Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 czy sa jakies????? | Forum o ciąży


justiks23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • marinka

    1932

  • Aneczka1983

    3111

  • martyna_czaro

    1704

  • fijolek

    2494

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
witaj Olu! tak jestem nowa na forum 🙂
wczoraj sie zalogowalam 🙂
co do tego testu PAPA... ja mieszkam w Niemczech... nie slyszalam takiej nazwy testow jakie wykonuja tutaj....
mi proponowali test na wykrycie wad plodu, ale nazywa sie to tutaj NT- Screening- Nackenfaltenmessung.
ja tego sie nie podjelam, gdyz po pierwsze bardzo kosztowne to badanie- 200 euro, a po drugie badanie to wykonuje sie pomiedzy 12 a 16 tygodniem, wiec to juz dosc zaawansowana ciaza, zeby podejmowac decyzje na usuniecie ciazy!
Moja Pani Dr. powiedziala mi, ze oni to proponuja wszytskim kobietom w ciazy, ale tak naprawde najwieksze ryzyko jest u kobiet po 30 dopiero, a nawet po 35 roku zycia, ale nie masz sie co zamartwiac, bo napewno wszystko bedzie dobrze 🙂
badz dobrej nadziei i tak bedzie 🙂
dzis nie pisalam, gdyz mialam wyjazd do Dortmundu, a pozniej zakupki swiateczne w Kolonii, w sobote juz lecimy z mezem i malenstwem do Polski- do rodzicow na swieta 🙂
jestem padnieta dzisiejszym dniem :/ chyba za duzo jak na raz!
pozdrawiam Was wszystkie majoweczki!!!
ps. ale dzis napisalyscie sporo! czy to tak codziennie tutaj?? chyba z 18 stron! 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witaj Joma! to gratuluje synka!!!
ja wizyte mam jutro 🙂 ale na ostatniej dowiedzialam sie, ze tez na 80% bedzie synus 🙂
jutro sie potwierdzi ( mam nadzieje)
ale co moge powiedziec, to moja kolezanka urodzila druga coreczke, a do 4 misiaca mowili jej, ze bedzie synus, tak wiec roznie to moze byc 🙂 🙂 🙂
pozdrawiam!
🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aneczka1983, ja tez od kolezanek, ktore juz zostaly mamuskami dowiedzialam sie, ze ciuszki na 56 to tak naprawde potrzebne na pierwsze 2 lub 3 tygodnie, bo dzieciaszki tak szybko rosna 🙂
takze musimy sobie to wziac do serca, bo pozniej dziecko nie przenosi nawet wszystkiego 😁
dziewczyny mialy niektore rzeczy nowe, nawet raz nie zalozyly maluszkom 🙂 a jedna kolezanka to dala mi pare rzeczy na 54 🙂 bo dostala od kogos na poczatek, a mala urodzila sie 57 cm 😁
nooo ale mama wysoka i taaata wysoki, pewnie z 194 cm ma! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joma,
To widzę, że wtorkowe wizyty sprzyjają synkom 🙂 Gratuluję!
U mnie też synek 🙂
Czyli moje przeczucia się sprawdziły, a mąż mi nie wierzył 😜
A o córeczkę jeszcze będziemy się musieli postarać 🙂 Trochę mi smutnawo, bo gdzieś w głębi marzyła mi się córka, ale co się odwlecze... 🙂 I mąż jaki się dumny zrobił, że syna za pierwszym strzałem zrobił 😜

Mały ma 11 cm od czubka głowy do kości ogonowej, nie wiem, ile z nóżkami, bo już się nie mieścił 😁 Waży 189 g.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
joma napisał(a):
Anonimosia hihihi ja również gratuluje! 🙂

Nasze Dzieciątko też ma 11 cm 🙂


No popatrz, idealne zgranie 🙂
My teraz mamy problem z imieniem 😜
Na początku spieraliśmy się o imię dla dziewczynki, potem ja z moimi przeczuciami zaczęłam podpytywać męża o niektóre imiona męskie, przy czym on zawsze stwierdzał, że po co o tym rozmawiać, skoro będzie dziewczynka 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiagwiazdka napisał(a):
ciekawe ile nasze malenstwo juz ma cm ?? jutro bede wiedziec 🙂 🙂 🙂 takze jutro dam znac 🙂
zawsze jak mam wizyte to nie moge sie doczekac 🙂 najchetniej to chodzilabym co tydzien 😜


Kasiu,
Wiem co czujesz! Chyba każda z nas mogłaby chodzić co tydzień na wizytę. Albo wręcz na stałe podpiąć się do USG, a co! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ojj tak! najlepiej USG w domu miec 😁
ja mam pozyczone od kolezanki -Doplera na sluchanie serduszka 🙂
ale co, to nie takie cacko profesjonalne, jak maja w gabinetach, chociaz kolezanka zaplacila za to 600 zl!!!
ostatnio jak sprawdzalam tydzien temu to jeszcze nie slychac 🙂 podobno od 20 tygodnia mozna uslyszec przez ten model 🙂 takze sprobuje za tydzien 🙂 hehe 😁
a ja juz od 8 tygodnia probowalam :P moj maz juz dostawal boli zoladka, jak to wyjmowalam 😁
takze narazie lezy w szafie- dalam spokoj, bo idzie zwariowac :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Uff...Dopiero skończyłam czytać posty z całego dnia, ale się rozpisałyście. Ja miałam taki męczący dzień, dopiero godzinę temu wróciłam do domu a od siódmej na nogach.
Po dzisiejszym USG dowiedzieliśmy się, że:
-WSZYSTKO W PORZĄDKU!!! 😁
-najpewniej jestem w 18 tyg i 4 dniu ciąży 🙂
-wygląda na to, że będziemy mieli DZIEWCZYNKĘ! 😁

Jakieś szczegóły może jutro napiszę bo padam na twarz, dobranoc brzuszki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzien dobry ja tak z rana..spac nie moge..pewnie zaraz ewellka wpadnie bo tez wstaje 🙂wczoraj to sie zalamalam kumpela mowi ze jest w 20 tyg i jej dzidzia wazy pół kilo..nie rozumiem czemu moja taka mała..pozatym na usg pokazaly jej sie dwa duze jajka czyli chłopak.wiec tak sobie mysle czy w 20 tyg jajka są juz tak widoczne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ola1978 napisał(a):
dzien dobry ja tak z rana..spac nie moge..pewnie zaraz ewellka wpadnie bo tez wstaje 🙂wczoraj to sie zalamalam kumpela mowi ze jest w 20 tyg i jej dzidzia wazy pół kilo..nie rozumiem czemu moja taka mała..pozatym na usg pokazaly jej sie dwa duze jajka czyli chłopak.wiec tak sobie mysle czy w 20 tyg jajka są juz tak widoczne?

Witajcie dzziewczynki.Tak Ola miałaś racje że za chwile ja będe również 🙂 Na dworze -13buuuuuuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...