Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziewczyny ja z innej beczki wiecie co ile powinna bys podbijana legitymacja ubezpieczeniowa??
Lunaaa nie zle z tą wagą małej ciekawe czy się sprawdzi 🙂Ja aż tak nie wierzę w te ich pomiary no ale cóż pożyjemy zobaczymy przy porodzie się okaże 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agata_j napisał(a):
nika1306 napisał(a):
nio dokładnie 4 cm . i chciała zobczyc jak jest główka ..


WOW to masz już prawie połowę za soba 🤪
a czułaś jakies bóle w domu? kurcze 4cm nieźle 🙂


No Nika nieźle!!! I jeszcze przy takim rozwarciu do domu Cie odesłali? 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nika to aż tak cię bolało że usiedziec nie mogłaś?? to ja już się bac zaczynam przede mną jeszcze 19dni 🙂
Dzięki Nika tak mnie teraz myśl naszła po poście Małgorzatty o tej książeczce ubezpieczeniowej ile jest ważna bo ja ją mam podbite teraz z 26maja.a w necie nic nie mogę znalezc różnie piszą jedni że co 3mce,inni że 2 mce a jeszcze inni że co 1 miesiąc powinno się podbijac i bądz tu mądrym 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ojej no to czerwiec się zaczął pełną parą
i pomyśleć że termin mam dopiero za 3 tyg?! a moje urodzinki są 25-06 to na pewno się nie poświecę 😜
no i od dziś mogę rodzić, Nikolka donoszona, czerwiec jest, torba przepakowana w 2, jedna na samą IP i porodówkę a druga na salę poporodową, żeby z takim wielkoludem się nie miotać przy całej akcji
a tak piżamka dla mnie, woda, podpacha (rozpakowałam te Belle i NIE WIERZĘ!!!! Ku*****a!! ogromne i bez kleju, więc zapakowałam też duże alwaysy), ręcznik, koszula po wymyciu po porodzie czysta, gumka do włosów, papiery, no i dla małej pielucha do zawinięcia po porodzie - sztuk 3, jedna słodziutka flanelowa do przykrycia jak będziemy jechały na salę poporodową, jeden komplecik body+śpioszki+czapeczka+skarpetki+niedrapki+pampersio etc
zostało miejsce na batony dla M. i redbulla no i wodę dla mnie (w lodówce czekają)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monia29 napisał(a):
Dziewczyny ja z innej beczki wiecie co ile powinna bys podbijana legitymacja ubezpieczeniowa??
Lunaaa nie zle z tą wagą małej ciekawe czy się sprawdzi 🙂Ja aż tak nie wierzę w te ich pomiary no ale cóż pożyjemy zobaczymy przy porodzie się okaże 🙂


LEGITYMACJĘ UBEZP. TRZEBA PODBIJAĆ CO MIESIĄC! Ale wiem że nie którzy chcą RMUa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monia29 napisał(a):
Nika to aż tak cię bolało że usiedziec nie mogłaś?? to ja już się bac zaczynam przede mną jeszcze 19dni 🙂

oj nie chce cie straszyc kazda z nas bedzie to przechodzic inaczej.. ja ostatnie kilka dni to miałam tragiczne nie potrafiłam sie podniesc z wyrka... bol w pachwinach.. podwozie tez tragicznie jakby mi puchło czy cos no nie umiem tego opisac.. dziwne uczucie w miednicy jakby mi ktos na sił ja rozszerzał.. najlepiej sie człam jak stałam.. i to pod prysznicem ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agata_j napisał(a):
ivona55 napisał(a):
Tak samo Agata? Jak to jest w Irlandii?


Macierzyński w Irlandii jest płatny przez 6 miesięcy 🙂 a jak to jest w Polsce teraz?


wiesz co, ja mam 9 miesięcy płatny bo z UK sobie wypracowałam jeszcze a w Polsce to nie jestem pewna...5 miesiecy dziewczyny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monia29 napisał(a):
Dziewczyny ja z innej beczki wiecie co ile powinna bys podbijana legitymacja ubezpieczeniowa??
Lunaaa nie zle z tą wagą małej ciekawe czy się sprawdzi 🙂Ja aż tak nie wierzę w te ich pomiary no ale cóż pożyjemy zobaczymy przy porodzie się okaże 🙂


legitymacja ma być podbijana co MIESIĄC przez pracodawcę
ale już nie ma legitymacji, mają je ci co mieli, nowych nie wydają, przepisy się zmieniły
ja mam zaświadczenie od pracodawcy - ważne miesiąc od wystawienia, albo może być odcinek - pasek placowy - u mnie to się tak nazywa, ważny tyle samo
u mnie wszystko drukujesz sobie z kompa w pracy, nie musisz latać po adminach etc

ale do porodu przynajmniej w polsce nawet bez ubezpieczenia muszą cię przyjąć
próbują straszyć i odsyłać podobno (np. a zapłaci pani za to?!) ale to jest niedopuszczalne

ale tak jak pisałam lepiej mieć niż nie mieć o!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzięki Lunaaa ze mnie gapa bo w pracy się nie spytałam 😞czyli może mi styknie bo termin z om mam na 19 czerwca i tak niby powinnam urodzic lub szybciej bo moja mama,siostra zawsze wcześniej rodziły o 2 tyg lub tydzień ciekawe co ze mną będzie.Ten druk Rmua też mam ale ostatni z kwietnia bo majowe Rmua dopiero ok 20czerwca będzie bo wypłate mam do tyłu czyli 10tego czerwca wypłatę za maj dostaję i potem w ciągu tygodnia ten druk Rmua przychodzi i ciekawi mnie czy mi uznają ten z kwietnia + ks.ubezpieczeniowa 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nika1306 napisał(a):
monia29 napisał(a):
Nika to aż tak cię bolało że usiedziec nie mogłaś?? to ja już się bac zaczynam przede mną jeszcze 19dni 🙂

oj nie chce cie straszyc kazda z nas bedzie to przechodzic inaczej.. ja ostatnie kilka dni to miałam tragiczne nie potrafiłam sie podniesc z wyrka... bol w pachwinach.. podwozie tez tragicznie jakby mi puchło czy cos no nie umiem tego opisac.. dziwne uczucie w miednicy jakby mi ktos na sił ja rozszerzał.. najlepiej sie człam jak stałam.. i to pod prysznicem ..


heh to u mnie nic takiego póki co się nie dzieje... ehhh szkoda, pewnie jestem jeszcze zwarta na 100% 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ivona55 napisał(a):
Ja tez niestety Monia nie wiem, jadę jeszcze na ubezpieczeniu z UK
Właśnie Nika, ile u Was trwa macierzynskie płatne?

Długość trwania zasiłku macierzyńskiego w Danii to 28 tygodni..
a z tym nacinaniem to jest tak jak poprosze to wdedy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...