Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
kamikusia napisał(a):
tyminka napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
tyminka napisał(a):
mówili też w szkole r. żeby niczym nie smarować pupki dziecka póki cos nie wyskoczy. Troche nie wiem jak się do tego ustosunkować jak się iedyś zajmowałam malcem to po kazdym podtarciu smarowaliśmy bepantenem( inaczej się pisze) bo jak nie posmarowaliśmy to juz się różowa pupcia robiła i yteraz nie wiem. ale na pewno bepanten lepszy od sudocremu( przynajmniej jak używaliśmy) na inne dzieci może być na odwrót.

ja kupie to i to, sudokrem na wszelki wypadek ale nie będę codziennie smarować, bepanten delikatniejszy ale też droższy. No ale trudno 🙂


ja ten bepanten ale wiesz jaki on jest wydajny ma podobna konsystencje jak fissan nie wiem czy używałaś, i ten bepanten na baardzo długo starcza


cos mi tak swita w glowie ze podobno sudokremem nie moze smarowac pupy dziewczynek. Tylko chlopcow moze smarowac. ale ja sie nie znam natym takze nie wiem czy to prawda 🙂

ee chyba nie... bo niby dlaczego?


nie uzasadnie mojej odp bo nie wiem . ale cos mi sie obilo o uszy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

alexia_79 napisał(a):
tyminka napisał(a):
matyldusia napisał(a):
jeju wy o kupkach to jakaś abstrakcja no jak można się zwalić na stół czy łóżko to tego się nie czuje, nie kontroluje?????mojemu Pawłowi to by się mogło zdarzyć ale mnie??????????????nie wierzę
chyba jednak wolę cesarkę


jakj będziesz miałą parcie to dokładnie takie same uczucie jak przy zatwardzeniu będziesz przeć zeby to wyprzec i dziecko i kupe tez jak usiadziesz na sedes i będziesz mieć zaparcie to pomysl ze to mniej więcej tak bedzie. Muszę gdzieś przeczytać jak wygląda te lewatywa jak to jest

nie bój się, ja już tyle razy mialam że nie zliczę i to sama musiałam robić, miałam kiedyś zalecenie na odtrucie organizmu, nic strasznego, może nie jest to przyjemne wlewać wodę w jelita ale potem jaka ulga za to 🙂


na prawde? a tak się tym przejmowałam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjechał mój mąż boże tak mnie ucieszył wiadomością a od wczoraj sie przejmowałam, mamy juz końcówke pięniedzy na wykończenie domu wczoraj za płytki zapłaciliśmy do lazienki dzis sprzęt do kuchni i tak się martwiłam ze nie kupimy kanapy ani stołu z krzesłam a tym czasem może juto sprzedam swoją kamere i po problemie 🙂 bo nie dawno zamknęłam dziłalność i wysprzedaje sprzęt 🙂 oby kupiłoby kupił oby kupił 🙂 to już za 2 tyg może sie przeprowadzimy do naszego domku 🙂 boże może juz. a już po prostu resztki pięniedzy wydajemy , szczyciliśmy się na maxa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyminka napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
tyminka napisał(a):
matyldusia napisał(a):
jeju wy o kupkach to jakaś abstrakcja no jak można się zwalić na stół czy łóżko to tego się nie czuje, nie kontroluje?????mojemu Pawłowi to by się mogło zdarzyć ale mnie??????????????nie wierzę
chyba jednak wolę cesarkę


jakj będziesz miałą parcie to dokładnie takie same uczucie jak przy zatwardzeniu będziesz przeć zeby to wyprzec i dziecko i kupe tez jak usiadziesz na sedes i będziesz mieć zaparcie to pomysl ze to mniej więcej tak bedzie. Muszę gdzieś przeczytać jak wygląda te lewatywa jak to jest

nie bój się, ja już tyle razy mialam że nie zliczę i to sama musiałam robić, miałam kiedyś zalecenie na odtrucie organizmu, nic strasznego, może nie jest to przyjemne wlewać wodę w jelita ale potem jaka ulga za to 🙂


na prawde? a tak się tym przejmowałam 😞


i potem od razu robi się kupiche?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tyminka napisał(a):
tyminka napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
tyminka napisał(a):
matyldusia napisał(a):
jeju wy o kupkach to jakaś abstrakcja no jak można się zwalić na stół czy łóżko to tego się nie czuje, nie kontroluje?????mojemu Pawłowi to by się mogło zdarzyć ale mnie??????????????nie wierzę
chyba jednak wolę cesarkę


jakj będziesz miałą parcie to dokładnie takie same uczucie jak przy zatwardzeniu będziesz przeć zeby to wyprzec i dziecko i kupe tez jak usiadziesz na sedes i będziesz mieć zaparcie to pomysl ze to mniej więcej tak bedzie. Muszę gdzieś przeczytać jak wygląda te lewatywa jak to jest

nie bój się, ja już tyle razy mialam że nie zliczę i to sama musiałam robić, miałam kiedyś zalecenie na odtrucie organizmu, nic strasznego, może nie jest to przyjemne wlewać wodę w jelita ale potem jaka ulga za to 🙂


na prawde? a tak się tym przejmowałam 😞


i potem od razu robi się kupiche?

najlepiej jak zdołasz wyleżeć chociaż ze 3 minuty z wodą w jelitach ale to ciężkie zadanie, a potem leci z Ciebie wszystko, niech Cię nie zwiedzie fakt że to tak szybko trwa, bo za 15 min będzie powtórka, tzn znów Ci się zachce, dlatego ja w ogóle nie wychodziłam z toalety, mało przyjemny temat ale zawsze to lepiej być świadomą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexia_79 napisał(a):
tyminka napisał(a):
tyminka napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
tyminka napisał(a):
matyldusia napisał(a):
jeju wy o kupkach to jakaś abstrakcja no jak można się zwalić na stół czy łóżko to tego się nie czuje, nie kontroluje?????mojemu Pawłowi to by się mogło zdarzyć ale mnie??????????????nie wierzę
chyba jednak wolę cesarkę


jakj będziesz miałą parcie to dokładnie takie same uczucie jak przy zatwardzeniu będziesz przeć zeby to wyprzec i dziecko i kupe tez jak usiadziesz na sedes i będziesz mieć zaparcie to pomysl ze to mniej więcej tak bedzie. Muszę gdzieś przeczytać jak wygląda te lewatywa jak to jest

nie bój się, ja już tyle razy mialam że nie zliczę i to sama musiałam robić, miałam kiedyś zalecenie na odtrucie organizmu, nic strasznego, może nie jest to przyjemne wlewać wodę w jelita ale potem jaka ulga za to 🙂


na prawde? a tak się tym przejmowałam 😞


i potem od razu robi się kupiche?

najlepiej jak zdołasz wyleżeć chociaż ze 3 minuty z wodą w jelitach ale to ciężkie zadanie, a potem leci z Ciebie wszystko, niech Cię nie zwiedzie fakt że to tak szybko trwa, bo za 15 min będzie powtórka, tzn znów Ci się zachce, dlatego ja w ogóle nie wychodziłam z toalety, mało przyjemny temat ale zawsze to lepiej być świadomą 🙂


ee to nie jest tak żle wyobrażałam sobie to jakoś gorzej, to wole ta lewatywe niz kupe na stół tysiąc razy wole. a Wiewcie moje prfzyjaciółka rodziła dwa razy i za 1 razem miała lewatywe a za 2 razem mówi organizm chyba wie ze się zbliża poród bo co chwile do lazienki chodziła cały dzień co chwile kupe robiła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny.
Odespałam wesele i jestem już z wami.
Wybawiłam się za wszystkie czasy. W sobotę do 2.40 a w niedziele do 00.30. Wczoraj o dziwo trzeci dzień u młodych w domu – do 22. Było ekstra - szalałam na parkiecie no i w końcu nie wyglądałam jak słoń a i fryzury miałam zajebiste 🙂 Niestety zdjęcia będą dopiero później ale nie omieszkam pokazać 🙂
Mała szalała razem ze mną. Skopała mnie nieźle a jak wróciłam do domu w niedziele to dupkę tak wystawiła że myślałam że się przez skórę przebije i za cholerę nie chciała jej schować 🙂 Bezwstydnica.
Wy też macie tak spuchnięte nogi? Mi zaczynają się obrzęki i to konkretne. Nogi jak balony. I bolą 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola1983 napisał(a):
Cześć dziewczyny.
Odespałam wesele i jestem już z wami.
Wybawiłam się za wszystkie czasy. W sobotę do 2.40 a w niedziele do 00.30. Wczoraj o dziwo trzeci dzień u młodych w domu – do 22. Było ekstra - szalałam na parkiecie no i w końcu nie wyglądałam jak słoń a i fryzury miałam zajebiste 🙂 Niestety zdjęcia będą dopiero później ale nie omieszkam pokazać 🙂
Mała szalała razem ze mną. Skopała mnie nieźle a jak wróciłam do domu w niedziele to dupkę tak wystawiła że myślałam że się przez skórę przebije i za cholerę nie chciała jej schować 🙂 Bezwstydnica.
Wy też macie tak spuchnięte nogi? Mi zaczynają się obrzęki i to konkretne. Nogi jak balony. I bolą 😞

tak ja walczę z tym samym problemem ale oprócz nóg u mnie jeszcze dochodzi twarz i dlonie, wczoraj robiłam wyniki, na razie w medicover online widzę tylko te z krwi ale moczu nadal nie ma więc nie wiem, widzę że mogę mieć problem z nerkami bo jednym z wyników 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak ja walczę z tym samym problemem ale oprócz nóg u mnie jeszcze dochodzi twarz i dlonie, wczoraj robiłam wyniki, na razie w medicover online widzę tylko te z krwi ale moczu nadal nie ma więc nie wiem, widzę że mogę mieć problem z nerkami bo jednym z wyników 🥴


No właśnie ja też się o nerki obawiam bo bakterie w moczu mam i jeszcze mnie ta lewa nerka od czasu do czasu boli. Ja mam wizytę za tydzień to zapytam lekarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiola1983 napisał(a):
Cześć dziewczyny.
Odespałam wesele i jestem już z wami.
Wybawiłam się za wszystkie czasy. W sobotę do 2.40 a w niedziele do 00.30. Wczoraj o dziwo trzeci dzień u młodych w domu – do 22. Było ekstra - szalałam na parkiecie no i w końcu nie wyglądałam jak słoń a i fryzury miałam zajebiste 🙂 Niestety zdjęcia będą dopiero później ale nie omieszkam pokazać 🙂
Mała szalała razem ze mną. Skopała mnie nieźle a jak wróciłam do domu w niedziele to dupkę tak wystawiła że myślałam że się przez skórę przebije i za cholerę nie chciała jej schować 🙂 Bezwstydnica.
Wy też macie tak spuchnięte nogi? Mi zaczynają się obrzęki i to konkretne. Nogi jak balony. I bolą 😞

no w koncu "żeś jest"
mnie tam nic nie puchnie no chyba że głowa z tego zamieszania, właśnie nici z moich palnów znowu mam wyjazd, zupę chyba mama skonczy nie wiem czy jeszcze będe więc na wszelki wypadek do wieczora kangurzyce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
Wiola1983 napisał(a):
Cześć dziewczyny.
Odespałam wesele i jestem już z wami.
Wybawiłam się za wszystkie czasy. W sobotę do 2.40 a w niedziele do 00.30. Wczoraj o dziwo trzeci dzień u młodych w domu – do 22. Było ekstra - szalałam na parkiecie no i w końcu nie wyglądałam jak słoń a i fryzury miałam zajebiste 🙂 Niestety zdjęcia będą dopiero później ale nie omieszkam pokazać 🙂
Mała szalała razem ze mną. Skopała mnie nieźle a jak wróciłam do domu w niedziele to dupkę tak wystawiła że myślałam że się przez skórę przebije i za cholerę nie chciała jej schować 🙂 Bezwstydnica.
Wy też macie tak spuchnięte nogi? Mi zaczynają się obrzęki i to konkretne. Nogi jak balony. I bolą 😞

no w koncu "żeś jest"
mnie tam nic nie puchnie no chyba że głowa z tego zamieszania, właśnie nici z moich palnów znowu mam wyjazd, zupę chyba mama skonczy nie wiem czy jeszcze będe więc na wszelki wypadek do wieczora kangurzyce


Ty się masz dobrze. Nic ci nie puchnie, dolegliwości nie masz - no nic tylko stworzona do chodzenia w ciąży jesteś 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Helloo, ja oczywiscie dopiero wstalam 🙂 Ej wlasnie, co do tej lewatywy, to podobno nie wszedzie juz ja robia, a powiedzcie mi czy jesli w moim szpitalu nie beda robic to moge sobie zrobic sama w domu?? Bo ja napewno nie wejde na stol bez lewatywy. Az mnie ciarki przechodza jak sobie pomysle co bym mogla tam zostawic 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Andziucha napisał(a):
hej wszystkim 😉 dawno mnie tu nie bylo;/ tez mam ten problem jesli chodzi o puchniecie nogi mam jak balony i palce u rak;/ i do tego nogi strasznie bola 😞


Ja jeśli chodzi o dłonie to ok ale nogi to jakaś masakra jest 😞

uciekam na zakupy bo lodówka puściutka.

Będę popołudniu.

Buziaki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tyska_1 napisał(a):
Helloo, ja oczywiscie dopiero wstalam 🙂 Ej wlasnie, co do tej lewatywy, to podobno nie wszedzie juz ja robia, a powiedzcie mi czy jesli w moim szpitalu nie beda robic to moge sobie zrobic sama w domu?? Bo ja napewno nie wejde na stol bez lewatywy. Az mnie ciarki przechodza jak sobie pomysle co bym mogla tam zostawic 🤢

możesz sobie zrobić tylko to trzeba umieć 🙂 a proste to to nie jest 😁 Już nie pamiętam ile tej wody się wlewało, chyba 0,75 litra z odrobiną soku z cytryny, musiałabym poszperać.. no i tego urządzenia już nie mam - to taki worek jakby kroplówka z końcówką który wieszasz wyżej, unosisz biodra żeby ta woda tam spłynęła, łatwo Ci nie będzie ale dasz radę
tak to wygląda:

http://www.dlapacjenta.pl/sklep/product_info.php/products_id/720
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Tyska_1 napisał(a):
Helloo, ja oczywiscie dopiero wstalam 🙂 Ej wlasnie, co do tej lewatywy, to podobno nie wszedzie juz ja robia, a powiedzcie mi czy jesli w moim szpitalu nie beda robic to moge sobie zrobic sama w domu?? Bo ja napewno nie wejde na stol bez lewatywy. Az mnie ciarki przechodza jak sobie pomysle co bym mogla tam zostawic 🤢

możesz sobie zrobić tylko to trzeba umieć 🙂 a proste to to nie jest 😁 Już nie pamiętam ile tej wody się wlwało, chyba 0,75 litra z odrobiną soku z cytryny, musialabym poszperać.. no i tego urządzenia już nie mam - to taki worek jakby kroplówka z końcowka który wieszasz wyżej, unosisz biodra zeby ta woda tam spłynęłą, łatwo Ci nie będzie ale dasz radę
Wiem jak sie robi, robilam juz sama w domu 🙂 A kupowalam lewatywe w aptece. Wiec poradzilabym sobie, tylko boje sie czy nie popieprzy mi sie bol i nie wywola czegos dodatkowo bo pamietam ze mnie przy kazdej takiej lewatywie strasznie bolal brzuch przy parciu juz, doslownie jak na rozwolnienie 🙂 Sory ze o tym pisze ale tak bylo 🙂 A tu przed porodem zeby nic sie zlego nie stalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tyska_1 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Tyska_1 napisał(a):
Helloo, ja oczywiscie dopiero wstalam 🙂 Ej wlasnie, co do tej lewatywy, to podobno nie wszedzie juz ja robia, a powiedzcie mi czy jesli w moim szpitalu nie beda robic to moge sobie zrobic sama w domu?? Bo ja napewno nie wejde na stol bez lewatywy. Az mnie ciarki przechodza jak sobie pomysle co bym mogla tam zostawic 🤢

możesz sobie zrobić tylko to trzeba umieć 🙂 a proste to to nie jest 😁 Już nie pamiętam ile tej wody się wlwało, chyba 0,75 litra z odrobiną soku z cytryny, musialabym poszperać.. no i tego urządzenia już nie mam - to taki worek jakby kroplówka z końcowka który wieszasz wyżej, unosisz biodra zeby ta woda tam spłynęłą, łatwo Ci nie będzie ale dasz radę
Wiem jak sie robi, robilam juz sama w domu 🙂 A kupowalam lewatywe w aptece. Wiec poradzilabym sobie, tylko boje sie czy nie popieprzy mi sie bol i nie wywola czegos dodatkowo bo pamietam ze mnie przy kazdej takiej lewatywie strasznie bolal brzuch przy parciu juz, doslownie jak na rozwolnienie 🙂 Sory ze o tym pisze ale tak bylo 🙂 A tu przed porodem zeby nic sie zlego nie stalo

no to normalne, przecież wlewasz litr wody w jelita 🙂 to jest takie uczucie, a przecież teraz robić ni będziesz tylko jak już się akcja porodowa zacznie więc nie ma sie juz wtedy czego bac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Łeee to fajowo. Musze sie dzisiaj dowiedziec pare rzeczy jak bede u lekarza i wtedy najwyzej kupie wszystko za wczasu 😁 Cholera wie kiedy to moze nastapic, a zawsze mnie ta sprawa przerazala wiec wole przezyc te lewatywe w domu (zreszta dla mnie to nie takie straszne jakby sie wydawalo) niz potem sie wstydzic przed tymi ludzmi tam 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tyska_1 napisał(a):
Łeee to fajowo. Musze sie dzisiaj dowiedziec pare rzeczy jak bede u lekarza i wtedy najwyzej kupie wszystko za wczasu 😁 Cholera wie kiedy to moze nastapic, a zawsze mnie ta sprawa przerazala wiec wole przezyc te lewatywe w domu (zreszta dla mnie to nie takie straszne jakby sie wydawalo) niz potem sie wstydzic przed tymi ludzmi tam 🤢

'ja tam nie myślę takimi kategoriami, oni to mają na co dzień więc dla nich to rutyna, pomyśl co ja przeżyłam jak trafiłam w tamtym roku w pierwszym dniu miesiączku do szpitala nie przygotowana z podejrzeniem zapalenia wyrostka i musiałam poddać się badaniu, wtedy pani doktor powiedziała mi, że nie takie rzeczy oni tam oglądają i mam się nie krępować 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Tyska_1 napisał(a):
Łeee to fajowo. Musze sie dzisiaj dowiedziec pare rzeczy jak bede u lekarza i wtedy najwyzej kupie wszystko za wczasu 😁 Cholera wie kiedy to moze nastapic, a zawsze mnie ta sprawa przerazala wiec wole przezyc te lewatywe w domu (zreszta dla mnie to nie takie straszne jakby sie wydawalo) niz potem sie wstydzic przed tymi ludzmi tam 🤢

'ja tam nie myślę takimi kategoriami, oni to mają na co dzień więc dla nich to rutyna, pomyśl co ja przeżyłam jak trafiłam w tamtym roku w pierwszym dniu miesiączku do szpitala nie przygotowana z podejrzeniem zapalenia wyrostka i musiałam poddać się badaniu, wtedy pani doktor powiedziała mi, że nie takie rzeczy oni tam oglądają i mam się nie krępować 🥴
Wiesz Ola, ja to niby wszystko wiem 🙂 Ale pamietam ze ta jedyna sprawa mnie zawsze krepowala jak myslalam o porodzie, jesli wiec moge zrobic cos zeby czuc sie bardziej komfortowo to napewno to zrobie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tyska_1 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Tyska_1 napisał(a):
Łeee to fajowo. Musze sie dzisiaj dowiedziec pare rzeczy jak bede u lekarza i wtedy najwyzej kupie wszystko za wczasu 😁 Cholera wie kiedy to moze nastapic, a zawsze mnie ta sprawa przerazala wiec wole przezyc te lewatywe w domu (zreszta dla mnie to nie takie straszne jakby sie wydawalo) niz potem sie wstydzic przed tymi ludzmi tam 🤢

'ja tam nie myślę takimi kategoriami, oni to mają na co dzień więc dla nich to rutyna, pomyśl co ja przeżyłam jak trafiłam w tamtym roku w pierwszym dniu miesiączku do szpitala nie przygotowana z podejrzeniem zapalenia wyrostka i musiałam poddać się badaniu, wtedy pani doktor powiedziała mi, że nie takie rzeczy oni tam oglądają i mam się nie krępować 🥴
Wiesz Ola, ja to niby wszystko wiem 🙂 Ale pamietam ze ta jedyna sprawa mnie zawsze krepowala jak myslalam o porodzie, jesli wiec moge zrobic cos zeby czuc sie bardziej komfortowo to napewno to zrobie 🙂

nie no pewnie że tak, tylko czy w trakcie bólu będziemy w stanie myśleć o lewatywie, to mnie zastanawia 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...