Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Tynka przepis bardzo prosty:

2 1/2 szkl. mąki (1/2kg)
2 jaja
1 1/2 szkl. mleka
2 łyżki cukru
3 dag drożdży
sól
olej do smażenia

Drożdże rozkruszyć , zasypać cukrem i zalać 1/2 szklanki ciepłego (nie gorącego!!! mleka) wymieszać i pozostawić na chwilę, żeby urosły. Do miski wsypać mąkę, jaja (odrobinkę posolić jaja), wyrośnięte drożdże, resztę mleka i wymieszać(robię to drewnianą łyżką). Pozostawić w cieple do wyrośnięcia. Smażyć racuchy na rozgrzanym, tłuszczu z obu stron.
Smażyć na małym ogniu bo racuchy zaczną się przypiekać a w środku będą surowe.
Nie trzymam się sztywno ilości mąki bo to zależy od jej rodzaju, konsystencja powinna być dość gęsta, na tyle żeby odrywała się od łyżki, ja wszystko robię na tzw. oko 😉
Powodzenia i smacznego 🙃

A ja dzisiaj zgrzeszyłam - pożarłam Big Maca i fryty ☺️ i mam + 700 pustych kcal 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
heeeej hoooooooo 🙃
u nas nic ciekawego... coraz blizej wesela... dopinanie wszystkiego na ostatnio guzik.
Mały ma sie dobrze, jest bardzo grzecznym i radosnym chlopcem. Teraz bardzo żadko placze. Wczoraj bylismy na spacerze. 6 godzin nam przespal 😁 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello 😁
Temat bieliźniany więc i ja się dorzucę: kupiłam dziś sexy cyckonosz i gacie wyszczuplające i normalnie aż mi samej dech zapiera haha, teraz tylko jakaś sukienka czy coś, w czym mogłabym się pochwalić swoją figurką 😁 Nawet tych wstrętnych rozstępów na piersiach nie widać 😁

MAMY kupujące PAMPERSY ZIELONO NIEBIESKIE: przypominam, że w rossmanie promo: 2x jumbopack= 89,99 i za grosza można wziąć chusteczki nawilżone PAMPERS; ja już kupiłam i chyba zrobię jeszcze zapas bo oszczędzam prawie 30 dychy na zestawie.

Co do budzenia na karmienie w nocy: raz chciałam tak zrobić (bo nie spałam i myślałam, że jak nakarmie małą to dłuużej obie pośpimy) ale ona nie chciała się zbudzić a na śpiąco nie ssała. I w ciągu 3 miesięcy i tygodnia przybrała 2,5 kg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Tyska mogę oddać Ci swojego Big Maca 😁

Jakaś jestem niedorobiona dzisiaj, jakby mnie ktoś pier*** kijem do palanta 🤔
I ziewam i spać mi się chce i nie wiem co jeszcze mi się chce albo nie chce 😮
z mila checia 🙂
Ja zdarzylam pomalowac pazurki u stop i maly juz cos steka, mezus pojechal i znowu sami bedziemy musieli jechac do lekarza w czwartek.. ehh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tyska_1 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Tyska mogę oddać Ci swojego Big Maca 😁

Jakaś jestem niedorobiona dzisiaj, jakby mnie ktoś pier*** kijem do palanta 🤔
I ziewam i spać mi się chce i nie wiem co jeszcze mi się chce albo nie chce 😮
z mila checia 🙂
Ja zdarzylam pomalowac pazurki u stop i maly juz cos steka, mezus pojechal i znowu sami bedziemy musieli jechac do lekarza w czwartek.. ehh

ale Wy macie wszędzie blisko to i tak nie ma kłopotu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja chyba tez zaczne nele juz niedlugo wczesniej zaczac klasc spac, bo 21.30 to troche za dlugo dla mnie chyba, czuje, ze potrzebuje troszke wiecej czasu tylko dla siebie....
pstryknelam jej kilka fotek dzisiaj, 🙂 to jedna z nich 🙂 przyznam, ze zaqinspirowana sesja Tyminki, tylko ze ja nie mam super aparatu, no ale trzeba korzystac z tego co sie ma 🙂

[URL=http://iv.pl/][IMG]http://iv.pl/images/43189861441812131105.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...