Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Hej!

Wszystkiego najlepszego na roczek dla Waszych Kwietniowych całkiem już dużych maluszków!!! 😘 😘 😘
U nas wsjo ok
malutka rośnie jak na drożdżach, wysoka i chuda
ubranka nosi na 80-86 waga ok 7,5 kg

Dzis bylysmy na kontroli u neurologa i wszystko jest ok rozwija sie prawidłowo , nie ma żadnych zastrzeżen, po tym co przeszlysmy i co moglo sie zdarzyc......ryczalam dzis z radosci. mamy sie stawic znow dopiero za pol roku, rechabilitantka bedzie do nas przychodzila raz w tyg na godzinke tak zeby ją porpowadzic az stanie na nogi dla pewnosci... ale jest wsjo ok

ja lada chwila wracam juz do pracy

pozdrawienia 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Louisedg napisał(a):
Hej!

Wszystkiego najlepszego na roczek dla Waszych Kwietniowych całkiem już dużych maluszków!!! 😘 😘 😘
U nas wsjo ok
malutka rośnie jak na drożdżach, wysoka i chuda
ubranka nosi na 80-86 waga ok 7,5 kg

Dzis bylysmy na kontroli u neurologa i wszystko jest ok rozwija sie prawidłowo , nie ma żadnych zastrzeżen, po tym co przeszlysmy i co moglo sie zdarzyc......ryczalam dzis z radosci. mamy sie stawic znow dopiero za pol roku, rechabilitantka bedzie do nas przychodzila raz w tyg na godzinke tak zeby ją porpowadzic az stanie na nogi dla pewnosci... ale jest wsjo ok

ja lada chwila wracam juz do pracy

pozdrawienia 😘 😘 😘


Witam
A my to sie chyba jeszcze nie znamy?? ☺️

7,5 kg to nie za malo??

Moja wazy 11kg i ma 80cm i nosi 86.

A tak wogole to jestem po pracy tak ztyrana ze szkoda gadac.
I do tego zlapalam takiego dola 😞
A jutro do ginekologa ide.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
niksssa napisał(a):
Luizy córa z września jest :P czy października o ile mnie pamięć nie zawodzi 🙂 no ale faktycznie wysoka modeleczka z niej rośnie 😉


acha z wrzesnia powiadasz a ja myslalam ze z naszego watku kwietnia . To spoko. To w takim razie faktycznie duza jak na 7miesiecy i juz 80-86 😮
Ja myslalam ze moja corcia jest wysoka 😮bo teraz ma 80cm wysokosci i nosi 86ki bo sa akurat i niektore juz 92.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej nie mam czasu bo od dwóch godzin siedzę w kuchni 😠
Tynka obiecuję że opowiem co mnie niepokoji najbliższym razem ,wszystko wczoraj Pawłowi pokazałam i też sie zaczął zastanawiać 😮
Matko Majeczka cudna, śliczna, śmieszna, pięknie ubrana no w ogóle ZJAWISKO
i te stoły tak pięnie nakryte - czy ja się kiedyś czegoś takiego dorobię ????- wątpię 😞
Luiza pokaż zdjęcie Laury następnym razem
miłego weekendu pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

Majeczka cudna - wczoraj już nie zdążyłam się odnieść. Ale rzeczywiście widać, że Wy zakochani, bije to od Was. Mała jak zwykle roześmiana, słodka, kochana 😉
Napisz nam Martuś co ona wybrała 🙂

Luiza
- no to super że z Laurą już wszystko ok 🙂 Cieszę się razem z Toba

A do mnie dziś mamunia przyjeżdża 🙃 A z tych gorszych wieści to te że w piątek już mam gości na całe 4 dni - jak ja to zniesę? 🥴 Nie lubię takiego zamieszania, kocham święty spokój ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Matylda co do Leny jeszcze - nie wierzę że podejrzewasz ją o autyzm 🤔 Przecież byłaś z nią u lekarza i powiedział Ci że rozwija się prawidłowo, nie doszukuj się 🥴 Ja nie widzę w niej żadnych oznak autyzmu, przynajmniej z filmów które widziałam to nie wynika 🤔
No i skąd Ty to wytrzasnęłaś że autyzm jest chorobą genetyczną? Przeszukałam pół netu wczoraj żeby coś znaleźć ale nic takiego nie znalazłam 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Matylda co do Leny jeszcze - nie wierzę że podejrzewasz ją o autyzm 🤔 Przecież byłaś z nią u lekarza i powiedział Ci że rozwija się prawidłowo, nie doszukuj się 🥴 Ja nie widzę w niej żadnych oznak autyzmu, przynajmniej z filmów które widziałam to nie wynika 🤔
No i skąd Ty to wytrzasnęłaś że autyzm jest chorobą genetyczną? Przeszukałam pół netu wczoraj żeby coś znaleźć ale nic takiego nie znalazłam 😮

nie jest chorobą genetyczną ale coraz więcej "naukowców" tak uważa ,
ja nie twierdzę że ona jest autystyczna bo bym zgrzeszyła nawet tak myśląc , tylko ma takie pewne dziwne zachowania które normalnie przyprawiają mnie o dreszcze
i pewnie połowa WASZYCH dzieci takie ma , tylko mówię ja jakoś tak wszystko porównuję do siostrzeńca i do innych dzieci z autyzmem które poznałam 😮
no nie wiem ONA np nienawidzi dotyku jakiegokolwiek , rzadko się zdarza żeby np nie była podirytowana kiedy ją ktoś dotyka, dlatego m in nie lubi chodzić z ręce, nienawidzi zmiany pieluchy , i w kąpieli tez nie lubi jak coś przy niej robię woli sama, o przytulaniu i całowaniu nie wspomnę bo to to w ogóle katastrofa 🥴 no ale to moja wina 😉
Ona potrafi godzinę, dwie robić jedną rzecz w kólko bez przerwy , zabawkami mało się bawi ale jak stoi przy tym pudle to może je tak otwierać i zamykać do wieczora nawet , no w sumie dopóki się nie zmęczy , albo jak już przy nim stoi i ma ochotę to powywala wszystkie zabawki na podłogę po jednej i robi to jak automat do ostatniej a kiedy z powrotem właduję je tam wszystkie na raz to znowu robi to samo 😮
ostatnio u szwagierki leżała na podłodze walizka pełna produktów z Włoch i ona tak usiadła otworzyła i wywalała jeden po drugim i niemalże je układała aby były równo , kiedy wwaliłam wszystko do środka i zamknęłam ona otworzyła i znowu to samo
potrafi przez pół godz chodzić czyt . raczkować w kółko tj jakby po okręgu a co najlepsze z głową skierowaną w dół , w ogóle nie patrzy gdzie idzie
nie może nic leżeć na kanapie , kanapie nie da spokoju dopóki coś jeszcze na niej będzie tj musi pozwalać , ściągnąć wszystko i odpuszcza a jak dalej coś tam połozę to będzie to robić do skutku
co prawda kontakt wzrokowy z nią jest - czasem aż za bardzo bo mnie onieśmiela nawet jak sie na mnie gapi
a no właśnie potrafi się zagapić na cokolwiek i jest wtedy nieobecna 😮
za to gada na potęgę , j anie znam dziecka które by tak gadało , ona się tylko zamyka jak śpi , kiedyś to chociaż na dworze nie gadała bo albo smok albo zimno a teraz i na dworze cały czas gada i akurat to mnie nie martwi tylko to co robi jakieś 100 razy dziennie a mianowicie bardzo szybko składa dłonie jakby w łódeczkę no czasem jej się nie udaje więc jest jak sie uda i przykłada te dłonie do ust a reszta wiadomo idzie prawie do ucha i tak gada i jednoczenie nasłuchuje siebie 😮
i to mnie na prawdę przeraziło , nie kontroluje tego nie ważne czy to zabawa czy jedzenie czy zasypianie nie wiem jak to wyjaśnić ale to jest dla mnie okropne bo znam jednego chłopca który tak robi
no i jeszcze wiele wiele innych rzeczy
mówię same w sobie by mnie nie martwiły i długo nie zwracałam na nie uwagi ale teraz jakoś tak dziwnie to wszystko zaczęło wyglądać 😮
tj ja wiem ze ONA ZDROWA JAK KON ale wolałbym żeby już przestała robić te dziwne rzeczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maja pierwsze co, wybrała pieniądze 🙃 kobieta... 😉

Matylda, daj Ty tej swojej małej, słodkiej, ruchliwej Lence spokój 😉
zdrowa dziewuszka, która nie może usiedzieć na miejscu, bo rozpiera
ją energia. Moja ma podobnie, uwielbia przestawiać, wywalać, wkładać
przeróżne rzeczy do pudełek, buzia zamyka jej się tylko jak śpi.
Leniuszek, to po prostu szczęśliwe dzieciątko, rozwijające się normalnie.

😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Matylda - ja mam swoją teorię, może i ma jakieś dysfunkcje, ale wg mnie to dlatego, że widzi tylko Ciebie, P. i Twoją mamę, a przez większość czasu jest tylko z Tobą.
W sumie u mnie jest tak samo, ale teraz do mnie ciągle ktoś przychodzi albo idziemy na podwórko i tam są inne dzieci, w sklepie też z nią jestem dzień w dzień, więc kontakt z innymi ludźmi ma.
Jedyne, co mnie zastanowiło to to chodzenie w kółko z opuszczoną głową, ale chciałabym to sama zobaczyć, bo Ty często masz skłonność do przesady 😉 (bez obrazy). Nie do końca jasne jest też dla mnie składanie rączek w łódkę, nie wiem jak to wygląda i jak ona to robi 🤔
Pozostałe rzeczy są jak najbardziej ok. Lena też zwala z kanapy wszystko do skutku, też wkłada i wyciąga z pudła zabawki, niczego nie układa, bo nie potrafi jeszcze, ale też non stop gada, czasem - o zgrozo - nawet we śnie 😉 Zmiana pieluchy to też masakra 🤢
Ja wiem, że martwisz się jak każda mama, ale myślę że z Leną jest wszystko ok 🙂 Jeśli Cię to jednak tak mocno niepokoi to jedź z nią do lekarza, niech ją obejrzy i już. Ponagrywaj zachowania które Cię tak niepokoją i mu pokaż, myślę że uzyskasz wyjaśnienie, a póki co nie zamartwiaj się, baw się z nią, mów do niej dużo, jeśli nie lubi dotyku to jej nie zmuszaj, bądź delikatna i tyle.
Będzie dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja wiem , wszystko wiem i nie przesadzam tylko ogólnie pytałam wczoraj o jakieś "dziwne " zachowania żeby wiedzieć czy niektóre też tak mają
no Ola z tym chodzeniem w kółko to przesadziłam tylko z czasem no ale jak wpadnie w trans to ze dwadzieścia kółek zrobi
staram się nagrywać
na razie mam film z rana z "rakiem" ale wgrywał się będzie chyba do wieczora
a z tymi rękami to nie wiem jak wyjaśnić po prostu szybko bierze dwie dłonie i przykłada do buzi tak trochę w bok i gada coś szybko , po czym przestaje i tak co jakiś czas , może uda mi sie to jakoś złapać
nie no i ja podświadomie wiem że zdrowa , tylko mówię chciałam wiedzieć czy wasze też robią coś "dziwnego' 😉
łoki
ja jeszcze muszę iść do ogródka popracować, odkurzyć wszystko i po południu przychodzą goście
a i jednak nie jade do P. bo on znowu wyjeżdża 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matylda
moja mała też raczkuje z głowąw dół w momencie gdy jest podekscytowana, to jest forma popisu, zazwyczaj dzieje sie to jak ktoś przychodzi do domu - tata, babcia to leci z szybkością światła w kółko z głową w dół - to normalne....
Ręce też wywija w różne strony, przykłada do ust - to też jest normalne.... SPOKOJNIE.... przecież to taki etap.
Twoje przypuszczenia co do zachowania Lenki są moim zdaniem bezpodstawne, to są normalne etapowe zachowania dzieci...
Przez 2 lata pracowałam z dziećmi autystycznymi.....
nic więcej nie nadrabiałam - zrobię to potem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasjalena2 napisał(a):
Matylda
moja mała też raczkuje z głowąw dół w momencie gdy jest podekscytowana, to jest forma popisu, zazwyczaj dzieje sie to jak ktoś przychodzi do domu - tata, babcia to leci z szybkością światła w kółko z głową w dół - to normalne....
Ręce też wywija w różne strony, przykłada do ust - to też jest normalne.... SPOKOJNIE.... przecież to taki etap.
Twoje przypuszczenia co do zachowania Lenki są moim zdaniem bezpodstawne, to są normalne etapowe zachowania dzieci...
Przez 2 lata pracowałam z dziećmi autystycznymi.....
nic więcej nie nadrabiałam - zrobię to potem 😉

no a ja nigdy nie miałam styczności z dziećmi młodszymi niż 3 lata więc już nie wiem co jest normalne
w każdym razie śmieszna jest
wieczorem zobaczycie jak ona się śmieje
trol mój kochany ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Siema 😠
No i kurwa mam jebana zime na poczatku wioesny no kurwa zajebiscie w chuj jestem taka wkurwiona ze szok;/
Poszlam z Pola i sis do centrum handlowego,ledwo ta pierdolona parasolke upchalam bo kurwa takie zaspy;/
Ale dotarlysmy...;/;/;/

Bylam tam w h&m i ktoras to mi tu pisala ze na matkach sa ceny nie tylko w koronach ze sa w euro iti ha i guzik prawda cena jest tylko w koronach ...a jakie ceny na przecenach szok 😁 Kupilam sobie sandalki i Poli bluzeczke 😁 😁 Ale w tycvh sandalkach to kurwa jnie wiem kiedy wyjde,planuje zakup gumiakow w pumie takie fajne widzialam i chcialam przymioerzyc i kupic ale przeciez mi stopy przemokly w ta chlape to jak tu mierzyc 😠 😠 😠
Ja chce kurwa do Polski tam cieplo!!!!!
Sorry za wulgaryzmy ale musialam sie wyzalic eh 🤢 😠 😠 😠 😠 😠 😠


Matylda-weź Ty nie wymyslaj chorob temu swojemu biednemu dziecku,sama sie doszukujesz ciul wie czego,pizglabym Cie w łeb z takie wymyslanie Ty Czubie Ty 😘

Marta-Majunia jest najlepsza juz pisalam nie raz ze jestem w niej zakochana 😘 ☺️
A Ty i mąż no normalnie tak milo sie na Was patrzy,tak jak Ola napisala widac ze jestescie bardzo zakochani 🙂 Oby tak dalej 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...