Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Tyska_1 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Tyska gdzie Ci się to dziecko w tym małym brzuszku mieści? 😮
Na plecach go nosze

czyżbym wyczuwała sarkazm? 🤨
No co Ty 🙂 Skadze, moze tak wygladalo bo nie dodalam usmieszku. NA PLECACH GO NOSZE 😁 Moze tak bedzie lepiej 🙂 No niby brzuch nie rosnie tak strasznie, bo wszyscy mi to mowia, ale maly sie rozwoja prawidlowo wiec chyba faktycznie gdzies na plecach go nosze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
ja nie wiem o co chodzi
cola i kawa nie zdrowe ale raczej nie mają wpływu na szyjkę czy rozwarcie
poza tym wiecie ze ja nic nie robię, cały czas piszę o moim lenistwie , sprzątam czasem raz w tygodniu i to wcale nie dokładnie i czasem jakąś zupinę upichcę a i pranie wstawiam i wywieszam na suszarkę która stoi dwa metry od pralki
chyba nie można się tym przeforsować
jedyne co mogło mieć na to wpływ to to łażenie po schodach, bo kuchnia na dole, bo pies bo piec
ja nie wiem ja już nic nie wiem
a teraz ciąg dalszy wizyty
no więc najważniejsze już wiecie, na razie wybrałam leżenia w domu bo szpitala się panicznie boję i moja koleżanka mi odradzała bo leżała w zeszłym roku na to samo i tylko NO SPĘ jej serwowali
ja mam luteinęx2, NO SPA FORTEx1 a przy bólu x2 i jak nie pomoże to szpital
+ magnez+ witamina B+ pozostałe witaminy
wizyty mam już teraz co trzy tyg, mam cierpliwie leżeć i dotleniać się wychylając nos przez okno( to słowa lekarza), jak się nic nie wydarzy to za trzy tyg ostatnie pomiarowe czyli przesiewowe USG, dziś sobie tylko sam coś podejrzał żeby sie upewnić i nie musiałam za to płacić, mówił że na upartego moglibyśmy to przesiewowe zrobić dziś ale wyniki nie byłyby porównywalne bo to najwcześniej w 30tc no i tak zrobimy i zaznaczył że cena 3D się zmieniła ze 100zł na 70zł więc już się nawet nie zastanawiam tylko będzie 3D
poza tym powiedział że się "zatrzymałam " co zabrzmiało co najmniej dziwnie a chodziło o to że właśnie macica albo się nie rozciąga albo jest w ciągłym skurczu i dlatego mała ma mało miejsca i szaleje, ale też to nie jest główna przyczyna , po prostu powiedział że na te tygodnie ciąży przypada największy wzrost aktywności "płodu"
przytyłam 3 kg w trzy tygodnie, w obwodzie brzucha 4cm więcej
co jeszcze????? a mam sobie leżeć z nogami w górze i żeby się nie martwić bo gdyby skracanie szyjki postępowało to jest jeszcze jakaś spirala czy sprężyna ale już go nie słuchałam taki miałam mętlik w głowie


ojj biedna Matyldzia.. 🙂 witam dziewczynki 😉 wiekszosc z Was juz ma malenstwa ulozone glowka do dolu, a u mnie jak bylam tydzien temu to jeszcze nie.. ale jest chyba jeszcze czas ? a tak poza tym to dzisiaj kupilam tylko troche ciuszkow, a na rzeczy typu kocyki, lozeczka, wozki jedziemy patrzec pojutrze i wtedy zdecyduje czy tutaj sie oplaca czy w Polsce bardziej 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Matyldus kochana moja, lezec w domku, oglosic wszem i wobec ze maja Cie nie denerwowac bo doslownie ZACZNIESZ RODZIC, i niech ci ktos pomaga. Nie lataj tak po tych schodach jesli ktos Ci moze cos przyniesc. Ja tez musze troszke wiecej czas na lezaco spedzac bo cos tam krzywo szyjka sie wygina czy cholera wie co.. ale narazie wszystko u mnie akurat gra. Oby tak dalej. Nie ma zartow, i tak nam zostalo juz nie wiele czasu wiec wytrzymasz te przymusowe lenistwo. A chyba tez CI zalezy by Lenka wyszla dopiero wtedy kiedy powinna 🙂 BADZ ODPOWIEDZIALNA MAMUSIA ! I poloz sie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asia mi lekarz powiedział 7 tygodni temu że "możemy mieć problem " bo mała na razie siedzi pośladkowo i jakoś tam jeszcze i proszę nie dość że zdążyła się odwrócić do jeszcze się pcha nie wiem po co jak jeszcze zima ma wrócić, niech siedzi do wiosny bo mamusia jeszcze nie gotowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiaa2028 napisał(a):
Tyska_1 napisał(a):
O, udalo sie teraz 🙂

dzieki 🙂 a brzuszka to Ty w ogole nie masz prawie 🙂 ale urosnie Ci jeszcze, najwazniejsze ze z malym wszytko dobrze 🙂
Ja tam wole zeby byl taki maly, bo nie jest mi tak ciezko i licze na to ze moze tak wielki nie urosnie do konca bo strasznie sie boje rozciagnietej skory i rozstepow..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra tam przecież nie można przejść ciąży bezproblemowo ( chociaż do dziś jeszcze się łudziłam) co ma być to będzie
i tak leżałam i tak teraz po prostu będę schodzić do kuchni raz rano i będę sobie przynosić żarcie na cały dzien, zresztą kuchnia na górze ma być już za dwa tyg , jakoś to będzie
kundla będę wypuszczać z rana i niech tam siedzi najwyżej zacznie tynk obgryzać bo roślinek już nie ma
co do nerwów Tyska to się nie da, ja nerwowa i ludzie z mojego otoczenia również, u nas dzień bez spięcia to dzień stracony
oooooooooooooo i tak a teraz co tu robić???????
jest coś ciekawego w Tv?????? a seriale zaraz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiaa2028 napisał(a):
a do ktorego tygodnia powinno sie ulozyc glowka do dolu wiecie moze ?
Nie wiem, ale mysle ze nie ma co sie tym juz przejmowac 🙂 Ja nie liczylam woglole na to ze on sie juz ulozy, a zreszta lekarz powiedzial cos takiego, ze mysli ze juz sie nie bedzie odwracal, wiec teoretycznie chyba jeszcze moze i ma na to czas 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nogi mi w dupę wchodzą już tak, że bardziej nie mogą...
Matylda, dołączę się do rad: masz leżeć i się nie stresować. Tu wspomnę, że podczytywałam ostatnio marcówki na naszym forum: jedna z nich, z terminem na 9 marca, 11 stycznia tego roku porodziła dziecię. Nie wspomnę, że dziecko owo przez najbliższe dwa miesiące zostaje w inkubatorze? 😠 Chyba nie chcesz być tu pierwszą doświadczoną w porodzie? 😉 😉 😉 😉 oszczędzaj się dziewczyno.

Byłam dzisiaj w kinie, wypoczęłam, odstresowałam się, dopóki nie poszłam do sklepu obejrzeć wózek jaki wstępnie wybrałam. Nie dość, że chamstwo i zarozumialstwo ze strony sprzedającego mnie zniechęciło, to jeszcze wózek, na który już już prawie byłam zdecydowana, zupełnie w rzeczywistości mi się nie podoba, taki jakiś wielki jest...no i kuźwa znowu mam zagwostkę i znowu będę szukać. A mojego to w ogóle to nie obchodzi więc jak zwykle wszystko zostaje na mojej głowie. 😠

Idę sobie jakiś serial dla relaksu obejrzeć. będę później.

Ola wiem, że dzieci po porodzie się nie kąpie, nie wiem czemu ale dla mnie to nie nowość żadna i zaskoczenie, także zupełnie się tym nie przejmuję. Maź ta ma zapewnić dziecku ochronę, zanim na jego ciele nie namnożą się dobre bakterie 🤢
ok, lecę, nadrobię was później.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tyska_1 napisał(a):
asiaa2028 napisał(a):
Tyska_1 napisał(a):
O, udalo sie teraz 🙂

dzieki 🙂 a brzuszka to Ty w ogole nie masz prawie 🙂 ale urosnie Ci jeszcze, najwazniejsze ze z malym wszytko dobrze 🙂
Ja tam wole zeby byl taki maly, bo nie jest mi tak ciezko i licze na to ze moze tak wielki nie urosnie do konca bo strasznie sie boje rozciagnietej skory i rozstepow..


no wlasnie mi zaczely wychodzic na brzuchu rozstepy ale moze wieksze nie wyjda, zobaczymy.. ale jak mialy wyjsc to i tak by wyszly i tak..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
dobra tam przecież nie można przejść ciąży bezproblemowo ( chociaż do dziś jeszcze się łudziłam) co ma być to będzie
i tak leżałam i tak teraz po prostu będę schodzić do kuchni raz rano i będę sobie przynosić żarcie na cały dzien, zresztą kuchnia na górze ma być już za dwa tyg , jakoś to będzie
kundla będę wypuszczać z rana i niech tam siedzi najwyżej zacznie tynk obgryzać bo roślinek już nie ma
co do nerwów Tyska to się nie da, ja nerwowa i ludzie z mojego otoczenia również, u nas dzień bez spięcia to dzień stracony
oooooooooooooo i tak a teraz co tu robić???????
jest coś ciekawego w Tv?????? a seriale zaraz
Ja wiem, tak gadam a sama jestem znerwicowana i wielki zlosnik i foszek ze mnie. Ale skoro meza masz daleko to korzystaj z braku stresu poki mozesz. A zaraz bedzie na wspolnej lecialo a potem m jak milosc. Ja ogladam UWAGE.. boze wiecie co.. jak zobaczylam tego pieska i slucham co te skurwysyny zrobily z tym psem i ludzie z innymi zwierzetami to sie poryczalam jak bobr.. upier...labym takim lby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiaa2028 napisał(a):
Tyska_1 napisał(a):
asiaa2028 napisał(a):
Tyska_1 napisał(a):
O, udalo sie teraz 🙂

dzieki 🙂 a brzuszka to Ty w ogole nie masz prawie 🙂 ale urosnie Ci jeszcze, najwazniejsze ze z malym wszytko dobrze 🙂
Ja tam wole zeby byl taki maly, bo nie jest mi tak ciezko i licze na to ze moze tak wielki nie urosnie do konca bo strasznie sie boje rozciagnietej skory i rozstepow..


no wlasnie mi zaczely wychodzic na brzuchu rozstepy ale moze wieksze nie wyjda, zobaczymy.. ale jak mialy wyjsc to i tak by wyszly i tak..
Tez tak mysle, wiec jesli i mi beda mialy sie pojawic to i tak sie pojawia, przed czy nawet po porodzie. Narazie robie co w mojej mocy by im utrudnic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyska_1 napisał(a):
asiaa2028 napisał(a):
a do ktorego tygodnia powinno sie ulozyc glowka do dolu wiecie moze ?
Nie wiem, ale mysle ze nie ma co sie tym juz przejmowac 🙂 Ja nie liczylam woglole na to ze on sie juz ulozy, a zreszta lekarz powiedzial cos takiego, ze mysli ze juz sie nie bedzie odwracal, wiec teoretycznie chyba jeszcze moze i ma na to czas 🙂


czasami dziecko do ostatniego tygodnia jest nie ułożone 🙂 a na koniec potrafi zaskoczyć i się ustawić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tutliputli napisał(a):
Tyska_1 napisał(a):
asiaa2028 napisał(a):
a do ktorego tygodnia powinno sie ulozyc glowka do dolu wiecie moze ?
Nie wiem, ale mysle ze nie ma co sie tym juz przejmowac 🙂 Ja nie liczylam woglole na to ze on sie juz ulozy, a zreszta lekarz powiedzial cos takiego, ze mysli ze juz sie nie bedzie odwracal, wiec teoretycznie chyba jeszcze moze i ma na to czas 🙂


czasami dziecko do ostatniego tygodnia jest nie ułożone 🙂 a na koniec potrafi zaskoczyć i się ustawić 🙂


dziekuje i w nagrode zaklaskalam Ci 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tutliputli napisał(a):
Nogi mi w dupę wchodzą już tak, że bardziej nie mogą...
Matylda, dołączę się do rad: masz leżeć i się nie stresować. Tu wspomnę, że podczytywałam ostatnio marcówki na naszym forum: jedna z nich, z terminem na 9 marca, 11 stycznia tego roku porodziła dziecię. Nie wspomnę, że dziecko owo przez najbliższe dwa miesiące zostaje w inkubatorze? 😠 Chyba nie chcesz być tu pierwszą doświadczoną w porodzie? 😉 😉 😉 😉 oszczędzaj się dziewczyno.

Byłam dzisiaj w kinie, wypoczęłam, odstresowałam się, dopóki nie poszłam do sklepu obejrzeć wózek jaki wstępnie wybrałam. Nie dość, że chamstwo i zarozumialstwo ze strony sprzedającego mnie zniechęciło, to jeszcze wózek, na który już już prawie byłam zdecydowana, zupełnie w rzeczywistości mi się nie podoba, taki jakiś wielki jest...no i kuźwa znowu mam zagwostkę i znowu będę szukać. A mojego to w ogóle to nie obchodzi więc jak zwykle wszystko zostaje na mojej głowie. 😠

Idę sobie jakiś serial dla relaksu obejrzeć. będę później.

Ola wiem, że dzieci po porodzie się nie kąpie, nie wiem czemu ale dla mnie to nie nowość żadna i zaskoczenie, także zupełnie się tym nie przejmuję. Maź ta ma zapewnić dziecku ochronę, zanim na jego ciele nie namnożą się dobre bakterie 🤢
ok, lecę, nadrobię was później.

A Ty nie miałaś też leżeć i się nie forsować? 🤨 Matyldzie rady dajesz a sama szalejesz znowu, nogi Ci do dupy wchodzą.... oj pani kierownik, pani niekonsekwencja jest karygodna 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...