Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Olu, pogratuluj mężowi decyzji 😁
Ja przez pierwszy tydzień miałam straszne schizy, jak mała spała
w swoim pokoju.. chodziłam, sprawdzałam co chwilę..
teraz nawet, kiedy M. nie ma, śpię osobno.
Życzę wytrwałości 🤪

Jeśli chodzi o nocnik, to też jakoś jeszcze nie mam parcia na nauczanie,
moja boi się usiąść gołą pupą na niego, aczkolwiek raz udało nam się
zrobić kupkę 😉

Dziewczyny, co sądzicie o tych parówkach z szynki? Sokołowa 93% mięsa
Podałybyście je dzieciaczkom?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam weeknndowo.

Co do parowek to ja jestem przeciwnikiem. Uwazam ze to "smieciowe" miesko. Ale nie ukrywam ze podjadam sobie raz na miesiac/ dwa. ☺️ No i z parowek wlasnie jak juz mam je wybierac to tylko to 93% z sokolowa 🙂 moim zdaniem z parowek najlepsze. Ale Ali jeszcze nie daje i chyba za szybko nie dam.

Andzia brzuszek ladny a rozstepami sie nie martw. Tez je niestety mam i co gorsza to nie na brzucha ale na piersiach 😠 ☺️
Ja sie szykuje powoli na mojego grila na dzialke. Wyjezdzamy o 15stej to pewnie Ala sobie zrobi drzemke po drodze bo bede jechac ok 40min minimum jak ostatnio. A tym czasem czeka mnie jeszcze maly spacer po chleb.

A Wy jakie macie plany na weekeend ?
Milego Dnia 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i po rewolucji 🤢
Łóżeczko wróciło do naszej sypialni - Lena wymiotuje, najpierw rano po mleku ale niedużo - przypisałam to jej wygłupom, ale sytuacja powtórzyła się po śniadanku - zjadła chlebka z masłem i jajko i wszystko poszło 😞 I martwię się żeby nie było powtórki z lutego... Ech.. Na razie muszę ją mieć obok bo nie daj boże zacznie zwracać w nocy w łóżeczku w swoim pokoju i ja nie usłyszę i co wtedy?
Kurde - ktoś na górze nie chce żeby spała w swoim pokoiku na razie 🤢

Matylda napisała mi wczoraj na gg że nas czyta ale nie może nic napisać bo ma problemy z netem, nie otwiera jej się okienko do pisania 🤢 Ogólnie ma jakieś kłopoty z dzieckiem tj typu jak ja - płacz, rozdrażnienie, czepianie się nogi mamy i chyba jej cały czas młoda po szczepieniu gorączkuje - jak będzie mogła to się odezwie

Aha - ja parówek też dziecku nie daję bo widziałam jak się robi osobiście - i niech sobie piszą że jest tam 93% mięsa tylko niech też wspomną jakiej jakości jest to mięso - wygląda jak wymiociny zmielone - fujjjj nie dawajta tego dzieciom i same też nie jedzcie najlepiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

a ja Maje ucze załtwiania sie na nocniku 🙂 mamy ten z fisher price ze spłuczka i jak leca melodyjki to sie strasznie cieszy 🙂robi mi za kazdym razem kupke i ze 3 razy siku wiec na dzien idzie nam gora 3 pampersy 🙂
ja parowki dawałam juz Mai i porafiła mi zjesc az 2, oczywiscie z sokołowa bo u mnie mama pracuje w tej firmie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też daję małej parówki, bo bardzo lubi. właśnie te z sokołowa- zawsze sprawdzam, ile jest tam mięska i ile wzmacniaczy smaku czy innej chemii.
przyznam, że byłam przeciwnikiem parówek, ale jak widzę jak małej smakują to nie mam wyrzutów.
sama kiedyś wpierniczałam bobaski na potęgę, wiedziałam, że tam MOM jest, dopiero po obejrzeniu programu bosackiej przestałam. teraz zawsze sprawdzam skład parówek i od czasu do czasu jem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ojej Ola przypomnialas mi właśnie jak kiedys Julka jelitówke miała i pierwsze wymioty właśnie wieczorem juz po zaśnięciu w sowim łóżeczku zaczęła płakać, ja weszłam żeby dać jej smoczka czy tam utulić, nawet światła nie zaplałam, chcę ją pogłaskać a ona cała mokra od wymiocn 🤨 🤨 najlepsze to że zwymiotowała, zapłakała chwilę a jak zdażyłam wejść do pokoju to już prawie spała 😉 no i całe szczęście nie zachłysnęła się ani nic ale stracha miałam i od razu ją do siebie zbarałam.

oby Lence nic poważnego nie było 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bry,
Dzięki za odp o tych nocnikach 🙂
Ja parówek w ogóle nie daję żadnych.
Na nocnik też nie sadzam ale oswajam.
Ola - moja tez zwymiotowała dziś 🤔 ale przypisuje to właśnie wygłupom i jej wiecznym stawaniu na głowie.
Posprzątane, poprane, i morduje Ł. żeby mi półkę powiesił która zakupiona została w styczniu a ciągle zajmuje miejsce w garderobie - FACECI 😠 😠
A Nikola - udanego przyjęcia 😉 oglądnęłam Szymcia i uważam, że jest takim grzecznym słodkim Smykiem
A Lenka - fakt, z Nitką i Krzysiem na YCD. Żadna/żaden nie chcę dołączyć?? 😁A jak dostojnie Jej to wychodzi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
linkaa napisał(a):
hej 🙂

a ja Maje ucze załtwiania sie na nocniku 🙂 mamy ten z fisher price ze spłuczka i jak leca melodyjki to sie strasznie cieszy 🙂robi mi za kazdym razem kupke i ze 3 razy siku wiec na dzien idzie nam gora 3 pampersy 🙂
ja parowki dawałam juz Mai i porafiła mi zjesc az 2, oczywiscie z sokołowa bo u mnie mama pracuje w tej firmie 🙂

Linka - ja tak sobie myślałam o Tobie że jak urodzisz to ja czekam na sms i foto maleństwa - kurde - jak fajnie znów to przeżywać ☺️ No i powiedz jakiej jakości jest to mięsko z Sokołowa? Nie masz obaw? Co mówi Twoja mama? Bo ja widziałam ale w swoim mieście kiedyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
brechti napisał(a):
Ola, jak tam srom u Lenki? Smarowałaś ją clotrimazolum?

Już ok - nie - Clotrimazol to dla dorosłych bardziej.. ona dostała Pimafucin, a potem mocniejszy Pimafucort ale już go nie kupiłam bo przeszło - dodatkowo dostawała 3 razy dziennie Nystatyne i po każdej zmianie pieluchy podmywanie a 2 razy dziennie z tantum rosa - po 2 tygodniach nie było śladu. Już nie używam chusteczek mokrych - jak zrobi kupę to ją myję w wannie szarym mydłem bo te chusteczki powodowały to zapalenie 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oluś ja chce Lenke, obejrze przy okazji 🙂

już mam prawie porobione, tylko kurczak został do upieczenia ale to wstawie z godzine przed przyjsciem gości. ciasta nie robilam bo od mamy dostałam ale truskawki wykorzystałam do http://mojewypieki.blox.pl/2010/06/Serniczki-truskawkowe-w-szklankach.html
młody śpi, Julka lata na dworze, ide działać dalej 🙂

aa Magda - dzięki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry

u nas po raz pierwszy od tygodnia swieci slonce, Nela spi, a ja chwile sie relaksuje... jak wstanie to przejdziemy sie na spacereki polaczony z zakupami, bo lodowka swieci pustkami niestety.....

Olciu, mam nadzieje, ze te wymioty to jednak nic powaznego i Lenka szybko odzyska energie i zdrowko 🙂 wyslesz linka do jej tancerskich wyczynow? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hmm.. Kupiłam swojej clotrimazolum bo bez recepty, no i już wcześniej z polecenia lekarza stotsowałam, pimafucort też miałam ale to na recepte a my do lekarza idziemy dopiero za tydzień na szczepienie. Spróbuję jej troszkę pipulkę podleczyć.
Ja używam chusteczek nivea soft&care, jak dla nas są najlepsze bo dość suche, ale nie wykluczam, że to ich wina. Jak używałam innych, bardziej mokrych to dopiero tragedyja była 🥴
Znów wrócę do podmywania wodą, dopóki się nie wyleczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to znowu ma Hell problem??? biedulka 😞 😞 😞

moja Nela na szczescie rzadnej grzybni jeszcze nie wyhodowala nigdy 😉 ale 3 tygodnie temu miala kilka dni biegunke i mimo ze staralam sie zmieniac pieluszki jak tylko sie zorientowalam, ze cos zmajstrowala, to i tak przez kilka dni miala bardzo czerwona pipulke... ale sudocrem dal rade.

Za to u mnie w przedszkolu jest 13 miesieczna Sophie i ona czesto a wlasciwie caly czas ma grzybice, smarujemy ja takim niebieskim clotrimazolum, nie wiem, czy to slabszy jakis czy cos?? bo taki dla doroslych jak ja mam w domu to czerwony. jej rodzice nawet na jakis czas wykluczali owoce z jej diety bo moze od owocow jakichs, potem miesko itd, ale caly czas ma ta dziewczynka te problemy. I Tylko ona w tej grupie... przewijak jest zawsze po kazdym dziecku dezynfekowany i nie uwzywamy mokrym husteczek tylko mokra wate. Ale baardzo mi jej czasem szkoda bo nawet sie nie da tam dotknac biedulka.

jejku, u mnie juz przygotowania do meczu!!!! szalenstwo!!! a Nikolina u was?? aha, wspomnilas ze Twoj maz w pracy dzisiaj, ?? wiec zacznie sie dopiero wieczorem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dagi - dzięki - no na razie odpukać ok - zjadła obiadek i nie zwróciła, teraz wsuwa wafelka bo byliśmy w Mac Donald;sie na lodach i frytkach ☺️
Linka wysłałam i Tobie i Nikoli. A Nikola to dzisiaj chyba roczek synusiowi robi jak mnie pamięć nie myli to raczej meczu oglądać nie będzie? 🤔

Nikola - przepis na serniczki zapisałam 😉
Idę robić sałatkę 🙂

A no i mnie też się zdaje że Clotrimazol za silny - Ania kup tantum rosa i ją tym podmywaj - ja pamiętam że ja w połogu też miałam jakieś dziadostwo mi tantum życie ratowało ...... ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien donbry dziewczynki. Ola gratuluje postanowien i mam nadzieje ze malutkiej niedlugo przejdzie i bedziecie mogli dalej walczyc o spanie w swoim pokoiku 😉

Ja juz ogarnelam chate, malutki u mamy, mezus robi pizze a ja juz mam wolne. Jade dzisiaj z nim w trase do Łodzi 😉 mama zostaje z Krzysiem.

Co do parowek ja nie daje ich malemu wogole ale mi sioe zdarza od czasu do czasu, fakt bardzo rzadko bo nie pamietam kiedy ostatni raz jadlam (oprocz wczoraj bo z ciastem francuskim akurat D. mial ochote) ale jesli chodzi wczesniej to juz chyba daaaawno dawno.

Moj gil nie ma ochboty korzystac z nocnika. Tylko jak go posadze to za 5 sekund chce zchodzic i patrzy na co ja go sadzam. Czesto go podnosi i lazikuje po chacie 😁 a jak go cche troszczke przytrzymac to sie denerwuje i placze jakby sie bal 🤢 Raz tylko SKONCZYL siusiac bo wstal akuraty z niego i leje a ja szybko go na nocnik i tam skonczyl 🙂 Narazie nie mam sil by z nim walczyc.. a szkoda

Dzisiaj moja znajoma wyszla juz ze szpitala z malutka i jutro idziemy ich odwiedzic. ja tez z niecierpliwoscia czekam na Linki rozwiazanie i chciALABYM czas cofnac i znowu to przezywac razem z Wami jak to bylo rok temu..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
linkaa napisał(a):
hej 🙂

a ja Maje ucze załtwiania sie na nocniku 🙂 mamy ten z fisher price ze spłuczka i jak leca melodyjki to sie strasznie cieszy 🙂robi mi za kazdym razem kupke i ze 3 razy siku wiec na dzien idzie nam gora 3 pampersy 🙂
ja parowki dawałam juz Mai i porafiła mi zjesc az 2, oczywiscie z sokołowa bo u mnie mama pracuje w tej firmie 🙂

Linka - ja tak sobie myślałam o Tobie że jak urodzisz to ja czekam na sms i foto maleństwa - kurde - jak fajnie znów to przeżywać ☺️ No i powiedz jakiej jakości jest to mięsko z Sokołowa? Nie masz obaw? Co mówi Twoja mama? Bo ja widziałam ale w swoim mieście kiedyś


no jak sie cos zacznie to na pewno napisze do ciebie 🙂 i postram sie wysłac zdjecie 🙂
u nas w domu zawsze sa wyłacznie rzeczy z Sokołowa i wydaje mi sie ze to jedna z lepszych firm na rynku 🙂 mi to miesko zawsze smakowało 🙂 moja mama nie pracuje na produkcji ale w biurze ale czesto tam schodzi i widzi jak jest robione i wiem ze swinstwa by do domu nie przyniosła 🙂 ja parowki lubie i jakos nigdy nie miałam obrzydzenia i widze ze Maja tez uwielbia miesko 🙂 zreszta je duzo drobiu bo w tamtym roku mama specjalnie hodowała swoje kury, krolika tez jej daje raz w tygodniu z warzywami bo mamy od znajomej mamy ktora ma hodowle 🙂 mleko pije od krowy i jajka tez je ale od babci Rafała wiec mysle ze jest zdrowa karmiona 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...