Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Zdjęcia nie będzie z grzywką i bez 😜

Matylda - może i po to są spinki ale pod warunkiem że sobie ich dziecię nie wyszarpuje z resztą włosów jakie ma 🤢 A Lenka to właśnie robiła więc jedyny ratunek - obciąć 🙂 Tyle w temacie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aha - podjęłam decyzję, że muszę jeszcze trochę schudnąć, nie zależy mi na wadze ale na spaleniu tłuszczu z brzucha i uda ☺️ Zmieniłam już sposób odżywiania - dziś dzień 3 😉 Ciekawe ile wytrwam - ostatnio miesiąc mi się udało, ale teraz to chyba nie da rady 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola ale ja o tych spinkach nie pisałam do CIEBIE czy cóś
po prostu nam się udało, po tygodniu szarpania, zrywania w końcu ma to gdzieś i ma tą spinkę od 5.30 rano do 23.00 i się przyzwyczaiła , co prawda grzywkę przy tym wydarła ale uważam to za mały sukces bo P. siostrzenica ma 6 lat i nie da sobie zapiąc nic
jak widzi że się zblizam ze spinką tzn LENA to też ryczy przez pół sekundy a raczej ma taki grymas na twarzy ale już w ciągu dnia jej nie przeszkadza
Marina Szyszka , LENA wcale nie ma imponującej liczby włosów, zwłaszcza że ciągle się wycierają , albo wydarła ze spinką ale coś tam ma
TATA wcale nie taki kochający , tzn kochający bo jak się widzi dziecko godzinę w ciągu doby to jak tu nie kochać , bo tak jest, P. zawsze ma godzinę albo rano albo wieczorem, ale u nas inaczej się nie da , wczoraj raptem był z nią 3 godz a ja się byczyłam tzn sprzątałam 😉
LENA nie jest UBRANA owszem mamy fajne ciuchy z................. Carter's'a, Place'a, GAPA i inncyh ale to tak na niedzielę, resztę trzymam dla siostry 😉
tak jak mówiłam na ten czas ma około 60 T- shirtów, 50 bluzek z długim rękawem, 30 par spodenek, 3 spódnice , 10 sukienek , 25 nakryć głowy ,
ma 5 body na ramiączkach , ale tylko 3 z długim rękawem
skarpetek też ma mało i butów 3 pary
ale ja nie mam jej gdzie stroić, moje dziecko chodzi cały dzien w tym samym , a jak upiorę to i tak zakładam to z wierzchu bo mi łatwiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dobry 🙂

wy macie problem ze spinkami a ja z czapkami, no cholera wszystko zrywa z głowy po 5 sekundach 🤢 🤢

no w koncu słońce odpuściło, bo już żarcia grillowego mam dość a w domu się wreszcie zrobiło znośnie i można mieszkać 😉

już dzisiaj od rana 3 rzadkie kupy przewijałam... zęby? mogłoby się coś więcej w końcu pokazać 😉

Matylda gdzie ty te wszystkie ciuchy trzymasz??? 😮 😮
serio ja już przy drugim się nauczyłam i nie kupuję jakichś szalonych ilości (wiem, wiem że ty nadostawałaś) bo ani nie ma gdzie trzymac tego ani gdzie stroić póki co 😉

wrzucam pare zdjęć z wczoraj, bo reszta majówki mi się skasowała, tzn w telefonie je widze ale nie moge zrzucic bo coś spieprzyło z kartą, a szkoda 🤢

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurcze, moja dzisiaj trzasnęła kupę.. myślałam, że normalną, otworzyłam pieluchę a tam się wylało, później jeszcze fontanna na mnie 🤔
nic ją nie boli, jest normalna, radosna i uśmiechnięta.. zęby? 🤨
jak do poniedziałku jej nie przejdzie to idę z nią do lekarza.
ostatnio w moim otoczeniu moi rodzice i mój brat też mieli takie problemy 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry moje drogie!! 🙂 🙂

ja mam wolne do wtorku wiec nie moglam sobie odmowic i zajrzalam, bo wiem ze ze wszystkim sie wyrobie 🙂

nadrabiam sumiennie i tak 🙂

Szyszka, ja moja Nele od zawsze klade spac w ten sam sposob wieczorem i w poludnie.... wiec tak:

zazwyczaj i wieczorem i po poludniu przed drzemke je, wiec jak trzeba to jej zmieniam bluzeczke, sprawdzam czy ma ok pieluszke, idziemy do niej do pokoju, zaslaniam rolety ( ale to i tak nieiwele daje), przypinam jej klamerka smoczek, przytulam mprzez kilka sekund i czasem spiewam jakas kolysanke, lub po prostu mowie ze ja kocham najbardziej na swiecie i jest najawazniejsza i takie tam czulosci, potem, wkladam ja do lozeczka, przykrywam kocykiem, wlaczam pozytywke nad lozeczkiem mowie dobranoc i wychodze zamykajac za soba zawsze drzwi.....
Widzimy sie nastepnego ranka lub po okolo 2 godzinach jesli to dzienna drzemka 🙂 czasem sobie cos tam gada, czasem ale bardzo rzadko troszkee placze ale ja nie zwracam na to uwagi bo czas dla siebie chce tez miec, a ona zawsze po jakichs 2 minutach przestaje. Nie wyobrazam sobie zwlaszcza teraz gdy cale dnie pracuje jeszcze przechodzic przez meki usypiania dziecka przez niewiem jak dlugo, ja uwazam, ze dzieci sa jak tabula rasa, do czego je przyzwyczaimy to w koncu to zaakceptuja bo nei znaja innej mozliwosci. Z drugiej strony nie wiem jak by bylo gdyby Nela od samego poczatku bardzo mi plakala, moze bym wymiekle a moze nie....

Hmmmm, co do podrozy to moje dziecko jest przyzwyczajone do fotelika samochodowego, tylko ze w irlandii polnocnej to tez nie wiadomo jak dalekko nie da sie jechac 🙂 ale w polsce zniosla 4 godzinna podroz bez najmniejszego problemu. leciala samolotem 2,5 godziny we wrzesniu i planujemy wyjazd do nigerii na boze narodzenie tez, tam leci sie 6 godzin ale wierze ze bedzie juz na tyle duza ze bedzie mi latwo cos jej wymyslec zeby ja zajac, poza tym ja sie bardziej martwie upalami, bo 33 stopnie kazdego dnia dla dziecka ktore nadal nosi kurtke zimowa tutaj to bedzie szok, no ale coz....

Ola co zmieniasz w swoikm zywieniu??? jestem bardzo ciekawa, bo ja tez mam ochote cos zmienic ale nie wiem co za bardzo jak sie do tego zabrac 🙂

co jeszczE???

Moja nela miala biegunke w zeszlym tygodniu przez 4 dni, ale nie poszlam z nia do lekarza bo pila duzo i jadla tez duzo, dawalam jej smecte i probiotyk. Jednego dnia miala az 7 razy zmieniana pieluche z wiadomych przyczyn... ale przeszlo, a wczoraj wyszly jej 2 gorne zeby, brakujace 1 i 2 lewe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dagi - wracam do tego co w styczniu, czyli:
- tylko ciemne pieczywo w ilości 2 kromki dziennie bez masła, jajka, pomidory, zawsze 1 czerwona papryka świeża dziennie, ryż, kasze, brokuł, ryby pieczone w folii 1-2 razy w tyg. i wszelkie surówki, jeden góra dwa owoce dziennie, jeśli ziemniaki to z surówką bez mięsa, jeśli mięso to gotowane lub pieczone i bez ziemniaków... zero kawy lub jedna w tygodniu, zielona herbata i ruch -to tak w skrócie 🙂
Właśnie jem kasze gryczaną z gotowanym brokułem i świeżą papryką - to polane odrobiną oleju z pestek winogron i podgrzane 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
brzmi smacznie 🙂 ja tez chce cos ze soba zrobic ale nie chce zeby to byla jakas dieta, bo samo to slowo mnie zniecheca juz 🙂 czyli generalnie zdrowy rozsadek i nie mieszac mieska z weglowodanami, ok, zanotuje 🙂 🙂 dzieki 🙂

macie dziewczyny jakies nowe zdjecia maluszkow??? chcialabym zobaczyc Wasze Pielnosci!!! 🙂

Lenka i Krzysio i Jozeczek cudowni 🙂 wloski piekne i w ogole przeurocze maluszki 🙂

Ja nie mam nowych zdjec Neli, tylko te z jej urodzin, bo mnie nie ma w domu a Sola jakos nie ma obsesji na tym punkcie, ale w ten weekend nadrobie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dagi_ napisał(a):
brzmi smacznie 🙂 ja tez chce cos ze soba zrobic ale nie chce zeby to byla jakas dieta, bo samo to slowo mnie zniecheca juz 🙂 czyli generalnie zdrowy rozsadek i nie mieszac mieska z weglowodanami, ok, zanotuje 🙂 🙂 dzieki 🙂


No tak, ja się nie głodzę choć czasem bywam głodna bo po takiej kaszy to za godzinę chce mi się jeść 😉 Ale wtedy zielona herbatka albo jakieś jabłko i daję radę, grunt to motywacja. W styczniu schudłam 4 kg w miesiąc, jak na mnie to dużo 🙂 Teraz już mi na wadze nie zależy 🙂
Aha a jak mi się słodkiego chce to zjadam 1-2 kostki gorzkiej czekolady - to dozwolone a nawet raz w tygodniu wskazane 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny mój mały waży 9400 prawie 🙂 to nie wiem czy najlżejszy?!
dziś przebijają mu się następne 2 zęby wogóle cały ten wolny czas to maruda straszna 🤢 ale jeszcze pogoda taka no nic jakoś przeżyjemy 😁
A ja nie powiem ile ważę bo mi głupio że tak dużo schudłam w tak krótkim czasie ☺️ ludzie mnie na ulicy nie poznają 🤪 🤪 🤪może wkońcu bogata bedę 🤪 🤪 🤪
Powiem tylko że ważę mniej niż w gimnazjum ważyłam ☺️ i znacznie mniej niż zawsze chciałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
daje zdjęcia bo mi sie nie chcialt wczesniej wczytac na iv a na basen musialam jechac

http://imageshack.us/photo/my-images/545/dsc00302cq.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/192/dsc00304jv.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/21/dsc00307tm.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/338/dsc00313lq.jpg/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam.
Co by tu napisac....
Wczoraj bylam u ortopedy w szpitalu z moim bolacym kolanem i po 2 godziinym lataniu od gabinetu do RTG i znow gabinetu, czekania w kolejkach w rejestracji i pod gabinetami okazalo sie ze mam skierowanie znowu na rezonans tym razem kolana bo lekarz mocno podejrzewa uszkodzenie lekotki co jak sie potwierdzi to mnie skieruje na operacje kolana 😞
Zajebiscie rok mi sie zaczyna, w perspektywie zabioegow na ten rok to czekaja mnie 2wie operacyjne usowania usemek na hirurgi szczek0owej bo leza w poprzek i pod skosem, oraz dwie operacje najprawdopodobnie -jedna kregoslupa szyjnego i teraz to kolano jak wyniki wyjda zle....

Ala biega , wszystko rozumie i wyszly jej dwie gorne dqwojki 🤪
poza tym zachowuje sie normlnie jak starszak, sama lazi po calym domu, przynosi mi cos jak ja prosze, po schopdac za raczke sama wejdzie. Sama bez problemowo wlazi i schodzi z kazdego przedmiotu, tapczanu, krzesla itp. Normalnie chyba jakos skok rozwojowy ostatnio musiala przezyc 😉

Poza tym nie myslac o lekarzach to staram sie myslec pozytywnie o planach urlopowych bo 13go czerwca jedziemy na tydzien nad morze 🙂
Lista juz wiekszoscie zrealizowana czli stroj dla Ali, bucikigumowe na plaze/basen do kapieli, kolo do plywania spraye do opalania, body na ramiaczkach i inne ciuszki itp.
Juz sie nie moge doczekac , tylko trzymam kciuki za pogode ladna zeby byla 😎

A mam pytanko do Was- z czego pija Wasze dzieciaczki?
Kurcze kupilam juz kilka miesiecy temu Ali takie butelki:
http://www.lovi.pl/produkty,kubek_treningowy.html
http://www.lovi.pl/produkty,kubek_niekapek.html

ale ta bdziagwa nie chce z tego wogole pic 😠
mysle yeraz o takim czyms:
http://www.lovi.pl/produkty,kubek_360.html
jakie sa Wasze doswiadczenia i z czego pija Wasze maluszki?

Milego weekendu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marinka napisał(a):
Alice bardzo Ci współczuje Kochana z tymi operacjami... ech.
Ale dasz rade, na pewno! Trzymaj sie mocno i sie nie dawaj!
mój pije z kubka lovi 360 🙂 i jest zadowolony 🙂


No dzieki.
A z czego pił wczesniej? szybko zajażyl oco chodzi z piciem z tego kupka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alice1984 napisał(a):
marinka napisał(a):
Alice bardzo Ci współczuje Kochana z tymi operacjami... ech.
Ale dasz rade, na pewno! Trzymaj sie mocno i sie nie dawaj!
mój pije z kubka lovi 360 🙂 i jest zadowolony 🙂


No dzieki.
A z czego pił wczesniej? szybko zajażyl oco chodzi z piciem z tego kupka?


pił z butelki avent 🙂 w ciagu jednego dnia zajarzył o co cho 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...