Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

gosiaa21 napisał(a):
matyldusia napisał(a):
Dobra zaraz spadam ale mam na prawdę poważne pytanie i potrzebuję pomocy
zwłaszcza od dziewczyn karmiących MM albo dokarmiających
moja je co 3 3,5 godz , wydoi 120ml mleka
o 21,40 je po raz ostatni i śpi do 6.30 w zasadzie od urodzenia przesypia całe noce a dziś Pani doktor powiedziała że mam ją budzić w nocy na butlę 😮 że ma wypić chociaż 60ml ale ja nie wiem czy to ma sens, skoro się nie budzi to widocznie nie jest głodna
co ja mam robić????????????

moja zasypia o 21ej i budzi sie o 6ej pije 180ml i idzie dalej sapc, nigdy jej nie wybudzalam i nie mam zamiaru bo skoro bylaby glodna to by sama sie budzila tak jak to dzieci robia na pczatku budzac sie co 3h

no właśnie zdziwiło mnie to tym bardziej że moja od początku przesypia całe noce i widocznie nie potrzebuje więcej i nie będzie wyglądała tak jak Tomaszek albo Fabianek tylko tak jak JA 😁
a lekarka popatrzyła na jakieś wskaźniki, miarki i kazała w nocy budzić 😮
kupię dużą butelkę i dam jej na noc 150 ml i niech śpi do rana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

matyldusia napisał(a):
Dobra zaraz spadam ale mam na prawdę poważne pytanie i potrzebuję pomocy
zwłaszcza od dziewczyn karmiących MM albo dokarmiających
moja je co 3 3,5 godz , wydoi 120ml mleka
o 21,40 je po raz ostatni i śpi do 6.30 w zasadzie od urodzenia przesypia całe noce a dziś Pani doktor powiedziała że mam ją budzić w nocy na butlę 😮 że ma wypić chociaż 60ml ale ja nie wiem czy to ma sens, skoro się nie budzi to widocznie nie jest głodna
co ja mam robić????????????


dziwne....mi nie kazali Jej wybudzac, bo noc jest po to żeby żołądek odpoczął. Moja je 120ml co 3h w ciągu doby wychodzi 6 butelek. I dr Ozimek mówił że to jest w porządku... Ile butelek Tobie wypija Lenka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc 🙂

a ja uwazam matylda, ze jest roznica 180 ml a 120ml, przez cala dobe przy okolo 6 karmieniach to jest roznica 360ml!!!! a dla takiego babelka to ogromna roznica. dlatego, ja bym ja wybudzala, bo nie zjada az taaaak duzo na dobe, a jesli pani doktor powiedziala, ze masz ja karmic w nocy, to widocznie jest taka potrzeba. O ktorej Ty chodzisz spac??? bo ja gdy nela zjada naprawde malo w ciagu dnia, to zanim sie poloze spac, czyli zazwyczaj polnoc to jest, to daje jej przez sen, nawet sie nie budzi wtedy, odbija sie tez ladnie. Wiec tak najwyzej rob....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasjalena2 napisał(a):
matyldusia napisał(a):
Dobra zaraz spadam ale mam na prawdę poważne pytanie i potrzebuję pomocy
zwłaszcza od dziewczyn karmiących MM albo dokarmiających
moja je co 3 3,5 godz , wydoi 120ml mleka
o 21,40 je po raz ostatni i śpi do 6.30 w zasadzie od urodzenia przesypia całe noce a dziś Pani doktor powiedziała że mam ją budzić w nocy na butlę 😮 że ma wypić chociaż 60ml ale ja nie wiem czy to ma sens, skoro się nie budzi to widocznie nie jest głodna
co ja mam robić????????????


dziwne....mi nie kazali Jej wybudzac, bo noc jest po to żeby żołądek odpoczął. Moja je 120ml co 3h w ciągu doby wychodzi 6 butelek. I dr Ozimek mówił że to jest w porządku... Ile butelek Tobie wypija Lenka?

no właśnie
1 wychodzi około 7.00
2. 10.00
3. 14.00
4. 19.00
5. 21.30 i kolejna znowu o 7.00 rano
może faktycznie za mało bo wypija 120 ml ale tylko 5 razy dziennie 😮 bo przecież ona ciągle śpi 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasjalena2 napisał(a):
a Lenka dobrze waży? Może ma niedowagę i dlatego??

ma niedowagę
waga urodzeniowa 3400
po 6 ciu tygodniach 4550
ale po 10 tygodniach już 5000 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
kasjalena2 napisał(a):
a Lenka dobrze waży? Może ma niedowagę i dlatego??

ma niedowagę
waga urodzeniowa 3400
po 6 ciu tygodniach 4550
ale po 10 tygodniach już 5000 😮

miedzy naszymi dzieciakami jest oznica tygodnia moje jest mlodsza a teraz wazy 5600gr 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a gdybys jej przesunela to karmienie z 21.30 na 21 a potem jeszcze zanim sie polozysz??? bo chyba tez nie chodzisz az tak wczesnie spac, co matylda???? nawet w dwie godziny zrobi jej sie miejsce na troszke mleczka, chocby te 50ml, a nie bedzie jeszcze tak pozno i ty sie wyspisz i jej brzusio odpocznie do rana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez mowili zeby wybudzac w nocy, bo dziecku spada cukier.... Ale ja tego nie robie... ona tyle snu potrzebuje i tyle. Jedne dzieci sa takie, inne sa takie.... po prostu... Kazda matka odpowiada za swoje dziecko i wie co jest dla niego najlepsze... Moja zjada Moja zjada 5, 6 butelek.... po 150 ml zawsze...nie wazne czy dzien, czy ta ostatnia na wieczor... zawsze jej daje 150... i spi mi zawsze po 9-11 godzin w nocy bez przerw...
Matylda - nie jestes sama w tym 🙂 Takze moim zdaniem - nie ma powodow do niepokoju:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasjalena2 napisał(a):
matyldusia napisał(a):
Dobra zaraz spadam ale mam na prawdę poważne pytanie i potrzebuję pomocy
zwłaszcza od dziewczyn karmiących MM albo dokarmiających
moja je co 3 3,5 godz , wydoi 120ml mleka
o 21,40 je po raz ostatni i śpi do 6.30 w zasadzie od urodzenia przesypia całe noce a dziś Pani doktor powiedziała że mam ją budzić w nocy na butlę 😮 że ma wypić chociaż 60ml ale ja nie wiem czy to ma sens, skoro się nie budzi to widocznie nie jest głodna
co ja mam robić????????????


dziwne....mi nie kazali Jej wybudzac, bo noc jest po to żeby żołądek odpoczął. Moja je 120ml co 3h w ciągu doby wychodzi 6 butelek. I dr Ozimek mówił że to jest w porządku... Ile butelek Tobie wypija Lenka?

moja też je około 5-6 butelek co 3 h 120 ml zdarza się, że rzadziej jak np zaśnie w dzień i prześpi porę jedzenia.. no i 2 razy w ciągu doby je moje mleko, tzn w dzień ściągam ok 100 ml i do tego 60 MM a w nocy to nie wiem ile wyje bo ssie cyca i do tego 90 ml MM.. ale nie przesypia mi nocy - budzi się między 2-gą a 4-tą na jedzenie..
Ja bym tam dziecka nie budziła, to już nie jest noworodek przecież.... 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa.... moja mama urodzila i wychowala 3 corki i mowi, ze to bzdura, zeby wybudzac po 2 miesiacu... Na poczatku tak... ale jak dziecko konczy 2 miesiace to brzuszek musi odpoczac i najlepsza jest do tego noc.... Ja wierze swojej mamie...!!!! Bo jakos ja i moje siostry jestesmy zdrowe i nigdy nie mialysmy zadnych problemow!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dziewczyny
zwyczajnie będę jej teraz robiła 150 ml i niech strace wyje tyle ile będzie chciała ale w nocy nie będę jej budzić , skoro nawet ani razu nie kwęknie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha dodam tylko że za tydzień mamy szczepienie i wtedy będzie ważona jak faktycznie wyjdzie "a mało" to będę ją wybudzać a na razie nie mam zamiaru 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No dokładnie Magda, tylko na miejscu Matyldy to nie robiłabym, tak dużej przerwy w dzień.. Je o 14-tej a potem o 19-tej? Hmm ja wtedy ewentualnie bym ją obudziła na jedzenie i zamiast 19-tej dałabym jej o 17-tej a potem o 20-tej..
Może spróbuj tak, bo jak na mój gust w dzień za mało je i za długie przerwy ma.. Wiadomo, że raz kiedyś się może zdarzyć przespać porę jedzenia tak jak mojej, ale nie codziennie.. Moja też mało waży i w 10 tygodniu miała 5300.. Jakby nie było 300 gram więcej niż Twoja ślicznotka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle, ze wiekszosc lekarzy robi wszystko tak, zeby dziecko bylo sterylnie chowane itd... Ja mysle, ze trzeba je hartować... Na rozne sposoby.... Nie trzesmy sie tak nad tymi dziecmi 😁 😁 😁 😁 Mam nadzieje, ze rozumiecie o co mi chodzi 😁??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magda-d87 napisał(a):
Ja mysle, ze wiekszosc lekarzy robi wszystko tak, zeby dziecko bylo sterylnie chowane itd... Ja mysle, ze trzeba je hartować... Na rozne sposoby.... Nie trzesmy sie tak nad tymi dziecmi 😁 😁 😁 😁 Mam nadzieje, ze rozumiecie o co mi chodzi 😁??

zgadzam sie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BRY 🙂
weekendowe posty nadrobione
po weselu ok bawilismy sie do 4 rano mały był grzeczniutki az dziw ze az tak 😁potrafi byc grzeczny 😁
po weselu cała niedziele nie spałam bo najpierw syn sie wyspał a pozniej T cierpiał i ja musiałam mu dotrzymywac mu towarzystwa w tym cierpieniu przeciez 😁
najgorsza nowościa w tym wszystkim jes to ze trace pokarm 😞
wczoraj wieczorem nie miałam czym nakarmic bo pusto...w nocy cyc a rano znów butla ..załamka 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do karmienia w dzien Ola - to zgadzam sie.... powinna jesc co 3, 4 godziny, nie dluzsze przerwy... a odpoczynek w nocy... Moja w dzien sie budzi sama co 3 godziny, wiec ja tego problemu nie mam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosiaa21 napisał(a):
magda-d87 napisał(a):
Ja mysle, ze wiekszosc lekarzy robi wszystko tak, zeby dziecko bylo sterylnie chowane itd... Ja mysle, ze trzeba je hartować... Na rozne sposoby.... Nie trzesmy sie tak nad tymi dziecmi 😁 😁 😁 😁 Mam nadzieje, ze rozumiecie o co mi chodzi 😁??

zgadzam sie 🙂

Ciesze sie ,ze jest ktos kto mnie rozumie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko rozumiem tylko moja ciągle śpi ( znowu 😁)
a tak około 14.00 po karmieniu wychodzi na dwór i śpi, śpi śpi i o 19.00 też śpi więc ją biorę i tak na siłę do domu i wybudzam
ale faktycznie może teraz będę ją wczesniej ściągać na chatę ale w nocy na razie budzić nie zamierzam 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam tylko ugotować ziemniaki bo mama ma zupę owocową ( ja tego nie jadam) a do ziemniaków coś sobie zrobię
mam jeszcze cukinię i nie wiem co z nią zrobić ale coś wymyślę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...