Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
asiaa2028 napisał(a):
Wiola1983 napisał(a):
asiaa2028 napisał(a):
Wiola1983 napisał(a):
Asiu - dokładnie tak robię - najpierw daję jej jedną pierś, potem drugą a jak dalej jest głodna to daje mleko i ile chce tyle wypije. Zależy ile z cyca pociągnie. Czasami mleka sztucznego wypije 30 ml a czasami 70 ml. Generalnie jak mocno pociągnie z cycków wieczorem to w nocy dostaje samą butelkę bo nie zdąży mi napłynąć pokarm 😞
A w kwestii spania to przesypia tak 3 h jak twój Wojtuś chociaż czasami pośpi 4 a nawet 5. Zależy od nocy i czy jest głodna lub czy kupkę strzeliła. Najgorzej to jest uśpić ją wieczorem. Ale jak już zaśnie to budzi się tylko na karmienie lub przewijanie.
A Wojtuś też czasami marudzi przed zaśnięciem? I jak z robieniem kupek? Też popłakuje przed?
A na marginesie to powiem ci że 2,5 h karmienia w nocy to ci nie zazdroszczę 😮

wlasnie w nocy on dlugo strasznie je.. i wydaje mi sie, ze zasnal, poloze go i siebie, a za chwile zaczyna wolac i szukac cyca. Dzisiaj tak 3 razy i za 4 porzadnie dojadl i zasnal.. on nie je caly czas, ale tej bliskosci i ciepla potrzebuje.. na rekach spi, a poloze go do lozeczka i krzyk. Co do kupki, to moj nie poplakuje wcale, nawet jak zrobi to spi, nie placze, z tego powodu.. ale kupke mam w kazdym pampersie, a jak jest u Ciebie? Tzn tak troszeczke ale jest, polozna mowila, ze to normalne po mleku matki 🙂


Mam dokładnie to samo z tą bliskością. Na rękach zaśnie a w łóżeczku nie zawsze. Jak karmiłam samym cycem to kupkowała za każdym razem. Teraz robi to rzadziej. kupki są różnej wielkości. Czasami to przeleje pampersa a innym razem znowu tak jakby jej tylko ubiegło przy pierdnięciu 🙂 Generalnie jest ok. Za to ostatnio coraz częściej jak ją przewijam to mi się zesika w trakcie. Wczoraj to sobie całą głowę zasikała 😮 😮 A ile z tego prania i prasowania to głowa mała.
A położna też ci mówiła że nie wolno kąpać codziennie tylko raz na 2 dni?

moja mowila, ze codziennie, chyba, ze mam goraczke lub zwyczajnie mi sie nie chce, to odpuscic sobie.. a nie wiem czemu Twoja mowi, ze raz na 2 dni? 🙃 moj ma wlasnie takie kupki, ze przy pierdneciu cos tam wyleci i tyle 😁 i jak go przewijam to tez czesto fontanne robi, ale jaki przestraszony jak mu leci na twarz, brzuszek hehe 😁 a co do kapieli, to Wojtus sie uspokaja, uwielbia sie kapac, a jak Twoja Laura? 🙂


Moja położna mi mówiła że zbyt częste kąpiele powodują u dzieci alergię - jakieś tam dziadostwo w wodzie jest czy coś 😮 No i że dziecku się zmywa naturalną florę bakteryjną a w tym wieku dziecko nie brudzi i nie poci się na tyle żeby kąpać codziennie więc robię to co drugi dzień.

Laura różnie znosi kąpiele - czasami wprost jest zachwycona a innym razem znowu drze się wniebogłosy. Raz to się tak darła że z mamą się zamotałyśmy i nie mogłyśmy znaleźć pieluch i innych kosmetyków - no mówię ci jaja jak berety - ale częściej jest spokojna 🙂 Lubi się przebierać i nie płacze. Ona płacze tylko gdy jest głodna lub jak ją brzuszek boli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej hej a ja wrocilam ze sklepu i teraz robie obiadek
A jak często zmieniacie pampersa dzidzią i jak w domku ubieracie dzieciaczki leza pod kocykiem czy tak bez zadnego przykrycia ??

Magda nie wiem czy wiesz ale przez ten weekend w Porcie są dni kobiet w ciązy i są położne konsultanci laktacyjni którzy pokazują jak dzidzie kąpać przebierać karmić jakich kosmetyków używać robią usg za darmo itp jakie ćwiczenia wykonywać po porodzie w skrócie wszystko to co na szkołach rodzenia ja sie ze swoim jutro wybieram 🙂 zobaczymy co ciekawego gadają 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorka1986 napisał(a):
hej hej a ja wrocilam ze sklepu i teraz robie obiadek
A jak często zmieniacie pampersa dzidzią i jak w domku ubieracie dzieciaczki leza pod kocykiem czy tak bez zadnego przykrycia ??

Magda nie wiem czy wiesz ale przez ten weekend w Porcie są dni kobiet w ciązy i są położne konsultanci laktacyjni którzy pokazują jak dzidzie kąpać przebierać karmić jakich kosmetyków używać robią usg za darmo itp jakie ćwiczenia wykonywać po porodzie w skrócie wszystko to co na szkołach rodzenia ja sie ze swoim jutro wybieram 🙂 zobaczymy co ciekawego gadają 🙂

Ja Pampersa zmieniam średnio co 3 h. Chyba że jest konieczność częściej. W nocy rzadziej - tak z dwa razy 🙂
W domu mała śpi w koszulce i śpioszkach i przykrywam ją kocykiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamila mój coś dziś zaczynał ale dosyć wyraźnie dałam mu do zrozumienia że nie ma na co liczyć 🤪

dziewczyny mają swoje dzieciaczki a ja jeszcze nie ale mam Leona i idziemy daleeeeeeeeeeeko daleko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry kochane 😘 😘 😘 😘 😘
Wczoraj wyszłyśmy ze szpitala, przepraszam ze tam mało wiadomości ode mnie było ale w szpitalu lekki kryzys był, właściwie nadal jest 😞
Mam bardzo mało pokarmu i Liwcia ciągle marudzi, płacze, w szpitalu dokarmiali ją, teraz w domu jest podobnie, musze ją dokarmiać butlą i strasznie mi z ty źle bo myślałam ze nie bede musiała, ale nie poddaje się bo moją klusunia nie moze być głodna 😉 😉 😉
Pierwsza nocka w domciu, ciezka bo prawie w ogóle nie spaliśmy z mezem 😮 mnie na dodatek tak boli krocze ze jak mam wstać to dajcie spokój 🥴 🥴 🥴
Jednym słowem córunia moja jest cudna, jest cudem nad cudami, kocham nad życie i nie mogę się na nią napatrzyć 😉 😉
Postaram się odwiedzać brzuszka jak to tylko bedzie możllwe i wkrótce opisze mój PORÓD 🤪 🤪
No i gratulację wszystkim nowym mamusią, widze że Dominiczek jednak wyprzedził Liwcie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorka1986 napisał(a):
hej hej a ja wrocilam ze sklepu i teraz robie obiadek
A jak często zmieniacie pampersa dzidzią i jak w domku ubieracie dzieciaczki leza pod kocykiem czy tak bez zadnego przykrycia ??

Magda nie wiem czy wiesz ale przez ten weekend w Porcie są dni kobiet w ciązy i są położne konsultanci laktacyjni którzy pokazują jak dzidzie kąpać przebierać karmić jakich kosmetyków używać robią usg za darmo itp jakie ćwiczenia wykonywać po porodzie w skrócie wszystko to co na szkołach rodzenia ja sie ze swoim jutro wybieram 🙂 zobaczymy co ciekawego gadają 🙂


Tak, slyszalam, w radiu o tym trabia. ale ja nie ide... 😞 Jutro mam jechac do szpitala na ktg i potem do mamy na obiad.... odpuszczam sobie port, ale jak wrocisz to zdala bys relacje co tam ciekawego bylo 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aisak napisał(a):
Dzień dobry kochane 😘 😘 😘 😘 😘
Wczoraj wyszłyśmy ze szpitala, przepraszam ze tam mało wiadomości ode mnie było ale w szpitalu lekki kryzys był, właściwie nadal jest 😞
Mam bardzo mało pokarmu i Liwcia ciągle marudzi, płacze, w szpitalu dokarmiali ją, teraz w domu jest podobnie, musze ją dokarmiać butlą i strasznie mi z ty źle bo myślałam ze nie bede musiała, ale nie poddaje się bo moją klusunia nie moze być głodna 😉 😉 😉
Pierwsza nocka w domciu, ciezka bo prawie w ogóle nie spaliśmy z mezem 😮 mnie na dodatek tak boli krocze ze jak mam wstać to dajcie spokój 🥴 🥴 🥴
Jednym słowem córunia moja jest cudna, jest cudem nad cudami, kocham nad życie i nie mogę się na nią napatrzyć 😉 😉
Postaram się odwiedzać brzuszka jak to tylko bedzie możllwe i wkrótce opisze mój PORÓD 🤪 🤪
No i gratulację wszystkim nowym mamusią, widze że Dominiczek jednak wyprzedził Liwcie 😁


Jeszcze jakies nowe foto poprosimy Liwci 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aisak napisał(a):
Dzień dobry kochane 😘 😘 😘 😘 😘
Wczoraj wyszłyśmy ze szpitala, przepraszam ze tam mało wiadomości ode mnie było ale w szpitalu lekki kryzys był, właściwie nadal jest 😞
Mam bardzo mało pokarmu i Liwcia ciągle marudzi, płacze, w szpitalu dokarmiali ją, teraz w domu jest podobnie, musze ją dokarmiać butlą i strasznie mi z ty źle bo myślałam ze nie bede musiała, ale nie poddaje się bo moją klusunia nie moze być głodna 😉 😉 😉
Pierwsza nocka w domciu, ciezka bo prawie w ogóle nie spaliśmy z mezem 😮 mnie na dodatek tak boli krocze ze jak mam wstać to dajcie spokój 🥴 🥴 🥴
Jednym słowem córunia moja jest cudna, jest cudem nad cudami, kocham nad życie i nie mogę się na nią napatrzyć 😉 😉
Postaram się odwiedzać brzuszka jak to tylko bedzie możllwe i wkrótce opisze mój PORÓD 🤪 🤪
No i gratulację wszystkim nowym mamusią, widze że Dominiczek jednak wyprzedził Liwcie 😁


No cześć Kasiu 🙂 A ja do ciebie smsa pisałam 🙂 Nie martw się kochana - mam ten sam problem. Pokarmu mało i dokarmiam butelką i też doła załapałam że nie mogę tylko cycem karmić. Ale teraz powoli do tego przywykłam. Ważne że malutka jest cała i zdrowa. A co się stało że nie spaliście w nocy? Mała marudzi bo głodna czy dlatego że ją brzuszek boli?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a dzień dobry Kasiu 🙂
mi to karmienie wydaje się takie skomplikowane i w ogóle opieka. To przewijanie, kąpanie itp... mam nadzieję, że jak urodzę to mi ta wiedzą sama przyjdzie 😁
a ja dzisiaj mam dzień sprzątania. Jezu, już mnie wszystko boli, ale powoli zaczyna się przejaśniać w mieszkaniu 🙂 jeszcze tylko podłogi pozmywać i będzie ok 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wioluś nie spaliśmy, bo wiesz pierwsza noc to człowiek czujny, każde kwękniecie i na nogach, dodatkowo jak daję Liwci cycusia to ona strasznie długo ciągnie, zasypia przy nim, karmie z przerwami i ogólnie trwa to bardzo długo nawet ponad 1,5 h
Asiu dziureczkę na bródce ma po tatusiu 😁 😁 identyczna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...