Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 czy sa jakies????? | Forum o ciąży


justiks23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • marinka

    1932

  • Aneczka1983

    3111

  • martyna_czaro

    1704

  • fijolek

    2494

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
A ja spytam, bo wlasnie mi sie przypomnialo...
Jaki macie stosunek do uzywania chusteczek nawilżanych na co dzien?
Bo u nas polozna na SR radzila uzywac tylko poza domem, na wyjazdach itp?
Szczerze mowiac dla mnie to troche niewygodne w dzisiejszych czasach ☺️


a więc powiem Ci jak ja użuywałam. Najczęściej jak gdzieś nas nie było używaliśmy ale w domu czasami też 🙂 Powiem Ci , że u nas dużo szło chusteczek bo duuużo nas nie było 🙂 ale w domu starałam się pod wodę i już.Ale każdy robi wiadomo wg siebie. Poza tym Anielka miała uczulenie jak często się używało 🙂 No i tak 🙂 i pupa nie była odparzona 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marinka o widzisz - dzieki za odpowiedz 🙂
Nie ma to jak doswiadczona mama 🙂
Ja sie tylko zastanawiam jak w praktyce wyglada to "pod wodę"?
W sensie przemywanie pupki wacikami nasączonymi wodą?

Pytam, bo sama nie wiem jak to wyposrodkowac....
Z jednej strony zdaje sobie sprawe z wygody uzywania chusteczek, ale z drugiej strony nie chcialabym zbytnio obciazac tą chemią skóry Malucha...

Ja rozka i kocyka raczej brac nie bede bo wszystko to bedzie w szpitalu...
Kocyk pewnie na wyjscie wezmę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marinka o widzisz - dzieki za odpowiedz 🙂
Nie ma to jak doswiadczona mama 🙂
Ja sie tylko zastanawiam jak w praktyce wyglada to "pod wodę"? ☺️
W sensie przemywanie pupki wacikami nasączonymi wodą?

Pytam, bo sama nie wiem jak to wyposrodkowac....
Z jednej strony zdaje sobie sprawe z wygody uzywania chusteczek, ale z drugiej strony nie chcialabym zbytnio obciazac tą chemią skóry Malucha...

Ja rozka i kocyka raczej brac nie bede bo wszystko to bedzie w szpitalu...
Kocyk pewnie na wyjscie wezmę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joma mi na początku było ciężko ale szybko się nauczyłam miałam miseczkę specjalnie do tego i wodę ciepłą i waciki i już 🙂 Wiesz moja koleżanka cały czas używała chusteczek i było git ale wiesz ja też robiłam to ze względu na uczulenie jak za długo używaliśmy chusteczek gdzieś i szczerze bardzo mi pomagała mąka ziemniaczana do pupy, polecam jak coś 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a był poruszany temat spryskiwaczy do twarzy. Ja nie rodziłam naturalnie ale mi się bardzo przydała woda termalna taka iwostin vichy lub avene. jak leżałam to strasznie mi sucho wszędzie było przez 12 godzin leżenia i ta woda była zbawieniem moim! Teraz już znów zakupiłam 🙂 🙂 tak o napisałam może się komuś przyda 🙂 😜 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja wróciłam właśnie z krótkiego spacerku do Kauflanda :P
Nie mogłam znaleźć 7daysów więc zaopatrzyłam się w marsa, Lay's, delicje i pomarańcze :P
Dawno nie miałam takiej ochoty na słodkości jak dziś 😉

Ja do szpitala biorę rożek a na wyjście już mąż przywiezie kocyk 🙂
Co do ubranek to ja też chciałam tylko body, pajacyki, skarpetki i czapeczka ale dostałam taką listę rzeczy, które muszę mieć i tam są body i kaftanik.
Też nie miałam żadnych kaftaników, ale niedługo kupię 2 sztuki.
Później częściej chyba będę bodów używać... 🙂

Co do chusteczek to też się nad tym zastanawiałam... ale w domu, jeśli jest taka możliwość to faktycznie lepiej miseczkę z wodą i szybko malucha przemyć...
A mąkę ziemniaczaną do pupy też sobie chwalę 😉 czasami sama używałam jak miałam jakieś odparzenia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaa21 napisał(a):
a ja z ok 2godz temu pierwszy raz mialam takie silne klucia brzucha, az zasnelam z bolu.... te ostatnie tygodnie sa gorsze niz cala ciaza 😮


Bidulka 😞
Ale ja też czuję że te dwa ostatnie miesiące ciąży są gorsze niż cała ciąża... mimo, że w I trym tez nie czułam się najlepiej....
Trzymaj się dzielnie :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martyna_czaro napisał(a):
gosiaa21 napisał(a):
a ja z ok 2godz temu pierwszy raz mialam takie silne klucia brzucha, az zasnelam z bolu.... te ostatnie tygodnie sa gorsze niz cala ciaza 😮


Bidulka 😞
Ale ja też czuję że te dwa ostatnie miesiące ciąży są gorsze niż cała ciąża... mimo, że w I trym tez nie czułam się najlepiej....
Trzymaj się dzielnie :*


jaki poczatek taki koniec 😉 ja do 4tego msc mialam mdlosci i zwracalam ... ja juz chce byc poooooo ............ !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też przed chwilą byłam na zakupach w Biedronce i nakupiłam sobie pyszności 🙂 serki homogenizowane i masę owoców: jabłka, pomarańcze i banany 🙂 do słodyczy jakoś zbytnio mnie nie ciągnie 🙂.
Gosieńko już niedługo i będzie po, ani się obejrzysz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A myslalam ze tylko ja mam jakas gastrofaze jak to z mezem nazywamy 🙂 pochlonelabym kazda ilosc jedzenia,owocow i slodyczy....ehhhh......zaraz chyba pojade do jakiegos supermarketu bo sie powoli zapasy koncza 🙂 a jak Anusia glodna (a w tym przypadku Anusia i Dzidek) to Anusia zla 🙂
co do ciuszkow do szpitala i kocyka to ja zabieram napewno, i wode termalna Avene juz tyle razy mi pomogla ze nie wyobrazam sobie inaczej. stawiam . i do pozniej, Aneczka czekamy na relacje! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hussi my też mówimy z Mężem "gastrofaza" 😉
A najlepsza gastrofaza jest na kacyku, ale tej już nie pamiętam oohohohohohoh 😉

Przed chwilą dzwonił do mnie Mąż i pyta "Co robicie"?
A ja mu na to "Jemy" 😁
Bo dzisiaj faktycznie wcinam ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ojej mi tez sie dzisiaj włączyło wciaganie i o dziwo nawet zgagi dzis nie mam cos mi sie wydaje ze dzidek zmienił pozycje i troche odblokował żołądek 😁 ale chyba mi skóra na brzuchu pęknie jak tak bede jadła co mi sie zachce 😁 no i zaczynam odczuwać uroki ciężarówki 😁 w końcu brzuch zaczął mi przeszkadzać 😁 no ale nie mogło być tak kolorowo aż do końca 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...