Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ojej, ale czytania miałam 🤪 🤪

Matylda, Ty dzielna kobieto! Super!!! Bruuuudne noooogi 🤪 😁 😁 😁 No nie mogłam się powtrzymać śmiechu jak czytałam.A Antoś to słodziak , kruszyneczka i jest mega silny.

Magłda z Ł. moje wielkie gratulacje! Pierścionek śliczny! Korzystaj z życia ile się da.

Tynka, synuś boski!


ja wczoraj byłam u lekarza, szew mi się rozchodzi...jest bardzo słaby. dziecko waży 3000 g i mam nadzieję, że jeszcze urośnie , bo taki malutki. Będą mnie ciąć wcześniej , żeby blizna się nie rozeszła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Marina - mówisz o bliźnie? Czy może masz założoną jakąś klamerkę czy coś w tym stylu? 🤔

Matylda - skąd Ty bierzesz czas żeby takie posty pisać? 😁 Co do zdjęć to już sama się frustruję z tego powodu, bo mój fotograf był w szpitalu, wypadł mu dysk i teraz ma rehabilitację - taka jest jego wersja. Wczoraj pisałam do niego to odpisał że odpowiedział mi przecież na mój sms (pojebały mu się osoby) i że zdjęcia będą we wtorek. Tylko teraz nie wiem czy to było do mnie czy do tej osoby, o której myślał z sms\'a 🤨 Jak tylko będę miała to obiecuję że się pochwalę i powiadomię Was na FB 🙂

Magda - jestem podobnego zdania co Matylda - konsekwencja i ignorowanie, na szczęście Lenie już się rzadziej zdarzają wszelkie histerie, chociaż jeszcze potrafi pokazać na co ją stać np w sklepie jak coś chce 🙂 Ale albo ją ignoruję albo biorę za rękę i wyprowadzam z miejsca publicznego i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magda-d87 napisał(a):
Dokładnie, wygląda na dużo starszego... 🙂

Dziewczyny, jak sobie radzicie z "buntem dwulatka"? (pytam dziewczyny, które mają z tym problem - bo wierzę, że nie wszystkie borykają się z tym) 🙂

pierścionek śliczny 🙂
Ja nie wiem jak to jest czy to wszystkie dwulatki sa tak "zbuntowane" czy tylko mój z otoczenia widze że Dominik jest najbardziej absorbującym dzieckiem 🙂 ale w sumie większość to koleżanki więc może też z dziewczynkami jest troche inaczej.Wczoraj np.zabrałam go z podwórka bo jak na patelni oddychac nie ma czym dobrowolnie nie chciał isc wziełam go na ręce myslałam ze go nie utrzymam tak mi sie wyrywał nie wiedziałam nawet żę on ma tyle siły.
Jak weszlismy do domu to dopiero dostał spazmów jeszcze go takiego nie widziałam i nie wiedziałam co robic usiadłam i nic nie zrobiłam ręce mi normalnie opadły jak zobaczył ze nie reaguje nic mu to nie da to przypieprzył we mnie butem zwątpiłam wyszłam i zostawiłam go samego takie sytuacje,no może nie ąż taki zdarzaja sie dosyc często
potrafi poł godziny np.płakać zeby podać mu cos z podłogi jak siedzi na łożku bo mu sie nie chce samemu
czasem ja już nie mam siły ...
tak wygląda to u mnie ...ale to też jest może kwestia tego że babcia go rozpuszcza jak dziadoski bicz lata kolo niego jak kolo jajka a pozniej ze on nie grzeczny a już sie tak wycwaniłże jak mu niechce czegoś dać to mówi żę idzie do babci bo babcia ma i babcia mu da
do teściowej nie mogę mieć pretensji bo wiem że jak coś powiem to powie żebym sama go wychowywała to bedzie lepiej ...uniesie sie honorem wiec sie nie odzywam...
już nie moge sie doczekac aż pojdzie do przedszkola ale to dopiero od stycznia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marina rozumie że chodzi Ci o bliznę po poprzedniej CC ?? tak ??
kurde ale wagą się nie przejmuj
moje w 36 tc miało 2300 g a w 38 wyskoczył 2900
a jaka w końcu płeć u Ciebie bo się pogubiłam ??




a wiecie że tydzień przed moim porodem w moim szpitalu cieli dziewczynę na żywca na łóżku porodowym w sali porodowej ( nie operacyjnej) bez jakiegokolwiek znieczulenia bo w trakcie akcji oderwała się pępowina i nie było czasu na nic 😮
obydwoje przeżyli i mają się dobrze
🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No blizna macicy po cc poprzednich. wagą się przejmuję, bo poprzednie dzieciorki miały po 4 kg prawie . A ten taki malutki .


Matylda, sama sie pogubiłam jaka płeć... Masakra mój lekraz twierdzi , że chłopiec ale 5 innych powiedziało, że dziewczynka 😮 😮 Bądź tu mądry...
naszykowałam i dla chłopca i dla dziewczynki rzeczy, bo zglupiałam. Czuję,że mam chłopca ale mylić się mogę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
he he Ewelina współczuję
ja nie wiem czy moja jest absorbująca , na pewno jest wścieknięta i szalona
ona to gorsza od chłopaka, zalicza wszystkie krzaki, schody, płoty i drabiny , upada , spada, podnosi się i tak w kółko,
sypie sobie piasek albo trocinę na włosy, do majtek 😮
łapie wszystkie robaki i jaszczurki
jest cała w siniakach i strupach jak dziecko maltretowane
ostatnio ma nową zabawę , rzuca LEONOWI zgniłe jabłka do kojca a ten jej w paszczy przynosi i tak w kółko
po godzinie na podwórku jest czarna jak te moje stopy przed porodem 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gizelda napisał(a):
he he Ewelina współczuję
ja nie wiem czy moja jest absorbująca , na pewno jest wścieknięta i szalona
ona to gorsza od chłopaka, zalicza wszystkie krzaki, schody, płoty i drabiny , upada , spada, podnosi się i tak w kółko,
sypie sobie piasek albo trocinę na włosy, do majtek 😮
łapie wszystkie robaki i jaszczurki
jest cała w siniakach i strupach jak dziecko maltretowane
ostatnio ma nową zabawę , rzuca LEONOWI zgniłe jabłka do kojca a ten jej w paszczy przynosi i tak w kółko
po godzinie na podwórku jest czarna jak te moje stopy przed porodem 🙃

😁
szalona szalona 😁 ale te wszystkie jej występki sa nieszkodliwe dla jej samej i otoczenia (no oprocz tych schodów płotów i drabin)a Dominik to świadomie aby coś zepsuć zpsocić na przekór zrobic a na słowo nie wolno tak nie można tak nie rób ma awersje i działa to na niego jak płachta na byka robi to samo ze zdwojoną siłą
te4 twoje brudne nogi po prostu.... 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁jak to przeczytałam to odrazu mi sie przypomniał opis porodu Leny i te skarpetki 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewelinka1007 napisał(a):
gizelda napisał(a):
he he Ewelina współczuję
ja nie wiem czy moja jest absorbująca , na pewno jest wścieknięta i szalona
ona to gorsza od chłopaka, zalicza wszystkie krzaki, schody, płoty i drabiny , upada , spada, podnosi się i tak w kółko,
sypie sobie piasek albo trocinę na włosy, do majtek 😮
łapie wszystkie robaki i jaszczurki
jest cała w siniakach i strupach jak dziecko maltretowane
ostatnio ma nową zabawę , rzuca LEONOWI zgniłe jabłka do kojca a ten jej w paszczy przynosi i tak w kółko
po godzinie na podwórku jest czarna jak te moje stopy przed porodem 🙃

😁
szalona szalona 😁 ale te wszystkie jej występki sa nieszkodliwe dla jej samej i otoczenia (no oprocz tych schodów płotów i drabin)a Dominik to świadomie aby coś zepsuć zpsocić na przekór zrobic a na słowo nie wolno tak nie można tak nie rób ma awersje i działa to na niego jak płachta na byka robi to samo ze zdwojoną siłą
te4 twoje brudne nogi po prostu.... 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁jak to przeczytałam to odrazu mi sie przypomniał opis porodu Leny i te skarpetki 😁 😁 😁

było minęło z tymi skarpetami i stopami trza żyć dalej 😉
i nie wiem czy moja taka "nieszkodliwa" dziś pierdzielnęła szklanką z wodą o kostkę brukową i ta się rozbiła na miliardy kawałków , a wszystko dlatego że mama moja nie chciała jej dać szczoteczki tej którą ona właśnie czyściła krzesła 🤢
ma też takie głupie zagrania , oj ma 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marina - a przecież mięli Ci robić CC w 36 tc jeśli dobrze pamiętam 🤔 Czekają bo są nadal dobre przepływy czy dlaczego? I kurde nie boją się że macica Ci trzaśnie? 😲 Kurcze, skomplikowane to wszystko... Ja już na samym początku mówiłam, że będzie girl, no ale okaże się niedługo 😉 Trzymam kciuki za małą Olusię 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Marina - a przecież mięli Ci robić CC w 36 tc jeśli dobrze pamiętam 🤔 Czekają bo są nadal dobre przepływy czy dlaczego? I kurde nie boją się że macica Ci trzaśnie? 😲 Kurcze, skomplikowane to wszystko... Ja już na samym początku mówiłam, że będzie girl, no ale okaże się niedługo 😉 Trzymam kciuki za małą Olusię 😁



Tak przepływy są dobre 🙂
dlatego czekają. Może nawet poczekamy do końca sierpnia. Oby! Mam leżeć i sie nie ruszać. za 10 dni kłade sie do szpitala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
ewelinka1007 napisał(a):
no więc widocznie trzeba musze to jakos przetrwac wszyscy mówią że z tego wyrosnie...czekam na to z utęsknieniem 😉

Tak, tak czekaj 😁 Będzie tylko gorzej 😁

Ty zawsze umiesz człowieka sprowadzic na ziemię 😉 😁 🙂
podobno są wyjątki od reguły i moje dziecko stanie sie aniołem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewelinka1007 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
ewelinka1007 napisał(a):
no więc widocznie trzeba musze to jakos przetrwac wszyscy mówią że z tego wyrosnie...czekam na to z utęsknieniem 😉

Tak, tak czekaj 😁 Będzie tylko gorzej 😁

Ty zawsze umiesz człowieka sprowadzic na ziemię 😉 😁 🙂
podobno są wyjątki od reguły i moje dziecko stanie sie aniołem 😁

Oj tam, przynajmniej wiesz, że masz dziecko 😉 Ciesz się, że jest zdrowy, reszta to nic 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewelinka1007 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
ewelinka1007 napisał(a):
no więc widocznie trzeba musze to jakos przetrwac wszyscy mówią że z tego wyrosnie...czekam na to z utęsknieniem 😉

Tak, tak czekaj 😁 Będzie tylko gorzej 😁

Ty zawsze umiesz człowieka sprowadzic na ziemię 😉 😁 🙂
podobno są wyjątki od reguły i moje dziecko stanie sie aniołem 😁



dooooobre! Ewelina zgrzecznieje 🙂 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
ewelinka1007 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
ewelinka1007 napisał(a):
no więc widocznie trzeba musze to jakos przetrwac wszyscy mówią że z tego wyrosnie...czekam na to z utęsknieniem 😉

Tak, tak czekaj 😁 Będzie tylko gorzej 😁

Ty zawsze umiesz człowieka sprowadzic na ziemię 😉 😁 🙂
podobno są wyjątki od reguły i moje dziecko stanie sie aniołem 😁

Oj tam, przynajmniej wiesz, że masz dziecko 😉 Ciesz się, że jest zdrowy, reszta to nic 😉

no tak tylko jak wchodze do sklepu a on biega ucieka a pani w sklepie ...chyba niegrzeczny to mnie krew zalewa ☺️
pocieszeniem w takich sytuacjach jest to że znajmego syn raz był w sklepie(w wieku Dominika) bo przewrócił cały regał 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie, u mnie to samo co u Eweliny....

I dlatego zastanawiałam się jak sobie z tym radzicie.

Mimo, że ją ignoruje - mam wrażenie, że jest jedynym dzieckiem na które to nie działa. Dalej robi swoje/płacze i inne takie.... jak by myślała, że coś jej się tym uda wskórać. A przecież jestem konsekwentna w ignorowaniu jej negatywnych zachowań..... 😞 Mimo to - i tak to robi 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magda-d87 napisał(a):
Właśnie, u mnie to samo co u Eweliny....

I dlatego zastanawiałam się jak sobie z tym radzicie.

Mimo, że ją ignoruje - mam wrażenie, że jest jedynym dzieckiem na które to nie działa. Dalej robi swoje/płacze i inne takie.... jak by myślała, że coś jej się tym uda wskórać. A przecież jestem konsekwentna w ignorowaniu jej negatywnych zachowań..... 😞 Mimo to - i tak to robi 😞 😞 😞

No to chyba czas jej zafundować rodzeństwo 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
magda-d87 napisał(a):
Właśnie, u mnie to samo co u Eweliny....

I dlatego zastanawiałam się jak sobie z tym radzicie.

Mimo, że ją ignoruje - mam wrażenie, że jest jedynym dzieckiem na które to nie działa. Dalej robi swoje/płacze i inne takie.... jak by myślała, że coś jej się tym uda wskórać. A przecież jestem konsekwentna w ignorowaniu jej negatywnych zachowań..... 😞 Mimo to - i tak to robi 😞 😞 😞

No to chyba czas jej zafundować rodzeństwo 😁

żeby mieć podwojnie wszystko....
i jeszcze pilnować żeby krzywdy starsze młodszemu nie zrobilo 😉
nie, nie o nieeee ja dziękuje 😁 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
ewelinka1007 napisał(a):
jade z dzieckiem na zakupy ... ☺️nie lubię 😞

Co Ty tak narzekasz i mantykujesz od rana? 🙂

budze sie w srodku nocy 5.12 dokladnie a mały siedzi na łózku i je sobie loda a co takie sniadanie o normalnej porze dnia 😉
nie wiem ja może i grzesze ale chyba dużo narzekam,za dużo?
☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej:*
Ale sie naczytałam 🙂
MATYLDa dzielna kobito Ty buziak DLa Ciebie:*:*:*Antoś sliczny 🙂
Madzia-gratki 🙂 Zazdroszcze tez bym chciala jakiegos konkretnego faceta,bo ten moj "przyjaciel" jakis dziwny....:P
chce drugie dziecko jednak ale jak juz do 28roku zycia nie zaciaze to raczej nie bede juz chciala 🙂
A tak ogolnie to u Nas wszystko dobrze 🙂
Pozdrawiam Was serdecznie i caluje:*:*:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...