Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Od jakiego wieku można podawać dziecku cytrusy? 🤔 🤨
Muszę poszukać

mój dziś ciumkał pomarańcza ☺️

Od 5. miesiąca można bezpiecznie wprowadzać do diety maleństwa:
• jabłka
• porzeczki
• owoce dzikiej róży
• winogrona
• jagody
• maliny
• jeżyny
• banany


Od 6. miesiąca można podawać:
• śliwki

Od 7. miesiąca można podawać:
• gruszki
• morele
• żurawiny

Od 10. miesiąca wprowadzamy (ostrożnie ze względu na możliwość wystąpienia reakcji alergicznej):
• truskawki
• mandarynki
• cytryny
• pomarańcze
• ananasy

Po 12. miesiącu można podawać:
• kiwi
• arbuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
gizelda napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Od jakiego wieku można podawać dziecku cytrusy? 🤔 🤨
Muszę poszukać

nasza juz wysysa soki tak od miesiąca
ale tak ze dwa razy w tygodniu może z dwóch cząstek
ale żeby jej cały miąższ podać to jeszcze nie próbowałam

no właśnie czytam że alergikom nie powinno się dawać cytrusów w pierwszym roku życia 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moje dzieci sie dzisiaj szaleju najadły - drą sie i piszczą cały dzień. Teraz jak Julka ma wolne to jest szął taki że ręce mi opadają. a jak oni sie fajnie razem bawią, młody to aż się rwie do niej. wczoraj wieczorem leżelismy wszyscy w łóżku to ten jej tak właził na głowe i pożerał nosa, myślałam że się wscieknie z radości 😁 😁

Marinka oni naprawdę wyglądają jak z obrazka 🙂 Takie rodzeństwo jak z żurnala 😉

Ola Lenka śmieszka cudowna jest 🙂 A co do cytrusów to wczoraj Rafał dawał małemu polizać cząstkę mandarynki i Szymek znienacka pożarł kawałek. Nic mu sie nie działo no ale na razie wole nie szaleć z podawaniem.

Dagi gratuluje ślubu 🙂

co t ja miałam jeszcze.. może mi sie przypomni bo podczytuje co chwile ale wszyscy w domu, R. też ma wolne i przeciez nie ma czasu usiąśc spokojnie 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc ☺️
ale piekne te dzieciaczki Wasze ☺️ Lenki ostatnie zdjecie mi sie podoba ta minka mówi 'ja Wam jeszcze pokaze' 😁
Lena cały tata 😁
Marinka pozazdroscic takich dzieciaczkow i tak kochajacych sie dzieci 😘
Angelika Fabian wymiata w tym stroju jak przedszkolak wyglada 🙂
Wszystkim dzieciaczkom co mialy miesiecznice skladam spoznione zyczenia, i dla Kacperka wszystkiego naj 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ufff, wlasnie wrocilismy z miasta

pogoda super, cieplutko, ze nawet kurtki zapinac nie trzeba

wybralismy obraczki 🙂 piekne sa i niezbyt drogie, kazda inna, bo jak zaczelismy miezyc to sie okazalo ze te same raczej nie wygladaja ladnie i na moim i na S. palcu. Moja jest wezsza i blyszczaca a S. szersza i matowa, obydwie to polaczenie bialego i zoltego zlota. Alez jestem podekscytowana 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexia_79 napisał(a):
gizelda napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Od jakiego wieku można podawać dziecku cytrusy? 🤔 🤨
Muszę poszukać

nasza juz wysysa soki tak od miesiąca
ale tak ze dwa razy w tygodniu może z dwóch cząstek
ale żeby jej cały miąższ podać to jeszcze nie próbowałam

no właśnie czytam że alergikom nie powinno się dawać cytrusów w pierwszym roku życia 🤢

wiem ale kurwa ja dalej nie wiem na co jest uczulona i w rzeczywistości przestałam uważać
myślę że po wyssaniu kilku kropli soku z cząstki mandarynki nic jej nie będzie a dostanie choć odrobinę witaminy C ( bo po tych w kropelkach tj po witaminie C na bank ja wysypywało jak jej kiedyś podawałam jak była chora)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry! 😁
Dziękuję za życzenia w imieniu Majki...
U mnie "młyn"...
Pracuję, jak pracowałam... niestety - w tym okresie 27-30 też muszę 😞 Na szczęście dzieci mało, więc jest ok, tylko wstawać się nie chce...
Majka od stycznia będzie u mnie w żłobku, tylko na innej grupie... więc plus taki, że nie muszę się martwić o nią i będę z nią jeździć samochodem do pracy.
A z prywatnego żłobka zadowolona nie byłam 😞 😞 😞 😞
Moja mama wyszła za mąż w pierwszy dzień świąt, więc nie miałam kiedy odpoczywać 😞 Ciągle - całe święta w biegu.
5go stycznia przeprowadzam się, wracam do mojego starego mieszkania...
No i w końcu się bronię (magisterkę) 18go stycznia 🙂 - a pół roku się zbierałam... 🙂
Jeśli chodzi o Maję, to aniołek - jak była - tak jest dalej....
Ma dwa ząbki, raczkuje, wstaje i zaczęła chodzić z pomocą.
No i to chyba tyle u mnie 🙂
Jeszcze wrzucam fotki Majki, aktualne.
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/560/dscn1794o.jpg/][IMG]http://img560.imageshack.us/img560/1558/dscn1794o.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/856/dscn1778x.jpg/][IMG]http://img856.imageshack.us/img856/5486/dscn1778x.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja dzisiaj tak wstawała przy kanapie że się zębami oparła i skórę na narożniku rozcięła 🤢
Ech co ja z nią mam, a też zasuwa że skarpetki np dzisiaj pogubiła i co ją odstawię od narożnika to ta z powrotem tam idzie i tak w kółko, i wstaje i klęka i cuduje, matko matko dajta mi cierpliwość 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bry 😞
nie mam mojego synka..chlip.

dzieciaczki śliczne, bez wyjątku 🙂

Ola, ja kiedyś z Witkiem przyjadę, żebyś miała porównanie jak chłopak może broić: będziesz Bogu dziękować za grzeczne dziecię jakie masz 😉 😁

nie mam co pisać, nie mam zdjęć z pierwszych świąt więc chujnia z grzybnią...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiula,!! trzymam kciuki za Ciebie, zebys dala rade i mogla byc z Witkiem jak najpredzej!!1
moje dziecko wlasnie oproznilo polowe doniczki z kwiatkiem, tzn porozwalala ziemie z doniczki po calym salonie, a ja nawet nie zauwazylam ze tam byla 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MrsTuliPanna napisał(a):
bry 😞
nie mam mojego synka..chlip.

dzieciaczki śliczne, bez wyjątku 🙂

Ola, ja kiedyś z Witkiem przyjadę, żebyś miała porównanie jak chłopak może broić: będziesz Bogu dziękować za grzeczne dziecię jakie masz 😉 😁

nie mam co pisać, nie mam zdjęć z pierwszych świąt więc chujnia z grzybnią...

Kasia - czy to znaczy że mnie nie odwiedzisz teraz kiedy Wit u mamy? 🤔 W sumie to jestem to w stanie zrozumieć i nie chciałabym żeby było Ci przykro patrząc na Lenkę, ale z drugiej strony czuję się w obowiązku zadbać żebyś nie siedziała w domu i się ta nie smuciła. Ja w każdym razie czekam na Ciebie, możesz mnie odwiedzać nawet codziennie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bry
KAcperku wszystkiego najlepszego i milion buziaczkow od cioci i Wojtusia 😘
Wszystkie dzieciaczki śliczne, jejku jak one szybko rosną 🙂 nie widzialam tylko Lenki i Dawidka, ale może jeszcze mi pokażecie fotki 🙂
Dagi gratuluje ślubu ! 🙂
właśnie ja się zastanawiam czy jakieś dziecko może broic bardziej niż moje 🤢 Wojtek to normalnie diabeł wcielony 🙃 i jeszcze od kilku dni jest mega marudny, bo drugi ząbal mu idzie, niczym się nie zainteresuje dłużej niż 10 minut i wiecznie jęczy 🤢 jeśc nadal nie lubi, już widze, że będzie niejadkiem 🙂 śpi już w miarę dobrze w nocy 😁
moze jutro i ja powklejam jakies aktualne fotki mojego czorta 😜
a teraz uciekam. Dobranoc kobitki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzieki Asia 🙂

a co do niejadkow, to wiem cos o tym, uwierz mi 🙂 mozemy pogadac o tym jesli bedziesz chciala 🙂
chociaz ja ostatnio podaje mojej Neli raz na dzien, lub co drugi dzien Lacido baby, probiotyki + prebiotyk i nie wiem czy to ma jakis zwiazek, ale od dwoch dni zjada mi po polowie sloiczkowego jedzenia dziennie + jak dostanie kawalek obranego jablka to nie rzuca go od razu na podloge.... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hello 🙂
Dagi u mnie jest tak, że Wojtuś mleko z butelki najchętniej tylko by jadł i z tym nie ma problemu, ale nic łyżeczką nie chce jeśc 🤢 tylko, że ja nie daję za wygraną, dzisiaj tak mi zaczął histeryzowac, ale potem zobaczył, że jestem nieugięta i zjadł do końca ładnie kaszę 😉
bez tabelki ani rusz 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...