Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dzień dobry Kwietnióweczki!
Mam pytanie:
CZY KTÓRAŚ Z WAS MIAŁA WYNIK GBS DODATNI? Czy dostawałyście jeszcze w ciąży jakiś antybiotyk czy dopiero podczas porodu? Nie chcę się na zapas zamartwiać, ale nie daje mi to spokoju, że mam po prostu sobie czekać.... 🤨 🤨
DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDŹ 😉 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
martyna_czaro napisał(a):
Dzień dobry Kwietnióweczki!
Mam pytanie:
CZY KTÓRAŚ Z WAS MIAŁA WYNIK GBS DODATNI? Czy dostawałyście jeszcze w ciąży jakiś antybiotyk czy dopiero podczas porodu? Nie chcę się na zapas zamartwiać, ale nie daje mi to spokoju, że mam po prostu sobie czekać.... 🤨 🤨
DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDŹ 😉 😘

Hej
u nas chyba miała Beatak ale nie uświadczysz jej teraz na forum więc chyba Ci nie pomożemy 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexia_79 napisał(a):
boszz jak mi żal mojej małej kruszynki, ten trądzik robi się coraz większy i podchodzi w niektórych miejscach ropą, dosyć że paskudnie to wygląda to zapewne jej to dokucza bo jest niespokojna 🥴

ale to jest jakaś przyczyna???????? można temu jakoś zapobiec????? leczyć???? to tylko na buźce czy jeszcze gdzieś???????
bo moja ma kilka nowych kropek na twarzy i też nie wiem co to 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
boszz jak mi żal mojej małej kruszynki, ten trądzik robi się coraz większy i podchodzi w niektórych miejscach ropą, dosyć że paskudnie to wygląda to zapewne jej to dokucza bo jest niespokojna 🥴

ale to jest jakaś przyczyna???????? można temu jakoś zapobiec????? leczyć???? to tylko na buźce czy jeszcze gdzieś???????
bo moja ma kilka nowych kropek na twarzy i też nie wiem co to 😮



Jesteś przerażona, bo na twarzy twojego ślicznego maleństwa pojawiły się krostki? Zastanawiasz się czy to groźne i czy pozostawi ślady na całe życie? Oczywiście może to być objaw poważniejszej choroby, jednak najczęściej przyczyną takich zmian na młodej buzi jest trądzik niemowlęcy. Zazwyczaj nie wymaga leczenia i po kilku tygodniach lub miesiącach znika z twarzy dziecka.

W zdecydowanej większości przypadków nie pozostawia po sobie żadnych śladów. To dość częsta choroba, bo dotyczy co piątego malucha w ciągu pierwszego roku życia (20%). Niektórzy naukowcy twierdzą, że może predysponować do wystąpienia ciężkich odmian trądziku pospolitego w czasie dojrzewania, lecz nie ma wiarygodnych dowodów mogących to potwierdzić.

Objawy trądziku niemowlęcego

Zmiany skórne pojawiają się wyłącznie na twarzy niemowlęcia. Zajmują głównie czoło nos i policzki. W zależności od nasilenia choroby, mogą to być:

zaskórniki
– przede wszystkim zamknięte: są drobne, białe, w części środkowej najczęściej znajduje się otworek, najlepiej widoczne przy naciągnięciu skóry; znacznie rzadziej obserwuje się
zaskórniki otwarte – ciemno zabarwione na szczycie, z otworem w części środkowej przez który wydostaje się na zewnątrz łój i obumarłe komórki naskórka
grudki – to okrągłe twarde uwypuklające się ze skóry zmiany, zazwyczaj czerwone
krosty – popularnie znane jako „pryszcze”, to wykwity zawierające w swoim wnętrzu ropę
torbiele ropne – są następstwem stanu zapalnego i ucisku, to przestrzeń w skórze wypełniona ropą, po wygojeniu mogą pozostawić blizny.

Przyczny trądziku niemowlęcego

Opisane powyżej wykwity skórne pojawiają się u niemowląt, których gruczoły łojowe produkują zbyt wiele wydzieliny. Powoduje to zatkanie ciasnych dziecięcych mieszków włosowych (miejsce z którego wyrasta włos, tutaj wydzielany jest łój wyprodukowany przez gruczoły skórne), co uniemożliwia wydostawanie się łoju na zewnątrz. Nadwyrężone ściany mieszków włosowych w końcu pękają.

Co w takim razie pobudza gruczoły łojowe do zbyt dużej pracy? Jest kilka teorii na ten temat. W zależności od sugerowanej przyczyny, wyodrębniono 2 postaci trądziku dotykającego dzieci w pierwszym roku życia.

Trądzik noworodkowy

Pojawia się w pierwszych miesiącach życia, zazwyczaj w pierwszych trzech tygodniach. Czasami można go zaobserwować już przy urodzeniu. Wydaje się, że jest wynikiem zwiększonego stężenia androgenów w organizmie noworodka. Androgeny to hormony płciowe odpowiadające przede wszystkim za rozwój cech męskich (męski typ owłosienia, niski ton głosu), powodują też zwiększoną aktywność gruczołów łojowych. U kobiet występują w niewielkich ilościach, ale ich stężenie rośnie znacząco w czasie ciąży. Wówczas poprzez łożysko (łączy układ krwionośny matki z układem krwionośnym płodu) do organizmu malucha razem z substancjami odżywczymi i tlenem przedostają się hormony. Jeżeli po porodzie nadal utrzymuje się zwiększony poziom androgenów, noworodek otrzyma je razem z mlekiem w czasie karmienia piersią.

Jest to łagodna odmiana trądziku. Zmiany na twarzy zwykle nie są nasilone. W ciągu kilku miesięcy (zazwyczaj 3-4) poziom hormonów obniża się i buzia malucha znów jest piękna i gładka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry.
Linka sto lat dla ciebie 🙂 Aby macierzyństwo ci służyło a maluch przyniósł wiele radości 🙂
U nas noc przespana ale mała wczoraj popołudniu dała taki popis płaczu że moja mama, ostoja cierpliwości, była bezradna. A dzisiaj od rana śpi. Pewnie nocka będzie udana 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry 🙂
Linka sto lat, sto lat 🙂
Ja wczoraj byłam z Kacprem u pediatry bo jest żółty jak mały chińczyk 😞 przybrał ponad 500 gram w przeciągu 10 dni :| ale to dobrze 🙂
Dzisiaj z kolei pojechaliśmy na pobieranie krwi (Boże, zwyłam się bardziej niż dzieciak 😞), żeby zbadać poziom bilirubiny.. no i czekamy na wyniki. Oby wszystko było dobrze, bo jeszcze brakuje mi tego, żebym z Małym na naświetlanie do szpitala jechała 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej.
Ja juz pare spraw zalatwilam. Mama siedziala z malym.Ten juz spi 3 h 😁 Ale powoli sie budzi.
Obiadek powoli zrobilam.

Moj Kacper tez ma taki tradzik na nosku 😞

Dziewczyny jak to jestz ta polozna ktora przychodzi do domu? najpiew musze zapisac malego do przychodni czy go zglosic. Prosze o odp 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kamikusia napisał(a):
hej.
Ja juz pare spraw zalatwilam. Mama siedziala z malym.Ten juz spi 3 h 😁 Ale powoli sie budzi.
Obiadek powoli zrobilam.

Moj Kacper tez ma taki tradzik na nosku 😞

Dziewczyny jak to jestz ta polozna ktora przychodzi do domu? najpiew musze zapisac malego do przychodni czy go zglosic. Prosze o odp 😁

Sprawdź gdzie masz najbliższą przychodnię z Poradnią Z (dzieci zdrowych), dzwonisz tam i zgłaszasz przynajmniej ja robiłam to telefonicznie i w ciągu 2 dni przychodzi położna a potem rejestrujesz dziecko do pediatry na wizytę patronażową 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba moja Maja jest przekarmiona 🤔
mieć 4 tygodnie i zjadać po 120ml średnio co 3 godziny? Potrafi do tego wypić 50ml herbatki.
Po jedzeniu długo trzeba ją nosić, żeby odbiła, ulewa jej się ostatnio częściej i dzisiaj podczas ciągnięcia butli żygnęła 😮 a po jedzeniu przy zasypianiu marudzi

od wczoraj je Bebilon, może to jakaś reakcja na zmianę mleka.. ? Pomocy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko ja jadę do miasta pierwszy raz od porodu mam tyle spraw do załatwienia że nie wiem jak to ogarnę , na wszelki wypadek napisałam na kartce co i jak po kolei żeby niczego nie zapomnieć
najgorsze że muszę zabrać brzdąca i nie wiem jak to zorganizować
dupa na całej linii o!!!!!!!!!!! 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...