac swoje pierwsze kroczki 🙂 jszcze daleko do biegania ale juz widze postepy 🙂
w ogole ostnio zrobił sie z niej taki przytulas ze cały czas sie tuli do mnie i uwielbia całowac mnie i R 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dobry mam problem z netem
mam film z LENĄ z wczoraj ale najwcześniej to po 10tym czerwca załaduję 😞
a jak można nie umyć dziecku głowy kąpiąc je ????? (wiem głupie pytanie ☺️ ) no nie wiem ja myję przy każdej kąpieli
Marina skad masz kurki ??????????????
mrożone ???? przecież to sam gorzec
ja byłam w lesie ostatnio ale jeszcze nic świeżego nie ma może po następnych deszczach ale wiem że mrożone kurki są do dupy , gorzkie i śmierdzące o i tyle taka moja opinia
chyba że jest jakiś sposób żeby ten gorzec zniwelować ale nie wiem , wiem że ostatnio coś Gesslerowa na ten temat mówiła ale nie pamiętam
Tyska ja już ci pisałam że jak ty taka odpicowana i w ogóle to ja się z Tobą nie spotykam bo to tylko wstyd dla Ciebie
no kurwa ja nie rozumiem jak to można się malować na porodówkę , tzn jak to w ogóle można się malować 😉
czasem nawet bym chciała
ale później stwierdzam że to nie dla mnie i dupa z tego 😞
to tyle idę dalej walczyć z netem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a co do bicia to pisałąm ze LENIA też chlasta ale ja jej nie pozwalam i myślcie co chcecie ale jak ona do robi to ja ją biję po dłoniach ( ale tak że na początku ją to bawiło a teraz jej do śmiechu nie jest a na pewno jej to nie boli )
i efekt jes taki że do mnie już nie podchodzi tzn nie z takim zamiarem ale do Pawła i mamy owszem bo oni się z tego śmieją a ona robi to wtedy jeszcze mocniej ze aż widzę że ją to boli ale wisi mi to , ważne że mnie już nie bije 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hehe skąd to znam 😁
Moja też biła, i najgorsze, że ze złości, specjalnie.
Warknęłam na nią kilka razy, postawiłam na podłogę i odeszłam, bidulka w ryk. No ale już nie bije.

I nawet nie drapie tak jak kiedyś, w końcu moja twarz wygląda jakoś normalniej, bez sznyt 😜

Za to Hell po historii z taboretem hehe wygląda jak bite dziecko: ma ze trzy sinory różnych kolorów na czole i guzy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Matylda - ja wiem że to Twoja sprawa jak wychowujesz dziecko ale pamiętaj tylko że w rękach i palcach są wszystkie zakończenia nerwowe, wnioski sama wyciągnij bo nie będę pisała co o tym sądzę żeby nie było znów 8-ej wojny światowej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co do kąpieli i mycia głowy to nie rozumiem Twojego pytania 🤔 Trochę to ironią mi pachnie i braniem pod włos ale odpowiem 🙂 Normalnie można wykąpać dziecko bez mycia głowy, sadzam w wodzie do pasa, myję włącznie z szyją i uszami a włosy są suche, trochę się te dłuższe przy szyi i uszach pomoczą no ale to nie cała głowa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak mnie Matylda "zainspirowałaś" że zaczęłam sobie czytać i znalazłam coś co może i niektóre z Was zainteresuje, nawet jeśli macie inne zdanie poczytać warto 🙂

Jak pokazują badania, wciąż jeszcze wiele osób uważa, że wolno bić dzieci. 70% Polaków przyznało, że daje klapsy swoim dzieciom. Uważamy, że dzieci bić nie wolno. W ogóle. Bicie nie jest metodą wychowawczą. Dlaczego?

- bo jest atakiem na godność dziecka - a przecież każdy człowiek ma prawo do poszanowania jego godności i integralności.
- bo zaburza rozwój dziecka – bicie przez najbliższe osoby odbiera dziecku odwagę życiową i sprawia, że dziecko staje się osobą niepewną, o niskim poczuciu własnej wartości.
- bo utrudnia myślenie – bicie budzi lęk, który zaburza myślenie i zapamiętywanie, nie uczy dziecka jak zachować się poprawnie, za to wywołuje lęk i przerażenie, obawę przed kolejnymi razami.
- bo uczy przemocy – bite dziecko uczy się, że „silniejszy ma zawsze rację”, „silniejszy ma prawo bić słabszego”, a „problemy zamiast rozumem łatwiej rozwiązać siłą”.
- bo niszczy relacje – gdy dziecko boi się rodzica, nie zwróci się do niego o pomoc w trudnych sytuacjach. Skorzysta z rad niedoświadczonych rówieśników lub będzie szukać ucieczki od problemu np. w narkotyki lub alkohol.
- bo niszczy autorytet rodzica – dziecko z czasem zorientuje się, że bijemy, gdyż nie umiemy poradzić sobie z własną złością – i przestanie szanować rodzica.
- bo uczy że lepiej jest KŁAMAĆ – gdy dziecko popełni błąd lub zrobi coś złego, z lęku przed biciem będzie kłamało, na przykład zrzuci winę na młodszego brata.
- bo klapsy stają się coraz mocniejsze – bite dziecko przyzwyczaja się do klapsów i czasem wręcz udaje, że klaps nie boli („To wcale nie bolało!”). Aby uzyskać ten sam efekt rodzic nieświadomie może bić coraz mocniej i spowodować uszkodzenie ciała dziecka.
- bo może prowadzić do urazów fizycznych (siniaki, krwiaki podtwardówkowe, uszkodzenia nerwów, zespół dziecka potrząsanego)
- przekazuje nielogiczną argumentację – „biję cię dla twojego dobra”, „biję cię, bo uderzyłeś swoja siostrę”.
- bo przyczynia się do zwiększenia ilości zachowań agresywnych u dziecka – im częściej dziecko jest bite tym częściej ono samo bije inne dzieci oraz rodzeństwo (Straus and Gelles, 1990; Wolfe, 1987)
- bo to udawanie, że klaps ma funkcję edukacyjną – podczas gdy zazwyczaj jest po prostu wyładowaniem złości, frustracji i poczucia niemocy rodzica.
- bo jest to przekazywanie przemocy z pokolenia na pokolenie- nie wszyscy, którzy byli bici, sami biją. Lecz wszyscy, którzy biją swoje dzieci, byli bici w dzieciństwie.
- bo prowokuje poczucie złości i chęć zemsty, które pozostaje w dziecku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ekhm
No tak, jest różnica między biciem a biciem.
Przyznam, że Helka zarobiła już klapsa.
Dla mnie to trochę trudny temat. Dość często mi się obrywało jak byłam młoda, przeważnie z błahych powodów (np. nie chciałam zjeść obiadu). Nie powiem, że czułam się jakoś poniżana, nie jestem agresywna, ale jednak odczuwałam lęk i popsuło to trochę relacje z moimi rodzicami. Chociaż na to miały wpływ też inne czynniki. W sumie dalej mają. Tyle też, że ja dostawałam tzw. Kapcie w dupę, czasem troszkę bolało a czasem bolała sama świadomość tego, że rodzic bije.

I chociaż nie chcę Heli bić, to czasem nerwy wysiadają- no jak wtedy co klapsa dostała. Może jakby B był tu, to bym po prostu wyszła ochłonąć, ale nie mogę jej samej przecież zostawić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc wszystkim.
co do mycia wloskow to ja myje co druga kapiel no chyba ze jest jakas specjalna "akcja" mojego dziecka. Ja uzywam szamponu bo maly juz ma bardzo silne i geste wloski i ten zel 3w1 z nivea juz nie daje rady. Stosujemy bambino 🙂 uwielbiam go- chociaz tak sie teraz zastanawiam czy on czasem nie szczypie w oczy 🙂 julan uwielbia sie kopac wiec wodam ktora leci mu po twarzy to dla niego frajda.
Co do bicia to ja uwazam ze to dla dziecka nic dobrego i uczy go tego, ze za pomoca bolu mozna cos zalatwic. dlatego julek nie wie co to zanczy klaps zreszta on sam sobie tyle rabanu narobi ze jakbym miala go jeszcze bic to ja nie wiem. chociaz czasem patrzac na inne dzieci to czasem rece opadaja, wiec metoda bezstresowa nie jest napewno zlotym srodkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale wiem np czego mi najbardziej brakowalo to pochwal uwazam ze dzieci trzeba chwalic za jego osiagniecia nawet jesli to bedzie drobiazg 🙂 mysle ze to jest najlepsza nagroda dla dzieci i taki motywator bo chyba kazdy che byc zauwazany 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...