Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
gizelda napisał(a):
marinka napisał(a):
a my wczoraj pojechaliśmy do DUKA i chcielismy kupic jakis ładny zestaw talerzy tak ze 2 komplety by byłu i tak Nam sie spodobał jeden , ze chcielismy już brać , ale jak zobaczylismy cene jednego talerza to mi oczy wyszły
Takie proste o takie chciałam

http://dukapolska.com/katalog-produktow,produkt,polmisek

nie no proszę cię
jak wybierasz talerz z porcelany z jakąś tam obwódką to co się dziwisz cenie ??? 😉
a ja dziś ide do jakiegoś chińczyka i może kupię filiżanki do witryny bo taka pusta stoi
ale mam na to 32 zł
nie wiem czy starczy 😞


wiem Matylda, ale tak jakos w głowie ubzdurałam , że taniej to wszystko wyjdzie... No piekne sa , bo to właśnie takie proste, takie jak chciałam. Odpusciłam sobie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja nie decyduję o tym co dać dziecku bo to nie moja chrześnica ani kasa. Zresztą już zapadła decyzja że kupują jej ten TV więc ja odpuściłam bo szkoda moich nerwów, i tak nie wygram 🥴

Co do talerzy to piękne ale za porcelanę trza zapłacić niestety - ja mam 2 komplety z IKEI kosztowały tyle co jeden talerz z DUKA tzn jeden komplet tyle 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alice1984 napisał(a):
marinka napisał(a):
a my wczoraj pojechaliśmy do DUKA i chcielismy kupic jakis ładny zestaw talerzy tak ze 2 komplety by byłu i tak Nam sie spodobał jeden , ze chcielismy już brać , ale jak zobaczylismy cene jednego talerza to mi oczy wyszły
Takie proste o takie chciałam

http://dukapolska.com/katalog-produktow,produkt,polmisek


Dzizas!!!!! 😮 😮 😮 😮 😮

Marinka nie obraz sie ale nawet jakbym miala ful kasy to bym tegp nie kupila-nie moj "gust".

Ja mam taki zestaw i to lkupiony w mega promocji za polowe ceny i jestem z niego zadowolona. A uwielbiam biale szklo no i nie powiecie ze nie wyglada elegancko patrzac pod katem przyjecia. A w zestawie jest wszystko! (powiekszcie sobie zdjecie-jest duze i wyrazne)
http://www.jjwyposazenie.pl/oferta/id/56,luminarc-komplet-obiadowy-trianon-51-el


wiem , wiem jakie masz. My dostalismy od kogos na ślubie Luminarca na każdy dzień 2 zestawy i teraz je mam sa dobrej jakosci, powiem Ci . Ale chciałam cos takiego co mi sie bedzie podobac. Tym bardziej , że dostałam zaległy prezent od tatusia i myslałam, ze dołoże do swoich i bedzie. a tu nici.
No kazdy ma gust inny ale, w rzeczywistosci sa duuuuuuuuuużo pieękniejsze. I tak mi sie skojarzyły z talerzami mojej babci, które mi się zawsze u niej podobały, tylko Ona miała złota obróbkę. A ja chciałam własnie taka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Ja nie decyduję o tym co dać dziecku bo to nie moja chrześnica ani kasa. Zresztą już zapadła decyzja że kupują jej ten TV więc ja odpuściłam bo szkoda moich nerwów, i tak nie wygram 🥴

Co do talerzy to piękne ale za porcelanę trza zapłacić niestety - ja mam 2 komplety z IKEI kosztowały tyle co jeden talerz z DUKA tzn jeden komplet tyle 😁


No właśnie trzeba zapłacić. Jeszcze moja babcia mi mówiła, że zobaczy porcelanę u nich w KZ i jak bedzie taniej to mi kupi cos podobnego. A przylatuja tu do mnie 14 czerwca. zrobili mi i moim rodzicom niespodzianke. Kupili bilety i teraz mowia, że przyleca na 50 urodziny mojej mamy 🙂 Tak sie ciesze. , że Józek zobaczy swoich 2 pradziadków. Anielka widziałam ich mając 3 miesiace.
na dodatek dziadek jakis super pamiątke wiezie dla Niej, ciekawa jestem co to będzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Ja nie decyduję o tym co dać dziecku bo to nie moja chrześnica ani kasa. Zresztą już zapadła decyzja że kupują jej ten TV więc ja odpuściłam bo szkoda moich nerwów, i tak nie wygram 🥴

Co do talerzy to piękne ale za porcelanę trza zapłacić niestety - ja mam 2 komplety z IKEI kosztowały tyle co jeden talerz z DUKA tzn jeden komplet tyle 😁


Ola, to te co widziałam u Ciebie prawda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marinka napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Ja nie decyduję o tym co dać dziecku bo to nie moja chrześnica ani kasa. Zresztą już zapadła decyzja że kupują jej ten TV więc ja odpuściłam bo szkoda moich nerwów, i tak nie wygram 🥴

Co do talerzy to piękne ale za porcelanę trza zapłacić niestety - ja mam 2 komplety z IKEI kosztowały tyle co jeden talerz z DUKA tzn jeden komplet tyle 😁


Ola, to te co widziałam u Ciebie prawda?

Tak - te czarne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
marinka napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Ja nie decyduję o tym co dać dziecku bo to nie moja chrześnica ani kasa. Zresztą już zapadła decyzja że kupują jej ten TV więc ja odpuściłam bo szkoda moich nerwów, i tak nie wygram 🥴

Co do talerzy to piękne ale za porcelanę trza zapłacić niestety - ja mam 2 komplety z IKEI kosztowały tyle co jeden talerz z DUKA tzn jeden komplet tyle 😁


Ola, to te co widziałam u Ciebie prawda?

Tak - te czarne 🙂


One są fajne.

Ale od zawsze mam marzenie kupic biala zastawe piekna. I w d mam uzbieram na jakas taka porcelanowa kiedys.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marinka napisał(a):
Andziucha napisał(a):
A ja bylam wczoraj ja szczepieniu z malym na ta ospe i rozyczke 🥴


a do mnie dzwoni z przychodzi babka co tydzien , na kiedy zapisac Józka, to powiedziałam , że niepredko.

ja tam zaszczepilam i mam spokoj dosc sie naogladalam i nasluchalam powiklan pogrypowych takze wole zaszczepic 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marinka napisał(a):
Alice1984 napisał(a):
marinka napisał(a):
a my wczoraj pojechaliśmy do DUKA i chcielismy kupic jakis ładny zestaw talerzy tak ze 2 komplety by byłu i tak Nam sie spodobał jeden , ze chcielismy już brać , ale jak zobaczylismy cene jednego talerza to mi oczy wyszły
Takie proste o takie chciałam

http://dukapolska.com/katalog-produktow,produkt,polmisek


Dzizas!!!!! 😮 😮 😮 😮 😮

Marinka nie obraz sie ale nawet jakbym miala ful kasy to bym tegp nie kupila-nie moj \"gust\".

Ja mam taki zestaw i to lkupiony w mega promocji za polowe ceny i jestem z niego zadowolona. A uwielbiam biale szklo no i nie powiecie ze nie wyglada elegancko patrzac pod katem przyjecia. A w zestawie jest wszystko! (powiekszcie sobie zdjecie-jest duze i wyrazne)
http://www.jjwyposazenie.pl/oferta/id/56,luminarc-komplet-obiadowy-trianon-51-el


wiem , wiem jakie masz. My dostalismy od kogos na ślubie Luminarca na każdy dzień 2 zestawy i teraz je mam sa dobrej jakosci, powiem Ci . Ale chciałam cos takiego co mi sie bedzie podobac. Tym bardziej , że dostałam zaległy prezent od tatusia i myslałam, ze dołoże do swoich i bedzie. a tu nici.
No kazdy ma gust inny ale, w rzeczywistosci sa duuuuuuuuuużo pieękniejsze. I tak mi sie skojarzyły z talerzami mojej babci, które mi się zawsze u niej podobały, tylko Ona miała złota obróbkę. A ja chciałam własnie taka.


Lubie srebro ale w talerzach to chyba bym wolala zlota obwodke.
Wiesz a moze znajdziesz cos podobnego cos co np Ola pisala?
Ladna porcelana jest u nas na takim stanowisku-korde niewiem co za firma ale jeden talerzyk kosztuje polowe mniej.Tesciowa ja kupuje a ja raz jej zrobilam podrobe wlasnoreczne 😁
Oto moje dzielo ( kubek na dakar i talerz dla tesciowej zdobiony w 100% przeze mnie ):
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dobra koniec tematu
mi się Alice wydaje że to nie kwestia "gustu" a tego na co nas stać i co jest dla nas najważniejsze
ja jeszcze nie dorobiłam się żadnej zastawy itp
mam około 90 sztuk talerzy wszelakich tych czarnych nie wiem jak one się nazywają wiecie jakie??? 😉
i dostałam po 12 sztuk każdego talerza z białej porcelany , 6 mam w Przemyślu a 6 na wsi i jakby co to zawsze mogę sobie z jednego do drugiego miejsca pożyczyć i mam pełną zastawę 😉
( to niby jakaś biała porcelana , teściowa brała za punkty w jakimś tam markecie we Włoszech ) i skompletowała 12 osobowe zestawy dla P. , dla jego siostry i dla siebie
podsumowując ja też oczywiście chciałabym to co najlepsze i najdroższe ale póki co mnie nie stać i nie mam komu na tym serwować więc mi to niepotrzebne
dziś kupię jakieś śmieci u chińczyka albo w pepco żeby zapełnić meble świeczkami, ramkami , filiżankami itp. i na razie styknie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marinka napisał(a):
Alice sama zrobiłas"?? Wow 🤪 🙂 🙂



Tak zdobilam i wypalalam sama. Kupilam najtanszy kubek za 2zl i talerz najtanszy za 2zl w auchan i pomalowalam i wypalilam. Maz ma kubek ulubiony z Dakarem i pije z niego w pracy a tesciowa schowala talerz w kat ze go nawet nie widac i nadal wol;i swoje oryginaly niz moja podrobke 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alice niezła z ciebie artystka, ładny talerzyk 🙂

Hehe, też marzę o pięknej zastawie albo nawet dwóch, ale B. mówi, że już mamy (zbiórka rodzinna hehe). Zresztą tam tyle luda jest, że jedna zastawa to za mało. Pamiętam obiad u jego ciotki: sterta talerzy(różnego rodzaju) obok sztućce normalnie położone i samoobsługa, każdy siada gdzie chce lub łazi gdzie chce, no powiem że o wiele bardziej mi się to podobało niż siedzenie przy stole. Ale ładne zastawiony stół też chcę mieć, na łykendowe obiadki dla mojej malutkiej rodzinki albo jakieś specjalne okazje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Matylda śliczne te buciki no o takie japonki mi właśnie chodziło, ale znalazłam podobne w pepco i po przeanalizowaniu stwierdziłam, że nie nadają się one do ogródka, bo tam ziemia nierówna w ogóle teren pod grządki przygotowany a mała lubuje się paprać w czornej ziemi. i pewnie byłyby na jeden raz. a te japonki są super na płaską, równą powierzchnię, bez kamyków.

znowu podziwiam te buciki, śliczne są.

a odnośnie getrów z F&F to ja kupiłam taki dwupak małej, i są do bani- tzn dla nas gumka jest zdecydowanie za luźna i spodnie spadają. ale nie ma tego złego- za jakiś czas będą ok.
getry polecam nabywać w lindeksie, kurka miałam się tam wybrać ale z moim bełtaczem samochodowym to chyba już nie wyjdzie
😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
brechti napisał(a):
Alice niezła z ciebie artystka, ładny talerzyk 🙂

Hehe, też marzę o pięknej zastawie albo nawet dwóch, ale B. mówi, że już mamy (zbiórka rodzinna hehe). Zresztą tam tyle luda jest, że jedna zastawa to za mało. Pamiętam obiad u jego ciotki: sterta talerzy(różnego rodzaju) obok sztućce normalnie położone i samoobsługa, każdy siada gdzie chce lub łazi gdzie chce, no powiem że o wiele bardziej mi się to podobało niż siedzenie przy stole. Ale ładne zastawiony stół też chcę mieć, na łykendowe obiadki dla mojej malutkiej rodzinki albo jakieś specjalne okazje 🙂

Hehe, fajnie tak się od początku urządzać na swoim, fajne uczucie... Ale na dłuższą metę męczące, potem będziesz chciała gdzieś wyjść w niedzielę na obiad do knajpy bo Ci się już odechce gotowania, serwowania, mycia itd 😉
No ale póki co - ciesz się ciesz tą swoją małą piękną rodzinką 😘
I pomyśl - z dala od babki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...