Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 czy sa jakies????? | Forum o ciąży


justiks23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • marinka

    1932

  • Aneczka1983

    3111

  • martyna_czaro

    1704

  • fijolek

    2494

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
beata2186 napisał(a):
co do wyprawki to w sumie wspolczuje wam dziewczyny....u mnie jest tak ze do dzidziusia kaza wziac tylko chusteczki nawilzane zeby z pieluszka pod kran nie latac zeby pupe wytrzec...a takto pieluchy ubranka i cala reszte daje szpital, ja mam przywiesc rzeczy dla malego tylko jak bedziemy wychodzic zeby w swoje juz ubrac....poza tym mam wziac tylko dla siebie kubek sztucce i takie tam roznosci...wiec ciesze sie bo to naprawde wygoda 🙂 🙂




To naprawde wam zazdoszcze,Tobiei Ewelce.... ja to z torbami bede sie wl;uczyc... 😉hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wismar86 napisał(a):
kasidelko88 napisał(a):
joma napisał(a):
manki ja myślę, że właśnie lepiej w dwie, bo zawsze to łatwiej znaleźć co jest i gdzie 😉
Ja dla Maluszka do szpitala nie potrzebuje niczego oprócz chusteczek, ale podejrzewam, że dorzucę kilka pieluch, czapeczkę, niedrapki itp - tak dla spokoju 😉


TZN. że co ,szpital Ci funduje ubranka i inne rzeczy dla dzidziusia ??

Tak tak, wszystko jest dostępne w szpitalu.





wow...to fajnie u was bo u mnie w szpitalu trzeba miec wszytsko swoje.... nawet ciuszki do ubtrniaa po porodzie.... ewentulanie kocyk czy roxzek uzyczaja jak sie nie ma ze soba....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wismar86 napisał(a):
kasidelko88 napisał(a):
joma napisał(a):
manki ja myślę, że właśnie lepiej w dwie, bo zawsze to łatwiej znaleźć co jest i gdzie 😉
Ja dla Maluszka do szpitala nie potrzebuje niczego oprócz chusteczek, ale podejrzewam, że dorzucę kilka pieluch, czapeczkę, niedrapki itp - tak dla spokoju 😉


TZN. że co ,szpital Ci funduje ubranka i inne rzeczy dla dzidziusia ??






wow...to fajnie u was bo u mnie w szpitalu trzeba miec wszytsko swoje.... nawet ciuszki do ubtrniaa po porodzie.... ewentulanie kocyk czy roxzek uzyczaja jak sie nie ma ze soba....


Tak tak, wszystko jest dostępne w szpitalu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martyna_czaro napisał(a):
Jej.... fajnie macie!
Ja też muszę większość swoich rzeczy wziąć!
Jak tylko zamówię ostatnie rzeczy to biorę się za pakowanie torby 😉
Już się nie mogę doczekać! 🙂 🙂 🙂 Juhuuu! 🙂


ja tez juz nie moge sie doczekac i dzis lub jutro zaczynam pakowane...manio jak ten czas leci zaczelam dzis 34 tydzien..cala ciaza tak szybko mi zleciala ale juz bym chciala maluszka przy sobie miec 🙂 🙂 a jak lozeczko przyjedzie to chyba sie poplacze..juz jak sobie pomysle to sie wzruszam.... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martyna_czaro napisał(a):
Jej.... fajnie macie!
Ja też muszę większość swoich rzeczy wziąć!
Jak tylko zamówię ostatnie rzeczy to biorę się za pakowanie torby 😉
Już się nie mogę doczekać! 🙂 🙂 🙂 Juhuuu! 🙂


wiesz ja tez musze wszytsko dla dzidzki wziasc, i powiem Ci szczerze ze nie wiedziałam ze tyle tego wyjdzie dla małej... 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
ewelka_17 napisał(a):
dziewczyny a wy kupilyscie puder do pupci dla maluszka?

a jeszcze sie czegos takiego uzywa?? 😮


uzywa uzywa moja kolezanka caly czas i maly ma zero odparzen.....ja kupilam na wszelki wypadek i masc sudocrem....tak kazala polozna wiec sie slucham 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneczka1983 napisał(a):
joma napisał(a):
Ja się pakuje w dwie torby - jedna dla mnie, a druga (ta od wózka) dla Maluszka będzie czekała w domku - przygotowana dla Męża 🙂


hihi ja mam 2 sredniej wielkości torby 🙂 tylko to tez zalezy od szpitala, bo ja np musze wszytsko dla maluszka wziasc.

ja tez mam dwie sredniej wielkosci. najwiecej miejsca zajmuja ubranka i pieluszki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
Aneczka1983 napisał(a):
joma napisał(a):
Ja się pakuje w dwie torby - jedna dla mnie, a druga (ta od wózka) dla Maluszka będzie czekała w domku - przygotowana dla Męża 🙂


hihi ja mam 2 sredniej wielkości torby 🙂 tylko to tez zalezy od szpitala, bo ja np musze wszytsko dla maluszka wziasc.

ja tez mam dwie sredniej wielkosci. najwiecej miejsca zajmuja ubranka i pieluszki 🙂


dokładnie.. ja tak mysle ze jak bedziemy gdziesz jechac z mała np na cały dzien to tez bedziemy je pakowac w takie torby , bo tyle tego potrzeba 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beata2186 napisał(a):
co do wyprawki to w sumie wspolczuje wam dziewczyny....u mnie jest tak ze do dzidziusia kaza wziac tylko chusteczki nawilzane zeby z pieluszka pod kran nie latac zeby pupe wytrzec...a takto pieluchy ubranka i cala reszte daje szpital, ja mam przywiesc rzeczy dla malego tylko jak bedziemy wychodzic zeby w swoje juz ubrac....poza tym mam wziac tylko dla siebie kubek sztucce i takie tam roznosci...wiec ciesze sie bo to naprawde wygoda 🙂 🙂


ja mam do tego zupelnie inne podejscie. nie sadze zeby szpital dawal nowe rzeczy dla dziecka.. wiec ja z checia zabiore swoje. Przeze mnie uprane i wyprasowane. Bede wtedy pewna, ze to co ma na sobie moje Malenstwo jest na bank czyste i wogole. jakos nie przemawia do mnie zeby nosila ubranka ze szpitala, skoro mam wszystko kupione... 🤢
znowu nie przesadzajmy. jest tego sporo, ale plecaka ze stelazem nikt nie kaze zabierac... nie trzeba wszystkiego od razu brac. Zawsze mozna meza poprosic zeby doniosl/odniosl..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny oczywiście, że te ubranka w szpitalu nie są nowe, ale na pewno wyprane i wysterylizowane. Ja nie mam jakiegoś uprzedzenia, bo dla Malucha mam większość używanych ciuszków i nie uważam, że są gorsze od tych nowych - ba! nawet lepsze, bo pozbawione kilkakrotnym praniem - chemii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
beata2186 napisał(a):
co do wyprawki to w sumie wspolczuje wam dziewczyny....u mnie jest tak ze do dzidziusia kaza wziac tylko chusteczki nawilzane zeby z pieluszka pod kran nie latac zeby pupe wytrzec...a takto pieluchy ubranka i cala reszte daje szpital, ja mam przywiesc rzeczy dla malego tylko jak bedziemy wychodzic zeby w swoje juz ubrac....poza tym mam wziac tylko dla siebie kubek sztucce i takie tam roznosci...wiec ciesze sie bo to naprawde wygoda 🙂 🙂


pewnie masz racje i fakt dobrze jest miec pewnosc ale widzisz np u mnie w szpitalu jest tak ze ty wezmiesz swoje dla maluszka ok fajnie oni to ubiora ale na drugi dzien jak przebieraja to tamtych rzeczy nie oddawaja tylko wszystkie wszystkich dzieciaczkow wrzucaja do prania i potem juz nie ujzysz rzeczy....dlatego polozna nie kazala nic brac bo oni dadza fakt nie nowki ale lepiej miec od nich niz moje ma przepasc...

ja mam do tego zupelnie inne podejscie. nie sadze zeby szpital dawal nowe rzeczy dla dziecka.. wiec ja z checia zabiore swoje. Przeze mnie uprane i wyprasowane. Bede wtedy pewna, ze to co ma na sobie moje Malenstwo jest na bank czyste i wogole. jakos nie przemawia do mnie zeby nosila ubranka ze szpitala, skoro mam wszystko kupione... 🤢
znowu nie przesadzajmy. jest tego sporo, ale plecaka ze stelazem nikt nie kaze zabierac... nie trzeba wszystkiego od razu brac. Zawsze mozna meza poprosic zeby doniosl/odniosl..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do tego pudru... Ja nie kupuję żadnych pudrów... na odparzenia mam tylko bepanthen (bo to miałam napisane na wyprawce do szpitala, żeby wziąć), mam w domu jeszcze sudocream i linomag.
A do pielęgnacji będę używała na początku tylko emulsji do kąpieli OILATUM, i po tym już nie trzeba bejbika niczym smarować! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jolajcik napisał(a):
U mnie w torbie najwięcej miejsca zajmują podpaski poporodowe bo w 1wszej torbie mam chyba 4 opakowania a w drugiej trzy, no i pieluszki tez troszkę zajmują.

Co do podkładów/podpasek poporodowych to w sobotę rozpakowuję paczkę razem z Mężem i nagle wyciągam różowe opakowanie mega podpasek BellaMama, a mój Mąż pyta - "A to co?"
A ja: "Wiesz Kochanie...to są takie wkładki Discreet" 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
joma napisał(a):
Dziewczyny oczywiście, że te ubranka w szpitalu nie są nowe, ale na pewno wyprane i wysterylizowane. Ja nie mam jakiegoś uprzedzenia, bo dla Malucha mam większość używanych ciuszków i nie uważam, że są gorsze od tych nowych - ba! nawet lepsze, bo pozbawione kilkakrotnym praniem - chemii.

nie mowie, ze ja zabieram nowe ubranka do szpitala. sama kupilam mnoooostwo ubranek uzywanych i skoro je mam to zabieram do szpitala. tak jak pisalam, wiem ze sa przeze mnie przygotowane..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
joma napisał(a):
jolajcik napisał(a):
U mnie w torbie najwięcej miejsca zajmują podpaski poporodowe bo w 1wszej torbie mam chyba 4 opakowania a w drugiej trzy, no i pieluszki tez troszkę zajmują.

Co do podkładów/podpasek poporodowych to w sobotę rozpakowuję paczkę razem z Mężem i nagle wyciągam różowe opakowanie mega podpasek BellaMama, a mój Mąż pyta - "A to co?"
A ja: "Wiesz Kochanie...to są takie wkładki Discreet" 😁


hehe 🙂 ładne mi discreet 😉
Ja już widzę ile mi w torbie zajmą te 3 opakowania podpach :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beata2186 napisał(a):
fijolek napisał(a):
beata2186 napisał(a):
co do wyprawki to w sumie wspolczuje wam dziewczyny....u mnie jest tak ze do dzidziusia kaza wziac tylko chusteczki nawilzane zeby z pieluszka pod kran nie latac zeby pupe wytrzec...a takto pieluchy ubranka i cala reszte daje szpital, ja mam przywiesc rzeczy dla malego tylko jak bedziemy wychodzic zeby w swoje juz ubrac....poza tym mam wziac tylko dla siebie kubek sztucce i takie tam roznosci...wiec ciesze sie bo to naprawde wygoda 🙂 🙂


pewnie masz racje i fakt dobrze jest miec pewnosc ale widzisz np u mnie w szpitalu jest tak ze ty wezmiesz swoje dla maluszka ok fajnie oni to ubiora ale na drugi dzien jak przebieraja to tamtych rzeczy nie oddawaja tylko wszystkie wszystkich dzieciaczkow wrzucaja do prania i potem juz nie ujzysz rzeczy....dlatego polozna nie kazala nic brac bo oni dadza fakt nie nowki ale lepiej miec od nich niz moje ma przepasc...

ja mam do tego zupelnie inne podejscie. nie sadze zeby szpital dawal nowe rzeczy dla dziecka.. wiec ja z checia zabiore swoje. Przeze mnie uprane i wyprasowane. Bede wtedy pewna, ze to co ma na sobie moje Malenstwo jest na bank czyste i wogole. jakos nie przemawia do mnie zeby nosila ubranka ze szpitala, skoro mam wszystko kupione... 🤢
znowu nie przesadzajmy. jest tego sporo, ale plecaka ze stelazem nikt nie kaze zabierac... nie trzeba wszystkiego od razu brac. Zawsze mozna meza poprosic zeby doniosl/odniosl..

no u nas tez tak podobno jest 🙂
zakladasz swoje, a dziecko wraca z badania w innym 🤔
dlatego ja zabieram powiedzmy takie ktorych nie bedzie mi zal ze "znikna". ale nadal moje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
joma napisał(a):
Dziewczyny oczywiście, że te ubranka w szpitalu nie są nowe, ale na pewno wyprane i wysterylizowane. Ja nie mam jakiegoś uprzedzenia, bo dla Malucha mam większość używanych ciuszków i nie uważam, że są gorsze od tych nowych - ba! nawet lepsze, bo pozbawione kilkakrotnym praniem - chemii.

nie mowie, ze ja zabieram nowe ubranka do szpitala. sama kupilam mnoooostwo ubranek uzywanych i skoro je mam to zabieram do szpitala. tak jak pisalam, wiem ze sa przeze mnie przygotowane..

Nie ma co dyskutować co lepsze - i tak każda z nas chwali warunki swojego szpitala 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...