Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Dagi_ napisał(a):
ale ze nie czuc bardzo ciemiaczka juz?? bo ja rzeczywiscie sama uwazam, ze jest o wiele mniejsze niz wczesniej. a jak obwod glowki maji sie zwieksza??


Nie no, jest jeszcze ciemiączko, ale malutkie już...
jak się urodziła - obwód głowy miała 33 cm,
1, 5 miesiąca - miała 37 cm,
3 miesiące 39,5 cm.
tak to dokładnie wygląda... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dagi moja urodziła się z obwodem 36 cm, w wieku 3 tygodni miała 38 cm, w wieku 1,5 miesiąca 38,5
a w wieku 3 miesięcy 40 cm.. Ile ma teraz to nie wiem bo idziemy do lekarza 7.09 to się dowiem dopiero 🙂
Aha i tego z tyłu ciemiączka już nie ma od miesiąca ponad a to na czółku jest malutkie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko, matko.. ja na szybko: dopadnę kompa znowu wieczorem po 20 więc nadrobię, co czynię sumiennie 🙂

Ola, mi leżaczek bardzo ułatwia karmienie i nie korzystam z niego nagminnie: jedynie do karmienia łyżeczką właśnie i trzymam w nim Witolda do pół godziny po karmieniu: mniej mu się wtedy ulewa.

Tyminka jak pisałam: ja książkowo wychowuję swoje dziecko 😁 😁
wszystko wg "zaklinaczki dzieci" T. Hogg ale jak mi się sprawdza, to dlaczego nie ?
nawet w sposób książkowy oduczyłam Witka noszenia do snu 🙂

Szyszunia moje dziecko samo było gotowe do przejścia na 4-godzinny system: zauważyłam to po tym, że w nocy budzi mi się nie co 3 a co 4 godziny na karmienie a w ciągu dnia, raz czy dwa przetrzymany nie wykazywał oznak głodu na przypadającą porę karmienia a dokładnie godzinę później.
Z mojej mądrej książki wynika, że 4 miesięczne dzieci powinny już mieć wydłużony czas karmienia i aktywności ( nie przeciążać im żołądków ) i można też uczyć je tego co kilka dni przesuwając karmienie o 15 minut: czyli np jak zawsze karmisz o 12 to np w pon, wt sr karmisz 12.15, czw, pt, sb, 12.30 nd pon wt, 12.45 i tak dalej aż przejdziesz na 4 godziny 🙂

I co dziwne, ale plan dnia zawarty w tej książce baaardzo pokrywał się z planem dnia Witka: musiałam tylko kilka poprawek nanieść rano ( wstawał mi o 5, ale już to wypleniłam 😁 ) i wieczorem z kąpielą.
Chyba większość dzieci na świecie funkcjonuje podobnie 😁 😁

co jeszcze...hmm...

co do obwodu główki to u Witka wyglądało to tak:
w dniu urodzin: 35
w 6 tygodniu życia: 39
w 3 miesiącu życia: 41

następne badanio-szczepienie mamy 8 września więc zobaczę jaki wynik 🙂

Ola, co do grupy dziecka mam ją wpisaną w książeczkę na 4 stronie, ale moze wynika to z faktu, że ja mam grupę "-" więc robiono od razu badanie na konflikt serologiczny.

dobra, uciekam i jak napisałam, będę wieczorem: nabrałam ochoty na zaprawy i zachciało mi się arbuza w rumie 😁 😁 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz Was nadrobię...
tylko widziałam życzenia dla Niki - dziękujemy Wszystkim 😘
Mam doła - muszę zgubić brzuch w 3 tyg, bo jadę do Gdańska.... kur.... jak zobaczyłam siebie w kostiumie to mi się słabo zrobiło - mój Ł. wczoraj powiesił w przedpokoju duuużżżeeee lustro.... kazałam już dziś mu je zdjąć.... KUR.... ale mnie wkurza wszystko dziś.... 😠 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to zaczne od tego ze Majeczka slicznie wyglada z ta brudna buziuchna 🙂

My juz po szczepieniu maluszek plakal az mi bylo go szkoda chodz to tylko jedno klucie:/
Maly wazy 9 kg. obwod glowy to 43 cm i obwod klatki piersiowej to 47 cm 🙂
ile ma dlugosci to nie wiem bo te moje gwiazdy w przychodni nie mierza a czemu to nie wiem glupie sa i tyle 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kupiłam sobie dzisiaj dobre, czerwone winko.
dziwnie mi było tak pchać wózek do kasy, a tam wino na taśmie 😜

rozluźnię się dzisiaj, rodzice wracają więc zajmą się Majeczką przez chwile.
a matka wariatka poleci na motor, przewietrzyć się, a wieczorkiem winko 🙃
włączę sobie nasze piosenki i zacznę wyć do księżyca z tęsknoty za M. 😜

.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...