Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 czy sa jakies????? | Forum o ciąży


justiks23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
gosiaa21 napisał(a):
mam pytanie do Was 🙂 jakie Wasze maluchy maja tetno w brzuszku?


U mnie lekarz na wizytach kontrolnych mierzy szybkość bicia serduszka no i że tak powiem jakość (czy bije równomiernie itp). Na ostatniej wizycie serdusio biło 138 uderzeń/min
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • marinka

    1932

  • Aneczka1983

    3111

  • martyna_czaro

    1704

  • fijolek

    2494

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
A mnie dziś Brzusio bolał.... tu niby madra i Wam piszę ze musicie zwolnic ale ja to inna - poszlam na dlugi spacer - wypozyczylam sobie ksiazki, zrobilam zakupy w warzywniaku, odebralam paczkę na poczcie i chyba to było za dużo. po powrocie się położyłam na godzinkę i było ok - ale jak chcialam wstac to juz gorzej. bol z prawej strony w dole brzucha 😞 dopełzałam powoli do wc bo myslalam ze to pełny pecherz ale nie przeszło. jak lezalam ok ale nie mogłam stac ani chodzic - juz sie zastnawialam czy na szpital nie jechac ale nie chcialam panikowac - moze to jakis skurcz macicy. na szczescie po poltorej godziny przeszło. ale naprawdę musimy wszystkie na siebie uwazac/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
za nami dziś ciężki i męczący dzień. Musiałam jechać i zarejestrować się dziś w urzędzie pracy. Potem mężus zrobił bardzo syty obiadek 'spagetti ' a na deserek naleśniczki 🙂 także jestem bardzo pełna i ociazala. W poniedziałek mamy wizytę, mam nadzieję że będzie wszystko ok bo mała coś robi mamie psikusy i się nie rusza. Mam nadzieję że to przez to że ma coraz mniej miejsca bo wkońcu zaczął się 7 miesiąc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewuszki! a ja dzis bylam na szmatkach 🙂 kupilam 10szt i wyszlo 3zl za szt 🙂
Marinko kuruj sie, niestety aura niby fajna ale takie zmiany temperatur nam nie sprzyjaja...
Mamusia20 nie martw sie ostatnio mialam ten sam problem, moj maluch byl leniwy bylam co prawda na kontroli w szpitalu ale okazalo sie ze wszystko jest ok, po prostu mial pare gorszych dni a dodatkowo ulozyl sie posladkowo wiec kopiac mnie w pecherz az tak tego nie czulam. dlatego wiec glowa do gory trzymam kciuki a w poniedzialek napewno wszystko sie wyjasni na plus 🙂
Milego wieczorku brzuszki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
jolajcik napisał(a):
mam pytanie z innej beczki, czy któraś z was ma listę rzeczy które będą potrzebne na początek. Widziałam w necie kilka takich list zatytułowanych wyprawka ale przeglądając je zastawiałam się na ile taka wyprawka wystarcza w danym przypadku. Może któraś z was ma listę zakupów potrzebnych np na pierwszy miesiąc, ile i jakich ciuszków, butelki, smoczki, pieluchy itd?

jakis czas temu jedna z Majoweczek zrobila cos takie w xls - CUDO!! ja z tego korzystam caly czas.
bylo gdzies w sieci umieszczone, ale nie wiem dokladnie gdzie bo mam tou siebie na pulpicie.
DZIEWCZYNY, ktora to robila? 🙂 🙂


O, to ja 🙂
Tutaj link: https://docs.google.com/leaf?id=0Bx1vczzUdDXVNDM0ZDM3ODktZTkzZC00Nzg3LWI0MGMtMmI2MzdhMWFjYTk2&hl=en&authkey=CILR8IoG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jamargaretka napisał(a):
A mnie dziś Brzusio bolał.... tu niby madra i Wam piszę ze musicie zwolnic ale ja to inna - poszlam na dlugi spacer - wypozyczylam sobie ksiazki, zrobilam zakupy w warzywniaku, odebralam paczkę na poczcie i chyba to było za dużo. po powrocie się położyłam na godzinkę i było ok - ale jak chcialam wstac to juz gorzej. bol z prawej strony w dole brzucha 😞 dopełzałam powoli do wc bo myslalam ze to pełny pecherz ale nie przeszło. jak lezalam ok ale nie mogłam stac ani chodzic - juz sie zastnawialam czy na szpital nie jechac ale nie chcialam panikowac - moze to jakis skurcz macicy. na szczescie po poltorej godziny przeszło. ale naprawdę musimy wszystkie na siebie uwazac/


Jamargaretka, ciesze sie, ze juz przeszlo, ale z moich doswiadczen odpocznij jeszcze ze dwa dni. Mnie "dopadlo" dopiero nastepnego dnia..
Buziaczki! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jamargaretka odpoczywajcie....
Wiecie jak moj Maly mnie dzis skopal...caly dzien szaleje,az sie zastanawiam czy to normalne...ostatnio nie ruszal sie to sie martwilam dzis martwie sie czy nie jest az za bardzo aktywny...a chwilami to az zaboli jak kopnie...ale niech kopie byle tylko bylo wszystko ok.
MARINKO kurujcie sie,szybkiego powrotu do zdrowia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mnie kolezanka nastraszyła i pojechalismy do szpitala. a tam jak zobaczyli ze prowadzę ciaze w innym szpitalu to wogole olewka. powiedzial ze bole w ciazy to normalka. sprawdzili czy serduszko bije, uderzył w nery. ponaciagal brzuch, zrobił badanie - łacznie to 5 minut i powiedzial
zeby brac nospe a jak nie pomoze to zeby jechac do szpitala gdzie prowadze ciaze bo oni tu nie mają sprzetu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry wszystkim Mamuiom i dzieciaczkom 🙂 🙂 🙂
JAMARGARETKA ja na wizycie pytałam o bole brzucha i lekarz powiedzial mi ze to dobrze bo napewno macica prZygotowuje sie do porodu i moge sie nioepokoic gdyby pojawily sie czeste skurcze macicy itp.no i ze mozna brac nospe ale nie na dlugo pomaga wiec po co sie faszerowac tymi wszystkimi lekami.A sluchajcie dziewczyny czy bierzecie jakies witaminy?Ja ostatni miesiac bralam pregna plus,teraz nie przepisal mi nic.Myslicie ze nie brac czy powinnam jednak kupic i zarzywac???
A co z ta glukoza?Do kiedy trzeba wykonac to badanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień Dobry Majóweczki 😘

U nas dziś pada więc już wiem dlaczego wczoraj od rana i całą noc bolała mnie głowa. Dziś już mniej, tylko wtedy jak się schylę. Mam nadzieję, że do popołudnia przejdzie bo wieczorkiem jadę na koncert Renaty Przemyk 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jolajcik napisał(a):
Dzień Dobry Majóweczki 😘

U nas dziś pada więc już wiem dlaczego wczoraj od rana i całą noc bolała mnie głowa. Dziś już mniej, tylko wtedy jak się schylę. Mam nadzieję, że do popołudnia przejdzie bo wieczorkiem jadę na koncert Renaty Przemyk 🙃


Witaj Jolu...no to pogoda tak na Nas działa,mnie też pobolewa 😞a wczoraj to już w ogóle była masakra...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heh, widać, że przy takiej pogodzie naszym majóweczką się dobrze śpi, prawie 9ta a tu cisza. Tylko my z Manki na staży 😉

Manki co do witamin to ja na dzień dzisiejszy biorę Magnez z wit B6 na skurcze (których dzięki temu nie mam) i Tardyferon (żelazo - bo mam lekką anemię). Jeżeli leki ci się skończyły i nie wiesz czy brać dalej to może zadzwoń do swojego lekarza i zapytaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WItajcie.. ale dzis senny deszczowy dzien ja juz od 7 na nogach 😞 ehh nieraz tzreba cos z ranca załatwic. Odebrałam tez wyniki glukoza po 75g/2h 112.. także jestem spokojniejsza. Wczoraj bylismy u znajomych mała Lilianka ma juz 3 miesiące 🤪 no i sie troszku zestresowałam , tym np ze pokoik trzeba ze 2 m-ce wczesniej pomalowac i mebelki zeby wszytsko wywietrzało.
KAsiagwiazda mogłabys jeszcze raz przesłac linka do waszych mebelek?? ciekawa jestem jakie wymiary ma komoda. Bo mysle nasz ma 100 cm wysokosci +przewijak i mysle czy nie za wysoko .
MArinka no zdrowiej szybciutko 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Aneczko 🙂Co do pokoiku że trzeba wcześniej przygotować to racja,ja tez mam stresa czy zdąrze 🤨pogoda nie dopisują i nie mogą mi okien wstawiać 😞 😞 😠 😠 gdyby nie to to juz pewnie za chwilę meblowałabym pokoik Oskarka,za miesiac pewnie jakoś A potem w kwietniu wózeczek tylko bysmy dokupili...ale wierzę że Ze wszystkim zdarzymy i zanim wrocimy z Oskarkiem ze szpitala wszystko bedzie juz dla niego przygotowane.
JA juz wszystko mam porobione tylko obiadzik zostal...
JOLAJCIK no zostaly mi 3 tableteczki,zadzwonie do niego i zapytam....zamotany ten doktor,ma moja katrte ciazy itp a na kazdej wizycie pyta jakie leki biore od cisnienia i w jakiej dawce 🤨
MARINKO jak zdrówko?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MAnki no ja jakos ostatnio sie stresuje tym ze nie zdaze , juz bym chciała zeby było wszytsko gotowe.. syndrom gniazda sie załączył ? 😆 to i roznie to bywa, nie wiadomo nigdy czy sie wczesniej do szpitala nie pojedzie.. ehhhh ,
a co do witamin, to mi lekarz nie mówi nigdy tylko ja zawasze zapytam "feminatal mam nadal brac ?" oczywiscie. takze biore regularnie, biore tez zelazo , a po wynikach tego nie widac, malenstwo musi duzo potzrebowac... wszytsko wyciaga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam majóweczki. Dziś znowu ciężka noc za mną 😞. O północy chomik mnie obudził bo strasznie klatkę gryzła, a potem już co godzinę się budziłam i tak do pobudki męża do pracy. Nad ranem mały strasznie się rozpychał, okropnie mnie ciągnęło, jakby mi pępek miało rozerwać. Bolało jak diabli ale cóż przecierpieć trzeba 😉. Zauważyłam, że teraz jak mały się kręci to brzuszek mi się rusza 🙂. Zmierzyłam wczoraj mój brzusio 🙂 mierzy 104cm 🙂
Pogoda fatalna za oknem, znowu się biało zrobiło w Rykach. Temperatura niby na plusie, ale szaro i buro.
Idziemy dziś na urodziny do kumpeli 🙂 troszkę rozrywki się przyda 🙂. Buziaki w brzuszki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oto bluzeczki które sobie wczoraj kupiłam 🙂 (Ewelinko byłaś ciekawa więc wrzucam fotki jak obiecałam 🙂 )
[IMG]http://img132.imageshack.us/img132/7573/zdjcie1113.jpg[/IMG]
[IMG]http://img810.imageshack.us/img810/5539/zdjcie1114.jpg[/IMG]
a tej koszulce nie mogłam się oprzeć 🙂, będzie super do karmienia 🙂
[IMG]http://img62.imageshack.us/img62/9051/zdjcie1115p.jpg[/IMG]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie,
ja tez mam salaba noc za soba i pogoda wcale nie nastawia optymistycznie.. 🤢
Manki ,ja za kazdym razem pytam lekarza czy mam przyjmowac leki dalej (luteina i acard). Witaminy to sie nie pytam, bo Feminatal bierze sie nawet jak sie karmi piersia. Jesli masz watpliwosci to spytaj lekarza, ale wydaje mi sie ze witaminy to jak zaczelas to juz powinnas brac do konca ciazy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...