Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Linka dobrze że wszystko dobrze, już z górki , a skoro mały już odwrócony to jest szansa SN ??? czy już nie ???
o to Nina Jasiek teraz będzie kąsał 😁\
Magda u nas trzeba ze dwa tyg wcześniej i trzeba mieć zaświadczenia o chrzcie i bierzmowaniu rodziców i rodziców chrzestnych
u na chrzty tylko w jedna sobotę w miesiacu czasem jest jedno dziecko , czasem 7 ro ( bo to z całej parafi 5 miejscowoości) mszy nie ma tylko ten obrządek i komunia
od dziecka bierze 300 zł wszystko trwa od 15 minut do 25 minut
wiem ze niektórzy biorą 50 zł, 100zł 150 zł albo nic nie biorą , no ale u mnie 300 zł od kazdego bez wyjątku
teraz ja mam pytanie czy ojcowie waszych dzieci brali urlopy ojcowskie/tacierzynskie ????? jeśli tak to macie jakiś wzór takiego podania, bo na necie są ale jakieś takie do dupy 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a Magda u nas jeszcze trzeba mieć zapłacone wszystkie składki na kościół, dawać w listopadzie na wypominki i przyjmować księdza na kolędę przynajmniej przez 5 ostatnich lat
ale u nas to inaczej , już kiedys pisałam że u mnie ślub kosztuje 1700zł, pogrzeb 1200, a zapowiedzi przed ślubem 200zł każda a chyba jest 3 to 600zł 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry 🙂

Nina gratulacje dla Jasia 🙂
Linka Tobie gratuluję z całego serca, cieszę się, że wszystko z ''małym'' dobrze 🙂 oby był zdrowy 🙂
U mnie chrzest trzeba zamawiac co najmniej 2 tyg przed, kosztuje to ile kto da, ja dałam 100 zł, i żadnego problemu nie było 😁 Musiałam wziąc akt urodzenia jedynie, a chrzestni jakieś tam zaświadczenia ze swojej parafii i o spowiedzi 😁 rodzice nie, bo grzesznicy, więc nawet komunii nie mogliśmy miec 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bry
mamy czwartego zęba 🙂 nieźle, w niecały miesiąc 😉
byłam od rana w US i ZUSIE, po drodze tesco zahaczyłam i kupiłam młodemu body, za 5szt z F&F wyszło mi 8zł/szt. :P i zakupiłam 5 książek za 9zł także i jedno i drugie coś dostało 🙂 dzieci zadowolone, mama styrana - teraz będe lezec i odpoczywać

Linka gratuluję pisiorka 🙂 och jak sie urodzi to dopiero sie zacznie 😁 😁

Matylda a to u was jakieś złocone kościoły są czy jak?? ja za chrzest nie dam wiecej niz 50-100zł a nawet terminu jeszcze nie mam. chyba zrobimy w czerwcu dopiero bo w kwietniu mam 18stke i wesele, w maju urodziny młody ma i jakos musze rozlozyc te wydatki 🤨 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magda - u nas też 2 tygodnie przed chrztem się przychodzi. Potrzebowaliśmy jedynie akt urodzenia dziecka a chrzestni zaświadczenie o braku przeciwwskazań do bycia rodzicami chrzestnymi ze swoich parafii. Gdybyśmy mieli kościelny to jeszcze akt ślubu czy jak to się tam zwie
🙂
U nas też co łaska, my daliśmy 150 zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikolina nie wiem jakie kościoły bo nie bywam ,jeśli już to na dworze, nie powiem co jakiś czas jakiś remont robi ale nie wiadomo za ile, po ile co i skąd te ekipy bierze bo z nikim się nie rozlicza
w ogóle to to jakaś komedia jest, ja nie wiem że ludzie nie mogą się zbuntować , wiem że dwa lata temu podjęto jakiś kroki żeby go usunąć ale szybko zapał minął jak się okazało że to siostrzeniec naszego biskupa 😮
nie wie nieistotne wiem że dużo ludzi jeździ tu tylko po zaświadczenia i szukają innych normalnych ksieży ale wiem że z zaświadczeniami też robi problemy, teść do niego jeździł z rok temu po coś to powiedział że my u niego na ślub liczyć nie możemy , ale wyda zaświadczenia za normalną opłatą chyba 50 zł każde i oczywiście półślubek trzeba zapłacić czyli jakieś 850 za darmo 🤢
no nic , ma jakieś 55 lat to jeszcze ze 20 lat tu pobędzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nadrobialam 🙂
tak wiec Kacperek cudowny wiecej zdjec nie widzialam ☺️

Linkaa- Gratulacje tego siusiora 🙂tez bym chciala 2 synka 🙂

A co do chrztu- to dalam 150 zloty poszlam tydzien przed chrztem zalatwiac!spowiedz mnie czekala i chrzestnych!a co do papierzysk jakie potrzeba to juz nie pamietam ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jejku Anka przecież ONA chodzi , to takie niesamowite, uwielbiam takie małe chodzące nieboraki, chociaż chciałabym aby moja poszła jak najpóźniej 😉
jeju niedawno sie rodziły a już poszły 🤪
i jak sobie świetnie radzi z progami i pies zaczął merdac ogonem jak się pojawiła
ślicznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magda-d87 napisał(a):
No Helenka ładnie śmiga 🙂 też bym chciała, żeby Majka tak chodziła już 🙂
A ona to taki boidudek trochę 😞

moja też się boi, wszystkie meble obejdzie dookoła, nawet biega przy kanapie a wzięta za ręce albo pod pachy od razu ryczy a nogi robią się jej jak z waty i od razu siad na dupę
ale co tam widocznie nie gotowa , kuzyn jej rok kończy dziś i nie raczkuje, nie siada,nie wstaje, położony na brzuchu bedzie leżał aż się go nie weźmie bo nie potrafi nic ani się podnieść, ani usiąść ani się przekręcić no nic, ale wzięty za ręce śmiga , albo raczej nogami przerabia bo robi to tak szybko ze czasem mam wrażenie że fruwa w powietrzu , moim zdaniem to nie jest normalne no ale cóż zobaczymy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Matylda - masz wniosek on-line - wystarczy wypełnić i wydrukować

https://formularz.ewnioski.pl/urlop_ojcowski/1;jsessionid=C0578C149EE745DD65A537FE1BE58EAB.afe2?renderer.slotId=4vjeun

o ja dzięki na to nie trafiłam
jakieś takie proste mi się gotowe otwierały i tam takie jedno zdanie mnie śmieszyło, zobaczymy jak z tym wyjdzie
zaraz będę szukać danych "szefa"
dzięki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzieki dziewczyny 🙂 no ja mam szanse na porod naturalny ale zoabczymy co z tego wyjdzie 🙂
Hela superowo juz smiga, u mnie Majka zrobiła sie len i nawet za rece nie chce chodzic woli raczkowac, bo wszedzie dojdzie szybciej i tam gdzie chce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...